APARATI ZA KAFU

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
elveccc
Posts: 6
Joined: 17/04/2013 05:01

#226 Re: APARATI ZA KAFU

Post by elveccc »

Hakuna Matata wrote: 20/12/2022 00:45
vazi wrote: 19/12/2022 21:07 Imam sličan aparat , stariji od ovoga sa slike, koristimo ga već nek 6-7 godina i funkcionira bez greške, super kafa.

Kupila sam ovaj prije 3-4 godine za Bosne i nismo dolazili niti ga koristili. Sada smo tu i nema teorije da ga naštiman da pravi normalnu kafu već pravi tanku ko čaj, na koje god dugme da pritisnem. Sve sam isprobala i unutra na dugmetu podesila krupnoću mljevenja kafe , ma sve sto znam -bez efekta.
Ima li neko neki savjet ?

Image

Ma treba prepakovati presu - grupu vjerovatno su i gumice otisle ako se nije koristio osusile se i sad samo voda prodje pored kafe. Ako ste u Sarajevu imate odlicne momke koji popravljaju aparate Delonghi kod remize.
Je li moze neki kontakt tel email bilo sto?
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#227 Re: APARATI ZA KAFU

Post by vazi »

elveccc wrote: 12/01/2023 10:13
Hakuna Matata wrote: 20/12/2022 00:45


Ma treba prepakovati presu - grupu vjerovatno su i gumice otisle ako se nije koristio osusile se i sad samo voda prodje pored kafe. Ako ste u Sarajevu imate odlicne momke koji popravljaju aparate Delonghi kod remize.
Je li moze neki kontakt tel email bilo sto?
Čiji , moj ili od @Hakuna Matata ?
elveccc
Posts: 6
Joined: 17/04/2013 05:01

#228 Re: APARATI ZA KAFU

Post by elveccc »

vazi wrote: 12/01/2023 20:34
elveccc wrote: 12/01/2023 10:13

Je li moze neki kontakt tel email bilo sto?
Čiji , moj ili od @Hakuna Matata ?
Od ovih momaka sa Remize sto popravljaji delonghi 🙂🙂
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#229 Re: APARATI ZA KAFU

Post by vazi »

elveccc wrote: 12/01/2023 21:01
vazi wrote: 12/01/2023 20:34

Čiji , moj ili od @Hakuna Matata ?
Od ovih momaka sa Remize sto popravljaji delonghi 🙂🙂
:thumbup:
elveccc
Posts: 6
Joined: 17/04/2013 05:01

#230 Re: APARATI ZA KAFU

Post by elveccc »

Je li ima neko iz Sa da zna dobrog majstora za servis, u pitanju je delonghi?
kazo
Posts: 1519
Joined: 08/03/2012 19:57

#231 Re: APARATI ZA KAFU

Post by kazo »

Je li imao neko iskustvo sa ovim aparatom?

https://mojwebshop.bhtelecom.ba/INTERSH ... t.UUID%3D0

Prethodni aparat sam kupio polovan (delonghi) koji je dobro radio prvu godinu, zadnje dvije godine pravi osrednju kafu, nosio na ciscenje, ali nije dalo neki efekat. Kupio kafu od 15 ili 115 KM uvijek je isti okus. Pumpu sam vec jednom mijenjao, a evo opet je pocela da steka. Vakat za novi aparat.

Ili da rizikujem pa da ovo kupim :D
https://www.olx.ba/artikal/50479937/kaf ... rimadonna/
elveccc
Posts: 6
Joined: 17/04/2013 05:01

#232 Re: APARATI ZA KAFU

Post by elveccc »

kazo wrote: 23/01/2023 20:09 Je li imao neko iskustvo sa ovim aparatom?

https://mojwebshop.bhtelecom.ba/INTERSH ... t.UUID%3D0

Prethodni aparat sam kupio polovan (delonghi) koji je dobro radio prvu godinu, zadnje dvije godine pravi osrednju kafu, nosio na ciscenje, ali nije dalo neki efekat. Kupio kafu od 15 ili 115 KM uvijek je isti okus. Pumpu sam vec jednom mijenjao, a evo opet je pocela da steka. Vakat za novi aparat.

Ili da rizikujem pa da ovo kupim :D
https://www.olx.ba/artikal/50479937/kaf ... rimadonna/
gdje si servisirao imas li kakvu preporuku ako je u pitanju Sarajevo
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#233 Re: APARATI ZA KAFU

Post by shandrprcSA »

Image

ima li gdje kupiti ovakav aparat?
cccccc
Posts: 243
Joined: 11/04/2013 20:04

#234 Re: APARATI ZA KAFU

Post by cccccc »

elveccc wrote: 14/01/2023 12:24 Je li ima neko iz Sa da zna dobrog majstora za servis, u pitanju je delonghi?
Imas na otoci jednog. Meni je servisirao delonghi
kafa3
https://www.olx.ba//profil/kafa3
User avatar
zenny
Posts: 884
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#235 Re: APARATI ZA KAFU

Post by zenny »

Kupio sam aparat Tchibo Cafissimo Compact i izgleda da sam se zaletio bez istrazivanja, nigdje kapsule da nadjem osim nekih par za naruciti preko OLXa.
Zna li neko slucajno u Sarajevu negdje da li se prodaje?

Image
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#236 Re: APARATI ZA KAFU

Post by VladaFBiH »

zenny wrote: 17/04/2023 20:54 Kupio sam aparat Tchibo Cafissimo Compact i izgleda da sam se zaletio bez istrazivanja, nigdje kapsule da nadjem osim nekih par za naruciti preko OLXa.
Zna li neko slucajno u Sarajevu negdje da li se prodaje?

Image
koje su kapsule? Nespresso?
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#237 Re: APARATI ZA KAFU

Post by paladinka »

To je problem , samo Tchibo kapsule.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#238 Re: APARATI ZA KAFU

Post by VladaFBiH »

paladinka wrote: 19/04/2023 21:33 To je problem , samo Tchibo kapsule.
uh, šta ti bi pa to kupi :) izbor nikakav... jedino OLX i ovi likovi https://www.kafekapsulica.ba/kapsule-tchibo/

možda ti je jedna od opcija kupiti na aliexpressu one višekratne pa ih puniti s kafom kojom želiš... u svakom slučaju za*eb
User avatar
zenny
Posts: 884
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#239 Re: APARATI ZA KAFU

Post by zenny »

ja sam mislio da postoji samo jedna vrsta kapsula :-) Dakle samo trazim Tchibo kapsule, nista nesspreso ili one druge.
hvala vam, odoh olx zaganjati, pa na Ali za koji kalup za buducnost
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#240 Re: APARATI ZA KAFU

Post by sabanss »

zenny wrote: 20/04/2023 10:52 ja sam mislio da postoji samo jedna vrsta kapsula :-) Dakle samo trazim Tchibo kapsule, nista nesspreso ili one druge.
hvala vam, odoh olx zaganjati, pa na Ali za koji kalup za buducnost
Samo nekoga da donese iz Njemačke :) Tamo su Tchibo jedne od jeftinijih. Kupiti 500-600 komada i godina rahat.
User avatar
swordmaster
Posts: 28
Joined: 06/04/2010 11:41

#241 Re: APARATI ZA KAFU

Post by swordmaster »

Evo ja naletio prije par dana tip se vratio iz Italije u Sarajevo i počeo uvoziti kafu za espresso aparate. Malo kroz priču objasni mi dosta stvari koje iskreno nisam znao jer je kafu radio i u italiji. Kaže radi samo kvalitet jer ga smeće i abnormalne marže ne interesuju kao i da kreće s aparatima jer tu su vazda problemi sa serviserima, gazdama, cijene visoke itd. Kafa se zove Poli (nikad čuo) odem malo proguglam i fakat se iznenadim. Ljudi fakat razvaljuju po svijetu, nema gdje ih nema,, Otvorili neki lanac restorana Chouse Milano po svijetu da ti oči stanu.. Ja ono već uzeo od njega jednu kilu kafe da probam (ima dvije vrste) kontam svi su oni isti,, priča, šuplja,,, haj kontam 25 kerma ko zna šta je to.... Jarane ja se sjebo,, nisam bolju kafu odavno probao,,, čuj 25 kerma i to regulara s markicom i s fiskalnim računom,,, draže mi je njemu dat nago nakim švercerima... Eto ako nekog interesuje firma se zove Artaroma na Ilidži je al se može dogovorit.. Kafa je vrh.. ArtAroma
https://www.olx.ba/profil/ArtAroma
Gimli sin Gloinov
Posts: 104
Joined: 27/09/2018 10:20

#242 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Gimli sin Gloinov »

swordmaster wrote: 09/06/2023 08:51 Evo ja naletio prije par dana tip se vratio iz Italije u Sarajevo i počeo uvoziti kafu za espresso aparate. Malo kroz priču objasni mi dosta stvari koje iskreno nisam znao jer je kafu radio i u italiji. Kaže radi samo kvalitet jer ga smeće i abnormalne marže ne interesuju kao i da kreće s aparatima jer tu su vazda problemi sa serviserima, gazdama, cijene visoke itd. Kafa se zove Poli (nikad čuo) odem malo proguglam i fakat se iznenadim. Ljudi fakat razvaljuju po svijetu, nema gdje ih nema,, Otvorili neki lanac restorana Chouse Milano po svijetu da ti oči stanu.. Ja ono već uzeo od njega jednu kilu kafe da probam (ima dvije vrste) kontam svi su oni isti,, priča, šuplja,,, haj kontam 25 kerma ko zna šta je to.... Jarane ja se sjebo,, nisam bolju kafu odavno probao,,, čuj 25 kerma i to regulara s markicom i s fiskalnim računom,,, draže mi je njemu dat nago nakim švercerima... Eto ako nekog interesuje firma se zove Artaroma na Ilidži je al se može dogovorit.. Kafa je vrh.. ArtAroma
https://www.olx.ba/profil/ArtAroma
znaci volis mu dati
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#243 Re: APARATI ZA KAFU

Post by sale07 »

swordmaster wrote: 09/06/2023 08:51 Evo ja naletio prije par dana tip se vratio iz Italije u Sarajevo i počeo uvoziti kafu za espresso aparate. Malo kroz priču objasni mi dosta stvari koje iskreno nisam znao jer je kafu radio i u italiji. Kaže radi samo kvalitet jer ga smeće i abnormalne marže ne interesuju kao i da kreće s aparatima jer tu su vazda problemi sa serviserima, gazdama, cijene visoke itd. Kafa se zove Poli (nikad čuo) odem malo proguglam i fakat se iznenadim. Ljudi fakat razvaljuju po svijetu, nema gdje ih nema,, Otvorili neki lanac restorana Chouse Milano po svijetu da ti oči stanu.. Ja ono već uzeo od njega jednu kilu kafe da probam (ima dvije vrste) kontam svi su oni isti,, priča, šuplja,,, haj kontam 25 kerma ko zna šta je to.... Jarane ja se sjebo,, nisam bolju kafu odavno probao,,, čuj 25 kerma i to regulara s markicom i s fiskalnim računom,,, draže mi je njemu dat nago nakim švercerima... Eto ako nekog interesuje firma se zove Artaroma na Ilidži je al se može dogovorit.. Kafa je vrh.. ArtAroma
https://www.olx.ba/profil/ArtAroma
super ako si nasao kafu koja ti je vrh za 25KM, al realno za tu cijenu ta kafa ne moze biti kvalitetna
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#244 Re: APARATI ZA KAFU

Post by holowey »

swordmaster wrote: 09/06/2023 08:51 Evo ja naletio prije par dana tip se vratio iz Italije u Sarajevo i počeo uvoziti kafu za espresso aparate. Malo kroz priču objasni mi dosta stvari koje iskreno nisam znao jer je kafu radio i u italiji. Kaže radi samo kvalitet jer ga smeće i abnormalne marže ne interesuju kao i da kreće s aparatima jer tu su vazda problemi sa serviserima, gazdama, cijene visoke itd. Kafa se zove Poli (nikad čuo) odem malo proguglam i fakat se iznenadim. Ljudi fakat razvaljuju po svijetu, nema gdje ih nema,, Otvorili neki lanac restorana Chouse Milano po svijetu da ti oči stanu.. Ja ono već uzeo od njega jednu kilu kafe da probam (ima dvije vrste) kontam svi su oni isti,, priča, šuplja,,, haj kontam 25 kerma ko zna šta je to.... Jarane ja se sjebo,, nisam bolju kafu odavno probao,,, čuj 25 kerma i to regulara s markicom i s fiskalnim računom,,, draže mi je njemu dat nago nakim švercerima... Eto ako nekog interesuje firma se zove Artaroma na Ilidži je al se može dogovorit.. Kafa je vrh.. ArtAroma
https://www.olx.ba/profil/ArtAroma
ovaj post kao top shop reklama...
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#245 Re: APARATI ZA KAFU

Post by VladaFBiH »

holowey wrote: 09/06/2023 11:56
swordmaster wrote: 09/06/2023 08:51 Evo ja naletio prije par dana tip se vratio iz Italije u Sarajevo i počeo uvoziti kafu za espresso aparate. Malo kroz priču objasni mi dosta stvari koje iskreno nisam znao jer je kafu radio i u italiji. Kaže radi samo kvalitet jer ga smeće i abnormalne marže ne interesuju kao i da kreće s aparatima jer tu su vazda problemi sa serviserima, gazdama, cijene visoke itd. Kafa se zove Poli (nikad čuo) odem malo proguglam i fakat se iznenadim. Ljudi fakat razvaljuju po svijetu, nema gdje ih nema,, Otvorili neki lanac restorana Chouse Milano po svijetu da ti oči stanu.. Ja ono već uzeo od njega jednu kilu kafe da probam (ima dvije vrste) kontam svi su oni isti,, priča, šuplja,,, haj kontam 25 kerma ko zna šta je to.... Jarane ja se sjebo,, nisam bolju kafu odavno probao,,, čuj 25 kerma i to regulara s markicom i s fiskalnim računom,,, draže mi je njemu dat nago nakim švercerima... Eto ako nekog interesuje firma se zove Artaroma na Ilidži je al se može dogovorit.. Kafa je vrh.. ArtAroma
https://www.olx.ba/profil/ArtAroma
ovaj post kao top shop reklama...
maaa čiiiiniiiiiiii tiiiiii seeeeeee
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#246 Re: APARATI ZA KAFU

Post by VladaFBiH »

sale07 wrote: 09/06/2023 11:11
swordmaster wrote: 09/06/2023 08:51 Evo ja naletio prije par dana tip se vratio iz Italije u Sarajevo i počeo uvoziti kafu za espresso aparate. Malo kroz priču objasni mi dosta stvari koje iskreno nisam znao jer je kafu radio i u italiji. Kaže radi samo kvalitet jer ga smeće i abnormalne marže ne interesuju kao i da kreće s aparatima jer tu su vazda problemi sa serviserima, gazdama, cijene visoke itd. Kafa se zove Poli (nikad čuo) odem malo proguglam i fakat se iznenadim. Ljudi fakat razvaljuju po svijetu, nema gdje ih nema,, Otvorili neki lanac restorana Chouse Milano po svijetu da ti oči stanu.. Ja ono već uzeo od njega jednu kilu kafe da probam (ima dvije vrste) kontam svi su oni isti,, priča, šuplja,,, haj kontam 25 kerma ko zna šta je to.... Jarane ja se sjebo,, nisam bolju kafu odavno probao,,, čuj 25 kerma i to regulara s markicom i s fiskalnim računom,,, draže mi je njemu dat nago nakim švercerima... Eto ako nekog interesuje firma se zove Artaroma na Ilidži je al se može dogovorit.. Kafa je vrh.. ArtAroma
https://www.olx.ba/profil/ArtAroma
super ako si nasao kafu koja ti je vrh za 25KM, al realno za tu cijenu ta kafa ne moze biti kvalitetna
ne košta niti jedna više kad se uveze ali dok dodaju dio za marketing i za investicije ode ona na 40KM+
User avatar
swordmaster
Posts: 28
Joined: 06/04/2010 11:41

#247 Re: APARATI ZA KAFU

Post by swordmaster »

VladaFBiH wrote: 09/06/2023 14:38
sale07 wrote: 09/06/2023 11:11

super ako si nasao kafu koja ti je vrh za 25KM, al realno za tu cijenu ta kafa ne moze biti kvalitetna
ne košta niti jedna više kad se uveze ali dok dodaju dio za marketing i za investicije ode ona na 40KM+
E jebiga sad,, sad ispade ko nekakva reklama ili me tip zajebo jer sam platio kafu koja mi je super za 25 KM i to regularan a nije je dovuk'o ispod sjedišta i kaže mi 40..Ne kontam.. Kome nije teško dati 40-50 KM za kilu kafe meni je ok, al znam da nas uzimaju ko lopatom kad je to vani sve u pet deka... BTW ima frajer i skuplju pa eto znači da je bolja,, meni dobra i ova od 25 :D
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#248 Re: APARATI ZA KAFU

Post by last mohicans »

Imam aparat 5 godina, uzimao s prva samo lavazzu, onda manuel, pa na kraju frank. Napucali su cijene, da je malo reći kako seru. Frank je bio prihvatljiv sa 40km, sad poskupili Bonus na 44. Ja malo šnjuhao po Bingu, nađem neku slovenačku po 19,00, onda naletim na Mingos, odlična kafa, Frank ništa nije bolji, 14.50km. Probat ću i Specijal, ima odličan miris,obećava. Marcaffe je najlošija, uzimao sam i nju, a guica im zinula na 40km. Ne vrijedi ni 15.
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#249 Re: APARATI ZA KAFU

Post by BaDa »

drustvo da ne otvaram novu temu.. jel zna neko gdje mogu nabaviti u sarajevu bottomless portafilter za delonghi delonghi ec 685.m odnosno promjera 51mm?? trazio sam po piku ali nigdje nema ovaj bottomless...

Image
RJ57
Posts: 3403
Joined: 10/04/2017 15:12

#250 Re: APARATI ZA KAFU

Post by RJ57 »

sorry, to neznam

ali interesuje me za šta služe ovakvi?
Post Reply