APARATI ZA KAFU

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#76 Re: APARATI ZA KAFU

Post by mayab »

Nemam direktno iskustvo, ali smatram da 140 KM vrijedi, za neku minimalnu upotrebu, dvije tri kafice dnevno
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66045
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#77 Re: APARATI ZA KAFU

Post by _BataZiv_0809 »

Valja li sta Dolce Gusto
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15616
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#78 Re: APARATI ZA KAFU

Post by problemnatravunu »

_BataZiv_0809 wrote:Valja li sta Dolce Gusto
Moram priznati, nisam nikada probao taj Dolce Gusto, ali vidim to je neka vrsta instant kafe, defakto!
E brate, kad pijem kafu tu kod mene nema kompromisa, mora biti jaka ko armirani beton, i zato preferiram espresso sa pravom kafom-imam neki Fagor aparat (400 KM)kupljen na 12 rata , i neki 10 godina star Krupsov mlin, u njemu meljem vec godinama ovaj Branck espresso Image, meni ta kafa mrak, a 1kg u Bingu kosta samo 15,10 KM.
Probavao neke druge, mahom skuplje, i nije to to
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66045
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#79 Re: APARATI ZA KAFU

Post by _BataZiv_0809 »

problemnatravunu wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Valja li sta Dolce Gusto
Moram priznati, nisam nikada probao taj Dolce Gusto, ali vidim to je neka vrsta instant kafe, defakto!
E brate, kad pijem kafu tu kod mene nema kompromisa, mora biti jaka ko armirani beton, i zato preferiram espresso sa pravom kafom-imam neki Fagor aparat (400 KM)kupljen na 12 rata , i neki 10 godina star Krupsov mlin, u njemu meljem vec godinama ovaj Branck espresso Image, meni ta kafa mrak, a 1kg u Bingu kosta samo 15,10 KM.
Probavao neke druge, mahom skuplje, i nije to to
Isti sam. :thumbup:

Ozbiljno razmisljam o aparatu za kafu :hm:
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#80 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Haris033 »

Hoću da kupim aparat za kafu/macchiato.
Ima li neko kakav prijedlog?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66045
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#81 Re: APARATI ZA KAFU

Post by _BataZiv_0809 »

Dolce Gusto De Longhi Piccolo full automatski ubojica :thumbup:
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#82 Re: APARATI ZA KAFU

Post by DZONPI »

Ja imam Simensov sto melje fuka moze i kapicino i late ubija aparat.Kila kafe u zrnu negdje oko 8€ ima i jeftinije a i skuplje ali zato pijes skoro mjesec dana fuka,friska ma tonbe.Preferiram ove kafe Kolumbija i ti fazoni.Ubija kako je dobra.Imam i taj Krups on je tonbe za exspreso isto tako najbolje kapsule su Kolumbijana i tako iz tih zemalja.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#83 Re: APARATI ZA KAFU

Post by VladaFBiH »

_BataZiv_0809 wrote:Dolce Gusto De Longhi Piccolo full automatski ubojica :thumbup:
iskreno, sve dolce gusto meni imaju neki bez veze ukus - kapućino, makijato i sl. mi je ok. ali kafa nije nikako - ništa bez pravog aparata koji melje i pravi kafu
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66045
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#84 Re: APARATI ZA KAFU

Post by _BataZiv_0809 »

VladaFBiH wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Dolce Gusto De Longhi Piccolo full automatski ubojica :thumbup:
iskreno, sve dolce gusto meni imaju neki bez veze ukus - kapućino, makijato i sl. mi je ok. ali kafa nije nikako - ništa bez pravog aparata koji melje i pravi kafu
Ni meni nisu te sa mlijekom u prahu ali Barista, Espresso u svim iteracijama, Risretto Ardenza su bas ubice
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#85 Re: APARATI ZA KAFU

Post by zlo zlo »

dok ja nameljem ovu, ne moram je ni napraviti koliko opojno miriše :D
Image

ovo mi je definitivno najbolja koji probala, a probala sam što se dalo probat sve :lol:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#86 Re: APARATI ZA KAFU

Post by VladaFBiH »

zlo zlo wrote:dok ja nameljem ovu, ne moram je ni napraviti koliko opojno miriše :D
Image

ovo mi je definitivno najbolja koji probala, a probala sam što se dalo probat sve :lol:
gdje je kupuješ? U Sa je generalno jako loš izbor Espresso kafa - jedino nešto više imaš u Manuel shop-u u BBI i to je to...
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#87 Re: APARATI ZA KAFU

Post by zlo zlo »

VladaFBiH wrote:
zlo zlo wrote:dok ja nameljem ovu, ne moram je ni napraviti koliko opojno miriše :D


ovo mi je definitivno najbolja koji probala, a probala sam što se dalo probat sve :lol:
gdje je kupuješ? U Sa je generalno jako loš izbor Espresso kafa - jedino nešto više imaš u Manuel shop-u u BBI i to je to...
u jednom diskontu(ono pića i kava za radnje samo) u Mostaru kad je ima, kad je nema osuđena na lavazza kavu.
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#88 Re: APARATI ZA KAFU

Post by sale07 »

VladaFBiH wrote:
zlo zlo wrote:dok ja nameljem ovu, ne moram je ni napraviti koliko opojno miriše :D
Image

ovo mi je definitivno najbolja koji probala, a probala sam što se dalo probat sve :lol:
gdje je kupuješ? U Sa je generalno jako loš izbor Espresso kafa - jedino nešto više imaš u Manuel shop-u u BBI i to je to...
Izbor u sarajevu nije los, nego je katastrofa :lol:
Ja sam zadnje dvije godine uglavnom narucivao iz vana kada neko dolazi pa mi ponese ili s ebay-a narucivao, uglavnom snalazio se.
Sad nedavno sam narucio 4kg iz njemacke ali zelenu kafu(u prosjeku je 4x jeftinija od przene isto zrno) i sam sebi przim u aparatu za kokice i nije lose. Isprzim vikendom oko 200gr(cca 20min) i to mi bude otprilike sedmicu i sto je najvaznije kafa je svjeza.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3601
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#89 Re: APARATI ZA KAFU

Post by RtrnOfSalisbury »

... imam priliku za tramping damping cijenu dobit lavazza espresso ... jel valja cemu :?:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#90 Re: APARATI ZA KAFU

Post by VladaFBiH »

RtrnOfSalisbury wrote:... imam priliku za tramping damping cijenu dobit lavazza espresso ... jel valja cemu :?:
koji? ima ih više - klasični plavi ili? koja cijena?
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#91 Re: APARATI ZA KAFU

Post by ovo_malo_duse »

:thumbup:
DZONPI wrote:Ja imam Simensov sto melje fuka moze i kapicino i late ubija aparat.Kila kafe u zrnu negdje oko 8€ ima i jeftinije a i skuplje ali zato pijes skoro mjesec dana fuka,friska ma tonbe.Preferiram ove kafe Kolumbija i ti fazoni.Ubija kako je dobra.Imam i taj Krups on je tonbe za exspreso isto tako najbolje kapsule su Kolumbijana i tako iz tih zemalja.
Isti sam :thumbup:
Imao Delonghi Magnifica 4500 ali previse galami kad melje kafu plus mlijeko moras sipat u posudu od masine.
Promjenio na Siemsovu EQ8 serija. Em se necuje em za ove late i kapuchino kahve tusnes onu cjevcicu u karton sa mlijekom i bez problema. Uglavnom ljepota jos slucajno nabasam na kafu u zrnu u lokalnom supermarketu, moze brat bratu, ruku pod ruku sa Lavazzom a kosta trecinu. Kad otvoris kesu sva se kuca uzmirise na kahvu. Beton dobra. :thumbup:
RtrnOfSalisbury
Posts: 3601
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#92 Re: APARATI ZA KAFU

Post by RtrnOfSalisbury »

VladaFBiH wrote:
RtrnOfSalisbury wrote:... imam priliku za tramping damping cijenu dobit lavazza espresso ... jel valja cemu :?:
koji? ima ih više - klasični plavi ili? koja cijena?
... klasicna trampa pa ko kog ... radi se o nekije 10 kg super crema espresso u zrnu srednje (po)przeno za otprilike 150 maraka starih 8-) ako racunam moj cijenjeni rad onda izadje 50 maraka starih po kili :-D
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#93 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Industrialyzer »

http://eldalux.com/shop/product-categor ... i-za-kafu/


Isplati li se ova Illy kombinacija?
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#94 Re: APARATI ZA KAFU

Post by sale07 »

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Evo par slicica iz mog svijeta kafe :)
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#95 Re: APARATI ZA KAFU

Post by sale07 »

Industrialyzer wrote:http://eldalux.com/shop/product-categor ... i-za-kafu/


Isplati li se ova Illy kombinacija?
Koliko kafa dnevno pijes i koje kafe pijes, samo espreso ili volis i kombinacije s mlijekom ?
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#96 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Industrialyzer »

sale07 wrote:
Industrialyzer wrote:http://eldalux.com/shop/product-categor ... i-za-kafu/


Isplati li se ova Illy kombinacija?
Koliko kafa dnevno pijes i koje kafe pijes, samo espreso ili volis i kombinacije s mlijekom ?
2-3 espresso dnevno, nikakve kombinacije
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#97 Re: APARATI ZA KAFU

Post by sale07 »

Industrialyzer wrote:
sale07 wrote:
Industrialyzer wrote:http://eldalux.com/shop/product-categor ... i-za-kafu/


Isplati li se ova Illy kombinacija?
Koliko kafa dnevno pijes i koje kafe pijes, samo espreso ili volis i kombinacije s mlijekom ?
2-3 espresso dnevno, nikakve kombinacije
Ako imas malo vise prostora u kuhinji moj ti je savjet da ides sa opcijom delonghi magnifica,
Image
on je duplo veci od tog illy aparata, al nadjes dobar polovan primjerak za cca 200KM i sluzit ce te godinama. Ima ugradjen mlin u sebi tako da mozes uzimati zrno kafu i bit ce ti puno jeftinija verzija nego kapsule, a ima i opciju za vec mljevenu kafu kao npr ova(najbolja od mljevenih koju sam ja pio

Image
Mi taj aparat imamo u firmi 3 godine, uzeli ga polovnog dnevno pravi minimalno 10 kafa eno ga jos uvijek radi i esspreso sasvim solidan, bolji nego u 90% kafica u kojima pijem kafu.
Aparat se sam cisti, pri paljenju i gasenju a imas i dugme za ciscenje, tako da ces ga trebati cistiti jednom mjesecno, ako malo rasipa kafu.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#98 Re: APARATI ZA KAFU

Post by VladaFBiH »

RtrnOfSalisbury wrote:
VladaFBiH wrote:
RtrnOfSalisbury wrote:... imam priliku za tramping damping cijenu dobit lavazza espresso ... jel valja cemu :?:
koji? ima ih više - klasični plavi ili? koja cijena?
... klasicna trampa pa ko kog ... radi se o nekije 10 kg super crema espresso u zrnu srednje (po)przeno za otprilike 150 maraka starih 8-) ako racunam moj cijenjeni rad onda izadje 50 maraka starih po kili :-D
lično nisam ljubitelj te kafe (imaju oni i par koje mi odgovaraju ali baš ta koja je i najpopularnija mi se ne sviđa) ali je cijena od 15KM/kg jako dobra jer je ona u prodavnici 35+KM - računaj da ćeš je morati dati dosta ispod cijene ako je misliš prodavati dalje...
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#99 Re: APARATI ZA KAFU

Post by VladaFBiH »

Industrialyzer wrote:http://eldalux.com/shop/product-categor ... i-za-kafu/


Isplati li se ova Illy kombinacija?
kapsule ne volim: skupo a uvijek lošije od zrna - ako možeš dobaciti do nekog aparata (možei dobar polovan) koji ima svoj mlin vidjet ćeš ogromnu razliku + jeftinije je 2-3x da kupuješ kafu u zrnu nego kaspule :) a da ne spominjem aspekt koji ovdje niko ne gleda a to je zagađenje plastikom koju bacaš nakon samo jedne upotrebe...
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#100 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Hajvan »

ja godinam' koristim makinetu..
nije se jos pokvarila :D

Image
Post Reply