Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
mayab
Posts: 27009
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1 Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by mayab »

Dakle, nabavio bih si za kuću neki aparat za espresso:

-samo solo aparat bez ugradjenog mlina
-naravno, da nije preskup
-da se ima kupiti u Sarajevu
-volio bih preporuke za neki aparat koji imate ili ste imali priliku koristiti, dakle iskustveno , ništa kataloški podaci itd.

Stepen koristenja bi bio u prosjeku jedan (1) espresso dnevno, mjesecno sigurno ne vise od dvadesetak kafa, dakle relativno rijetko korištenje!Zato ne bih da previse skupo investiram!
HVALA
uvijek_ista
Posts: 79
Joined: 31/10/2009 21:31

#2 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by uvijek_ista »

Uzeli u Interexu, marka Deawoo, nekih 75 KM, mozda je bila i akcija, ne sjecam se. Ima dio za paru, odn. pravljenje kapucina. Koristi se svaki dan u najmanje dva navrata po dvije kafe. Zadovoljni, samo tu kafu pijemo.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#3 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by Mahalac »

Eh sad ko je s cime zadovoljan to je prvo pitanje da ne kazem koliko ko zna sta je prava espresso kafa.(Bez uvrede za gore forumasa).
Po meni espresso aparat bez mlina je potpuno beskoristan za pravljenje prave espresso kafe! Naravno za isti treba platiti pa makar bio mali za kucnu upotrebu negdje oko 400-500Eura. Ostale bitne stvari su naravno kafa tj njen granulat, pritisak kompresora pa i postolje koje ce grijati prazne ali obavezno lijepe i po mjeri kafe soljice....Ipak cejf je cejf.
Stoga zakljucak od ovih kucnih malih bez mlina skoro da sto god kupis isto ces dobiti 8) ...s vremenom sve gora i gora.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by karanana »

ja cekam onaj nescafeov dolce gusto aparat da se pojavi kod nas i onda cu ga uzeti. vjerovatno ce biti oko 200-250 KM s tim da ce se ulosci kupovati posebno a ima svakavih ukusa.
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#5 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by slavkoimamodilera »

Nesspresso pregenijalno izgleda... ne pijem kod kuće kafu, al bih ga kupio samo zato što tako dobro izgleda... :mrgreen:

U pravu si karanana, cijena mu je u maloprodaji cca. 100 Eur... ;-)
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#6 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by ladyada »

ja bi rekla da ovu ne kupujes ......... matrijal je jako lose preradjen , nakon godinu pocela se srebrena boja guliti sa nje ........... :x , ne spada navodno u garanciju ...........kafa ima super okus ......
Image
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#7 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by taxi_driver »

nesspresso je pravi aparat za kucnu upotrebu.jest da mu je cijena paprena ali se isplati.jedina mana mu je sto mu se ulosci moraju kupovati u posebnim buticima ali moze se naruciti i preko net-a.jedino preko neta nemas sve vrste ulozaka.
frngla
Posts: 3157
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#8 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by frngla »

KRUPS imam ga vec dugi niz godina i radi savrseno :) ima dio za espresso i dio za filter kafu :)

nesto tipa ovog Image
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#9 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by Nadinka »

slavkoimamodilera wrote:Nesspresso pregenijalno izgleda... ne pijem kod kuće kafu, al bih ga kupio samo zato što tako dobro izgleda... :mrgreen:

U pravu si karanana, cijena mu je u maloprodaji cca. 100 Eur... ;-)
Ja sam dobila aparatic :) mislim da vam je sad u hrvatskoj an nekoj akciji, ili da je bio :) kafe su prilicno skupe, paketic od 16 kapsula za espreso je 4 eura, a u zagrebu 42 kn. Okusi su super, nama doslo pakovanje razlicitih uz aparat.
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#10 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by Nadinka »

taxi_driver wrote:nesspresso je pravi aparat za kucnu upotrebu.jest da mu je cijena paprena ali se isplati.jedina mana mu je sto mu se ulosci moraju kupovati u posebnim buticima ali moze se naruciti i preko net-a.jedino preko neta nemas sve vrste ulozaka.
Koliko sam ja vidjela kapsule se mogu kupovati vani u svim lancima tipa merkatora i slicnih..vjerujem da ce brzo moci i kod nas.
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#11

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 03/05/2023 22:03, edited 1 time in total.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#12 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by Ned071 »

iz naftalina, ali...

gdje naci u sarajevu, da je sto manji jer nema prostora u kuhinji previse? konzum znam, tehnosop i tehnomag imaju bas glomazne? neko ideju? hvala
smjesko071
Posts: 686
Joined: 07/04/2014 22:48

#13 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by smjesko071 »

jOFLA wrote:
mayab wrote:Dakle, nabavio bih si za kuću neki aparat za espresso:

-samo solo aparat bez ugradjenog mlina
-naravno, da nije preskup
-da se ima kupiti u Sarajevu
-volio bih preporuke za neki aparat koji imate ili ste imali priliku koristiti, dakle iskustveno , ništa kataloški podaci itd.

Stepen koristenja bi bio u prosjeku jedan (1) espresso dnevno, mjesecno sigurno ne vise od dvadesetak kafa, dakle relativno rijetko korištenje!Zato ne bih da previse skupo investiram!
HVALA

Tradicionalni italijanski lončić za espresso koji se masovno koristio prije marketinškog ludila za preskupe espresso mašine, a koristi se i proizvodi i danas. Ima većih i manjih, za jednu, dvije, četri, šest šoljica...
Različitih proizvođača, ali u principu svaki je isti odnosno svaki jednako dobro napravi espresso, samo što su jedni od inoksa, drugi od aluminijuma, sa drvenom drškom, ili bakelitnom drškom itd... Pa time i cijena ovih lončića malo varira, ali su svi opet daleko jeftiniji i svima pristupačni nego mašine da bi se dobila ista stvar.


Image



Dijelovi lončića, i uputstvo za pripremu espresso kafe u ovom lončiću: LINK
izvini, ali jedno glupo pitanje:koju vrstu kafe koristis za ove loncice?
Klotzina
Posts: 117
Joined: 15/10/2011 23:31

#14 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by Klotzina »

Ja sam se bas zeznuo sa dolce gusto aparatom,meni nijedna kafa ne odgovara i nije ni slicna espreso kafi.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15462
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#15 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by problemnatravunu »

Znao sam ...
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#16

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 03/05/2023 22:01, edited 1 time in total.
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#17 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by kazo »

Dobio na poklon aparat za kafu, a idu ove kapsule https://im9.cz/sk/iR/importprodukt-orig ... d754e5.jpg. Ima li kakva jeftinija varijanta ovih kapsula ? jer ovo je bas preskupo 10 koma 12 KM.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#18 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by channel10 »

Nema. To je to. Cijena je 10 KM za 8 ili 16 kafa.
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#19 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by kazo »

channel10 wrote:Nema. To je to. Cijena je 10 KM za 8 ili 16 kafa.
Gdje ima sa 16 kafa uzeti ? bar da probam aparat :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#20 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by channel10 »

Imas u Bingu, Konzumu i svim vecim radnjama. Ova slika koju su postavio, na kutiji ti dole u cosku pise da ima 16 kapsula, odnosno da je za 16 kafa.

Ja bih ti preporucio macchiato (ali on je za 8 kafa-dodje 8 kapsula kafe i 8 mlijeka), capuccino (takodjer 8 kafa) i cortado (kafa sa mlijekom i dodje 16 kafa). Nije los ni lungo (16 kafa) samo mi je prejak pa ga ne kupujem vise otkako nabavljaju cortado.

Ja cak i cortado produzim duplo da ga mogu piti :) (na kutiji pise da je svaka kapsula za 80 ml, a ja to poduplam. Mozda cak i vise pustim.
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#21 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by kazo »

Gledo sam u starom merkatoru i tad sam vidio ovu nescafe od 10 pakovanja 12 KM od 16 komada nisam naletio. Sutra cu potraziti u bingu, hvala na pomoci :-D da su jeftine kafe nebi oni meni dali na poklon :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#22 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by channel10 »

To si ti nesto pogrijesio u vezi pakovanja od 10 kafa. U svakom pakovanju imas po 16 kapsula, samo sto negdje treba jedna kapsula da se napravi kafa, a negdje trebaju dvije (jedna je mlijeko). Znaci imas pakovanje od 8 i od 16 kafa i sve kostaju od 9,5-10KM. Nije nigdje 12 KM.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#23 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by zlo zlo »

imam preko godinu i po već saeco poemia aparat, znači baš espresso aparat a ne ona čuda na kapsule(ne sviđa mi se iz njih) i kava mi je kao iz kafića :D
preporučam, nije skup a dobar :)
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#24 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by nightvision »

Imam rowentu perfecto vec nekoliko godina, pravi kucni esspresso aparat, svakodnevno se koristi, ne bi ga mijenj'o za pet novih aparata na zetone.
User avatar
mayab
Posts: 27009
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#25 Re: Aparat za espresso kafu za kućnu upotrebu?

Post by mayab »

Image

Ima li neko ovaj aparat,Electrolux EEA111, gledam da ga kupim, nije puno para , iskustva ???
Minimalna upotreba, mozda jedan espresso dnevno , 360 u godini.... :idea:
Post Reply