Antivirus program

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#301 Re: Antivirus program

Post by taureg71 »

Paul F. wrote:
taureg71 wrote:ne znam sto filozofiramo te ovaj te onaj...jasno je bolan svima ako citate forume strane
Pardon. Žao mi je što smo te nasikirali. Zamolićemo administraciju da zatvori forum i organizuje tečaj stranih jezika za sve forumaše kojima je potreban. :lol:
taureg71 wrote:zakon je 360 total security, a uz to je besplatan ...China rules...
vrhunski AV , probajte
Drago mi je da su kinezi barem u nečemu napredniji od ostalih, osim u jeftinoći.
Ne bi bilo loše, ako se nećeš opet nasikirati, da nam daš više detalja o tom 360.
Usporava li kompjuter ? Jede li krekove ? Ima li reklama ?
Ja u ponedjeljak upisujem tečaj kineskog jezika. :D
Tebrex, zato i kazem da je zakonnnnnn, jer sve to sto si nabrojao da te zanima odgovor je NE i zato je die besten !!!! Probaj i Naravno na engleskom je.....pa se javi :thumbup:
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#302 Re: Antivirus program

Post by probook »

Dobar je i besplatan comodo antivirus
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#303 Re: Antivirus program

Post by Teufik »

BitDefender Internet Security 2015 - 9 mjeseci besplatno

http://www.bitdefender.com/media/html/softpedia-iframe/
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#304 Re: Antivirus program

Post by taureg71 »

Teufik wrote:BitDefender Internet Security 2015 - 9 mjeseci besplatno

http://www.bitdefender.com/media/html/softpedia-iframe/
hmmmm...ono jes free...ali zna komp da uspori, uvjerio sam se na 2 komada, neka hvala, 360 internet security zakon
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#305 Re: Antivirus program

Post by febo_acm »

Ma sad pittance je koliko uspori I kakav to racunar uspori? 360 je dobar, ja ga koristim na tabletu... Samo koliko sam upratio on nema firewall...
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#306 Re: Antivirus program

Post by Teufik »

taureg71 wrote:
Teufik wrote:BitDefender Internet Security 2015 - 9 mjeseci besplatno

http://www.bitdefender.com/media/html/softpedia-iframe/
hmmmm...ono jes free...ali zna komp da uspori, uvjerio sam se na 2 komada, neka hvala, 360 internet security zakon
Bujrum. Koristi sta hoces. Ovo moze biti korisno za one koji ne mogu kupiti. BD zna usporiti al ocito ne svima.

Te stoga, zlatno pravilo. Probati par dana pa vidjeti kako radi.
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#307 Re: Antivirus program

Post by gnjev »

febo_acm wrote:Ma sad pittance je koliko uspori I kakav to racunar uspori? 360 je dobar, ja ga koristim na tabletu... Samo koliko sam upratio on nema firewall...
Ne kontam AV na androidu al eto
User avatar
dzemaludin007
Posts: 668
Joined: 20/06/2014 17:00
Location: I. Sarajevo

#308 Re: Antivirus program

Post by dzemaludin007 »

Joj Febo ja sam kont'o da si malo bistriji, posto imas dosta staza na ovom podforumu. :D Kakav ba OS (pa koji god bio a pogotovo Android) na tabeletu i antivirus :-) :izet: :D :run:
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#309 Re: Antivirus program

Post by febo_acm »

dzemaludin007 wrote:Joj Febo ja sam kont'o da si malo bistriji, posto imas dosta staza na ovom podforumu. :D Kakav ba OS (pa koji god bio a pogotovo Android) na tabeletu i antivirus :-) :izet: :D :run:
Imam Acer tablet sa Windowsom 8.1, full verzija, licenciran + office licenca... Naravno da mi treba AV jer ga koristim svakodnevno za razne stvari, skoro kao laptop. Skines .exe faj i instaliras ga...
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#310 Re: Antivirus program

Post by Paul F. »

Koja kultura dijaloga u PM. Gospodin Teufik dobronamjerno daje informaciju koja može nekome biti od koristi i treba još trpiti nepristojne odgovore "neka hvala, ovo drugo je zakon". Dakle, uzmemo svi taj "zakon" antivirus i zatvaramo forum. :-)
Meni se čini da bi normalniji odgovor bio dati detaljnu komparaciju.
A sada ozbiljno. Kao što napisah ovdje prije par mjeseci, bio sam uvijek bez anti virusa. Ne sviđa mi se ideja da dajem nekim rusima, rumunima ili kinezima da mi rovare po kompjuteru. Nakon rasprave na ovoj temi kao i čačkanja po internetu, stavio sam prvo Bitdefender a onda Kaspersky koji i sada imam. Napisao sam ovdje detaljnu komparaciju. Kaspersky anti virus je vjerovatno malo bolji ali Bitdefender IS nekako simpatičniji sa prikazom i mogućnostima. Gospodin Teufik daje informaciju kako dobiti besplatno 9 mjeseci ovog vrhunskog anti virusa i hvala mu na tome.
Za taj 360 mi treba više nego da neko kaže da je "zakon". Zanima me šta se tu krije. Zašto je besplatan ? Kako to da je kineska tehnologija najbolja ?
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#311 Re: Antivirus program

Post by House »

Avast najjači
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#312 Re: Antivirus program

Post by Teufik »

Paul F. wrote: Za taj 360 mi treba više nego da neko kaže da je "zakon". Zanima me šta se tu krije. Zašto je besplatan ? Kako to da je kineska tehnologija najbolja ?
Pozdrav.

Neka koristi sta zeli. Ima tu svega, ne samo kineza.

360 internet security izmedju ostalog koristi i Bitdefenderove tehnologije.

Cutting edge antivirus powered by 360 Heuristic Engine, 360 Cloud Engine and Bit-Defender.

http://www.360safe.com/internet-security.html
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#313 Re: Antivirus program

Post by Paul F. »

taureg71 wrote:
Paul F. wrote:
taureg71 wrote:ne znam sto filozofiramo te ovaj te onaj...jasno je bolan svima ako citate forume strane
Pardon. Žao mi je što smo te nasikirali. Zamolićemo administraciju da zatvori forum i organizuje tečaj stranih jezika za sve forumaše kojima je potreban. :lol:
taureg71 wrote:zakon je 360 total security, a uz to je besplatan ...China rules...
vrhunski AV , probajte
Drago mi je da su kinezi barem u nečemu napredniji od ostalih, osim u jeftinoći.
Ne bi bilo loše, ako se nećeš opet nasikirati, da nam daš više detalja o tom 360.
Usporava li kompjuter ? Jede li krekove ? Ima li reklama ?
Ja u ponedjeljak upisujem tečaj kineskog jezika. :D
Tebrex, zato i kazem da je zakonnnnnn, jer sve to sto si nabrojao da te zanima odgovor je NE i zato je die besten !!!! Probaj i Naravno na engleskom je.....pa se javi :thumbup:
Evo sklonih Kaspersky da probam taj 360. Dosta moćno djeluje. Ne usporava kompjuter ali usporava internet. Čak je navodno našao jedan virus koji Kaspersky nije vidio. Sve u svemu, dosta dobro, previše dobro. Mora tu biti neka kvaka. Svi glupi a oni pametni. Daju ga besplatno pa ti traže da ga lajkaš. Šta oni hoće ? Da cijeli svijet njima dozvoli da rovare po kompjuterima ? I šta onda ?
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#314 Re: Antivirus program

Post by taureg71 »

Paul F: pa ti nam reci...vidi se iz postova da si "pametan", sto onda postavljas toliko pitanja??? valjda tako mudar znas odgovor??? ili ipak ne ??? ma ovo je ipak samo fuckin Bosnia, u sve se sumnja...
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#315 Re: Antivirus program

Post by Paul F. »

taureg71 wrote:Paul F: pa ti nam reci...vidi se iz postova da si "pametan", sto onda postavljas toliko pitanja??? valjda tako mudar znas odgovor??? ili ipak ne ??? ma ovo je ipak samo fuckin Bosnia, u sve se sumnja...
Do mene je, halali. Ja sam zapravo mislio da je ovo forum pa da smijemo postavljati pitanja vezano za pdf temu.
Za bosance koji sumnjaju u sve si također u pravu. Evo jedan "bosanac" optužuje 360 da krade informacije od korisnika
http://www.ibtimes.com/privacy-issues-c ... oming-more.
Bosanski program ZHP Diag nalazi trojanca u njemu.
Pošto si ti odlučio da se o takvim stvarima raspravljati ne smije ja se povlačim i poklapam se ušima.
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#316 Re: Antivirus program

Post by topcam »

abrinjaDonjo wrote: I od tad sam rekao NIKAD vise BitDefender dok ne nauce da je korisnik onaj koji placa i koji treba da ima puno kontrolu nad postavkama a ne da AV radi ono sto oni misle da je najbolje.

Sada koristim G-Data Internet Security, Njemacki AV, i vise sam nego zadovoljan. Iskreno rijetko kad da kod Nijemaca u bilo kojem pogledu moze biti fula, pa tako ni ovdje. Interface odlican, pregledna navigacija, puna kontrola nad svim postavkama, i u svim vodecim AV testiranjima odlican score. Licenciran AV sam kupio, moze se kod Retail Sellers naci za 10 Eura.

Ja sam godinama zadovoljan kasperskim. Bitdefender, i Norton sam isto probao i nisu losi,
cak su vrlodobri, sto se tice zadnje 3-4 godine.

G-Data (koju koristis je i dalje 50% Bitdefender, nekad je engine bio pola pola Avast i BD, sad imaju svoje CloseGap
umjesto Avast.)

G-Data mi je nepregledna, ili ja sebi nisao uzeo dovoljno vremena da "skontam". Jer i sam BD nudi opciju,
odluci sta ce biti brisano (u slucaju da ugasis Auto-Pilot). I malo prilagodis opcije sebi.

Sto mi je najlakse kod Kasperskog, a isto jednostavno kod BD ili Nortona (intuitivno).
Dok German-Data smatram zapetljanim i zaobilazim.
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#317 Re: Antivirus program

Post by taureg71 »

Paul F. wrote:
taureg71 wrote:Paul F: pa ti nam reci...vidi se iz postova da si "pametan", sto onda postavljas toliko pitanja??? valjda tako mudar znas odgovor??? ili ipak ne ??? ma ovo je ipak samo fuckin Bosnia, u sve se sumnja...
Do mene je, halali. Ja sam zapravo mislio da je ovo forum pa da smijemo postavljati pitanja vezano za pdf temu.
Za bosance koji sumnjaju u sve si također u pravu. Evo jedan "bosanac" optužuje 360 da krade informacije od korisnika
http://www.ibtimes.com/privacy-issues-c ... oming-more.
Bosanski program ZHP Diag nalazi trojanca u njemu.
Pošto si ti odlučio da se o takvim stvarima raspravljati ne smije ja se povlačim i poklapam se ušima.

i ja se povlacim... :skoljka:
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#318 Re: Antivirus program

Post by febo_acm »

Što ti je "bošnjo" :D Kad se plaća ne valja, kad je džaba ne valja...
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#319 Re: Antivirus program

Post by topcam »

Please, Don't reboot PCs. We’ll keep you posted.
— Panda Security (@Panda_Security) 11. März 2015

Da ne bude, nismo znali
:oops:
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#320 Re: Antivirus program

Post by r_faruk »

koristi li iko ESET endpoint security ?
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#321 Re: Antivirus program

Post by Paul F. »

Opet sam poredio Kaspersky i 360. Uredno sklonim 360 da stavim Kaspersky i opet Kaspersky pronađe smeće, nekakav 360 safety gard.
Neka se kinezi zahebavaju sa nekim drugim. Sa mnom više neće.
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#322 Re: Antivirus program

Post by Teufik »

Kaspersky Total Security Free 3 mjeseca

http://onedollarlesson.com/

Zanimljiva stranica, nesto se nauci i dobije se licenca. Legalno.

Image
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#323 Re: Antivirus program

Post by Teufik »

http://www.av-comparatives.org/weblog/w ... elease.pdf

Qihoo 360

Varali na AV-Comparatives.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#324 Re: Antivirus program

Post by Paul F. »

Moraću pohvaliti 360 ovaj put. :D
Prije 10ak dana fasujem virus na Ebay-u pored živog Kasperskog. Neko je hakovao lozinku nekoga ko je ranije bio aktivan na Ebay-u a sada više nije. Stavio na "prodaju" nekoliko stvari po smiješnim cijenama i upecao preko 100 ljudi za jedan dan uključujući i mene. Nisam nikakve pare izgubio jer transakcija nije prošla ali klikčući tamo gdje ne treba fasovah virus. PC šteka. Kontam, nema veze, Kasperski će za koji dan skontati taj virus pa će se to srediti. Prođe 7 dana, hiljadu ažuriranja i najdubljih skaniranja, Kaspersky ne nalazi nikakav virus. Onda sklonih Kaspersky, stavih 360, scan, repair i PC radi ko sat. Naravno, neću ostati na 360 jer im ne vjerujem iz drugih razloga.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#325 Re: Antivirus program

Post by Truba »

zašto mi kenja ovaj AVG neće da se updejtira danima
Post Reply