Antiparazitne ogrlice

Za sve koji vole ta divna stvorenja...
Post Reply
anonimus03

Antiparazitne ogrlice

Post by anonimus03 » 24/02/2011 15:37

Hello :)
Zanima me koje antiparazitne ogrlice koristite i koje preporucate za stene (2 mjeseca) jer sam joj maloprije nasla jednu buhu, a nismo puno ni izlazili. Ili radije koristite ampule? :) :) :)

fatamorgana

Re: Antiparazitne ogrlice

Post by fatamorgana » 24/02/2011 15:47

Meni objasni veterinar da je bolje prvo koristiti ampule da se eliminišu napasnici, buhe i sl. pa tek onda poslije ogrlica
da odbija iste, da se ponovo ne nasele.
Desilo mi se da sam prošlog ljeta stavio prvo ogrlicu bez prethodno ampula, pa su buhe počele da bježe sa
životinje svuda po kući, sve više i više i VIŠE, i to je trajalo više od mjesec dana, ja sam ih hvatao(buhe) sa širokim
selotejpom, što rekoše, borba je to bila!

Cholina_Lokica

Post by Cholina_Lokica » 24/02/2011 15:59

Ogrlice se ne stavljaju do 6 mjeseci starosti steneta. To vam pise na svakom omotu od ogrlice

anonimus03

Post by anonimus03 » 24/02/2011 16:09

nasla sam one bayerove kiltix ogrlice, za njih kazu da se smije stavljati i mladjima i da su pravo dobre, nisam ih jos pocela koristiti s obzirom da sam buhu uocila prije 3 sata... ugl hvala vam :)

SanskiBiser
Has thanked: 28 times
Been thanked: 11 times

Post by SanskiBiser » 24/02/2011 16:10

tufahija18 wrote:Hello :)
Zanima me koje antiparazitne ogrlice koristite i koje preporucate za stene (2 mjeseca) jer sam joj maloprije nasla jednu buhu, a nismo puno ni izlazili. Ili radije koristite ampule? :) :) :)

Na stence nikako do 6 mjeseci starosti i onda samo po tezini psa preporucenu velicinu ogrlice , meni su se najbolje pokazale Bayer ogrilice, skupe jesu ali stite 4-5 mjeseci od krpelja, pod uslovom da pas nije alergican na njih, neki dobiju gadne osipe i hemijske opekotine na kozi od tih ogrlica, druga stvar je da obicno se ove ogrlice preporucuju ako imate samo jednog psa, jer ako su dva psa desi se da jedan drugom skine ili da pojede dio ogrlice narocito ako su mladi psi, i tu vam je garantovano trovanje sa cesto smrtnim ishodom. Za to stene cesalj uzmite za mace, za buhe i s tim cesljem ga cetkajte i skidajte buhe, a u maloj posudi razmutite sampon za pse protiv buha u vodi pa taj cesalj umocite u tu vodu prije i tokom cesljanja i skidate buhe sa ceslja naravno..tamo od 4 mjesca ga vec mozete kupati sa tim samponom a sa 6 mjeseci ogrlica ili ampula. Uglavnom nabavite i tablete Helmivet za stence i ocistite ga od crijevnih parazita svaki mjesec dana ili kad primjetite gliste u stolici, obicno sad imaju svi mlijecne gliste, toksikare, koje usporavaju rast steneta a slucaju vecih infestacija mogu uzrokovati i teske zdravstvene probleme...

Post Reply