Anksioznost

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#51 Re: anksioznostttttttttttt

Post by plain vanilla »

ne znam zasto se ljudi boje smrti kad cemo ionako svi umrijeti :? :D
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#52 Re: anksioznostttttttttttt

Post by lajk »

plain vanilla wrote:ne znam zasto se ljudi boje smrti kad cemo ionako svi umrijeti :? :D
Djaba to se objasnit ne moze !Milion puta sam imala slicne misli ali i poslije psihoterapije i poslije super perioda jave se misli i ja se opet vidim u hitnoj za bolnicu !To nije jednostavno za objasnit i nije lako zivjeti s tim :( :(
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#53 Re: anksioznostttttttttttt

Post by dječak sa šibicama »

markioni wrote:da i ja se slazem da prestanes rovit po netu jer ces se prepoznati u milion stanja opisa dijagnoza itd itd vjeruj provjereno 110% :)
pricala mi je jednom dezurna sestra koja je valjda radeci trecu smjenu u neka doba noci uzela ogromnu knjigu sa dijagnozama simptomima isl...kaze u pola se stvari prepoznala i isprepadala ziva hehe
Ma samo se isprepadas, bjezi, ja sam po Googlu prebolio 3-4 tumora (za jednjak, stitnjacu i mozak znam, sumnjam jos na pluca ali nije bilo piskutavih zvukova i krvavog sekreta :oops: ), 5-6 bakterijskih infekcija, najmanje 3 infarkta, hipertenziju deinitivno (iako mi je tlak 125/80), imam spondilozu 100% (iako snimak kaze sve je ok), a i na dijabetes sumnjam zbog susenja usta, ali me buni sto mi je nivo secera u krvi oko 5 i nakon sto pojedem pola kile bureka :oops: :lol: :lol: :-) :-) :-) :-)

Sta sam ono jos bolovao... a da, migrena, upala sinusa, upala srednjeg uha i naravno, multiplaskleroza :-) :-) :-) :D

Najjace je kad sam bio kod radiologa, na snimanju jednjaka, vrata i stitne zlijezde, covjek gleda i kaze sve je ok, a ja njemu "pa imam knedlu u grlu, sta je to?" :D kaze on, to je znak da je vrijeme da odete do dobrog psihijatra :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#54 Re: anksioznostttttttttttt

Post by plain vanilla »

lajk wrote:
plain vanilla wrote:ne znam zasto se ljudi boje smrti kad cemo ionako svi umrijeti :? :D
Djaba to se objasnit ne moze !Milion puta sam imala slicne misli ali i poslije psihoterapije i poslije super perioda jave se misli i ja se opet vidim u hitnoj za bolnicu !To nije jednostavno za objasnit i nije lako zivjeti s tim :( :(
izvini, ja sam se malo nashalila
ali strah od smrti je bar utemeljen strah...kao i strah od bolesti

veci je problem kad svoj strah ne mozes definirati..kad ne smijes izaci iz stana, a ne znas objasniti zasto
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#55 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Arslan_11 »

dječak sa šibicama wrote:
markioni wrote:da i ja se slazem da prestanes rovit po netu jer ces se prepoznati u milion stanja opisa dijagnoza itd itd vjeruj provjereno 110% :)
pricala mi je jednom dezurna sestra koja je valjda radeci trecu smjenu u neka doba noci uzela ogromnu knjigu sa dijagnozama simptomima isl...kaze u pola se stvari prepoznala i isprepadala ziva hehe
Ma samo se isprepadas, bjezi, ja sam po Googlu prebolio 3-4 tumora (za jednjak, stitnjacu i mozak znam, sumnjam jos na pluca ali nije bilo piskutavih zvukova i krvavog sekreta :oops: ), 5-6 bakterijskih infekcija, najmanje 3 infarkta, hipertenziju deinitivno (iako mi je tlak 125/80), imam spondilozu 100% (iako snimak kaze sve je ok), a i na dijabetes sumnjam zbog susenja usta, ali me buni sto mi je nivo secera u krvi oko 5 i nakon sto pojedem pola kile bureka :oops: :lol: :lol: :-) :-) :-) :-)

Sta sam ono jos bolovao... a da, migrena, upala sinusa, upala srednjeg uha i naravno, multiplaskleroza :-) :-) :-) :D

Najjace je kad sam bio kod radiologa, na snimanju jednjaka, vrata i stitne zlijezde, covjek gleda i kaze sve je ok, a ja njemu "pa imam knedlu u grlu, sta je to?" :D kaze on, to je znak da je vrijeme da odete do dobrog psihijatra :D
:thumbup: :thumbup: tacno tako...hehe...ja sam na kraju zavrsio da na Aktivin H terapiji :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#56 Re: anksioznostttttttttttt

Post by dječak sa šibicama »

Naravno, moram reci da se ja samo salim (ovo je sad ono, da se ne ureknem, sto se zajebavam sa tim dijagnozama, strah od uroka :lol: :lol: :lol: )
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#57 Re: anksioznostttttttttttt

Post by lajk »

plain vanilla wrote:
lajk wrote:
plain vanilla wrote:ne znam zasto se ljudi boje smrti kad cemo ionako svi umrijeti :? :D
Djaba to se objasnit ne moze !Milion puta sam imala slicne misli ali i poslije psihoterapije i poslije super perioda jave se misli i ja se opet vidim u hitnoj za bolnicu !To nije jednostavno za objasnit i nije lako zivjeti s tim :( :(
izvini, ja sam se malo nashalila
ali strah od smrti je bar utemeljen strah...kao i strah od bolesti

veci je problem kad svoj strah ne mozes definirati..kad ne smijes izaci iz stana, a ne znas objasniti zasto
ma nema se razloga izvinjavat :) slazem se mada bi ja mozda radije taj strah nego ovaj od psihicke bolesti ali niko ne zna kako je kome drugom ! A ako neko ima slican problem samo nek se sjeti recenice : Psihicki bolesnici se ne brinu da ce zavrsiti u bolnici jer njima zapravo sve to izgleda totalno stvarno i nikad se ama bas nikad ne pitaju da li sam bolestan :)
User avatar
kjafiraginica
Posts: 14135
Joined: 20/10/2009 18:46
Location: Crossroads

#58 Re: anksioznostttttttttttt

Post by kjafiraginica »

plain vanilla wrote:ne znam zasto se ljudi boje smrti kad cemo ionako svi umrijeti :? :D
kazu da je to obicno strah od zivota...
markioni wrote:da i ja se slazem da prestanes rovit po netu jer ces se prepoznati u milion stanja opisa dijagnoza itd itd vjeruj provjereno 110% :)
pricala mi je jednom dezurna sestra koja je valjda radeci trecu smjenu u neka doba noci uzela ogromnu knjigu sa dijagnozama simptomima isl...kaze u pola se stvari prepoznala i isprepadala ziva hehe
:lol: :lol: :lol: ista sam, to je grozno, nema koju bolescinu nemam :D

ali kod anksioznosti nije bas tako - tu je pravo, pravo bitno znati sta tio se deshava. Zaista jeste.
User avatar
john fante
Posts: 97
Joined: 27/02/2012 16:20

#59 Re: anksioznostttttttttttt

Post by john fante »

plain vanilla wrote:ne znam zasto se ljudi boje smrti kad cemo ionako svi umrijeti :? :D

samo proleteri umiru
vlasnici sredstava za proizvodnju zive vjecno :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#60 Re: anksioznostttttttttttt

Post by dječak sa šibicama »

Najgore od svega je sto nakon godinu ili ko zna koliko, patnje i mucenja, odes psihijatru i on ti sa osmjehom na licu kaze "trebali ste odmah meni doci".

Kad skontas da si se godinu dana mucio bezveze, cekao da te hospitaliziraju, nisi mogao normalno funkcionirati, javljaju se raznorazne fobije, a u principu samo si se trebao javiti prvom psihijatru.

I sumnjao si na anksioznost jer u principu kad gledas simptom po simptom, mozes doci na milion bolesti, ali u cjelini svi simptomi koje imas, izbacuju samo jadno rjesenje, anksiozno depresivni poremecaj.

Nakupljeni stres koji eksplodira pod nekom inicijalnom kapislom, najcesce smrt ili bolest bliske osobe, ili neka slicna trauma.
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#61 Re: anksioznostttttttttttt

Post by lajk »

dječak sa šibicama wrote:Najgore od svega je sto nakon godinu ili ko zna koliko, patnje i mucenja, odes psihijatru i on ti sa osmjehom na licu kaze "trebali ste odmah meni doci".

Kad skontas da si se godinu dana mucio bezveze, cekao da te hospitaliziraju, nisi mogao normalno funkcionirati, javljaju se raznorazne fobije, a u principu samo si se trebao javiti prvom psihijatru.

I sumnjao si na anksioznost jer u principu kad gledas simptom po simptom, mozes doci na milion bolesti, ali u cjelini svi simptomi koje imas, izbacuju samo jadno rjesenje, anksiozno depresivni poremecaj.

Nakupljeni stres koji eksplodira pod nekom inicijalnom kapislom, najcesce smrt ili bolest bliske osobe, ili neka slicna trauma.
Znaci sto je fascinantno ako se zabavim necim ,npr. na ispitu mi te misli ni ne naumpadnu :roll: obicno ujutro i kada sam besposlena hop misli i slike ko narucene :-)
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#62 Re: anksioznostttttttttttt

Post by markioni »

mozda ce se moderator naljutiti (unaprijed se izvinjavam :) )ali na http://www.forum.hr/showthread.php?t=34996 ovom mjestu imas hrpuuuuuu korisnih savjeta misljenja isl. sto se tice anks.
serum
Posts: 238
Joined: 08/11/2009 21:10

#63 Re: anksioznostttttttttttt

Post by serum »

dječak sa šibicama wrote:
markioni wrote:da i ja se slazem da prestanes rovit po netu jer ces se prepoznati u milion stanja opisa dijagnoza itd itd vjeruj provjereno 110% :)
pricala mi je jednom dezurna sestra koja je valjda radeci trecu smjenu u neka doba noci uzela ogromnu knjigu sa dijagnozama simptomima isl...kaze u pola se stvari prepoznala i isprepadala ziva hehe
Ma samo se isprepadas, bjezi, ja sam po Googlu prebolio 3-4 tumora (za jednjak, stitnjacu i mozak znam, sumnjam jos na pluca ali nije bilo piskutavih zvukova i krvavog sekreta :oops: ), 5-6 bakterijskih infekcija, najmanje 3 infarkta, hipertenziju deinitivno (iako mi je tlak 125/80), imam spondilozu 100% (iako snimak kaze sve je ok), a i na dijabetes sumnjam zbog susenja usta, ali me buni sto mi je nivo secera u krvi oko 5 i nakon sto pojedem pola kile bureka :oops: :lol: :lol: :-) :-) :-) :-)

Sta sam ono jos bolovao... a da, migrena, upala sinusa, upala srednjeg uha i naravno, multiplaskleroza :-) :-) :-) :D

Najjace je kad sam bio kod radiologa, na snimanju jednjaka, vrata i stitne zlijezde, covjek gleda i kaze sve je ok, a ja njemu "pa imam knedlu u grlu, sta je to?" :D kaze on, to je znak da je vrijeme da odete do dobrog psihijatra :D

hehehe
Ima i gorih...
Gledaj mene....od uzv abdomena, kamen u žući (nema ni pijeska)
Onda šećer, radio OGTT test , zatim RTG vratne kičme, kolkonoskopiju, irigografiju (zbog proljeva), ultrazvuk srca, ekg (po hiljadu puta, što u hitnoj što privatno, uvijek naravno uredu),CT glave (moždani,natjerao doktore da mi snime) na kraju kao šlag na toru Magnet pankreasa.
Ovaj na kraju uzv srca, je rekao da više neidem nigdje drugo osim psihijatru....čista hipohondrija (pa sam dodao udružena sa panick attack i aniksioznost).
Sve u svemu ima tu još dosta mojih dijagnoza, od tumora jetre, gušterače, sarkoma, Hočkin limfoma i sl...
Kako se boriš, uzimaš li kakvu terapiju??
Zoloft uzimam 3-4 godine sve mi je lošije, treba mi info za dobrog psihića (neću tipa Logo, Lukačević,Kulenović)?
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1837
Joined: 13/12/2010 16:28

#64 Re: anksioznostttttttttttt

Post by svjezi_ustipak »

serum wrote: hehehe
Ima i gorih...
Gledaj mene....od uzv abdomena, kamen u žući (nema ni pijeska)
Onda šećer, radio OGTT test , zatim RTG vratne kičme, kolkonoskopiju, irigografiju (zbog proljeva), ultrazvuk srca, ekg (po hiljadu puta, što u hitnoj što privatno, uvijek naravno uredu),CT glave (moždani,natjerao doktore da mi snime) na kraju kao šlag na toru Magnet pankreasa.
Ovaj na kraju uzv srca, je rekao da više neidem nigdje drugo osim psihijatru....čista hipohondrija (pa sam dodao udružena sa panick attack i aniksioznost).
Sve u svemu ima tu još dosta mojih dijagnoza, od tumora jetre, gušterače, sarkoma, Hočkin limfoma i sl...
Kako se boriš, uzimaš li kakvu terapiju??
Zoloft uzimam 3-4 godine sve mi je lošije, treba mi info za dobrog psihića (neću tipa Logo, Lukačević,Kulenović)?
trebas promjeniti lijek i umjesto Zolofta uzeti cisti antidepresiv.
probaj sa kognitivno-bihevioralnom terapijom. guglaj Sandra Muratovic iz Sarajeva.
serum
Posts: 238
Joined: 08/11/2009 21:10

#65 Re: anksioznostttttttttttt

Post by serum »

svjezi_ustipak wrote:
serum wrote: hehehe
Ima i gorih...
Gledaj mene....od uzv abdomena, kamen u žući (nema ni pijeska)
Onda šećer, radio OGTT test , zatim RTG vratne kičme, kolkonoskopiju, irigografiju (zbog proljeva), ultrazvuk srca, ekg (po hiljadu puta, što u hitnoj što privatno, uvijek naravno uredu),CT glave (moždani,natjerao doktore da mi snime) na kraju kao šlag na toru Magnet pankreasa.
Ovaj na kraju uzv srca, je rekao da više neidem nigdje drugo osim psihijatru....čista hipohondrija (pa sam dodao udružena sa panick attack i aniksioznost).
Sve u svemu ima tu još dosta mojih dijagnoza, od tumora jetre, gušterače, sarkoma, Hočkin limfoma i sl...
Kako se boriš, uzimaš li kakvu terapiju??
Zoloft uzimam 3-4 godine sve mi je lošije, treba mi info za dobrog psihića (neću tipa Logo, Lukačević,Kulenović)?
trebas promjeniti lijek i umjesto Zolofta uzeti cisti antidepresiv.
probaj sa kognitivno-bihevioralnom terapijom. guglaj Sandra Muratovic iz Sarajeva.

Hvala na savjutu.
Šta misliš pod tim "čisti antidepresiv"? Navedi mi primjer jednog takvog ad?
Da li misliš na triklične ad ili?
anksiozni momak
Posts: 9
Joined: 22/02/2012 14:59

#66 Re: anksioznostttttttttttt

Post by anksiozni momak »

smjesno mi je malo zato sto vidim da su neki pravo lutali ja nijednog trena nisam pomisljao da sam nesto tesko bolestan jer radim na takvom mjestu gdje imam redovne zdravstvene preglede mene je prepao prvi dodir sa anks'''' jer sam napad dozivio u toku voznje i sad mi se nekako najvise strah i tjeskoba vezu za voznju posao i mase ljudi,mada nisu iskljuceni ni ostali dogadjaji u toku dana!citao sam o anks'''na internetu ali nista posebno nisam nasao jer najvise farmaceutske kuce koje imaju najveci profit iz nase patnje imaju linkove o anks''tako da oni nisu kompetentni po meni da pisu o tome ipak najvise cjenim vas koji ste to prosli ili prolazite sve to ljubim vas sve nastavite pisati ali se ne prepucajite
cardioid
Posts: 29
Joined: 13/05/2007 17:48
Location: Sarajevo

#67 Re: anksioznostttttttttttt

Post by cardioid »

Iz licnog iskustva mogu samo preporuciti homeopatiju, koja me je izvukla i spasila od pravo zajebane anksioznosti.
User avatar
PeshtA
Posts: 279
Joined: 28/09/2006 23:24
Location: Kuwait

#68 Re: anksioznostttttttttttt

Post by PeshtA »

Opet neke americke bolesti :? :? :? :?

Eeee da si prije 20/30 godina babi rekao/la da osjecas anksioznost depresiju kakav bi samo degenek bio ...
User avatar
headbanger
Posts: 1179
Joined: 09/12/2010 10:13
Location: znojim se

#69 Re: anksioznostttttttttttt

Post by headbanger »

PeshtA wrote:Opet neke americke bolesti :? :? :? :?

Eeee da si prije 20/30 godina babi rekao/la da osjecas anksioznost depresiju kakav bi samo degenek bio ...
hebi ga demokratija i ljudska prava
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#70 Re: anksioznostttttttttttt

Post by markioni »

PeshtA wrote:Opet neke americke bolesti :? :? :? :?

Eeee da si prije 20/30 godina babi rekao/la da osjecas anksioznost depresiju kakav bi samo degenek bio ...
ne razumijem sta oces sa ovim da kazes osim mozda da su danas svi koji potraze strucnu pomoc razmazena derista "demokratskog" kapitalistickog drustva i da je degenek najbolji lijek za sve tipove bolesti :roll: :)
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#71 Re: anksioznostttttttttttt

Post by markioni »

PeshtA wrote:Opet neke americke bolesti :? :? :? :?

Eeee da si prije 20/30 godina babi rekao/la da osjecas anksioznost depresiju kakav bi samo degenek bio ...
i naravno guranja svih problema pod cilim i lijecenja depreesije anskioznosti isl. naprimjer tradicionalnim i redovnim opijanjima... (jer je alkohol najjaci antidepresiv kao sto jednom rece jedna ugledna psihijatrica)
Last edited by markioni on 28/02/2012 14:22, edited 1 time in total.
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#72 Re: anksioznostttttttttttt

Post by haubica_i_to_teshka »

Image

Image

Stvarno lijepo bi zamolio pojedine da se PRESTANU “igrati” sa tudjim zdravljem, davanjem dijagnoza a narocito sa prijedlozima o lijekovima. Vishe od 10- god radim sa ovakvim slucajevima i bez “testiranja” ne bih se usudio dati bilo kakvu dijagnozu ovako na forumu

Vjerujem sa pishete iz najboljih namjera, ali ipak prepustite nekom kome je to posao, ko moze da postavi pravilnu dijagnozu “licem u lice”.

Mali prilog (ne znam shta drugo da uradim osim ovih fotografija koje mozete ali i nemorate da uvazite)) :-D kako bih dao bar neku vrijednost ovom gore napisanom.

Izvinjavam se ako sam nekoga povrijedio !
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#73 Re: anksioznostttttttttttt

Post by markioni »

haubica_i_to_teshka wrote:Image

Image

Stvarno lijepo bi zamolio pojedine da se PRESTANU “igrati” sa tudjim zdravljem, davanjem dijagnoza a narocito sa prijedlozima o lijekovima. Vishe od 10- god radim sa ovakvim slucajevima i bez “testiranja” ne bih se usudio dati bilo kakvu dijagnozu ovako na forumu

Vjerujem sa pishete iz najboljih namjera, ali ipak prepustite nekom kome je to posao, ko moze da postavi pravilnu dijagnozu “licem u lice”.

Mali prilog (ne znam shta drugo da uradim osim ovih fotografija koje mozete ali i nemorate da uvazite)) :-D kako bih dao bar neku vrijednost ovom gore napisanom.

Izvinjavam se ako sam nekoga povrijedio !

apsolutno se slazem pogotovo sto se tice sugestija u vezi lijekova.......
serum
Posts: 238
Joined: 08/11/2009 21:10

#74 Re: anksioznostttttttttttt

Post by serum »

Slažem se sa ovim, ali ljudi, ovo je forum.
Ovdje svako iznosi svoje tegobe, koje probleme ima, koje tablete uzima. Niko nikome ovdje nemože narediti niti natjerati.
Ako neko kaže uzmi decilitar benzina, to je zakon za depresiju, nemora značiti da ću to uraditi.
Zna se da se niti antidepresivi niti lijekovi za smirenje nemogu dobiti bez recepta.

Ako uzimam Zoloft, sigurno nemogu otići u apoteku i tražiti Zoloft ( probao ali mi nikada nisu dali bez recepta).
Pa danas nemožeš ni analgin kupiti bez recepta.

Nego ako si kakav doktor-psihijatar (mada me slike sa knjigama ne impresioniraju), bolje nas malo posavjetuj, preporuči kao si pomoći (ako ne sebi, onda kolegama) .......
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#75 Re: anksioznostttttttttttt

Post by wewa »

fakat je 'hrabro' predlagati terapiju, tamam da ste klinicki psiholog - ovako online :roll:
Post Reply