Anksioznost

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Alighieri
Posts: 1210
Joined: 24/02/2018 17:11
Location: Herzegovina

#1176 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Alighieri »

rumenige_brajtner wrote:
Alighieri wrote:A kako provjeriti aortu :D

Mislim danima o tome, stomak pulsira pa mi to uzima previse misli.

Mnogoje bolje nego sto je bilo. Bas kao sto kolegica napisa prije mene, napadi, jedva cekas da odes kuci u krevet.
Sta, pomjera ti se stomak kad dises? :mrgreen:
Moras promijenit nacin razmisljanja, to ti je osnov svega. Ako to ne uradis, sve ces isprovjeravat i nahodat se po ljekarima, a u to ce doc vrijeme da opet provjeravas ono prvo :mrgreen:
Ne, nego pulsira vise nego inace, ono naglo po par puta.

Promijenio sam vjeruj. Mnogo je bolje kako je bilo.
User avatar
Alighieri
Posts: 1210
Joined: 24/02/2018 17:11
Location: Herzegovina

#1177 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Alighieri »

Testirano mnogo toga. U mene je ljudi 90% zbog hrane, tako da to treba rijesiti.

Na dva posla rijetko napadi, skoro nikada, sve je ovo do razmisljanja.

Sada ide stroga dijeta od sutra i vjerovatno gym do ramazana. Ima 2 godine receno mi je da ne bi trebao postiti ali eto uspjevao sam s tim da je tu bilo svega posebno u drugom dijelu.

Uglavnom, kuhanije vise ubaceno, slatko samo skoro pa izbacio, tu i tamo nesto pojedem. Mastam da sebe opet vidim u sportskoj gradji, svako ko me vidi sa mojom kilazom a zna me iz vremena sporta kaze pa je li moguce sta si to od sebe uradio. Za pocetak nisam vise trocifren i to je poboljsanje.
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#1178 Re: anksioznostttttttttttt

Post by ovo_mi_je_nick »

Više seksa. Nemaš free imaš za pare.
Manje razmišljanja o tome šta će sutra biti.
Šetnja, trčanje ali do znojenja. Ako puder ne počne da klizi nije to trčanje.
Odvojiti se od roditelja pa makar ne pričali nikad.
Razvod braka pa makar mahala pričala šta HIM je bilo.
Naučite nekoga poslati u 3 lijepe bez dlake na jeziku.

Ili ovo ili trpite i gledajte kako uništavate sami sebe iznutra
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#1179 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Zejnep »

Alighieri wrote:Testirano mnogo toga. U mene je ljudi 90% zbog hrane, tako da to treba rijesiti.

Na dva posla rijetko napadi, skoro nikada, sve je ovo do razmisljanja.

Sada ide stroga dijeta od sutra i vjerovatno gym do ramazana. Ima 2 godine receno mi je da ne bi trebao postiti ali eto uspjevao sam s tim da je tu bilo svega posebno u drugom dijelu.

Uglavnom, kuhanije vise ubaceno, slatko samo skoro pa izbacio, tu i tamo nesto pojedem. Mastam da sebe opet vidim u sportskoj gradji, svako ko me vidi sa mojom kilazom a zna me iz vremena sporta kaze pa je li moguce sta si to od sebe uradio. Za pocetak nisam vise trocifren i to je poboljsanje.
Za početak novi avatar, čestitam :mrgreen: :thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40767
Joined: 29/06/2011 23:39

#1180 Re: anksioznostttttttttttt

Post by dječak sa šibicama »

ja sam valjda prosao vecinu faza anksioznosti, pa mogu reci da je to jako cudna boljka, taman se "naviknes" na zujanje u usima, pocne ti srce preskakati... onda treba vremena da shvatis da je to sve na nervnoj bazi, i kad pocnes ignorisati preskakanje srca (sto je jako tesko, kad ti srce preskoci par otkucaja to je uzasan osjecaj, ko je prosao zna) pocnes zivjeti normalno, eto digestivnih problema... prosjecan anksioznas si odmah dijagnosticira tumor zelca, a sta drugo, vec si dijagnosticirao tumor jednjaka, mozga, koleru, ebolu, sve moguce srcane bolesti, sve te dijagnoze su vec prosle kroz glavu... i kad pobijedis sve umisljene bolesti, onda te odnekud strefi prava boljka ali izazvana anksioznoscu... primjer, iscasio si nogu nekom prilikom i nisi mogao hodati i naravno u glavi si vec snimio film kako ti amputiraju nogu jer se "na zlo dalo" a kako bi drugacije u anksioznom umu, i kad te prodje iscaseni zglob ili nateknuta tetiva, onda ti je u non stop u glavi strah da ce ti se bol vratiti i naravno onda se pocnu aktivirati nervi u stopalu naprimjer, i fakat te pocne boliti tetiva odnosno zivci aktiviraju bol... to su nevjerovatne stvari i doktorima nepojmljive, a neurolozi i neuropsihijatri se samo nasmijese jer znaju o cemu je rijec.

Svi mi koji smo "prebolili" 38 tumora, mozemo nazvati ovu temu.
User avatar
konektovan
Posts: 40591
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1181 Re: anksioznostttttttttttt

Post by konektovan »

Alighieri wrote:Testirano mnogo toga. U mene je ljudi 90% zbog hrane, tako da to treba rijesiti.

Na dva posla rijetko napadi, skoro nikada, sve je ovo do razmisljanja.

Sada ide stroga dijeta od sutra i vjerovatno gym do ramazana. Ima 2 godine receno mi je da ne bi trebao postiti ali eto uspjevao sam s tim da je tu bilo svega posebno u drugom dijelu.

Uglavnom, kuhanije vise ubaceno, slatko samo skoro pa izbacio, tu i tamo nesto pojedem. Mastam da sebe opet vidim u sportskoj gradji, svako ko me vidi sa mojom kilazom a zna me iz vremena sporta kaze pa je li moguce sta si to od sebe uradio. Za pocetak nisam vise trocifren i to je poboljsanje.
Pokušaj izbaciti secer, bijelo brasno, umanjiti ako ništa. Ina dobrih alternativa za slatko, bez secera, koje ce ti zadovoljiti potrebe. Obavezno se baciti na fitness, sad je idealno vrijeme za to. Pokušati ne analizitati svaku crnu misao, razmislati o pozitivnim stvarima, baciti cigare, alkohol i ono što je najvaznije, eskivirati loše drustvo i osobe koje imaju negativnu sliku o svemu.
User avatar
Alighieri
Posts: 1210
Joined: 24/02/2018 17:11
Location: Herzegovina

#1182 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Alighieri »

Ne pijem niti pušim, zato mi je i čudno da imam toliko problema.

Pokušavam, trudim se, biće to okej, nadam se.
User avatar
konektovan
Posts: 40591
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1183 Re: anksioznostttttttttttt

Post by konektovan »

Alighieri wrote:Ne pijem niti pušim, zato mi je i čudno da imam toliko problema.

Pokušavam, trudim se, biće to okej, nadam se.
Druze, nisi jedini, ako te sta tješi. :mrgreen: Prolazio sam kroz to isto, i opet se nekad pojave trzavice, ali sam naucio donekle kako ih savladati, da bi na kraju mogao normalno funkcionisati. Inace, koliko sam do sad upratio, a i upoznao dosta osoba koje imsju iste tegobe, zajednicko svima nama je, da smo veliki emotivci. :mrgreen: Pogadjaju nas razna sranja, :skoljka: zato kazem, izbjegavati koliko se moze stresna stanja, pokušati prepoznati ih i preduhitriti i zatvoriti oci, sve u cilju da nam bude lakše. :wink:

Moj ti je savjet, ako vec nisi ukljucio sebi nešto od toga, b12, magnezij direkt, i rokaj se, :mrgreen: a izbaciti ili smanjiti upotrebu šećera.
User avatar
Alighieri
Posts: 1210
Joined: 24/02/2018 17:11
Location: Herzegovina

#1184 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Alighieri »

Trudim se, počeo sam sam sebe trolati. Jutros pio hladnu vodu, kuca stomak, najednom prestate, rekoh sad ćeš umrijeti (spavao sam još, budio se par puta) i nasmijao sam se i opet zaspao.

Postao sam ravnodušan, imam faze i dont care anymore i odmah mi je bolje.

Mnogo mi je bolje nego što je bilo, hvala na savjetima.
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#1185 Re: anksioznostttttttttttt

Post by rumenige_brajtner »

Uključiti masovne treninge, hiljade sklekova, hiljade trbušnjaka.. :mrgreen:
Ne zajebavam se, trening je iz raja izašao.
User avatar
Rugafet
Posts: 4713
Joined: 14/12/2015 17:52

#1186 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Rugafet »

Ma sta hijade, stotine hiljada trbusnjaka. Fino pustis eye of tiger i udri dok krv na usi ne udari, da vidis kako zaspis ko bebica i ne mislis ni o cemu...Ja sam tako radio, doduse ne trbusnjake nego fino motiku pa na njivu, slusalice na usi Gonna fly now volume na max i opleti min. 5 sati. Jedva u kucu udjem od umora. Carape skinem pred vratima (da ne bi bilo mrtvih) pravac tusiranje, kasnije se najdem kao konj (minimalno hljeba i uz dosta bijelog luka) i nemas kad razmisljat o bilo cemu. Tako radi 40 tak dana pa se javi tu na temu, vidjeti ces rezultate, ima da budes ko beckham.
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#1187 Re: anksioznostttttttttttt

Post by kudrilo »

Ponavljam, kazu najlakse zvuci, ali najteze izvest: ne obaziri se na misli, tj. opusti se, na početku teže, sad već malo lakše, jer je sve stvar navike. Čim uhvatiš sebe da analiziras nesto, prekidaj. I ne zaustavljaj misli, nek "lete", samo ih nemoj ti pomagati svojim zakljuccima.

Lupam, proleti ti misao "sta ako poludim", nemoj nju zaustavljati, ali nemoj svjesno ti dodavati recenice "pa necu umrijet, nema smisla, nista me ne boli, osim glave ponekad, a ta bol moze biti uzrokovana necim, cime, moze biti tumor, jao, sta ako je to...".

Moze se "istrenirati", zaista moze. Samo se opusti, pusti nek ta negativna energija izadje iz tebe kroz te letece misli, probaj se sto vise usredotocit na aktivnosti koje radis i sl.

Kad se zaustave analize tih misli, bit ce bolje i sa fizickim simptomima.

Sta god da se desava, zivot je jedan, neke stvari zaista nece biti bitne za kratko vrijeme, a kamo li za neko duze.
Last edited by kudrilo on 28/01/2019 08:11, edited 1 time in total.
User avatar
Rugafet
Posts: 4713
Joined: 14/12/2015 17:52

#1188 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Rugafet »

@kudrilo u prvom pasusu objasnio :thumbup:
User avatar
shape of despair
Posts: 3107
Joined: 09/04/2008 18:41

#1189 Re: anksioznostttttttttttt

Post by shape of despair »

Bio sam i prije u depresiji ali sto me je spucalo u subotu bilo, htio sam se ubiti. Mislim da je prvi put bilo sanse da potegnem obarac prema glavi, barem 50-50%. Na lijekovima sa, i fakat nisam lose, ali zivotni nenadani stres u petak se idrazio na subotu i taj mi je dan blago rečeno bio katastrofa. Al sad je vec bolje
User avatar
konektovan
Posts: 40591
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1190 Re: anksioznostttttttttttt

Post by konektovan »

shape of despair wrote:Bio sam i prije u depresiji ali sto me je spucalo u subotu bilo, htio sam se ubiti. Mislim da je prvi put bilo sanse da potegnem obarac prema glavi, barem 50-50%. Na lijekovima sa, i fakat nisam lose, ali zivotni nenadani stres u petak se idrazio na subotu i taj mi je dan blago rečeno bio katastrofa. Al sad je vec bolje
Nedaj se, nema predaje,..... :thumbup:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1191 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Bluemore »

shape of despair wrote:Bio sam i prije u depresiji ali sto me je spucalo u subotu bilo, htio sam se ubiti. Mislim da je prvi put bilo sanse da potegnem obarac prema glavi, barem 50-50%. Na lijekovima sa, i fakat nisam lose, ali zivotni nenadani stres u petak se idrazio na subotu i taj mi je dan blago rečeno bio katastrofa. Al sad je vec bolje
Sad kad si takvu situaciju prebrodio si 150% jaci
Kriza je bilo i bice ali smo sve jaci
:thumbup:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#1192 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Zejnep »

shape of despair wrote:Bio sam i prije u depresiji ali sto me je spucalo u subotu bilo, htio sam se ubiti. Mislim da je prvi put bilo sanse da potegnem obarac prema glavi, barem 50-50%. Na lijekovima sa, i fakat nisam lose, ali zivotni nenadani stres u petak se idrazio na subotu i taj mi je dan blago rečeno bio katastrofa. Al sad je vec bolje
Ne daj se :kiss:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18683
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1193 Re: anksioznostttttttttttt

Post by SmokingMan »

rumenige_brajtner wrote:Uključiti masovne treninge, hiljade sklekova, hiljade trbušnjaka.. :mrgreen:
Ne zajebavam se, trening je iz raja izašao.
Da ti bicepsi budu kao kod Golubovića,nevjerovatno i to sve od trčanja i milijardi i mlilijardi sklekova. :D
User avatar
Rugafet
Posts: 4713
Joined: 14/12/2015 17:52

#1194 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Rugafet »

haha dobro si, kad se sjetim klipa kad objasnjava kako je kao nekad vjezbao pa kad skoci u onu kaljuzu a ovamo kamerman gine od smijeha. Pa nesto kao 4-3-2-1 njegova neka vjezba 4 skleka, 3 cucnja i tako. A uspuho se ko gusak nakon par nepravilno (uradjenih) sklekova.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1195 Re: anksioznostttttttttttt

Post by O'zone »

Gdje otići da je više manje dobro psihološko savjetovalište a da se može sa zdravstvenom?
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#1196 Re: anksioznostttttttttttt

Post by dr.gog »

O'zone wrote:Gdje otići da je više manje dobro psihološko savjetovalište a da se može sa zdravstvenom?
Buraz, odi do Vrazove na 3 sprat, zamoli nekog od kolega za termin. Ekipa je opterećena ali ok.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40767
Joined: 29/06/2011 23:39

#1197 Re: anksioznostttttttttttt

Post by dječak sa šibicama »

Rugafet wrote:haha dobro si, kad se sjetim klipa kad objasnjava kako je kao nekad vjezbao pa kad skoci u onu kaljuzu a ovamo kamerman gine od smijeha. Pa nesto kao 4-3-2-1 njegova neka vjezba 4 skleka, 3 cucnja i tako. A uspuho se ko gusak nakon par nepravilno (uradjenih) sklekova.
kako ga je decko skinuo

https://youtu.be/RnuppZKQn68?t=34s
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1198 Re: anksioznostttttttttttt

Post by O'zone »

dr.gog wrote:
O'zone wrote:Gdje otići da je više manje dobro psihološko savjetovalište a da se može sa zdravstvenom?
Buraz, odi do Vrazove na 3 sprat, zamoli nekog od kolega za termin. Ekipa je opterećena ali ok.
Hvala drug. Dobio sam i preporuku za centar za mentalno zdravlje star grad i da tražim dr. Remziju mada mi je Vrazova bliža....

Jbga dotjerao sam cara do duvara što bi stari ljudi rekli.
somebodyneko
Posts: 1
Joined: 13/07/2018 00:50

#1199 Re: anksioznostttttttttttt

Post by somebodyneko »

Maksuz sam se prijavio da postavim pitanje.

Već duže vremena osjetim da imam anksiozne simptome, s vremena na vrijeme vrlo jake ali konstantno sam u grču, počeo sam da imam simptome i OKP-a. Želim to da riješim. Zna li iko sad ima li neki dobar psiholog da nije previše skup, da se posveti razgovoru, a ne zatrpa me lijekovima ako mi ne trebaju. Spreman sam da radim na sebi i da pobijedim ove probleme, da mi opet život ima boju :) ali mislim da ne mogu sam da nađem prave tehnike, te bi mi stručna pomoć dobro pomogla. Stvarno mi je počelo da smeta u životu, u svakodnevnim situacijama i to mi stvara sve veću frustraciju.

Vidim po googlu da ima psihologa i psihijatara, ali ne bih da dajem nekom pare a da mi samo tabletama riješi ili profuli. Nije bezazleno se igrat sa psihom.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#1200 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Russki »

nemoj ba
stas ic psihijatru

samo nastavi u tom tonu
i ja sam isti


17 puta ujutro pogledam jesam li špore isključio
nekako mi zanimljivo

:lol:
Post Reply