Ankete za sljedeće izbore.

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
suspect_zero
Posts: 25848
Joined: 11/10/2008 21:45

#76 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by suspect_zero »

Neka prođe i Borjana samo da Bakiru vidimo leđa.
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#77 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Ateista »

sajber87 wrote: 14/09/2022 23:03
Vaya wrote: 14/09/2022 22:48

Hajd sad jedno ozbiljno pitanje, koliko je tebi godina?

Schmidt ce svojim odlukama izbaciti SNSD i HDZ iz vlasti na nivou drzave i HDZ na nivou FBiH tako sto smanjiti/ukinuti ovlasti Domova naroda, jer je u konacnici Amerika i Europa poslala Schmidta da se BiH rijesi ludjacke kosulje Daytona i da uvede gradjanski politicki model... :lol:

Hej Boze dragi...
Ja sam rekao moje misljenje sta ce se desiti, mozes li ti reci sta mislis kako ce se razvijati politicka situacija i ako moze bez nepotrebnih smajlija ja smatram ovo za ozbiljnu razmjenu misljenja a smajli samo cini razgovor neozbiljnim
Nisam previse upucen u te stvari da bih davao neke konkretne argumente, ali sve sto pises djeluje previse nerealno. Licno bih volio da si u pravu i bio bih pravo sretan da nakon izbora dodjes i kazes nam - jesam vam rekao, ali ni malo nisam optimista po tom pitanju.
suspect_zero
Posts: 25848
Joined: 11/10/2008 21:45

#78 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by suspect_zero »

Joj sajber trola majke mi :roll:
sajber87
Posts: 3902
Joined: 25/07/2008 13:14

#79 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by sajber87 »

Ateista wrote: 15/09/2022 08:35
sajber87 wrote: 14/09/2022 23:03
Ja sam rekao moje misljenje sta ce se desiti, mozes li ti reci sta mislis kako ce se razvijati politicka situacija i ako moze bez nepotrebnih smajlija ja smatram ovo za ozbiljnu razmjenu misljenja a smajli samo cini razgovor neozbiljnim
Nisam previse upucen u te stvari da bih davao neke konkretne argumente, ali sve sto pises djeluje previse nerealno. Licno bih volio da si u pravu i bio bih pravo sretan da nakon izbora dodjes i kazes nam - jesam vam rekao, ali ni malo nisam optimista po tom pitanju.
Razumljivo je zasto dosta ljudi nisu optimisti jer i kad su sda i hdz gubili izbornim manipulacijama ostalaji su na vlasti, nezaboravimo 2018 su sda i hdz izgubili izbore vlast se matematikom mogla formirati bez njih lagano cak koliko se sjecam kadar iz sdp-a je izglasan za predsjednika skupstine bez glasova hdz i sda. Tada na scenu dolazi davanje delegata za dom naroda iz hdz -a od strane sda iz ZDK kojim hdz postaje svemoguc jer je on bio kontrolni mehanizam da ce sda ostati u vlasti u bilo kojoj situaciji. Takodje sda u skupstini rs- daje glas dusanki majkic umjesto ivanicu i time sprjecava pravljenje vlasti na drzavnom nivou bez snsd hdz i sda, jer da je ivanic umjesto majkicke ne bi bilo blokada u drzavnom domu naroda i tada bi sda morao odlucivati kod glasanja u drzavnom domu naroda je li na strani hdz i snsd a ovako hdz i snsd blokiraju a sda koristi benefite blokada, jer da se formirala vlast bez snsd hdz i sda na drzavnom nivou odluke u domu naroda te vlasti mogle su se blokirati samo ako i sda i snsd i hdz glasaju protiv te vlasti a tada bi sda bio istjeran na cistinu. Ovako snsd i hdz blokiraju sve tu mogucnost im dala sda a sve troje krcme budzet i ubijaju buducnost zemlje. Jedini koji ima moc da presjece ovaj gordijev cvor u koji je upala drzava i federacija je smit i otuda ovi brutalni napadi na njega od strane snsd sda i a sve vise i hdz. Kada je postavljan nemojte zaboraviti da je sa jedne strane napadan kao nepostojeci ,nelegalan a sa druge strane putinov covjek, a i jedne i druge i trece strah je samo jedan a to skidanje sa budzetskih infuzija upravnih odbora tendera itd. Smit USA i EU ce nakon izbora a vec se sad radi na tome zavrsiti sa ovom tihom patnjom a da ce napraviti dobar posao vidjecete po napadima da su pomogli onoj drugoj strani dok ce rezultat svega biti da ce i jedni i drugi i treci ostati bez vlasti na drzavi i federaciji
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#80 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Ateista »

sajber87 wrote: 15/09/2022 10:27
Ateista wrote: 15/09/2022 08:35
Nisam previse upucen u te stvari da bih davao neke konkretne argumente, ali sve sto pises djeluje previse nerealno. Licno bih volio da si u pravu i bio bih pravo sretan da nakon izbora dodjes i kazes nam - jesam vam rekao, ali ni malo nisam optimista po tom pitanju.
Razumljivo je zasto dosta ljudi nisu optimisti jer i kad su sda i hdz gubili izbornim manipulacijama ostalaji su na vlasti, nezaboravimo 2018 su sda i hdz izgubili izbore vlast se matematikom mogla formirati bez njih lagano cak koliko se sjecam kadar iz sdp-a je izglasan za predsjednika skupstine bez glasova hdz i sda. Tada na scenu dolazi davanje delegata za dom naroda iz hdz -a od strane sda iz ZDK kojim hdz postaje svemoguc jer je on bio kontrolni mehanizam da ce sda ostati u vlasti u bilo kojoj situaciji. Takodje sda u skupstini rs- daje glas dusanki majkic umjesto ivanicu i time sprjecava pravljenje vlasti na drzavnom nivou bez snsd hdz i sda, jer da je ivanic umjesto majkicke ne bi bilo blokada u drzavnom domu naroda i tada bi sda morao odlucivati kod glasanja u drzavnom domu naroda je li na strani hdz i snsd a ovako hdz i snsd blokiraju a sda koristi benefite blokada, jer da se formirala vlast bez snsd hdz i sda na drzavnom nivou odluke u domu naroda te vlasti mogle su se blokirati samo ako i sda i snsd i hdz glasaju protiv te vlasti a tada bi sda bio istjeran na cistinu. Ovako snsd i hdz blokiraju sve tu mogucnost im dala sda a sve troje krcme budzet i ubijaju buducnost zemlje. Jedini koji ima moc da presjece ovaj gordijev cvor u koji je upala drzava i federacija je smit i otuda ovi brutalni napadi na njega od strane snsd sda i a sve vise i hdz. Kada je postavljan nemojte zaboraviti da je sa jedne strane napadan kao nepostojeci ,nelegalan a sa druge strane putinov covjek, a i jedne i druge i trece strah je samo jedan a to skidanje sa budzetskih infuzija upravnih odbora tendera itd. Smit USA i EU ce nakon izbora a vec se sad radi na tome zavrsiti sa ovom tihom patnjom a da ce napraviti dobar posao vidjecete po napadima da su pomogli onoj drugoj strani dok ce rezultat svega biti da ce i jedni i drugi i treci ostati bez vlasti na drzavi i federaciji
Ne pratim toliko politiku pa ne mogu ulaziti u te price, ne znam dovoljno o tome, stvarno bih volio da si u pracu, vidjecemo.
Za smita mi je cudno sto su i ljevicarske i gradjanske stranke bile protiv nametanja IZ, ne samo sda.
sajber87
Posts: 3902
Joined: 25/07/2008 13:14

#81 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by sajber87 »

Nije bilo zvanicnog stava iz ohr a i potpuno je ispravno sto je trojka tada preuzela inicijativu oko protesta, dobra odluka, a ohr ispipava puls i nametnuce neke odluke nemojte sumnjati u to. Svaki covjek koji nosi Bosnu u srcu mora uraditi sve da nedozvoli da nas okrenu protiv zapada a kao sto sam odavno znao da ce doci dan kada ce svoj pogled usmjeriti prema istoku samo iz razloga sto nacin vladavine autokrata sa istoka je u jotu isti onome sta oni rade i kako vladaju skoro 30 godina. Zapad ima mana kao i svaki sistem ali nema alternativu sve drugo je guranje Bosne u istocno autokratsko krilo u kome se gubi dostojanstvo i sloboda pojedinca. Zato jedini saveznik svakog Bosanskog iskrenog patriote je zapadni svijet na celu sa USA.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#82 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Vaya »

sajber87 wrote: 15/09/2022 10:27
Ateista wrote: 15/09/2022 08:35
Nisam previse upucen u te stvari da bih davao neke konkretne argumente, ali sve sto pises djeluje previse nerealno. Licno bih volio da si u pravu i bio bih pravo sretan da nakon izbora dodjes i kazes nam - jesam vam rekao, ali ni malo nisam optimista po tom pitanju.
Razumljivo je zasto dosta ljudi nisu optimisti jer i kad su sda i hdz gubili izbornim manipulacijama ostalaji su na vlasti, nezaboravimo 2018 su sda i hdz izgubili izbore vlast se matematikom mogla formirati bez njih lagano cak koliko se sjecam kadar iz sdp-a je izglasan za predsjednika skupstine bez glasova hdz i sda. Tada na scenu dolazi davanje delegata za dom naroda iz hdz -a od strane sda iz ZDK kojim hdz postaje svemoguc jer je on bio kontrolni mehanizam da ce sda ostati u vlasti u bilo kojoj situaciji. Takodje sda u skupstini rs- daje glas dusanki majkic umjesto ivanicu i time sprjecava pravljenje vlasti na drzavnom nivou bez snsd hdz i sda, jer da je ivanic umjesto majkicke ne bi bilo blokada u drzavnom domu naroda i tada bi sda morao odlucivati kod glasanja u drzavnom domu naroda je li na strani hdz i snsd a ovako hdz i snsd blokiraju a sda koristi benefite blokada, jer da se formirala vlast bez snsd hdz i sda na drzavnom nivou odluke u domu naroda te vlasti mogle su se blokirati samo ako i sda i snsd i hdz glasaju protiv te vlasti a tada bi sda bio istjeran na cistinu. Ovako snsd i hdz blokiraju sve tu mogucnost im dala sda a sve troje krcme budzet i ubijaju buducnost zemlje. Jedini koji ima moc da presjece ovaj gordijev cvor u koji je upala drzava i federacija je smit i otuda ovi brutalni napadi na njega od strane snsd sda i a sve vise i hdz. Kada je postavljan nemojte zaboraviti da je sa jedne strane napadan kao nepostojeci ,nelegalan a sa druge strane putinov covjek, a i jedne i druge i trece strah je samo jedan a to skidanje sa budzetskih infuzija upravnih odbora tendera itd. Smit USA i EU ce nakon izbora a vec se sad radi na tome zavrsiti sa ovom tihom patnjom a da ce napraviti dobar posao vidjecete po napadima da su pomogli onoj drugoj strani dok ce rezultat svega biti da ce i jedni i drugi i treci ostati bez vlasti na drzavi i federaciji
Vidi,

Kada ovako nesto napises ljudima koji iole ne poznaju sistem, kao sto je gore par ljudi napisalo da nece komentarisu jer ne poznaju toliko tu materiju - pa se ljudi upecaju, to mi je jasno...ali uz svo duzno postovanje ne mislim nista da sam pametan - ali ovo kod mene ne prolazi.

Znaci ovako, trenutno u klubu Hrvata u DN Federacije 13 delegata iz HDZ-a! Hajd mi molim te reci kako si mogao izbaciti HDZ iz bilo kakve kombinatorike za vlast Federacije i BiH, da je SDA izasla u susret SDP-u te da je onaj Vedran iz SDP-a iz ZDK usao u DN FBiH i da je onda HDZ imao 12 delegata u klubu Hrvata u DN FBiH, samo mi molim te objasni tu kombinatoriku.
sajber87
Posts: 3902
Joined: 25/07/2008 13:14

#83 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by sajber87 »

Vaya wrote: 15/09/2022 11:41
sajber87 wrote: 15/09/2022 10:27
Razumljivo je zasto dosta ljudi nisu optimisti jer i kad su sda i hdz gubili izbornim manipulacijama ostalaji su na vlasti, nezaboravimo 2018 su sda i hdz izgubili izbore vlast se matematikom mogla formirati bez njih lagano cak koliko se sjecam kadar iz sdp-a je izglasan za predsjednika skupstine bez glasova hdz i sda. Tada na scenu dolazi davanje delegata za dom naroda iz hdz -a od strane sda iz ZDK kojim hdz postaje svemoguc jer je on bio kontrolni mehanizam da ce sda ostati u vlasti u bilo kojoj situaciji. Takodje sda u skupstini rs- daje glas dusanki majkic umjesto ivanicu i time sprjecava pravljenje vlasti na drzavnom nivou bez snsd hdz i sda, jer da je ivanic umjesto majkicke ne bi bilo blokada u drzavnom domu naroda i tada bi sda morao odlucivati kod glasanja u drzavnom domu naroda je li na strani hdz i snsd a ovako hdz i snsd blokiraju a sda koristi benefite blokada, jer da se formirala vlast bez snsd hdz i sda na drzavnom nivou odluke u domu naroda te vlasti mogle su se blokirati samo ako i sda i snsd i hdz glasaju protiv te vlasti a tada bi sda bio istjeran na cistinu. Ovako snsd i hdz blokiraju sve tu mogucnost im dala sda a sve troje krcme budzet i ubijaju buducnost zemlje. Jedini koji ima moc da presjece ovaj gordijev cvor u koji je upala drzava i federacija je smit i otuda ovi brutalni napadi na njega od strane snsd sda i a sve vise i hdz. Kada je postavljan nemojte zaboraviti da je sa jedne strane napadan kao nepostojeci ,nelegalan a sa druge strane putinov covjek, a i jedne i druge i trece strah je samo jedan a to skidanje sa budzetskih infuzija upravnih odbora tendera itd. Smit USA i EU ce nakon izbora a vec se sad radi na tome zavrsiti sa ovom tihom patnjom a da ce napraviti dobar posao vidjecete po napadima da su pomogli onoj drugoj strani dok ce rezultat svega biti da ce i jedni i drugi i treci ostati bez vlasti na drzavi i federaciji
Vidi,

Kada ovako nesto napises ljudima koji iole ne poznaju sistem, kao sto je gore par ljudi napisalo da nece komentarisu jer ne poznaju toliko tu materiju - pa se ljudi upecaju, to mi je jasno...ali uz svo duzno postovanje ne mislim nista da sam pametan - ali ovo kod mene ne prolazi.

Znaci ovako, trenutno u klubu Hrvata u DN Federacije 13 delegata iz HDZ-a! Hajd mi molim te reci kako si mogao izbaciti HDZ iz bilo kakve kombinatorike za vlast Federacije i BiH, da je SDA izasla u susret SDP-u te da je onaj Vedran iz SDP-a iz ZDK usao u DN FBiH i da je onda HDZ imao 12 delegata u klubu Hrvata u DN FBiH, samo mi molim te objasni tu kombinatoriku.
To sto kod tebe ovo ne prolazi meni govori samo da si glasac sda df ili neke slicne stranke koja se zalaze u sustini za status quo sto je po meni ok jer svi imamo pravo na svoje misljenje . Ako imas dvije trecine u klubu doma naroda federacije mozes blokirati sve i svaku odluku proglasiti vitalnim nacionalnim interesom, hdz se nakon izbora razbijao pa je gubio tu vecinu u domu naroda ali to nemjenja cinjenicu da im je sda dao sve poluge blokada. Druga je blokada hdz za ustavni sud federacije gdje su sprijecili formiranje vijeca za vitalni nacionalni interes. E sad ti meni odgovori zasto je sda dao hdz u delegata iz ZDK i zasto je poslao dusanku majkic u dom naroda drzave umjesto ivanica ocekujem odgovor, znaci zasto je sda dao sve poluge za blokadu hdz u i snsd u odgovori mi
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#84 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Vaya »

sajber87 wrote: 15/09/2022 12:02
Vaya wrote: 15/09/2022 11:41

Vidi,

Kada ovako nesto napises ljudima koji iole ne poznaju sistem, kao sto je gore par ljudi napisalo da nece komentarisu jer ne poznaju toliko tu materiju - pa se ljudi upecaju, to mi je jasno...ali uz svo duzno postovanje ne mislim nista da sam pametan - ali ovo kod mene ne prolazi.

Znaci ovako, trenutno u klubu Hrvata u DN Federacije 13 delegata iz HDZ-a! Hajd mi molim te reci kako si mogao izbaciti HDZ iz bilo kakve kombinatorike za vlast Federacije i BiH, da je SDA izasla u susret SDP-u te da je onaj Vedran iz SDP-a iz ZDK usao u DN FBiH i da je onda HDZ imao 12 delegata u klubu Hrvata u DN FBiH, samo mi molim te objasni tu kombinatoriku.
To sto kod tebe ovo ne prolazi meni govori samo da si glasac sda df ili neke slicne stranke koja se zalaze u sustini za status quo sto je po meni ok jer svi imamo pravo na svoje misljenje . Ako imas dvije trecine u klubu doma naroda federacije mozes blokirati sve i svaku odluku proglasiti vitalnim nacionalnim interesom, hdz se nakon izbora razbijao pa je gubio tu vecinu u domu naroda ali to nemjenja cinjenicu da im je sda dao sve poluge blokada. Druga je blokada hdz za ustavni sud federacije gdje su sprijecili formiranje vijeca za vitalni nacionalni interes. E sad ti meni odgovori zasto je sda dao hdz u delegata iz ZDK i zasto je poslao dusanku majkic u dom naroda drzave umjesto ivanica ocekujem odgovor, znaci zasto je sda dao sve poluge za blokadu hdz u i snsd u odgovori mi
Koliko su 2/3 od 17?
sajber87
Posts: 3902
Joined: 25/07/2008 13:14

#85 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by sajber87 »

Od viska glava ne boli , ohr je imao neku odluku na tu temu. Nisi mi odgovorio na pitanje
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#86 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Vaya »

sajber87 wrote: 15/09/2022 12:12 Od viska glava ne boli , ohr je imao neku odluku na tu temu. Nisi mi odgovorio na pitanje
Znaci ja postavim pitanje koliko je 66,67% od 17, tvoj odgovor na to bude - OHR na to ima neku odluku... :lol:
Nisam znao da je OHR u BiH ovlasten da tumaci tablicu mnozenja... :lol:

Kao sto sam rekao, pratim 10-tak dana tvoje tekstove i iskreno cu ti reci, da sam te uzimao pravo za ozbiljno - medjutim definitivno se povlacim nakon ovoga posta, jer u svojim pisanjima si dokazao da u jednom pasusu napises jedno, a da u slijedecem sebe opovrgnes. Najbolji ti je primjer prethodni u kojem govoris o 2/3 klubova u DN FBiH.

Da ti docaram matematicki, 2/3 od 17 je 11,33 - U prevedenom da bi smatrao da imas 2/3 u klubu moras imati 12 delegata, HDZ ih ima 13. SDA da je podrzala Vedrana iz SDP-a ZDK, HDZ bi opet imao 12 delegata ili 2/3 kluba Hrvata DN FBiH i mogli bi da izvode sta hoce.

Znaci povlacim se iz diskusije totalno, jer nema razloga da te ubjedjujem da je 1+1=2. Drzim ti fige da Trojka udje u vlast FBiH i Dino bude premijer (jer kao sto kazes to je USA i VB davno odlucila), pa da hajrujes kakvog posla i da te popusti nervoza.

P.S. Za par mjeseci, kada se prebroje svi glasovi, rasporede mandati i kada nam Schmidt uvede gradjanski model politickog djelovanja, javit cu ti se na ovoj temi da pitam i da vidim koko napreduje Trojka zajedno Schmidtom u procesu slanja HDZ-a i SNSD-a u opoziciju na nivou FBiH i BiH.

Do tada mi se cuvaj i ne sekiraj se previse... :bih:
sajber87
Posts: 3902
Joined: 25/07/2008 13:14

#87 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by sajber87 »

Vaya wrote: 15/09/2022 12:36
sajber87 wrote: 15/09/2022 12:12 Od viska glava ne boli , ohr je imao neku odluku na tu temu. Nisi mi odgovorio na pitanje
Znaci ja postavim pitanje koliko je 66,67% od 17, tvoj odgovor na to bude - OHR na to ima neku odluku... :lol:
Nisam znao da je OHR u BiH ovlasten da tumaci tablicu mnozenja... :lol:

Kao sto sam rekao, pratim 10-tak dana tvoje tekstove i iskreno cu ti reci, da sam te uzimao pravo za ozbiljno - medjutim definitivno se povlacim nakon ovoga posta, jer u svojim pisanjima si dokazao da u jednom pasusu napises jedno, a da u slijedecem sebe opovrgnes. Najbolji ti je primjer prethodni u kojem govoris o 2/3 klubova u DN FBiH.

Da ti docaram matematicki, 2/3 od 17 je 11,33 - U prevedenom da bi smatrao da imas 2/3 u klubu moras imati 12 delegata, HDZ ih ima 13. SDA da je podrzala Vedrana iz SDP-a ZDK, HDZ bi opet imao 12 delegata ili 2/3 kluba Hrvata DN FBiH i mogli bi da izvode sta hoce.

Znaci povlacim se iz diskusije totalno, jer nema razloga da te ubjedjujem da je 1+1=2. Drzim ti fige da Trojka udje u vlast FBiH i Dino bude premijer (jer kao sto kazes to je USA i VB davno odlucila), pa da hajrujes kakvog posla i da te popusti nervoza.

P.S. Za par mjeseci, kada se prebroje svi glasovi, rasporede mandati i kada nam Schmidt uvede gradjanski model politickog djelovanja, javit cu ti se na ovoj temi da pitam i da vidim koko napreduje Trojka zajedno Schmidtom u procesu slanja HDZ-a i SNSD-a u opoziciju na nivou FBiH i BiH.

Do tada mi se cuvaj i ne sekiraj se previse... :bih:
Da tacno ohr je tumacio tablicu mnozenja kako kazes na srecu ili zalost ;-) , drugo hdz je naknadno izgubio neke delegate u domu naroda , sda mu je dao tada tog iz ZDK je cinjenica. Trece cemu ta jadna recenica oko toga da treba da hajrujem neki posao, pa ne poznajes me da bi mogao iznjeti takve pausalne tvrdnje , ocigledno tvoj mentalni sklop ne moze da shvati da nije sve u licnom interesu nego da se uspjesni sistemi zasnivaju na opstem dobru, hvala bogu trenutno sam zadovoljan i netreba mi nikakav posao pored ovog kojeg imam. Cetvrto Dinu Konakovica nisam pomenuo nijednom tako da on je proizvod tvoje podsvijesti i vjerovatno straha jer cinjenica je da je u medijima naklonjenim vlastima najvise napadana osoba , da li ce bas on biti ta osoba koja ce biti buduci premijer federacije vidjecemo mozda hoce mozda nece brzo ce se saznati. Smit nece nametnuti cisti gradjanski model jer kao takav u ovoj fazi nije moguc zbog postojanja domova naroda i u fed i u rs i drzavi nego model koji ce sprijeciti blokade i omoguciti funkcionisanje svih nivoa vlasti a bice puno gradjanskiji nego ovaj aparthejd koji zivimo preko 25 godina.
I na kraju ako mi vjerujes zaista se ne sekiram jedino sto zelim je napredak domovine koja je u zivom blatu dugo vremena a nije to zasluzila. Ps opet nisi odgovorio na pitanja ali nema veze :) kulturno smo razmjenili misljenja uz neke rijeci koje ti nisu trebale ali eto nema ljutiš. Lijep pozdrav
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#88 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Dozer »

sahara1428 wrote: 14/09/2022 19:33
Dozer wrote: 14/09/2022 13:32 Princip podjele glasova, a s ciljem liferovanja Bakira i Borjane, moze biti vrlo jednostavan unutar porodice.

Ako npr. porodica broji 4 punoljetna clana, 3 neka glasaju za Becirovica, a 1 za Komsica, odnosno 75% za Becirovica, a 25% za Komsica.

To ce biti sasvim dovoljno da se Bakir i Borjana, tj. SDA i HDZ liferuju iz predsjednistva

Ove izbore treba odraditi pametno i planski ukoliko zelimo da se rijesimo SDA. HDZ i SNSD se ne mozemo rijesiti, ali ako se rijesimo SDA, koja i rukama i nogama vec 3 decenije podrzava "bratske" HDZ i SDS/SNSD, indirektno cemo se rijesiti i ostalih.
ili ipak ići na sigurno da se Bake skloni pa šta god, iako ako Borjana prođe, eto nam ga 1:2, a to nosi nove-stare belaje
Upravo radi toga sam i podijelio stvari kako sam podijelio. Borjana = Covic. Isto sranje, ista suplja, ista politika ,ista kradja i opstrukcije.

Kod Zeljke bar toga nema, i kod njega se 100% zna da je za normalnu BiH. Borjana nije, kao ni Bakir.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#89 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Dozer »

seksi_ideje wrote: 14/09/2022 19:42
Ateista wrote: 14/09/2022 19:40
A nije nam belaj dok su dva sda-ovca na vlasti - bakir i komsic? De ne lupaj...
Pa SDA spasava drzavu!
Koju...? Njemacku...?
seksi_ideje
Posts: 1091
Joined: 29/07/2022 15:43

#90 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by seksi_ideje »

Dozer wrote: 15/09/2022 13:12
seksi_ideje wrote: 14/09/2022 19:42

Pa SDA spasava drzavu!
Koju...? Njemacku...?
FILDZISTAN! :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#91 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Dozer »

Login77777 wrote: 14/09/2022 19:54
seksi_ideje wrote: 14/09/2022 19:50

Pa i sam Klix nam sugerise da bi ipak bilo bolje da glasamo za Bakira, da budemo mirni. Da nam politika na drzavnom nivou ima kontinuiteta.
Pa sta nije jasno Bakir, Komsic, Cvijanovic 2:1 za BiH. Becirovic, Kristo, Cvijanovic 0:3 protiv BiH. patriJote znaju ko brani BiH… :mrgreen:
Ovo samo iz vizure Bakira i njegovih... A istina je ovakva:
Bakir - Covic/Kristo - Cvijanovicka = 3:0 protiv normalne gradjanske BiH i nastavak etno-nacional-vjerskih idiotluka, blokada, pljacke, itd.

Becirovic - Komsic - Cvijanovic = 2:1 za normalnu gradjansku BiH, uz sve dosadasnje blokade ala Do-dick.
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#92 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Ateista »

Dozer wrote: 15/09/2022 13:11
sahara1428 wrote: 14/09/2022 19:33

ili ipak ići na sigurno da se Bake skloni pa šta god, iako ako Borjana prođe, eto nam ga 1:2, a to nosi nove-stare belaje
Upravo radi toga sam i podijelio stvari kako sam podijelio. Borjana = Covic. Isto sranje, ista suplja, ista politika ,ista kradja i opstrukcije.

Kod Zeljke bar toga nema, i kod njega se 100% zna da je za normalnu BiH. Borjana nije, kao ni Bakir.
Ne slazem se za komsica, na stranu sta prica ali sustinski ne vidim razliku izmedju njega i bakira.
Treba ici na siguricu da se izbaci bar bakir i glasati za denisa, neka bakirovi kalkulisu i glasaju dio za bakira a dio za komsica.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#93 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Dozer »

Ateista wrote: 15/09/2022 13:19
Dozer wrote: 15/09/2022 13:11
Upravo radi toga sam i podijelio stvari kako sam podijelio. Borjana = Covic. Isto sranje, ista suplja, ista politika ,ista kradja i opstrukcije.

Kod Zeljke bar toga nema, i kod njega se 100% zna da je za normalnu BiH. Borjana nije, kao ni Bakir.
Ne slazem se za komsica, na stranu sta prica ali sustinski ne vidim razliku izmedju njega i bakira.
Treba ici na siguricu da se izbaci bar bakir i glasati za denisa, neka bakirovi kalkulisu i glasaju dio za bakira a dio za komsica.
Moze i tako.
Neka SDA bratija opet izabere Komsica. Mada, sumnjam da ce se to desiti jer oni sad sve snage bacaju na Kakira.

Ali, ne mogu se sloziti da je Bakir isto sto i Komsic. Cinjenica jeste da je Bakir kupio Komsica, ali mislim da Komsic nikad ne bi uradio ono sto je Bakir oko revizije presude, a to je bila najklasicnija moguca (dodatna) izdaja drzave.
Inicijalnu izdaju je odradio babo Alija.
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#94 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Ateista »

Dozer wrote: 15/09/2022 13:22
Ateista wrote: 15/09/2022 13:19

Ne slazem se za komsica, na stranu sta prica ali sustinski ne vidim razliku izmedju njega i bakira.
Treba ici na siguricu da se izbaci bar bakir i glasati za denisa, neka bakirovi kalkulisu i glasaju dio za bakira a dio za komsica.
Moze i tako.
Neka SDA bratija opet izabere Komsica. Mada, sumnjam da ce se to desiti jer oni sad sve snage bacaju na Kakira.

Ali, ne mogu se sloziti da je Bakir isto sto i Komsic. Cinjenica jeste da je Bakir kupio Komsica, ali mislim da Komsic nikad ne bi uradio ono sto je Bakir oko revizije presude, a to je bila najklasicnija moguca (dodatna) izdaja drzave.
Inicijalnu izdaju je odradio babo Alija.
Ok, to stoji, moram priznati da nije bas potpuno isti iako je kupljen od strane bakira.

Slazem se i da sad sda baca sve karte na bakira, a to je razlog vise da normalni ljudi bace sve karte na becirovica i da probamo bar bakira izbaciti iz igre, da ne bude na dvije strane i na kraju nista.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#95 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Dozer »

Da...ali onda smo na 2:1 za matricare. Borjana i Cvijanovicka (HDZ i SNSD).

Mislim da se, ipak, moramo bolje organizovati i da ostane 2:1 za BiH.
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#96 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Ateista »

Dozer wrote: 15/09/2022 13:38 Da...ali onda smo na 2:1 za matricare. Borjana i Cvijanovicka (HDZ i SNSD).

Mislim da se, ipak, moramo bolje organizovati i da ostane 2:1 za BiH.
Jeste, ali bolje i 2:1 nego 3:0, bolje vrabac u ruci nego golub na grani. :D
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#97 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Dozer »

Mislim da moze 2:1 za nas (gadjane)
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#98 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Ateista »

Dozer wrote: 15/09/2022 13:42 Mislim da moze 2:1 za nas (gadjane)
Nadam se, bojim se da nas to ne zezne samo, vidjecemo.
saabsa
Posts: 1856
Joined: 07/10/2009 01:17

#99 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by saabsa »

RagibUzoriti wrote: 14/09/2022 09:31
dr_Evil wrote: 14/09/2022 09:02

A zasto mislis da dijaspora podrzava Bakira, a ne Denisa. Ratna dijaspora glasa sve manje ili nikako, svi koji su otisli iza rata otisli su jer ih je SDA otjerala. Mada kad sve stavis na kamaru to nije ni 50.000 glasova za citavu BiH. Karina od dijaspore :)
Iz krugova u kojim se krecem, evo cujem,vidim i kontam da svi oni koji su dezertirali 92ge, dali su glas SDAu. Mi koji par godina tek ovdje zivimo, sigurno necemo glasati za SDA
"Nećete" nego ćete glasati za SDA satelite... u čemu je onda razlika ?
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#100 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Ozimician »

saabsa wrote: 15/09/2022 16:55
RagibUzoriti wrote: 14/09/2022 09:31

Iz krugova u kojim se krecem, evo cujem,vidim i kontam da svi oni koji su dezertirali 92ge, dali su glas SDAu. Mi koji par godina tek ovdje zivimo, sigurno necemo glasati za SDA
"Nećete" nego ćete glasati za SDA satelite... u čemu je onda razlika ?
Pa da, to i ja kazem, ako vec glasas, glasaj za original - SDA i SDP - od njih su gori samo njihovi derivati, tj stranke nastale od njihovog otpada: DF, NS, NIP, SBB, SZBIH i nastavi dalje niz...
Post Reply