Ankete za sljedeće izbore.

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#51 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Bosanski_kralj »

Koliko je vas zbog kampanje promjenilo mišljenje, pa ste se predomislili tako da ste mislili glasati za Denisa, ali ćete ipak zbog uvjerljivije kampanje glasati za Bakira? I obrnuto?

Mislim da je raja kod obajve kanidadata za članove Predsjedništva već odlučila za koga će glasati, sad je samo pitanje izlaska na izbore. Eventualno pobjedu Denisa može zajebati Komšić gdje će mnogi da napokste HDZ-u glasati za Komšića, iako su mislili za Denisa.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#52 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Dozer »

Princip podjele glasova, a s ciljem liferovanja Bakira i Borjane, moze biti vrlo jednostavan unutar porodice.

Ako npr. porodica broji 4 punoljetna clana, 3 neka glasaju za Becirovica, a 1 za Komsica, odnosno 75% za Becirovica, a 25% za Komsica.

To ce biti sasvim dovoljno da se Bakir i Borjana, tj. SDA i HDZ liferuju iz predsjednistva

Ove izbore treba odraditi pametno i planski ukoliko zelimo da se rijesimo SDA. HDZ i SNSD se ne mozemo rijesiti, ali ako se rijesimo SDA, koja i rukama i nogama vec 3 decenije podrzava "bratske" HDZ i SDS/SNSD, indirektno cemo se rijesiti i ostalih.
User avatar
Ateista
Posts: 46596
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#53 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Ateista »

Bosanski_kralj wrote: 14/09/2022 13:15 Koliko je vas zbog kampanje promjenilo mišljenje, pa ste se predomislili tako da ste mislili glasati za Denisa, ali ćete ipak zbog uvjerljivije kampanje glasati za Bakira? I obrnuto?

Mislim da je raja kod obajve kanidadata za članove Predsjedništva već odlučila za koga će glasati, sad je samo pitanje izlaska na izbore. Eventualno pobjedu Denisa može zajebati Komšić gdje će mnogi da napokste HDZ-u glasati za Komšića, iako su mislili za Denisa.
I ja mislim da to slabo utice, vecina jos odavno zna za koga ce glasati.
User avatar
Ateista
Posts: 46596
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#54 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Ateista »

Dozer wrote: 14/09/2022 13:32 Princip podjele glasova, a s ciljem liferovanja Bakira i Borjane, moze biti vrlo jednostavan unutar porodice.

Ako npr. porodica broji 4 punoljetna clana, 3 neka glasaju za Becirovica, a 1 za Komsica, odnosno 75% za Becirovica, a 25% za Komsica.

To ce biti sasvim dovoljno da se Bakir i Borjana, tj. SDA i HDZ liferuju iz predsjednistva

Ove izbore treba odraditi pametno i planski ukoliko zelimo da se rijesimo SDA. HDZ i SNSD se ne mozemo rijesiti, ali ako se rijesimo SDA, koja i rukama i nogama vec 3 decenije podrzava "bratske" HDZ i SDS/SNSD, indirektno cemo se rijesiti i ostalih.
Sve ok, ali ja komsicu ne bih vise dao glas ni pod koju cijenu. I na proslim opstim izborima sam radije bacio glas na kandidata NS-a za kojeg je bilo jasno da nece proci, ali nisam htio dati komsicu, smatram to kao da sam dso bakiru glas i to ne zelim, pogotovo sad nakon sto je njegova stranka podrzala petak 13-ti koaliciju, ne bih ni u ludilu glasao sa njega.
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#55 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by tvojkomsija »

Prosle izbore (2018) smo na federalnom nivou imali ovako:

SDA 25%
SDP 15%
HDZ 15%
DF 10%

S obzirom na politicku smrt SBB-a i DF-a, sta mislite kako bi NIP mogao proci u FBiH na ovim izborima?

Kad se usporedi 2018-2022 NIP je stranka koja je najvise narasla, dok su DF i SBB definitivno najvise oslabili.

Stranke Trojke (SDP+NS+NIP) su na proslim izborima osvojile 220 000 glasova. Mogu li ove godine preko 300k?
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#56 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by sahara1428 »

Dozer wrote: 14/09/2022 13:32 Princip podjele glasova, a s ciljem liferovanja Bakira i Borjane, moze biti vrlo jednostavan unutar porodice.

Ako npr. porodica broji 4 punoljetna clana, 3 neka glasaju za Becirovica, a 1 za Komsica, odnosno 75% za Becirovica, a 25% za Komsica.

To ce biti sasvim dovoljno da se Bakir i Borjana, tj. SDA i HDZ liferuju iz predsjednistva

Ove izbore treba odraditi pametno i planski ukoliko zelimo da se rijesimo SDA. HDZ i SNSD se ne mozemo rijesiti, ali ako se rijesimo SDA, koja i rukama i nogama vec 3 decenije podrzava "bratske" HDZ i SDS/SNSD, indirektno cemo se rijesiti i ostalih.
ili ipak ići na sigurno da se Bake skloni pa šta god, iako ako Borjana prođe, eto nam ga 1:2, a to nosi nove-stare belaje
User avatar
Ateista
Posts: 46596
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#57 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Ateista »

sahara1428 wrote: 14/09/2022 19:33
Dozer wrote: 14/09/2022 13:32 Princip podjele glasova, a s ciljem liferovanja Bakira i Borjane, moze biti vrlo jednostavan unutar porodice.

Ako npr. porodica broji 4 punoljetna clana, 3 neka glasaju za Becirovica, a 1 za Komsica, odnosno 75% za Becirovica, a 25% za Komsica.

To ce biti sasvim dovoljno da se Bakir i Borjana, tj. SDA i HDZ liferuju iz predsjednistva

Ove izbore treba odraditi pametno i planski ukoliko zelimo da se rijesimo SDA. HDZ i SNSD se ne mozemo rijesiti, ali ako se rijesimo SDA, koja i rukama i nogama vec 3 decenije podrzava "bratske" HDZ i SDS/SNSD, indirektno cemo se rijesiti i ostalih.
ili ipak ići na sigurno da se Bake skloni pa šta god, iako ako Borjana prođe, eto nam ga 1:2, a to nosi nove-stare belaje
A nije nam belaj dok su dva sda-ovca na vlasti - bakir i komsic? De ne lupaj...
seksi_ideje
Posts: 1091
Joined: 29/07/2022 15:43

#58 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by seksi_ideje »

Ateista wrote: 14/09/2022 19:40
sahara1428 wrote: 14/09/2022 19:33

ili ipak ići na sigurno da se Bake skloni pa šta god, iako ako Borjana prođe, eto nam ga 1:2, a to nosi nove-stare belaje
A nije nam belaj dok su dva sda-ovca na vlasti - bakir i komsic? De ne lupaj...
Pa SDA spasava drzavu!
User avatar
Ateista
Posts: 46596
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#59 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Ateista »

seksi_ideje wrote: 14/09/2022 19:42
Ateista wrote: 14/09/2022 19:40
A nije nam belaj dok su dva sda-ovca na vlasti - bakir i komsic? De ne lupaj...
Pa SDA spasava drzavu!
Vidimo kako spasava, u kurcu nam drzava... :-)
seksi_ideje
Posts: 1091
Joined: 29/07/2022 15:43

#60 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by seksi_ideje »

Ateista wrote: 14/09/2022 19:43
seksi_ideje wrote: 14/09/2022 19:42

Pa SDA spasava drzavu!
Vidimo kako spasava, u kurcu nam drzava... :-)
Ma to je zbog one dvojice!
User avatar
Ateista
Posts: 46596
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#61 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Ateista »

seksi_ideje wrote: 14/09/2022 19:44
Ateista wrote: 14/09/2022 19:43

Vidimo kako spasava, u kurcu nam drzava... :-)
Ma to je zbog one dvojice!
Ma ja, to svakako. :D
User avatar
Login77777
Posts: 8703
Joined: 18/05/2021 09:11

#62 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Login77777 »

sahara1428 wrote: 14/09/2022 19:33
Dozer wrote: 14/09/2022 13:32 Princip podjele glasova, a s ciljem liferovanja Bakira i Borjane, moze biti vrlo jednostavan unutar porodice.

Ako npr. porodica broji 4 punoljetna clana, 3 neka glasaju za Becirovica, a 1 za Komsica, odnosno 75% za Becirovica, a 25% za Komsica.

To ce biti sasvim dovoljno da se Bakir i Borjana, tj. SDA i HDZ liferuju iz predsjednistva

Ove izbore treba odraditi pametno i planski ukoliko zelimo da se rijesimo SDA. HDZ i SNSD se ne mozemo rijesiti, ali ako se rijesimo SDA, koja i rukama i nogama vec 3 decenije podrzava "bratske" HDZ i SDS/SNSD, indirektno cemo se rijesiti i ostalih.
ili ipak ići na sigurno da se Bake skloni pa šta god, iako ako Borjana prođe, eto nam ga 1:2, a to nosi nove-stare belaje
I sta ce onda biti?
seksi_ideje
Posts: 1091
Joined: 29/07/2022 15:43

#63 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by seksi_ideje »

Ateista wrote: 14/09/2022 19:45
seksi_ideje wrote: 14/09/2022 19:44

Ma to je zbog one dvojice!
Ma ja, to svakako. :D
Pa i sam Klix nam sugerise da bi ipak bilo bolje da glasamo za Bakira, da budemo mirni. Da nam politika na drzavnom nivou ima kontinuiteta.
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#64 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by p206 »

samo Komšić
User avatar
Login77777
Posts: 8703
Joined: 18/05/2021 09:11

#65 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Login77777 »

seksi_ideje wrote: 14/09/2022 19:50
Ateista wrote: 14/09/2022 19:45

Ma ja, to svakako. :D
Pa i sam Klix nam sugerise da bi ipak bilo bolje da glasamo za Bakira, da budemo mirni. Da nam politika na drzavnom nivou ima kontinuiteta.
Pa sta nije jasno Bakir, Komsic, Cvijanovic 2:1 za BiH. Becirovic, Kristo, Cvijanovic 0:3 protiv BiH. patriJote znaju ko brani BiH… :mrgreen:
seksi_ideje
Posts: 1091
Joined: 29/07/2022 15:43

#66 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by seksi_ideje »

Login77777 wrote: 14/09/2022 19:54
seksi_ideje wrote: 14/09/2022 19:50

Pa i sam Klix nam sugerise da bi ipak bilo bolje da glasamo za Bakira, da budemo mirni. Da nam politika na drzavnom nivou ima kontinuiteta.
Pa sta nije jasno Bakir, Komsic, Cvijanovic 2:1 za BiH. Becirovic, Kristo, Cvijanovic 0:3 protiv BiH. patriJote znaju ko brani BiH… :mrgreen:
Salu na stranu, posto malo pricamo o kadidatu iz RS -a....Imali Sarovic sanse protiv Cvijanovicke?
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#67 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Vaya »

sajber87 wrote: 14/09/2022 09:59
RagibUzoriti wrote: 14/09/2022 09:33
Sta rece,ne skontah te nista?
Ukratko sda df hdz snsd koalicija ide u debelu opoziciju. Isti ce da kmece do neba i da predstavljaju brutalan poraz kao pobjedu, a mnogi od njih ce pod USA sankcije, bice i sanadera, a slag na tortu bice novi premijer federacije koji ce imati veliku podrsku USA i EU. Jasnije sad ?
Pratim ti pisanje u zadnjih 10-tak dana i da je jasno sa Plutona da si aktivist neko ga od Trojke i to uopce nije problem, ali me bas zaintrigira tvoja izborna matematika...

Da nije toliko nerealno da na nivou BiH i FBiH, Trojka se ono bash zada i nekako izgura SDA-SBB-DF, hajd mi molim te objasni onako prosto s kim ce to na nivou FBiH napraviti koaliciju ako ne sa Covicem? Hajd mi molim te to objasni...

Nece biti HDZ-a i SNSD-a u vlasti?!? :lol:

HDZ, s obzirom da ne zna sta ce Schmidt uraditi sa IZ digao takvu mobilizaciju u zadnjih 6 mjeseci da sam siguran da ce razvaliti izbore... Da su pro-BiH stranke za kantonalne skupstine poredale dovoljno Srba i Hrvata, pa da u DN FBiH mogu ubaciti po 7 ili 8 delegata u dva navedena kluba, pa da se proba mozda uraditi nesto kao 2010, nego su liste po tom pitanju katastrofa... HDZ ce uzeti lopatom ove izbore... A i da se nekim cudom nesto desi, ko je alternativa njima? Slaven Raguz i HRS... Pa jebote, Covic se makar trudi i sakriva da ne izgleda takav, onom celi U k'o potkovica stoji na celu...

RS?

Ja sam se 2018 nadao da ce uspjeti napravi kombinatorika da se u Predsjednistvo ugura Mladen Ivanic, te da se napravi kombinacija u VM sa SDS i PDP, te da se tako Dodik sa nivoa RS-a sa njima glodje na drzavnom nivou...medjutim Dodik ih razbuc'o k'o krme mastan dzak. Sad ce biti i jos veca razvaljotka. Dodik je skont'o da ne moze provoditi u Sarajevu kao sto moze u BL, zato se i vratio na RS da srbuje, a poslao je Zeljku sa kojom ceda upravlja iz BL. Delegati kandiduju Jelenu Trivic, hej Jelenu Trivic?!? Jebote Dodik vec 2 mjeseca drzi razapete satore i loce sa svjetinom, a ja neki dan 3x vracam sliku sa plakata Trivicke ne mogu da je prepoznam od sminke koliko su je natapirali, jer posto inace izgleda k'o Morticia Adams... i ona hudnica ce da skine Dodika. Njenom kandidaturom je samo profitirao Drasko kroz strukture PDP-a, jer kad Dodik obrise pod sa njom PDP ce joj reci, djevojcice drzi se katedre na fakultetu i max Skupstine Banja Luke.

Isto tako sam 2018 navijao za Ivanica protiv Dodika, a sad mamlazi kandiduju ponovo Grofa Drakulu za Predsjednistvo... :-) Pa zna se da Teslicki i Brcanski SDS nece raditi za Sarovica, jer Milicevic i Bosic jedva cekaju da Sarovic klekne i da preuzmu SDS, ovo se posebno odnosi na Milicevica.

Slicna stvar ce se desiti i sa Becirevicem, jer neko stvarno misli da Nermin Niksic, Vojin Mijatovic i ta klika u SDP-u ce raditi da Denis udje u Predsjednistvo i da preuzme SDP... :lol: Becirevic kada sad izgubi izbore, ce ist'o k'o Trivicka da se vrati u Tuzlu da vodi mjesni odbor SDP Mosnik II i da predaje sociologiju na Filozofskom fakultetu. Vojin Mijatovic je u zadnjih godinu dana proveo vise vremena sa Edom Ramicem nego sa svojom zenom.

Moze se desiti da Komsic ispadne iz kombinacija za Predsjednistvo, ali to uopce ne vidim kao nesto dobro. Bakir ce uci s druge strane, a Zeljka sa trece.

Sto se tice SDA i njenih satelita moze se desiti da izbaci nekako iz igre, ali se vracam na pocetno pitanje, pa mi samo odgovori kako ce Trojka praviti vlast na nivou FBiH i drzave bez SNSD-a i HDZ-a, sa posebnim akcentom osvrcem na FBiH i matematiku pravljenja vlast u istoj bez HDZ-a?

Treba biti realan i reci da je sva halabuka i prica da se izbaci SDA, a Trojka moze uraditi jedino kroz saradnju sa HDZ-om i SNSD-om i nikako drugacije, a ja vjerujem da Dodiku i Covicu uopce nece biti mrsko da ga suknu Bakiru... Mislim ta saradnja je i pocela, eno mati od Nihada Uka u birackom odboro ispred HDZ-a u opcini Centar... :lol:
sajber87
Posts: 3905
Joined: 25/07/2008 13:14

#68 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by sajber87 »

Vaya wrote: 14/09/2022 20:45
sajber87 wrote: 14/09/2022 09:59
Ukratko sda df hdz snsd koalicija ide u debelu opoziciju. Isti ce da kmece do neba i da predstavljaju brutalan poraz kao pobjedu, a mnogi od njih ce pod USA sankcije, bice i sanadera, a slag na tortu bice novi premijer federacije koji ce imati veliku podrsku USA i EU. Jasnije sad ?
Pratim ti pisanje u zadnjih 10-tak dana i da je jasno sa Plutona da si aktivist neko ga od Trojke i to uopce nije problem, ali me bas zaintrigira tvoja izborna matematika...

Da nije toliko nerealno da na nivou BiH i FBiH, Trojka se ono bash zada i nekako izgura SDA-SBB-DF, hajd mi molim te objasni onako prosto s kim ce to na nivou FBiH napraviti koaliciju ako ne sa Covicem? Hajd mi molim te to objasni...

Nece biti HDZ-a i SNSD-a u vlasti?!? :lol:

HDZ, s obzirom da ne zna sta ce Schmidt uraditi sa IZ digao takvu mobilizaciju u zadnjih 6 mjeseci da sam siguran da ce razvaliti izbore... Da su pro-BiH stranke za kantonalne skupstine poredale dovoljno Srba i Hrvata, pa da u DN FBiH mogu ubaciti po 7 ili 8 delegata u dva navedena kluba, pa da se proba mozda uraditi nesto kao 2010, nego su liste po tom pitanju katastrofa... HDZ ce uzeti lopatom ove izbore... A i da se nekim cudom nesto desi, ko je alternativa njima? Slaven Raguz i HRS... Pa jebote, Covic se makar trudi i sakriva da ne izgleda takav, onom celi U k'o potkovica stoji na celu...

RS?

Ja sam se 2018 nadao da ce uspjeti napravi kombinatorika da se u Predsjednistvo ugura Mladen Ivanic, te da se napravi kombinacija u VM sa SDS i PDP, te da se tako Dodik sa nivoa RS-a sa njima glodje na drzavnom nivou...medjutim Dodik ih razbuc'o k'o krme mastan dzak. Sad ce biti i jos veca razvaljotka. Dodik je skont'o da ne moze provoditi u Sarajevu kao sto moze u BL, zato se i vratio na RS da srbuje, a poslao je Zeljku sa kojom ceda upravlja iz BL. Delegati kandiduju Jelenu Trivic, hej Jelenu Trivic?!? Jebote Dodik vec 2 mjeseca drzi razapete satore i loce sa svjetinom, a ja neki dan 3x vracam sliku sa plakata Trivicke ne mogu da je prepoznam od sminke koliko su je natapirali, jer posto inace izgleda k'o Morticia Adams... i ona hudnica ce da skine Dodika. Njenom kandidaturom je samo profitirao Drasko kroz strukture PDP-a, jer kad Dodik obrise pod sa njom PDP ce joj reci, djevojcice drzi se katedre na fakultetu i max Skupstine Banja Luke.

Isto tako sam 2018 navijao za Ivanica protiv Dodika, a sad mamlazi kandiduju ponovo Grofa Drakulu za Predsjednistvo... :-) Pa zna se da Teslicki i Brcanski SDS nece raditi za Sarovica, jer Milicevic i Bosic jedva cekaju da Sarovic klekne i da preuzmu SDS, ovo se posebno odnosi na Milicevica.

Slicna stvar ce se desiti i sa Becirevicem, jer neko stvarno misli da Nermin Niksic, Vojin Mijatovic i ta klika u SDP-u ce raditi da Denis udje u Predsjednistvo i da preuzme SDP... :lol: Becirevic kada sad izgubi izbore, ce ist'o k'o Trivicka da se vrati u Tuzlu da vodi mjesni odbor SDP Mosnik II i da predaje sociologiju na Filozofskom fakultetu. Vojin Mijatovic je u zadnjih godinu dana proveo vise vremena sa Edom Ramicem nego sa svojom zenom.

Moze se desiti da Komsic ispadne iz kombinacija za Predsjednistvo, ali to uopce ne vidim kao nesto dobro. Bakir ce uci s druge strane, a Zeljka sa trece.

Sto se tice SDA i njenih satelita moze se desiti da izbaci nekako iz igre, ali se vracam na pocetno pitanje, pa mi samo odgovori kako ce Trojka praviti vlast na nivou FBiH i drzave bez SNSD-a i HDZ-a, sa posebnim akcentom osvrcem na FBiH i matematiku pravljenja vlast u istoj bez HDZ-a?
Uz bolje rezultate opozicije nego 2018 i jedan potez smita tj par odluka nakon izbora sda hdz i snsd ce biti bivsi na nivou drzave i federacije. I sada ako zanemaris domove naroda vlast se lagano moze praviti bez te tri stranke a cifre ce biti jos bolje nakon 02.10. Hdz svu svoju moc crpi iz domova naroda inace mu je snaga u federaciji oko 15%. Njima je komsic zlata vrijedan jer se homogeniziju oko funkcije koja je malo vazna i uzimaju ono sto im puno vise znaci a to su mjesta u parlemantima a pogotovo u domu naroda gdje ponavljam crpe svu moc koju posjeduju. Nakon izbora smit namece kao sto on kaze deblokadu federacije a to nije nista drugo nego smanjenje ovlasti doma naroda i politicka smrt za hdz, a preko njih i za sda. Jer sda je davao domove naroda snsd -u i hdz -u samo iz jednog razloga a to je zato sto kada im das moc totalne blokade onda jedini od strane bosnjaka ko moze u takvu vlast je sda i sateliti posto bosnjaci uvijek daju u vecini glasove koji su protiv sda. Dakle da zakljucimo ne napadaju sda i sateliti smita oko deblokade federacije zbog drzave nego zbog sebe i budite ubjedjeni da ce smitove odluke uciniti da se nakon izbora pravi vlast bez sda hdz i snsd na nivou drzave i federacije. Ps. nemam sta da krijem mislim da je trojka zasluzila zbog nacina vladavine u KS priliku na nivou drzave i federacije a ako ne budu kako treba mjenjacemo i njih pa valjda je i cilj demokratije u promjenama. Pozz
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#69 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Vaya »

sajber87 wrote: 14/09/2022 21:11
Vaya wrote: 14/09/2022 20:45

Pratim ti pisanje u zadnjih 10-tak dana i da je jasno sa Plutona da si aktivist neko ga od Trojke i to uopce nije problem, ali me bas zaintrigira tvoja izborna matematika...

Da nije toliko nerealno da na nivou BiH i FBiH, Trojka se ono bash zada i nekako izgura SDA-SBB-DF, hajd mi molim te objasni onako prosto s kim ce to na nivou FBiH napraviti koaliciju ako ne sa Covicem? Hajd mi molim te to objasni...

Nece biti HDZ-a i SNSD-a u vlasti?!? :lol:

HDZ, s obzirom da ne zna sta ce Schmidt uraditi sa IZ digao takvu mobilizaciju u zadnjih 6 mjeseci da sam siguran da ce razvaliti izbore... Da su pro-BiH stranke za kantonalne skupstine poredale dovoljno Srba i Hrvata, pa da u DN FBiH mogu ubaciti po 7 ili 8 delegata u dva navedena kluba, pa da se proba mozda uraditi nesto kao 2010, nego su liste po tom pitanju katastrofa... HDZ ce uzeti lopatom ove izbore... A i da se nekim cudom nesto desi, ko je alternativa njima? Slaven Raguz i HRS... Pa jebote, Covic se makar trudi i sakriva da ne izgleda takav, onom celi U k'o potkovica stoji na celu...

RS?

Ja sam se 2018 nadao da ce uspjeti napravi kombinatorika da se u Predsjednistvo ugura Mladen Ivanic, te da se napravi kombinacija u VM sa SDS i PDP, te da se tako Dodik sa nivoa RS-a sa njima glodje na drzavnom nivou...medjutim Dodik ih razbuc'o k'o krme mastan dzak. Sad ce biti i jos veca razvaljotka. Dodik je skont'o da ne moze provoditi u Sarajevu kao sto moze u BL, zato se i vratio na RS da srbuje, a poslao je Zeljku sa kojom ceda upravlja iz BL. Delegati kandiduju Jelenu Trivic, hej Jelenu Trivic?!? Jebote Dodik vec 2 mjeseca drzi razapete satore i loce sa svjetinom, a ja neki dan 3x vracam sliku sa plakata Trivicke ne mogu da je prepoznam od sminke koliko su je natapirali, jer posto inace izgleda k'o Morticia Adams... i ona hudnica ce da skine Dodika. Njenom kandidaturom je samo profitirao Drasko kroz strukture PDP-a, jer kad Dodik obrise pod sa njom PDP ce joj reci, djevojcice drzi se katedre na fakultetu i max Skupstine Banja Luke.

Isto tako sam 2018 navijao za Ivanica protiv Dodika, a sad mamlazi kandiduju ponovo Grofa Drakulu za Predsjednistvo... :-) Pa zna se da Teslicki i Brcanski SDS nece raditi za Sarovica, jer Milicevic i Bosic jedva cekaju da Sarovic klekne i da preuzmu SDS, ovo se posebno odnosi na Milicevica.

Slicna stvar ce se desiti i sa Becirevicem, jer neko stvarno misli da Nermin Niksic, Vojin Mijatovic i ta klika u SDP-u ce raditi da Denis udje u Predsjednistvo i da preuzme SDP... :lol: Becirevic kada sad izgubi izbore, ce ist'o k'o Trivicka da se vrati u Tuzlu da vodi mjesni odbor SDP Mosnik II i da predaje sociologiju na Filozofskom fakultetu. Vojin Mijatovic je u zadnjih godinu dana proveo vise vremena sa Edom Ramicem nego sa svojom zenom.

Moze se desiti da Komsic ispadne iz kombinacija za Predsjednistvo, ali to uopce ne vidim kao nesto dobro. Bakir ce uci s druge strane, a Zeljka sa trece.

Sto se tice SDA i njenih satelita moze se desiti da izbaci nekako iz igre, ali se vracam na pocetno pitanje, pa mi samo odgovori kako ce Trojka praviti vlast na nivou FBiH i drzave bez SNSD-a i HDZ-a, sa posebnim akcentom osvrcem na FBiH i matematiku pravljenja vlast u istoj bez HDZ-a?
Uz bolje rezultate opozicije nego 2018 i jedan potez smita tj par odluka nakon izbora sda hdz i snsd ce biti bivsi na nivou drzave i federacije. I sada ako zanemaris domove naroda vlast se lagano moze praviti bez te tri stranke a cifre ce biti jos bolje nakon 02.10. Hdz svu svoju moc crpi iz domova naroda inace mu je snaga u federaciji oko 15%. Njima je komsic zlata vrijedan jer se homogeniziju oko funkcije koja je malo vazna i uzimaju ono sto im puno vise znaci a to su mjesta u parlemantima a pogotovo u domu naroda gdje ponavljam crpe svu moc koju posjeduju. Nakon izbora smit namece kao sto on kaze deblokadu federacije a to nije nista drugo nego smanjenje ovlasti doma naroda i politicka smrt za hdz, a preko njih i za sda. Jer sda je davao domove naroda snsd -u i hdz -u samo iz jednog razloga a to je zato sto kada im das moc totalne blokade onda jedini od strane bosnjaka ko moze u takvu vlast je sda i sateliti posto bosnjaci uvijek daju u vecini glasove koji su protiv sda. Dakle da zakljucimo ne napadaju sda i sateliti smita oko deblokade federacije zbog drzave nego zbog sebe i budite ubjedjeni da ce smitove odluke uciniti da se nakon izbora pravi vlast bez sda hdz i snsd na nivou drzave i federacije. Ps. nemam sta da krijem mislim da je trojka zasluzila zbog nacina vladavine u KS priliku na nivou drzave i federacije a ako ne budu kako treba mjenjacemo i njih pa valjda je i cilj demokratije u promjenama. Pozz
Znaci nista mi konkretno nisi odgovorio, mislim nemoj ovo shvatiti da nesto se natezem sa tobom, nego si na ovoj i jos par tema u vise navrata i to pravo samouvjereno napisao kako poslije 02.10. SDA, DF, HDZ i SNSD idu definitivno u opoziciju - ja te samo pitam okvirno da mi predstavis tu matematiku.

Znaci Dodik nikad nije bio toliko stisnut i on nikad nije toliko radio k'o sto radi sada na tome da ostane na vlasti. Naravno da mi se to ne svidja, ali to je cinjenica on ce razvaliti izbore u RS-u, on mora ostati na vlasti, druge opcije su zatvor ili Moskva. SDS i PDP su jednostavno predugo u opozicije i zbog toga u obje stranke se pojavilo pravo puno nezadovoljstva i vise frakcija tako da uopce tu nema vise toliko zanosa i zaleta da se radi kao sto je bilo 2014 ili 2018... Vec sam ti rekao gore Milan Milicevic, predsjednik GO SDS i nacelnik Teslica posljednjeg SDS-ovog bastiljona ceka samo da Sarovic izgubi i da krene frontalni sukob za vrh stranke. PDP sa druge strane, otkako je otisao Ivanic sa cela stranke lebde negdje u zraku. Borenovic nije klasa Ivanica, pojavila se Trivicka koja je u pokusaju necega, a ni sama ne zna cega i tu je Drasko koji je u najkomotnijoj poziciji za sad, ceka da Trivicka izgubi, da nju skine kao prepreku, onda mu ostaje da se krvi sa Borenovicem za vodstvo PDP-a. A to opet sve najvise godi Dodiku i SNSD-u, jer kao i prethodnih, nakon 02.10, Dodic jednostavno kupiti u opoziciji ono sto mu bude trebalo, ako mu bude trebalo.
Stranci i SNSD, Zapad skida Dodika sa vlasti otvoreno od 2010 - a on samo jaci i cvrsci. Isti oni zapadnjaci koje guraju i podrzavaju Schmidtov aparthejdski IZ i Srpski svijet pod naslovom Otvoreni Balkan.

Uz pomoc Schmita i izmjene IZ, odblokirat ce se Federacija i to ce biti put da se HDZ posalje u opoziciju?!? Druze u kojem ti paralelnom univerzumu zivis?
Bilo kakva odluka koju Scmidt bude donosio, ta odluka ce samo jos vise institucionalno zabetonirati HDZ u ucescu vlasti kroz sve nadolazece izborne cikluse. Pa jebote, nadobudni Lagumdzija je htio da glumi frajera i izbacio iz vlasti FBiH u 2010-2014 i od tog trenutka su se Hrvati totalno povampirili i totalno okrenuli politiku prema BiH. Ja ruku svoju dajem, da je Lagumdzija poslusao rahmetli Tihica tada i pustio HDZ u vlast na nivou FBiH, Covic i HDZ bi sigurno imali makar za 20% meksu politiku prema BiH i ne bi tek tako olako napravio cvrst savez sa Dodikom. Progutao bi Covic (mozda) ponos svoj i ne bi mozda toliko forsirao pricu o ugrozenosti Hrvata radi Komsica, ali ti si Hrvatima udario na budzete i pare, te ih odatle diskonektovao - a tu kod njih nema halala.
Znaci molim te nemoj pricati o Schmidtu i njegovim odlukama, jer cu ti je onda morati poceti pricati o njegovim direktnim relacijama sa HDZ HR, njegovim licnim prijateljstvom sa Plenkovicem, pozicijom u EPP, drugovanjem sa Hrvatima u Bavarskoj koji odreda svi podrzvaju CDU/CSU...

Budi otvoren i slobodno navijaj za Trojku i lobiraj&guraj za njih, ali nemoj pricati pricu u koju djeca u vrticu ne vjeruju - nego reci slobodno jedva cekam da Trojka uzme vlast i da Dino bude premijer (jer uporno pises kako su Ameri vec davno odredili ko ce biti premijer FBiH, a tako me ne odoljivo podsjecas na NiP-ovog aktivistu), pa da i ti malo omastis brk.

SDA dao Domove naroda HDZ-u? Od 17 delegata klubu Hrvata DN FBiH, HDZ drzi 12 ili 13 sada i zato je kriva SDA? I sada poslije ovih izbora, kada HDZ napravi dobar rezultat i oper delegira 12 ili 13 delegata u klub Hrvata, onda ce doci Schmidt i dobijeti odluku da smanji ovlasti Doma naroda FBiH i na taj nacin izbaci HDZ iz vlasti - druze, ja mislim da ja i ti uopce ne zivimo u istoj drzavi i ne pratimo istu politicku scenu kada pisemo ovdje.

I oper ti naglasavam, potencijalno ucesce u vlasti (FBiH i drzava) Trojke uopce ne smatram nerealnim - ne vjerujem da ce se desiti sada - ali ako se desi, Trojka ce popuniti mjesta samo iz bosnjacke kvote i nece moci otici u WC da pisaju bez dozvole SNSD-a i HDZ-a.

Hajd da ne duljimo dalje diskusiju sada oko ovoga, nego cu zapamtiti par ovih postova, pa cemo se vratiti nakon izbora ovdje, pa da proanaliziramo kako ce HDZ i SNSD biti u opoziciji.

U zdtavlje...
Last edited by Vaya on 14/09/2022 22:17, edited 1 time in total.
User avatar
Login77777
Posts: 8703
Joined: 18/05/2021 09:11

#70 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Login77777 »

Sta znaci „izbacio HDZ iz vlasti“. Znaci zabrabjeno sastaviti Vladu bez HDZa. Demokratija… :mrgreen:
sajber87
Posts: 3905
Joined: 25/07/2008 13:14

#71 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by sajber87 »

Ja sam napisao kakve ce odluke smita biti po meni, mozes li mi ti napisati kakve ce biti po tebi. Ako mislis da ce donijeti odluku da cementira hdz onda si nasjeo na pricu onih koji imaju cilj da zacementiraju hdz jer samo kroz zacementiran hdz oni mogu biti u vlasti jer niko drugi nece da bude u vlasti gdje je zacementiran hdz. Sda glasa za hdz hrvata iz ZDK da bi hdz dobio kontrolni paket u federaciji i tim potezom si svoj poraz medju bosnjacima ucinio nebitnim jer sa svemogucim hdz om niko nece i nemoze osim sda tako da se zadrzavaju budzeti fotelje upravni odbori itd. Napadi na smita su samo iz jednog razloga a to je zato sto oni znaju jako dobro da on ima moc i zelju da razbije vladavinu sda i hdz sto ce i uraditi. Iz istog razloga ga napada i dodik jer je smit osoba koja moze uraditi sta pozeli i toga se dodik plasi. Smit ce svoj posao obaviti u buducnosti zato je i poslan od strane USA i EU a to je uvodjenje gradjanskog u ovu ludacku kosulju koju sda hdz i snsd ne bi nikad mjenjali jer jedino oni u ovom ludilu mogu vjecno vladati.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#72 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Vaya »

sajber87 wrote: 14/09/2022 22:15 Ja sam napisao kakve ce odluke smita biti po meni, mozes li mi ti napisati kakve ce biti po tebi. Ako mislis da ce donijeti odluku da cementira hdz onda si nasjeo na pricu onih koji imaju cilj da zacementiraju hdz jer samo kroz zacementiran hdz oni mogu biti u vlasti jer niko drugi nece da bude u vlasti gdje je zacementiran hdz. Sda glasa za hdz hrvata iz ZDK da bi hdz dobio kontrolni paket u federaciji i tim potezom si svoj poraz medju bosnjacima ucinio nebitnim jer sa svemogucim hdz om niko nece i nemoze osim sda tako da se zadrzavaju budzeti fotelje upravni odbori itd. Napadi na smita su samo iz jednog razloga a to je zato sto oni znaju jako dobro da on ima moc i zelju da razbije vladavinu sda i hdz sto ce i uraditi. Iz istog razloga ga napada i dodik jer je smit osoba koja moze uraditi sta pozeli i toga se dodik plasi. Smit ce svoj posao obaviti u buducnosti zato je i poslan od strane USA i EU a to je uvodjenje gradjanskog u ovu ludacku kosulju koju sda hdz i snsd ne bi nikad mjenjali jer jedino oni u ovom ludilu mogu vjecno vladati.
:lol: :lol: :lol:

Kao sto rekoh, pustit cemo da se zavrse izbori, da se prebroje glasovi i rasporede mandati, pa cemo vidjeti to kako ce Schmidt donijeti izmjene izbornog zakona, koji ce u odnosu na postojeci naginjati na gradjanski politicki model, a koji ce u konacnici gurnuti HDZ i SNSD u opoziciju, ovdje namjerno SDA ne spominjem nikako, jer oni su svakako zagarantovana opozicija... :lol:
sajber87
Posts: 3905
Joined: 25/07/2008 13:14

#73 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by sajber87 »

Vaya wrote: 14/09/2022 22:25
sajber87 wrote: 14/09/2022 22:15 Ja sam napisao kakve ce odluke smita biti po meni, mozes li mi ti napisati kakve ce biti po tebi. Ako mislis da ce donijeti odluku da cementira hdz onda si nasjeo na pricu onih koji imaju cilj da zacementiraju hdz jer samo kroz zacementiran hdz oni mogu biti u vlasti jer niko drugi nece da bude u vlasti gdje je zacementiran hdz. Sda glasa za hdz hrvata iz ZDK da bi hdz dobio kontrolni paket u federaciji i tim potezom si svoj poraz medju bosnjacima ucinio nebitnim jer sa svemogucim hdz om niko nece i nemoze osim sda tako da se zadrzavaju budzeti fotelje upravni odbori itd. Napadi na smita su samo iz jednog razloga a to je zato sto oni znaju jako dobro da on ima moc i zelju da razbije vladavinu sda i hdz sto ce i uraditi. Iz istog razloga ga napada i dodik jer je smit osoba koja moze uraditi sta pozeli i toga se dodik plasi. Smit ce svoj posao obaviti u buducnosti zato je i poslan od strane USA i EU a to je uvodjenje gradjanskog u ovu ludacku kosulju koju sda hdz i snsd ne bi nikad mjenjali jer jedino oni u ovom ludilu mogu vjecno vladati.
:lol: :lol: :lol:

Kao sto rekoh, pustit cemo da se zavrse izbori, da se prebroje glasovi i rasporede mandati, pa cemo vidjeti to kako ce Schmidt donijeti izmjene izbornog zakona, koji ce u odnosu na postojeci naginjati na gradjanski politicki model, a koji ce u konacnici gurnuti HDZ i SNSD u opoziciju, ovdje namjerno SDA ne spominjem nikako, jer oni su svakako zagarantovana opozicija... :lol:
Pa naravno izbacice ih sve troje poslije izbora to sam ti i napisao na nivou drzave i federacije, a slozices se da je trenutni ustavni sistem u federaciji katastrofalan i da se mora mjenjati a da to nemogu uraditi oni kojima je jedini nacin da opstanu na vlasti da ostane status quo.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#74 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Vaya »

sajber87 wrote: 14/09/2022 22:35
Vaya wrote: 14/09/2022 22:25

:lol: :lol: :lol:

Kao sto rekoh, pustit cemo da se zavrse izbori, da se prebroje glasovi i rasporede mandati, pa cemo vidjeti to kako ce Schmidt donijeti izmjene izbornog zakona, koji ce u odnosu na postojeci naginjati na gradjanski politicki model, a koji ce u konacnici gurnuti HDZ i SNSD u opoziciju, ovdje namjerno SDA ne spominjem nikako, jer oni su svakako zagarantovana opozicija... :lol:
Pa naravno izbacice ih sve troje poslije izbora to sam ti i napisao na nivou drzave i federacije, a slozices se da je trenutni ustavni sistem u federaciji katastrofalan i da se mora mjenjati a da to nemogu uraditi oni kojima je jedini nacin da opstanu na vlasti da ostane status quo.
Hajd sad jedno ozbiljno pitanje, koliko je tebi godina?

Schmidt ce svojim odlukama izbaciti SNSD i HDZ iz vlasti na nivou drzave i HDZ na nivou FBiH tako sto smanjiti/ukinuti ovlasti Domova naroda, jer je u konacnici Amerika i Europa poslala Schmidta da se BiH rijesi ludjacke kosulje Daytona i da uvede gradjanski politicki model... :lol:

Hej Boze dragi...
sajber87
Posts: 3905
Joined: 25/07/2008 13:14

#75 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by sajber87 »

Vaya wrote: 14/09/2022 22:48
sajber87 wrote: 14/09/2022 22:35
Pa naravno izbacice ih sve troje poslije izbora to sam ti i napisao na nivou drzave i federacije, a slozices se da je trenutni ustavni sistem u federaciji katastrofalan i da se mora mjenjati a da to nemogu uraditi oni kojima je jedini nacin da opstanu na vlasti da ostane status quo.
Hajd sad jedno ozbiljno pitanje, koliko je tebi godina?

Schmidt ce svojim odlukama izbaciti SNSD i HDZ iz vlasti na nivou drzave i HDZ na nivou FBiH tako sto smanjiti/ukinuti ovlasti Domova naroda, jer je u konacnici Amerika i Europa poslala Schmidta da se BiH rijesi ludjacke kosulje Daytona i da uvede gradjanski politicki model... :lol:

Hej Boze dragi...
Ja sam rekao moje misljenje sta ce se desiti, mozes li ti reci sta mislis kako ce se razvijati politicka situacija i ako moze bez nepotrebnih smajlija ja smatram ovo za ozbiljnu razmjenu misljenja a smajli samo cini razgovor neozbiljnim
Post Reply