Ankete za sljedeće izbore.

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Qwertz84
Posts: 104
Joined: 26/11/2019 02:31

#1 Ankete za sljedeće izbore.

Post by Qwertz84 »

U oktobru će se desiti izbori u BiH. Šta me zanima ko vodi u anketama ako se one negdje prave i ko će u njima biti član Predsjedništva Bosne i Hercegovine iz reda bošnjačkog naroda i koja stranka ima najveće šanse na izvuče najviše glasova na izborima?
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#2 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by putokaz1 »

Pa SDA HDZ SNSD pojedinacno su najjaci.
Ali u utrci za Predsjednistvo nije bas tako...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#3 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by JoseMujica »

fakat niđe toga kod nas...ono da vidimo kako ko stoji :?
giannibelif
Posts: 1996
Joined: 28/01/2017 22:11

#4 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by giannibelif »

Nemamo zato što kojekakve asocijacije i "Inicijative za inicijativu u političkoj inicijativi inicijative" i razni kancelarijski masturbatori nemaju ni želje ni znanja da rade posao koji im pripada po vokaciji. Ljudi se doslovno ne bave ničim. Kad ih pitaš šta rade, ne znaju ti objasniti. U ovom bosanskohercegovačkom moru NVO kancelarijskih samozadovoljavača/ica samo CIN i CCI imaju funkciju. Ispadoše Rumuni Norveška u punom smislu riječi kad govorimo o istraživanju javnog mnijenja mjesecima prije izbora i tokom kampanje. Da ne povjeruje čovjek.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#5 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by JoseMujica »

baš bi bilo zanimljivo da vidiš u avgustu kako ko stoji i na kraju vidiš na rezultatima izbora jel iko išta zna da radi
laik1981
Posts: 13016
Joined: 05/12/2012 13:04

#6 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by laik1981 »

JoseMujica wrote: 03/09/2022 18:59 fakat niđe toga kod nas...ono da vidimo kako ko stoji :?
OHR, OSCE i sl. imaju podatke, a za 2-3 sedmice ce imati jos preciznije.. Ipsos pred svake izbore vrsi anketiranja na teritoriji citave BiH..
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#7 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by fosna2014 »

Izlaznost veća = bolje za trojku
Izlaznost manja = bolje za vlast

Jednostavno.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#8 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by putokaz1 »

Ma ankete su jasne
DENIS BAKIR Fifti fifti a SDA uzima lopatom sve ostalo,pojedinacno
ForumasNormalni
Posts: 249
Joined: 19/01/2022 16:13

#9 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by ForumasNormalni »

Anketa tuzlanskog portala (ujedno i poznati radio) Kameleon

BAKIR IZETBEGOVIĆ
1488 glasova - 41% od svih glasova
DENIS BEĆIROVIĆ
1332 glasova
ŽELJKO KOMŠIĆ
493 glasova
MIRSAD HADŽIKADIĆ
257 glasova
BORJANA KRIŠTO
81 glasova
Last edited by ForumasNormalni on 13/09/2022 22:08, edited 2 times in total.
ForumasNormalni
Posts: 249
Joined: 19/01/2022 16:13

#10 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by ForumasNormalni »

USKVIJESTI anketa

Denis Bećirović (SDP, NiP, NS, SBB, NES, PDA, BPS...)
172 Vote(s)

Bakir Izetbegović (SDA)
464 Vote(s)

Mirsad Hadžikadić (PZP)
23 Vote(s)

Nermin Šehović (SBiH
11 Vote(s)

Željko Komšić (DF)
105 Vote(s)

Borjana Krišto (HDZ)
4 Vote(s)
ForumasNormalni
Posts: 249
Joined: 19/01/2022 16:13

#11 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by ForumasNormalni »

Stavljam ove sa manjih "kantonalnih" portala cisto da se vidi kako u kojoj regiji ko stoji

Prema istraživanju IPSOSa
Becirovic i Izetbegovic tu negdje izjednaceni
Komsic znacajno zaostaje za Kristo
Last edited by ForumasNormalni on 13/09/2022 22:05, edited 1 time in total.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#12 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Dope_Man »

laik1981 wrote: 03/09/2022 19:30
JoseMujica wrote: 03/09/2022 18:59 fakat niđe toga kod nas...ono da vidimo kako ko stoji :?
OHR, OSCE i sl. imaju podatke, a za 2-3 sedmice ce imati jos preciznije.. Ipsos pred svake izbore vrsi anketiranja na teritoriji citave BiH..
Ma rade razni al sve je to nigdje veze. Uvijek vise ljudi kaze da ce glasati za nekog drugom umjesto glavnih etnofasistickih stranaka u odnosu na rezultate. Radio sam tri izbora zaredom te ankete kao uposlenik jedne od agencija koja ih radi i pratio pomno sta mi kazu prikupljeni podaci vs. stvarno stanje. Isto kao u komsiliku kad stojimo i suplja ide, pa sve ono nece SDA, a sutra ode i zaokruzi SDA.
User avatar
shbc
Posts: 3368
Joined: 20/07/2012 12:13

#13 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by shbc »

KLIX
Becirovic 42%
Izetbegovic 24%
Hadzikadic 6%

Komsic 21%
Kristo 6%

Cvijanovic 10%
Sarovic 20%
Nesic 5%
Mijatovic 61%
Bijelic 4%

DE.PO (jos uvijek traje)
Becirovic 42,8%
Izetbegovic 15,6%
Hadzikadic 6,5%

Komsic 16,1%
Kristo 5,4%

Cvijanovic 1,4%
Sarovic 1,7%
Nesic 0,3%
Mijatovic 6,4%
laik1981
Posts: 13016
Joined: 05/12/2012 13:04

#14 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by laik1981 »

Dope_Man wrote: 13/09/2022 22:05
laik1981 wrote: 03/09/2022 19:30
OHR, OSCE i sl. imaju podatke, a za 2-3 sedmice ce imati jos preciznije.. Ipsos pred svake izbore vrsi anketiranja na teritoriji citave BiH..
Ma rade razni al sve je to nigdje veze. Uvijek vise ljudi kaze da ce glasati za nekog drugom umjesto glavnih etnofasistickih stranaka u odnosu na rezultate. Radio sam tri izbora zaredom te ankete kao uposlenik jedne od agencija koja ih radi i pratio pomno sta mi kazu prikupljeni podaci vs. stvarno stanje. Isto kao u komsiliku kad stojimo i suplja ide, pa sve ono nece SDA, a sutra ode i zaokruzi SDA.
Rezultati predizbornih anketiranja koje radi IPSOS budu zastrasujuce tacni.. Znam da pred svake izbore rade istrazivanja za OSCE i OHR.. Ne znam dodju li ti rezultati nekako do politickih partija, ali kada su stranci u pitanju definitivno imaju jako tacne i pouzdane podatke.. Sad znaju kako ce izgledati sazivi svih mogucih skupstina.. Jedino sto ne znaju je ko ce s kim koalirati :mrgreen: Tu uvijek ostane prostora za sokantna iznenadjenja :mrgreen:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by RagibUzoriti »

Ja mislim da ce Kakir uzeti u trci za predsjednistvo.
Kakir i Zeljko dobijaju mandate u predsjednistvu.

Ostalo SDA uzima,za petama ce im kaskati NiP sa NS.

Narod je zadrt na nasim prostorima, a SDA je prvak u manipulisanju narodom.
nekome
Posts: 2940
Joined: 17/05/2011 10:41

#16 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by nekome »

Zamisli sda nip i hdz uzmu vlast fbih
ForumasNormalni
Posts: 249
Joined: 19/01/2022 16:13

#17 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by ForumasNormalni »

RagibUzoriti wrote: 13/09/2022 22:53 Ja mislim da ce Kakir uzeti u trci za predsjednistvo.
Kakir i Zeljko dobijaju mandate u predsjednistvu.

Ostalo SDA uzima,za petama ce im kaskati NiP sa NS.

Narod je zadrt na nasim prostorima, a SDA je prvak u manipulisanju narodom.
Realno, po ipsosu su izjednaceni on i Becirovic a dosad po njihovim anketiranjima koja su 90% stvarno i donosila priblizan rezultat, davala se blaga prednost opoziciji. Npr po IPSOSU SDA ima 20% podrske za Parlament FBIH, a u stvarnosti osvoje 25-27%

Sa druge strane zbog prebacivanja fokusa bosnjackog birackog tijela na politicku borbu Denisa i Bakira, Komsic bi kako spomenuto istrazivanje i pokazuje mogao postati gubitnik izbora, posebno ako dodje do masovnijeg izlaska hrvatskih biraca uprkos njihovoj demografskoj katastrofi unutar prethodne 4 godine.
laik1981
Posts: 13016
Joined: 05/12/2012 13:04

#18 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by laik1981 »

Komsic je postao gubitnik onog momenta kada je koalirao sa Bakirom.. Tu je izgubio 90% podrske od gradjanskog birackog tijela.. Bakir ce izgubiti od Denisa za vise od 50k glasova.. Da dijaspora ne glasa razlika bi bila i puno veca.. S druge strane, rezultati predsjednickih izbora su najmanje bitni iako na prvu ta trka djeluje najatraktivnije.. Jedine nedoumice su ko ce s kim.. DF i SBB vise nece biti bitan politicki faktor.. Neko iz trenutne opozicije ce morati biti na vlasti na visim nivoima.. Za nadati se da im SDA nece biti potrebna..
sajber87
Posts: 3902
Joined: 25/07/2008 13:14

#19 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by sajber87 »

ForumasNormalni wrote: 13/09/2022 23:28
RagibUzoriti wrote: 13/09/2022 22:53 Ja mislim da ce Kakir uzeti u trci za predsjednistvo.
Kakir i Zeljko dobijaju mandate u predsjednistvu.

Ostalo SDA uzima,za petama ce im kaskati NiP sa NS.

Narod je zadrt na nasim prostorima, a SDA je prvak u manipulisanju narodom.
Realno, po ipsosu su izjednaceni on i Becirovic a dosad po njihovim anketiranjima koja su 90% stvarno i donosila priblizan rezultat, davala se blaga prednost opoziciji. Npr po IPSOSU SDA ima 20% podrske za Parlament FBIH, a u stvarnosti osvoje 25-27%

Sa druge strane zbog prebacivanja fokusa bosnjackog birackog tijela na politicku borbu Denisa i Bakira, Komsic bi kako spomenuto istrazivanje i pokazuje mogao postati gubitnik izbora, posebno ako dodje do masovnijeg izlaska hrvatskih biraca uprkos njihovoj demografskoj katastrofi unutar prethodne 4 godine.
Denis ce pomesti bakira slicno kao muzur prevljaka iako sjecam se pred te izbore takvi kao si su imali slicne prognoze pa nemoze prevljak je gazda na ilidzi , ma sda je to vojska su, potcjenjujete sda i slicne nebuloze koje imaju za cilj da zamute vodu i demoralisu anti sda birace. Vlast se pravi bez sda hdz i snsd strpi se jos 18 dana i vidjeces koliko si fulao. U zbiru samo ce trojka imati duplo vise od sda na nivou federacije.
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#20 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by sarlo »

Prema ovim anketama Bakir Izetbegovic dobija izbore.

Ankete na fb takodjer daju prednost Bakiru u odnosu na Denisa. Ogromnu. Sad, tu ima veliki broj tih botova i odredjen broj dijaspore, ali opet prednost je prevelika.
Ovo je iznenadjenje. Situacija se preokrenula.

Ocito da ima bolji marketing. Becireviceva kampanja je prerano krenula, isuvise je negativisticka. I on je sve blijedji i blijedji.
Stvara se slika da ga drugi vode i govore on je fin. Prije petnaest, dvadeset dana sam ovdje negdje pisao da on ne treba da glumi vodju sa populistickim frazama i treba da bude vise svoj.

Zeljko Komsic, nazalost, gubi izbore. Po meni 2 su razloga:
Antipropaganda tzv opozicije i njihovih medija.
Pao je u sjenu sukoba Bakir Denis.

Do izbora je jos 18 dana. Vidjecemo da li ce doci do promjena.
K'o bi rek'o.
sajber87
Posts: 3902
Joined: 25/07/2008 13:14

#21 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by sajber87 »

sarlo wrote: 14/09/2022 01:28 Prema ovim anketama Bakir Izetbegovic dobija izbore.

Ankete na fb takodjer daju prednost Bakiru u odnosu na Denisa. Ogromnu. Sad, tu ima veliki broj tih botova i odredjen broj dijaspore, ali opet prednost je prevelika.
Ovo je iznenadjenje. Situacija se preokrenula.

Ocito da ima bolji marketing. Becireviceva kampanja je prerano krenula, isuvise je negativisticka. I on je sve blijedji i blijedji.
Stvara se slika da ga drugi vode i govore on je fin. Prije petnaest, dvadeset dana sam ovdje negdje pisao da on ne treba da glumi vodju sa populistickim frazama i treba da bude vise svoj.

Zeljko Komsic, nazalost, gubi izbore. Po meni 2 su razloga:
Antipropaganda tzv opozicije i njihovih medija.
Pao je u sjenu sukoba Bakir Denis.

Do izbora je jos 18 dana. Vidjecemo da li ce doci do promjena.
K'o bi rek'o.
Prema kojim anketama? Opet ponavljam minimum 50 000 razlike bice u korist denisa
User avatar
Login77777
Posts: 8699
Joined: 18/05/2021 09:11

#22 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Login77777 »

sarlo wrote: 14/09/2022 01:28 Prema ovim anketama Bakir Izetbegovic dobija izbore.

Ankete na fb takodjer daju prednost Bakiru u odnosu na Denisa. Ogromnu. Sad, tu ima veliki broj tih botova i odredjen broj dijaspore, ali opet prednost je prevelika.
Ovo je iznenadjenje. Situacija se preokrenula.

Ocito da ima bolji marketing. Becireviceva kampanja je prerano krenula, isuvise je negativisticka. I on je sve blijedji i blijedji.
Stvara se slika da ga drugi vode i govore on je fin. Prije petnaest, dvadeset dana sam ovdje negdje pisao da on ne treba da glumi vodju sa populistickim frazama i treba da bude vise svoj.

Zeljko Komsic, nazalost, gubi izbore. Po meni 2 su razloga:
Antipropaganda tzv opozicije i njihovih medija.
Pao je u sjenu sukoba Bakir Denis.

Do izbora je jos 18 dana. Vidjecemo da li ce doci do promjena.
K'o bi rek'o.
@tramvajtrojka, @Prpa.ba, @made_in_sarajevo, @Registarska tablica sta vi kazete na ovo? :mrgreen:
Jos antipropaganda. Da ovo nije pcelar iz Ilijasa… :lol:
Naslovnica
Posts: 27939
Joined: 20/03/2013 15:38

#23 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Naslovnica »

Uz pomoć Allaha Uzvišenog, Bakir i SDA, do konačne pobjede!
:thumbup:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11053
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#24 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by Prpa.ba »

Apsolutno ankete u kojima Bakir dominira trebaju biti poziv na oprez i da nema odmora na dan izbora. Ni opustanja.

Svi na glasanje, samo uz glasove svih nas se moze dici sapa SDA sa dijela nase diplomatske mreze i sprijeciti da nepismeni SDA nacelnici unistavaju nase lobisticke mogucnosti.
made_in_sarajevo
Posts: 5585
Joined: 06/05/2013 23:05

#25 Re: Ankete za sljedeće izbore.

Post by made_in_sarajevo »

sve neprijatelji bosnjaka.

gdje su te silne ankete, da i ja udarim koji glas, sevap je glasati protiv sda na bilo kakvoj anketi
Post Reply