Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

JustLikeThat
Posts: 3
Joined: 12/02/2012 23:48

#1 Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by JustLikeThat »

Dobar dan. To jeste večer.

U sklopu jednog određenog projekta, dužni smo izvršiti istraživanje u vidu ankete, koja bi trebala da nosi barem stotinjak ljudi. Pošto je naša tema (ne)zagađenost glavnog grada Bosne i Hercegovine, a kako je Sa-x relativno najadekvatniji forum za nešto ovako, odlučili smo se za online anketu.

Sama anketa ima četiri izaberi-samo-jedan-odgovor pitanja, te jedno u kojem je potrebno da napišete rečenicu. Dvije, eto, maksimalno. Da uradite/završite anketu treba Vam najviše dvije minute, a koliko nama to znači nemate pojma. :-D

Link do ankete:

http://www.surveygizmo.com/s3/860606/An ... rljav-grad

Također, u cilju preciznog i tačnog istraživanja, zamolio bih sve sudionike da odgovaraju što iskrenije. Stvarno ne treba nikome glupih odgovora na anketu. Nismo mi životinje....nadam se.. :)

Unaprijed se zahvaljujem svima koji odvoje tih malih minutu-dvije, da odgovore na pet pitanja te nam tako pomognu u ovom istraživanju.

Hvala, i prijatno :)
User avatar
Romeo 80
Posts: 4374
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#2 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by Romeo 80 »

Eto ga! ;-)
User avatar
medaaa
Posts: 2556
Joined: 21/04/2008 13:50

#3 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by medaaa »

done :)
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#4 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by valterbranisarajevo »

Ispunio... :wink:

Evo šta sam napisao pod tačkom 5.

Potrebno je hitno očistiti grad, posebno prostor oko kontejnera jer se bojim da će se uskoro pojaviti neka zaraza. Treba angažovati dodatne radnike kao što se to radi u ljetnom periodu. Treba napokon zabraniti korištenje plastičnih kesa i naći način da se riješi pitanje prikupljanja odnosno otkupa plastičnih flaša i konzervi!...Sretno...
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#5 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by karanana »

svrsio.

nisam broj 5 ni odgovorio jer sam kao glavnog krivca naveo gradjane i rekao sam da problem nije moguce rijesiti.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#6 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by azurna_obala »

Submit... :)
Nadam se da ovo neće ostati samo na anketi, već da će se nešto konkretno uraditi po ovom pitanju. U anketi sam napisala da bi bilo dobro ukoliko bi se organizovale akcije čišćenja, bar oko svojih zgrada, parka, uvesti neke zakonske mjere, zelenu policiju-ako bi se to tako moglo definisati.
Ovo je užasno, ko' da je smeće padalo tokom ovih nekoliko zadnjih mjeseci, a ne snijeg.
JustLikeThat
Posts: 3
Joined: 12/02/2012 23:48

#7 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by JustLikeThat »

azurna_obala wrote:Submit... :)
Nadam se da ovo neće ostati samo na anketi, već da će se nešto konkretno uraditi po ovom pitanju. U anketi sam napisala da bi bilo dobro ukoliko bi se organizovale akcije čišćenja, bar oko svojih zgrada, parka, uvesti neke zakonske mjere, zelenu policiju-ako bi se to tako moglo definisati.
Ovo je užasno, ko' da je smeće padalo tokom ovih nekoliko zadnjih mjeseci, a ne snijeg.

Pa, pošto su članovi koji stoje iza ovog rada učenici trećeg razreda srednje škole, "malo" je teže ovo ispuniti u djelo. Dati ćemo sve od sebe, doduše. Možda se lampica u glavni nekog nasumičnog političara upali, i da se neko od "viših sila" i počne zalagati za ovo. Jer, na stranu što je ovo naš uradak, problem smeća je vrlo ozbiljan u bilo kojem gradu/selu/zaseoku. A posebno u Sarajevu.


I, evo da iskoristim šansu što pišem ovaj post, da se zahvalim svima koji su glasali. Evo, u ovih tridesetak minuta (pet minuta gore-dole), skupili smo nešto manje od 50 glasova. Nisam/nismo se ovome nadali. Veeeliko hvala svima na utrošeno vrijeme. :)
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#8 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by alica.k »

http://www.facebook.com/groups/letsdoitbosnia/
http://www.facebook.com/groups/250255035058739/

a sto se ankete tice, ispunih je.
al djabe radne akcije i sve to (i sumnjam da ce se puno ljudi i odazvat), kad ce kroz par mjeseci sve ponovo biti isto. potrebno je mjenjati mentalni sklop kako ljudi koji zive u gradu, tako i ljudi u vlastima (tj kjkp-ima), mozda uvesti kakvu i kaznicu i tak...
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#9 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by azurna_obala »

JustLikeThat wrote:Pa, pošto su članovi koji stoje iza ovog rada učenici trećeg razreda srednje škole, "malo" je teže ovo ispuniti u djelo
Bitno je da se bar učenici edukuju ako ništa.

Neki dan u trolejbusu, uđe momak, čini mi se sa posebnim potrebama. Jeo je smoki, i sjedio je u zadnjem dijelu trole. Onako, često se smješko', okreto', čak je jednog čovjeka ponudio smokijem. Ono što je mene doslovno ostavilo bez teksta je sljedeće: usto' je i otišo' do vozača, pito' ga je gdje ima kanta za smeće u troli, pa se onda vratio do sredine trole, ondje gdje je ono šire, i tu je bila neka kanta ili nešto slično tome, namjenjeno za smeće, i fino je tu kesicu od smokija ubacio tu.
Samo se pitam, šta je sa ovim zdravim svijetom, kojem fala Bogu ne fali ništa, gdje im je kultura, da li po svojoj kući razabacuju i šutaju smeće, kao vani!? Nažalost...
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#10 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by chuchumbamayumbe »

Pardon, šiosvr.
8-)
lajkujMe
Posts: 12255
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#11 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by lajkujMe »

Izvinite ali anketa poslije 2 pitanja je moguce odgovoriti samo negativno iako ima sigurno mnogo ljudi koji bi je drugacije odgovorili znaci sto se mene tice poslije 2 pitanja nemam nacina da odgovorim.
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#13 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by miki27A »

Uvesti kaznjavanje (novcano) i gradjana i preduzeca koja su zaduzena za ciscenje grada a koja ne obavljaju svoj posao na dobar nacin (citaj "fusere"). Davno je pokazano da je novcana kazna najbolji i najbolniji nacin edukacije, ako ne i najefiksaniji.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#14 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by chuchumbamayumbe »

miki27A wrote:Uvesti kaznjavanje (novcano) i gradjana i preduzeca koja su zaduzena za ciscenje grada a koja ne obavljaju svoj posao na dobar nacin (citaj "fusere"). Davno je pokazano da je novcana kazna najbolji i najbolniji nacin edukacije, ako ne i najefiksaniji.
Kod nas na Alipašinom Park i Rad rade strašan posao, ali ne možeš očistiti koliko bagra može pobacati.
A još od kada su uveli ove kontejnere na ulici, pa dođu vrane, šćenad, razbacaju okolo, te ovi što prebiraju po kontejnerima, razbacaju, ma fuj!
Najbolje je bilo dok se smetljarnik zaključavao.
User avatar
mirnisan
Posts: 363
Joined: 11/12/2008 21:11
Location: zadnja mahala bb

#15 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by mirnisan »

nas sigurno treba udariti po djepu. lijepi strah od kazne mnoge ce natjerati da se zamisle gdje i kako baciti smece. nama je normalno da kabasti otpad samo "tako" bacimo kraj ceste. takve treba rebnuti :zoka:

zao mi je sto jedno od pitanja nije bila zabrana koristenja plasticnih kesa. ja sam za zabranu plasticnih kesa. u bogatijim zemljama moze se zaraditi skupljanjem plasticnih flasa.kod nas flase plivaju po neretvi,bosni, drini i ostalim nasim lijepim rijekama. bog nam dao ovako lijepu prirodu a mi je unistavama. :x
User avatar
trimi68
Posts: 1591
Joined: 11/03/2004 00:00
Location: East Sarajevo
Grijem se na: Plin
Horoskop: Stirjelac

#16 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by trimi68 »

done
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#18 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by O'zone »

Done :thumbup:

A kako riješti problem nečistoće?

Jednostavno samo lupati po novčaniku. Baci opušak 10 KM, Kesu,limenku,omot od čokolade 15 KM istrese pepeljaru iz auta na parking ili ulicu 50 KM, ostavi smeće gdje nije predviđeno 500-1000 KM etc.

Za 30 dana aktivnog kažnjavanja grad bi blistao kao moderno napravljeni keramički WC :mrgreen:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#19 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by cyprus »

Ovo za projekat iz demokratije? :D Haj nećete li šta pogurat da se šta i uradi... al građani su stoka, pa i nisam optimističan
User avatar
basicm
Posts: 10479
Joined: 16/01/2012 21:38

#20 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by basicm »

A ko ce cukama napisati kaznu za razbacivanje smeca? Kod mene su oni glavni krivac za neurednost.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#21 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by Qler »

Zavrsio
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#22 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by O'zone »

basicm wrote:A ko ce cukama napisati kaznu za razbacivanje smeca? Kod mene su oni glavni krivac za neurednost.
Napišeš kaznu i adresiraš na kanton jer su oni nadležni za cucke :mrgreen:

E da! Ne može meni niti jedan cucak da se mjeri sa insanom što insam zaprlja ni hiljadu voda ne ispere
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#23 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by popajic »

O'zone wrote:Done :thumbup:

A kako riješti problem nečistoće?

Jednostavno samo lupati po novčaniku. Baci opušak 10 KM, Kesu,limenku,omot od čokolade 15 KM istrese pepeljaru iz auta na parking ili ulicu 50 KM, ostavi smeće gdje nije predviđeno 500-1000 KM etc.

Za 30 dana aktivnog kažnjavanja grad bi blistao kao moderno napravljeni keramički WC :mrgreen:
Tacno !
Svi se cude kako je Singapur cist , precist. Ali - 400 s dolara kazna za najobicniju zvaku pljunutu na trotoar... 8)
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#24 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by cyprus »

Hoće li bit šta od one akcije Let's do it... možemo li se nadat očišćenog gradu? :-D

Kažu u Sloveniji, Estoniji i još nekim državama izašlo 15-20% stanovništva na tu akciju, a ja ću bit zabezeknut ako kod nas izađe i 1% :oops:
User avatar
Filter
Posts: 8043
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#25 Re: Anketa - Sarajevo prljav grad? - (dvije minute max.)

Post by Filter »

i ja dadoh brzoklikcuci doprinos cistoci grada
Post Reply