Anketa: Pobjednik Eura 2024

Dobrodošli u podforum posvećen Euro 24! Ovdje možete pratiti najnovije vijesti, rezultate, analize utakmica i raspravljati o svim temama vezanim uz Europsko nogometno prvenstvo 2024. Pridružite se diskusijama, podijelite svoje mišljenje i uživajte u najvećem nogometnom spektaklu u Europi!
Naš Euro 24 moderator ne samo da osigurava da se pravila poštuju, već i vlada ovim podforumom poput pravog kralja stola. Budite spremni za vruće rasprave i iznenađujuće poteze - ovaj moderator nikad ne propušta!

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Pobjednik EURO 2024 ce biti ko?

Poll ended at 14/06/2024 16:23

Francuska
25
21%
Belgija
0
No votes
Engleska
28
23%
Portugal
9
7%
Nizozemska
3
2%
Spanija
6
5%
Italija
6
5%
Hrvatska
20
17%
Njemacka
20
17%
Neko drugi
4
3%
 
Total votes: 121

User avatar
SmokingMan
Posts: 19020
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#26 Re: Anketa: Pobjednik Eura 2024

Post by SmokingMan »

Sanjarko wrote: 30/05/2024 03:26
SmokingMan wrote: 29/05/2024 15:57 Deutschland uber alles. :D

Image
Ja sam rekao, svi igraju fudbal ali Švabo je babo.
Red, rad i disciplina.

Anektirajte nas, bitte. :D
Romanija
Posts: 2035
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#27 Re: Anketa: Pobjednik Eura 2024

Post by Romanija »

Engleska prva po anketi. :D

Okrenu nas Island ko pastrmku na Vrelu Bune. Covjek vec godinama dokazuje da je ocaj od trenera usprkos svim igracima, samo jos jedan dobar kandidat za narednog managera ManUniteda.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25979
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#28 Re: Anketa: Pobjednik Eura 2024

Post by BHF_Manijak »

E cuj "nas". :roll: :roll:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21782
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#29 Re: Anketa: Pobjednik Eura 2024

Post by MarlboroGold »

Volio bih da Engleska ovo uzme, ali Francuzi su prejaki.

Kakvu samo klupu imaju jbt mogu dvije ekipe napraviti da se obje ravnopravno bore za osvajanje prvenstva. To ni Englezi ne mogu.
User avatar
JohnnyS
Posts: 14190
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#30 Re: Anketa: Pobjednik Eura 2024

Post by JohnnyS »

"Usprkos svim igračima", treba biti realan pa reći da je dobar dio tih igrača produkt dobrog PR-a i hajpanja engleskih medija. Ništa na što nismo navikli doduše.

Francuzi ipak top favoriti, Njemačka i Portugal drugi ešalon. Englezi, ponavljam, kako se približava prvenstvo sve mi se više čini da su daleko od naslova.
CharakterZnak
Posts: 176
Joined: 29/03/2017 15:56

#31 Re: Anketa: Pobjednik Eura 2024

Post by CharakterZnak »

Englezi su neozbiljni. Na zaboravite da im je u napadu Kane. Oni za Deklana Rajsa smatraju da je igračina. Osim Belingema oni nemaju dobrog igrača. Ako generacija Owena, Runija, Lamparda nije uzela titulu onda neće ni ova. Moglo bi biti velikih iznenađenja na ovom Euru. Mislim da Španija nikad tanju ekipu nije imala. Pojest će ih Hrvati. Francuzi bi se trebali prošetati turnirom ako ne polete u nebesa prerano.
cable_stayed_bridge
Posts: 160
Joined: 03/09/2018 17:46

#32 Re: Anketa: Pobjednik Eura 2024

Post by cable_stayed_bridge »

JohnnyS wrote: 07/06/2024 23:09 "Usprkos svim igračima", treba biti realan pa reći da je dobar dio tih igrača produkt dobrog PR-a i hajpanja engleskih medija. Ništa na što nismo navikli doduše.

Francuzi ipak top favoriti, Njemačka i Portugal drugi ešalon. Englezi, ponavljam, kako se približava prvenstvo sve mi se više čini da su daleko od naslova.
Na drugoj temi za euro na ovom forumu sam, prije par dana, isto napisao. Francuska definitivno u prvom redu favorita, potom Portugal tu isto vrlo blizu njima. Svakako ce biti interesantno vidjeti sta mogu i Spanci, Italijani, domacini Nijemci isto tako. Vidjecemo sve uskoro :-D
User avatar
Edin H.
Posts: 47445
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#33 Re: Anketa: Pobjednik Eura 2024

Post by Edin H. »

CharakterZnak wrote: 07/06/2024 23:37 Englezi su neozbiljni. Na zaboravite da im je u napadu Kane. Oni za Deklana Rajsa smatraju da je igračina. Osim Belingema oni nemaju dobrog igrača. Ako generacija Owena, Runija, Lamparda nije uzela titulu onda neće ni ova. Moglo bi biti velikih iznenađenja na ovom Euru. Mislim da Španija nikad tanju ekipu nije imala. Pojest će ih Hrvati. Francuzi bi se trebali prošetati turnirom ako ne polete u nebesa prerano.
Ma neće ih niko dobiti, samo je pitanje kako će izvoditi penale.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3413
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio više nisam...

#34 Re: Anketa: Pobjednik Eura 2024

Post by Billy The Pljuc »

Jebo kladionice, i bejbi lazanja je bio favorit pa ništa :P.

Onako na prvu, pobjednik Francuska oli Španija, dok bi daleko mogli Portugal i Italija. Meni Engleska i Njemačka ne ulijevaju povjerenje mada nije isključeno da odu do kraja nekom srećom dok mi je žao Belgije jer opet neće ništa napraviti a strašnu generaciju ispraćaju u istoriju. Šta reći za susjede, format takmičenja je takav da očekujem prolaz sve tri favorit repke iz njihove grupe a onda kad su oni u pitanje sve postaje moguće. Srbija će po svemu sudeći igrati epske utakmice sa puno golova, vazda su imali potencijal ali na ovom takmičenju mi je Piksi najslabija karika. Kako god očekujem interesantno prvenstvo i nadam se da ćemo uživati u fudbalu.
User avatar
JohnnyS
Posts: 14190
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#35 Re: Anketa: Pobjednik Eura 2024

Post by JohnnyS »

cable_stayed_bridge wrote: 08/06/2024 00:32
JohnnyS wrote: 07/06/2024 23:09 "Usprkos svim igračima", treba biti realan pa reći da je dobar dio tih igrača produkt dobrog PR-a i hajpanja engleskih medija. Ništa na što nismo navikli doduše.

Francuzi ipak top favoriti, Njemačka i Portugal drugi ešalon. Englezi, ponavljam, kako se približava prvenstvo sve mi se više čini da su daleko od naslova.
Na drugoj temi za euro na ovom forumu sam, prije par dana, isto napisao. Francuska definitivno u prvom redu favorita, potom Portugal tu isto vrlo blizu njima. Svakako ce biti interesantno vidjeti sta mogu i Spanci, Italijani, domacini Nijemci isto tako. Vidjecemo sve uskoro :-D
Haj bola Cole Palmer im udarna zvijezda. Nego su ljudi omađijani marketingom pa misle da ako Foden trpa neke klubove s dna lige da je igračina. Reality check ih čeka kao na svakom velikom natjecanju
CharakterZnak
Posts: 176
Joined: 29/03/2017 15:56

#36 Re: Anketa: Pobjednik Eura 2024

Post by CharakterZnak »

Edin H. wrote: 08/06/2024 00:36
CharakterZnak wrote: 07/06/2024 23:37 Englezi su neozbiljni. Na zaboravite da im je u napadu Kane. Oni za Deklana Rajsa smatraju da je igračina. Osim Belingema oni nemaju dobrog igrača. Ako generacija Owena, Runija, Lamparda nije uzela titulu onda neće ni ova. Moglo bi biti velikih iznenađenja na ovom Euru. Mislim da Španija nikad tanju ekipu nije imala. Pojest će ih Hrvati. Francuzi bi se trebali prošetati turnirom ako ne polete u nebesa prerano.
Ma neće ih niko dobiti, samo je pitanje kako će izvoditi penale.
Mogla bi ih Ukrajina izbaciti na penale. Lunin heroj.

Ove grupe na zadnjih nekoliko takmicenja iste. Hrvati protiv Španaca redovno, Holanđani protiv Francuza, Austrijanaca i Poljaka. Imam osjećaj da sam 10 puta gledao ove utakmice u zadnje 3-4 godine.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 41076
Joined: 21/05/2012 22:46

#37 Re: Anketa: Pobjednik Eura 2024

Post by AmiĐa_Idriz »

Englesku ne vidim na vrhu, roster jeste odličan ali fali tu i dalje određenih stavki koje su neophodne za osvajanje ovakvog turnira. Mislim da je Southgate napravio grešku, ili možda bolje rečeno preuzeo preveliki rizik na sebe što nije poveo barem jednog od Grealish/Rashford. Previše je ovaj napad zelen ako izuzmemo Kanea, ne znam baš ko bi tu mogao povući kada budu zategnute situacije (što je svakako redovna pojava na utakmicama Engleske u ko fazi). Trebalo bi da Foden preuzme glavninu posla, kao najbolji igrač domaće lige to je najmanje što se treba očekivati. Grealish, a pogotovo Rahsford su igrači poteza koji su uvijek sposobni iz ničega napraviti nešto, a to je na ovakvim turnirima jako bitan segment. Istina, sezona je jako loša bila za obojicu, ali bi ja nekako nategnuo mjesto barem jednom tu. Pohvalio bi ipak Southgatea u određenim stvarima kod spiska, recimo Mainoo i Wharton će biti super osvježenje ovoj ekipi i nešto što je dugo falilo. Minus su mi još Toney i Dunk, sa igračke strane, ali razumijem u smislu iskustva koje sam gore spomenuo.

Portugalu ne treba suditi na osnovu ovih pripremih utakmica, mislim da je Martinez tražio pojedinačne predstave u odnosu na kolektivne, barem se tako čini po sastavima, na turniru će vjerovatno igrati potpuno novih 11 u odnosu na pripreme. Imaju dosta raznovrstan roster (možda čak i najbolji u tom smislu na čitavom turniru) i prirodno bi bilo očekivati ih do samog kraja. Dobro bi bilo da Martinez uspije pronaći formulu po kojoj neće previše ovisiti o Bernardu Silvi, lik je u reprezentativnom dresu za nivo lošiji od Bernarda u Manchesteru.

Vidim da se Španija dosta podcjenjuje, ja njih vidim jako daleko.
Karikaturist
Posts: 4133
Joined: 20/12/2020 10:03

#38 Re: Anketa: Pobjednik Eura 2024

Post by Karikaturist »

Francuzi bez Kilijana ko krdo ovaca, nista ni sa cim.
Protiv Luxembourga nista posebno, veceras se bas pate.
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2368
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#39 Re: Anketa: Pobjednik Eura 2024

Post by zecko_kupuz »

Zanimljivo, opet se ide na klasiku s favoritima. Ja imam neku šuhvu da će biti dosta "gušenja" u grupnoj fazi. A knock-out je ionako uvijek igra živaca i čekanje na kiks.
Osjećam da postoji trio dark horse kandidata; Hrvatska, Nizozemci i Belgija. Pa bumo vidili, mnogo sam znatiželjan. :izet:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45836
Joined: 29/12/2005 01:20

#40 Re: Anketa: Pobjednik Eura 2024

Post by jeza u ledja »

Ja sam isto siguran da ce bar dvije od ekipa sa liste iznad ispasti jos po grupama.
User avatar
Truba
Posts: 82856
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#41 Re: Anketa: Pobjednik Eura 2024

Post by Truba »

ja sam svoj glas dao francuskoj

iako ne planiram gledati nijednu utakmicu
Post Reply