💉 ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere 💉

Moderator: O'zone

ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Poll ended at 03/02/2023 14:10

DA
20
30%
Ne
30
45%
Aldinja treba zatvoriti svakako
17
25%
 
Total votes: 67

User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#51 Re: ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by Dozer »

Tesla Edison wrote: 03/02/2022 14:10 Molimo da popunite anketu

Antivaxxer:

Svaka zadrtra i nadasve glupa osoba, koja nije u potpunosti vakcinisana (sa minimalno 3 doze), bez da ima opravdan razlog za to (ne)djelo (kontraindikacije), kao i ona osoba koja izabere opciju NE u ovoj anketi.

Da li se slažete da te osobe treba zatvoriti (sad za sad samo u kuću), sve dok se u potpunosti ne imuniziraju, bilo da je SARS-COV2 u pitanju ili neki drugi virus?
Toliko besmislen post, da je tesko povjerovati da ga je neko napisao danas....

Izrael odustao od vakcinisanja potpuno, jer su skontali da je - besmisleno.
Pola Evrope vec ukinulo sve restrikcije i mjere jer se skontalo da je virus dosao na nivo prehlade.

Od samog starta se zna da vakcine ne stite od zaraze, pa su ovakvi "zahtjevi" i ankete pravo djecije preseravanje nekoga ko uopste ne razumije poentu vakcina.

Samim tim "imuniziranje" vakcinama bas i nije imuniziranje jer - niko nije imun ni sa bi bez vakcine. Jedne, dvije, tri ili 30. Svako se idalje moze zaraziti, a pogotovo prenositi zarazu.

Zakljucak o tome ko je glup u svemu ovome se namece sam od sebe.

P.S. Da, vakcinisam sam, 2x, treci put nema nikakve potrebe jer sam upravo (opet) prebolovao koronu. Prvi put 11/20, bez vakcina, i imao 2 dana temp i malo kasljucao. I sad, Feb 2022., s dvije vakcine, i imao jedan dan temp i malo kasljjucao.

Panicari, odjebaus vise.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#52 Re: ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by Tesla Edison »

Dozer wrote: 08/02/2022 13:21 sam upravo (opet) prebolovao koronu
Da si vakcinisan sa 3 ili potpuno sa 4 doze, ne bi bolovao.

Ne valja biti antivaxxer, ne ne...
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#53 Re: ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by Dozer »

Jasta radi :lol:

Jaran vakcinisan s 3, 9 dana kasnije - pozitivan, temp, kasalj... Upravo je u izolaciji :lol:
Klegica primila treci Pfizer prije mjesec, eno je u izolaciji, pozitivna, temp, kasalj... :lol:

Mozda je najbolje da se odmah primi 6 doza, za svaki slucaj :lol:

Danas se pokazalo tacnim sve sto sam pricao prije dvije godine - vakcine nece rijesiti nista, i nema nikakvih stvarnih pokazatelja da su zaista vakcine, a ne mutacije virusa ka slabijem, odgovorne za bilo sta. Pustite se suplje ba.
User avatar
astala_vistala
Posts: 1423
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#54 Re: ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by astala_vistala »

Vakcinisan 2 puta pfizer, prvi put pozitivan prije 10 tak dana, ali sem temperature smiješno, puno gore gripe sam imao, opet vjerujem u nauku i smatram da je to razlog što je bio mačiji kašalj.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#55 Re: ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by Tesla Edison »

astala_vistala wrote: 08/02/2022 14:58 Jaran vakcinisan s 3
Zato nemoj postati antivaxxer i vakciniši se 3. dozom.

Sve ispod 3 trenutno, a uskoro ispod 4 doze je antivaxxerovanje.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#56 Re: ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by aldinjo »

Dozer wrote: 08/02/2022 14:48 Jasta radi :lol:

Jaran vakcinisan s 3, 9 dana kasnije - pozitivan, temp, kasalj... Upravo je u izolaciji :lol:
Klegica primila treci Pfizer prije mjesec, eno je u izolaciji, pozitivna, temp, kasalj... :lol:

Mozda je najbolje da se odmah primi 6 doza, za svaki slucaj :lol:

Danas se pokazalo tacnim sve sto sam pricao prije dvije godine - vakcine nece rijesiti nista, i nema nikakvih stvarnih pokazatelja da su zaista vakcine, a ne mutacije virusa ka slabijem, odgovorne za bilo sta. Pustite se suplje ba.
Trol pokušava da bude smiješan, a daleko je toga.
Naslovnica
Posts: 27936
Joined: 20/03/2013 15:38

#57 Re: ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by Naslovnica »

Dozer wrote: 08/02/2022 14:48 Jasta radi :lol:

Jaran vakcinisan s 3, 9 dana kasnije - pozitivan, temp, kasalj... Upravo je u izolaciji :lol:
Klegica primila treci Pfizer prije mjesec, eno je u izolaciji, pozitivna, temp, kasalj... :lol:

Mozda je najbolje da se odmah primi 6 doza, za svaki slucaj :lol:

Danas se pokazalo tacnim sve sto sam pricao prije dvije godine - vakcine nece rijesiti nista, i nema nikakvih stvarnih pokazatelja da su zaista vakcine, a ne mutacije virusa ka slabijem, odgovorne za bilo sta. Pustite se suplje ba.
Ja što ih znam da imaju koronu zadnjih sedmica, sve vakcinisano, 2 ili 3 puta.
Ljudi kolutaju očima i veliki im upitnik iznad glave, tačno se da vidjeti, ono, šta je slijedeće? Kontaš kupio si odlično auto, svi ga fale, onaj što ti ga je prodao govorio o njemu samo u superlativima, i ti ga kupiš, kontaš to je to, usrećio se...prva kiša počela da pada a tebi kroz šiber curi, gepek pun vode. :lol:
I ja sam se omikoronizirao, sve skupa 2 dana bio van stroja.
Znao sam da me vakcina ne može zaštititi da ne dobijem omicron, taman i da sam se vakcinisao 4 puta.
User avatar
Discball
Posts: 490
Joined: 31/10/2006 09:56

#58 Re: ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by Discball »

...
Last edited by Discball on 12/02/2022 17:49, edited 1 time in total.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#59 Re: ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by Tesla Edison »

Discball wrote: 08/02/2022 19:54 Živim već par godina u DE i evo moja iskustva.

NIsam vakcinisan i ne pada mi napamet primati vakcine protiv Covida ili Gripe ili drugih virusnih bolesti. Razlog jednostavan, ne postoji niti jedan jedini lijek protiv virusnih oboljenja, a kako očekivati da neko razvije vakcinu protiv virusa koja će biti efikasna.
Dalje se prestaje čitati.

Vakcina nije dezinfekcijans, da ubija virus i da se ne možeš zaraziti.

Vakcina nije ni lijek.

Vakcina stimuliše organizam da se odbraniš od virusa kad se zaraziš, da ne razviješ bolest, da ne umreš,... Ne štiti te od zaraze, jer to niti jedna vakcina ne radi.

Zato treba uvesti prisilnu vakcinaciju, bez da te iko pita. Poslati specijalce, zavrnuti ruku, aplicirati dozu i ćao. Nema hoćeš nećeš. Pa poslije ti piši gluposti do sutra, nikog neće biti briga, niti će imati bilo kakvog uticaja.

🧬🧬💉💉
User avatar
pojedinac
Posts: 1456
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#60 Re: ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by pojedinac »

Tesla Edison wrote: 09/02/2022 07:21 Dalje se prestaje čitati.

Vakcina nije dezinfekcijans, da ubija virus i da se ne možeš zaraziti.

Vakcina nije ni lijek.

Vakcina stimuliše organizam da se odbraniš od virusa kad se zaraziš, da ne razviješ bolest, da ne umreš,... Ne štiti te od zaraze, jer to niti jedna vakcina ne radi.

Zato treba uvesti prisilnu vakcinaciju, bez da te iko pita. Poslati specijalce, zavrnuti ruku, aplicirati dozu i ćao. Nema hoćeš nećeš. Pa poslije ti piši gluposti do sutra, nikog neće biti briga, niti će imati bilo kakvog uticaja.

🧬🧬💉💉
Koji fašizam!
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#61 Re: ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by Tesla Edison »

pojedinac wrote: 09/02/2022 09:32
Tesla Edison wrote: 09/02/2022 07:21 Dalje se prestaje čitati.

Vakcina nije dezinfekcijans, da ubija virus i da se ne možeš zaraziti.

Vakcina nije ni lijek.

Vakcina stimuliše organizam da se odbraniš od virusa kad se zaraziš, da ne razviješ bolest, da ne umreš,... Ne štiti te od zaraze, jer to niti jedna vakcina ne radi.

Zato treba uvesti prisilnu vakcinaciju, bez da te iko pita. Poslati specijalce, zavrnuti ruku, aplicirati dozu i ćao. Nema hoćeš nećeš. Pa poslije ti piši gluposti do sutra, nikog neće biti briga, niti će imati bilo kakvog uticaja.

🧬🧬💉💉
Koji fašizam!
Fašizam je dozvoliti nevakcinisanim bioteroristima (antivaxxerima) da se slobodno kreću po ulici i truju našu djecu!
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#62 Re: 💉 ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by Tesla Edison »

OmerDilber wrote: 09/02/2022 09:33 Tjerat nekog na vakcinaciju bez njegove volje je cisti fasizam a fasistima je mjesto na golom otoku.
Slažem se sa drugim dijelom. Samo ispravi prvi dio.

Antivaxxeri su fašisti (bioteroristi).
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#63 Re: ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by Tesla Edison »

OmerDilber wrote: 09/02/2022 09:35
Tesla Edison wrote: 09/02/2022 09:34
Fašizam je dozvoliti nevakcinisanim bioteroristima (antivaxxerima) da se slobodno kreću po ulici i truju našu djecu!
Trujes ih ti pisanjem govora mrznje na forumu pa?
Govor mržnje je propagiranje antivaxxerizma!

Govor mržnje je bioterorizam koji antivaxxeri propagiraju!

Govor mržnje je pozivati ljude da se na vakcinišu!

Govor mržnje je pisati da nisi vakcinisan i da to ne namjeravaš!

Zbog toga treba antivaxxere izolovati u posebne kampove, oduzeti im mogućnost pisanja i pristupa internetu (i naravno prisilno vakcinisati kao što je to urađeno u Austriji). Antivaxxeri su trenutno najveća opasnost po ljudski rod.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#64 Re: ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by Tesla Edison »

OmerDilber wrote: 09/02/2022 09:38
Tesla Edison wrote: 09/02/2022 09:38

Govor mržnje je propagiranje antivaxxerizma!

Govor mržnje je bioterorizam koji antivaxxeri propagiraju!

Govor mržnje je pozivati ljude da se na vakcinišu!

Govor mržnje je pisati da nisi vakcinisan i da to ne namjeravaš!

Zbog toga treba antivaxxere izolovati u posebne kampove, oduzeti im mogućnost pisanja i pristupa internetu (i naravno prisilno vakcinisati kao što je to urađeno u Austriji). Antivaxxeri su trenutno najveća opasnost po ljudski rod.
Zbog govora mrznje post vam je prijavljen,hvala.
@gentoo,

Opet se pojavio, pa tagujem te po dogovoru ;)
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#66 Re: 💉 ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by Tesla Edison »

Logovan wrote: 09/02/2022 09:58 Image
:thumbup:

Vakcina glavu čuva ;)
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#67 Re: ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by Tesla Edison »

OmerDilber wrote: 09/02/2022 09:54
Tesla Edison wrote: 09/02/2022 09:49

@gentoo,

Opet se pojavio, pa tagujem te po dogovoru ;)
Ko se pojavio gospodine?Zasto pisete fasisticke postove?Mislite da je to legalno raditi?
Ne glumataj Dileja. Ovo ti je jedno 30-ti nick sa Omerom u nazivu. Samo nickova sa Salkom ima više od Omera, tako da, ne glumataj, providan si.
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#68 Re: ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by gamer4ever »

Tesla Edison wrote: 09/02/2022 07:21
Zato treba uvesti prisilnu vakcinaciju, bez da te iko pita. Poslati specijalce, zavrnuti ruku, aplicirati dozu i ćao. Nema hoćeš nećeš. Pa poslije ti piši gluposti do sutra, nikog neće biti briga, niti će imati bilo kakvog uticaja.

🧬🧬💉💉
Tako ti je bilo u doba Tite, pa se niko nije zalio, kukao o ljudskim pravima ni pricao o nekom fasizmu.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#69 Re: ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by Tesla Edison »

gamer4ever wrote: 09/02/2022 10:12
Tesla Edison wrote: 09/02/2022 07:21
Zato treba uvesti prisilnu vakcinaciju, bez da te iko pita. Poslati specijalce, zavrnuti ruku, aplicirati dozu i ćao. Nema hoćeš nećeš. Pa poslije ti piši gluposti do sutra, nikog neće biti briga, niti će imati bilo kakvog uticaja.

🧬🧬💉💉
Tako ti je bilo u doba Tite, pa se niko nije zalio, kukao o ljudskim pravima ni pricao o nekom fasizmu.
Tako je :thumbup:

Samo se sjetiti prisilnih vakcinacija protiv Variola Vera virusa. Vakcina sa dvije glave, aplicira se 15 puta na isto mjesto, poslije te opali temperatura 40, ruka natekne ko bure, i niko se nije žalio.

Danas da je takva vakcina, nema šta ne bi izmišljali kako bi je izbjegli.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#70 Re: 💉 ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by Sydnor »

Ne slažem se, ko je htio nek se vakciniše (moji roditelji i ja smo to učinili već, sad samo čekamo da prođe vrijeme da možemo i booster) ali zato ako dođemo u situaciju da imamo dva bolesnika koji trebaju pomoć respiratora ili oksigena prednost treba imat onaj koji je vakcinisan ispred nevakcinisanog.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#71 Re: 💉 ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by muhafuca »

Sydnor wrote: 09/02/2022 10:46 Ne slažem se, ko je htio nek se vakciniše (moji roditelji i ja smo to učinili već, sad samo čekamo da prođe vrijeme da možemo i booster) ali zato ako dođemo u situaciju da imamo dva bolesnika koji trebaju pomoć respiratora ili oksigena prednost treba imat onaj koji je vakcinisan ispred nevakcinisanog.
zasto?

nikad se u bolnici nije pravila diskriminacija.

nikad mrsavi nije imao prednost ispred debelog - a debeli je bio slobodan da vodi zdrav zivot i ne prezderava se.

nikad trezan nije imao prednost ispred alkoholisanog ili nadrogiranog a ova dvojica su imali izbor da se ne alkoholisu i ne drogiraju.

itd itd - mozemo hiljade primjera navesti ljudi koji se bave riskantnim extremnim sportovima (a ne moraju) ili se

iz bilo kog razloga nepotrebno izlazu bilo kojoj opasnosti ...

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Jedino pravilo je u medicini da prednost ima onaj kome je stanje u datom trenutku teze a postoje sanse da se spasi.

to je od postanka medicine.

jel sad to treba mjenjati?
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#73 Re: 💉 ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by Sydnor »

Treba mijenjati jer osoba koja je vakcinisana tim postupkom pokazala je da joj je stalo kako do svog tako i do života drugih za razliku od nevakcinisane i u nedo Bog situaciji treba spašavati osobu koja želi živjeti i koja pazi na svijet oko sebe za razliku od sebične osobe koja umjesto nauci radije vjeruje teorijama zavjere na internetu.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#74 Re: 💉 ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by Tesla Edison »

muhafuca wrote: 09/02/2022 10:53
Sydnor wrote: 09/02/2022 10:46 Ne slažem se, ko je htio nek se vakciniše (moji roditelji i ja smo to učinili već, sad samo čekamo da prođe vrijeme da možemo i booster) ali zato ako dođemo u situaciju da imamo dva bolesnika koji trebaju pomoć respiratora ili oksigena prednost treba imat onaj koji je vakcinisan ispred nevakcinisanog.
zasto?

nikad se u bolnici nije pravila diskriminacija.

nikad mrsavi nije imao prednost ispred debelog - a debeli je bio slobodan da vodi zdrav zivot i ne prezderava se.

nikad trezan nije imao prednost ispred alkoholisanog ili nadrogiranog a ova dvojica su imali izbor da se ne alkoholisu i ne drogiraju.

itd itd - mozemo hiljade primjera navesti ljudi koji se bave riskantnim extremnim sportovima (a ne moraju) ili se

iz bilo kog razloga nepotrebno izlazu bilo kojoj opasnosti ...

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Jedino pravilo je u medicini da prednost ima onaj kome je stanje u datom trenutku teze a postoje sanse da se spasi.

to je od postanka medicine.

jel sad to treba mjenjati?
Naravno da treba. Ko puši, treba mu ukinut zdravstveno osiguranje, pa neka sam plaća.
Ko je antivaxxer, također ukinuti.

Isto važi i za pjandure. On loče, a da mu ja plaćam presađivanje jetre? Hoću, evo samo što nisam.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#75 Re: 💉 ANKETA: Da li ste za uvođenje totalnog lockdown-a za antivaxxere

Post by emotivac »

Koja glupost... Totalni lockdown za nevakcinisane, a i jedni i drugi mogu biti zaraženi te prenosnici virusa... :lol: :-) :-)
Locked