ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Moderator: O'zone

Locked

Da li ste za vracanje mjera zabrane i uvođnje 24-satnog karantina?

DA bezuslovno na neodređeno vrijeme
52
18%
DA dok se ne pronađe vakcina
38
13%
NE
207
70%
 
Total votes: 297

Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#276 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Milenkov buraz »

igix wrote: 02/01/2021 15:39
Milenkov buraz wrote: 02/01/2021 15:35

Ja u svojih 46, pardon 47 godina, još nisam vidio da ljudi poboljevaju od gripe tokom cijele godine i da u ljetnim mjesecima imaju upale pluća. Ali vjerujem da ti znaš bolje.
A jesi u svojih 46, pardon 47 godina vidio da se sve živo prišiva gripi kao uzrok smrti? Da se ljudima plaća 900KM da se upiše gripa kao uzrok smrti?

Da se sva moguća logistika koristi kako bi se što više nabijala statistika umrlih od gripe?

Nisam ni ja...
Pričaš gluposti a uz sve to i besplatno je, nikad ti neće biti bolje, samo nastavi sa širenjem notornih nebuloza, ljudi ti se smiju.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#277 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Milenkov buraz »

igix wrote: 02/01/2021 17:05 Imaš ti išta pametno reć ili nadodat na ovo ili su ti i inače postovi samo ''nije to tako, to su gluposti, istina je ono što ja mislim i kažem''

Odakle misliš da su se ljetos pojavile glasine na sve strane da se daju pare ako je uzrok smrti korona?

Davale su se jedno vrijeme čak i za ''oboljele od korone'', a to je čak bilo i objavljeno u medijima
Tačno tako, ti svoje tvrdnje zasnivaš na glasinama, sam si to konstatovao. Narvno da pričaš gluposti, kakve pare, kakvih 900KM. Nemoj bolan više glasine širiti, eto sam si rekao da su glasine od ljetos i još izigravaš ozziljnost.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#278 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Milenkov buraz »

boy_zelenski wrote: 02/01/2021 18:06
Milenkov buraz wrote: 02/01/2021 15:35 Ja u svojih 46, pardon 47 godina, još nisam vidio da ljudi poboljevaju od gripe tokom cijele godine i da u ljetnim mjesecima imaju upale pluća. Ali vjerujem da ti znaš bolje.
Ovo je netacno, postoje i tzv. ljetni talasi gripe pospijeseni raznim faktorima - promjena sredine, klima uredjaji, laksa odjeca i svjezije vrijeme nocu, ako je imunitet oslabljen - odmah se virusi nakace. Virusi gripe i prehlade ne spavaju tokom ljeta, kako ti to mislis, oni su tu cijele godine, samo sto je zima plodnije tlo za njihovo djelovanje.
Redovno ljeti odbolujem, i ja, i moji poznanici.

Ako nesto nisi vidio, ne znaci da ne postoji.
Da sam jučer umro ne bih znao za "ljetne talase gripe" :lol: , eto ja nikad ljeti nisam imao gripu niti ikoga poznajem sa ljetnom gripom i upalom pluća. To što ti spominješ su prehlade i to je nešto drugo. Zna se kada gripa dolazi, šta je uzork i zna se da su upale pluća izazvane gripom bakterijske prirode. Korona izaziva upale virusom i stanja mnogo, mnogo ozbiljnija od klasične upale pluća te teški akutni respiratorni sindrom i te dvije "upale" se po tome i razlikuju ali ko bi to tebi objasnio. Za tebe je uapala jajanika i upala pluća jedno te isto. :lol:
boy_zelenski wrote: 02/01/2021 18:06Ako nesto nisi vidio, ne znaci da ne postoji.
A je li ovo važi i za Coronu ili samo kada bačjezgaš o gripici i hunjavici ljeti? :mrgreen:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#279 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Milenkov buraz »

boy_zelenski wrote: 02/01/2021 19:42
Milenkov buraz wrote: 02/01/2021 19:25
boy_zelenski wrote: 02/01/2021 18:06

Ovo je netacno, postoje i tzv. ljetni talasi gripe pospijeseni raznim faktorima - promjena sredine, klima uredjaji, laksa odjeca i svjezije vrijeme nocu, ako je imunitet oslabljen - odmah se virusi nakace. Virusi gripe i prehlade ne spavaju tokom ljeta, kako ti to mislis, oni su tu cijele godine, samo sto je zima plodnije tlo za njihovo djelovanje.
Redovno ljeti odbolujem, i ja, i moji poznanici.

Ako nesto nisi vidio, ne znaci da ne postoji.
Da sam jučer umro ne bih znao za "ljetne talase gripe" :lol: , eto ja nikad ljeti nisam imao gripu niti ikoga poznajem sa ljetnom gripom i upalom pluća. To što ti spominješ su prehlade i to je nešto drugo. Zna se kada gripa dolazi, šta je uzork i zna se da su upale pluća izazvane gripom bakterijske prirode. Korona izaziva upale virusom i stanja mnogo, mnogo ozbiljnija od klasične upale pluća te teški akutni respiratorni sindrom i te dvije "upale" se po tome i razlikuju ali ko bi to tebi objasnio. Za tebe je uapala jajanika i upala pluća jedno te isto. :lol:
boy_zelenski wrote: 02/01/2021 18:06Ako nesto nisi vidio, ne znaci da ne postoji.
A je li ovo važi i za Coronu ili samo kada bačjezgaš o gripici i hunjavici ljeti? :mrgreen:
Ti si dosad najozbiljniji kandidat u utrci za medalju za glupost. :lol:
Haj razligu, dobro te izgleda uhvatilo :lol:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#280 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Milenkov buraz »

igix wrote: 02/01/2021 20:20
Milenkov buraz wrote: 02/01/2021 19:25
Da sam jučer umro ne bih znao za "ljetne talase gripe" :lol: , eto ja nikad ljeti nisam imao gripu niti ikoga poznajem sa ljetnom gripom i upalom pluća. To što ti spominješ su prehlade i to je nešto drugo. Zna se kada gripa dolazi, šta je uzork i zna se da su upale pluća izazvane gripom bakterijske prirode. Korona izaziva upale virusom i stanja mnogo, mnogo ozbiljnija od klasične upale pluća te teški akutni respiratorni sindrom i te dvije "upale" se po tome i razlikuju ali ko bi to tebi objasnio. Za tebe je uapala jajanika i upala pluća jedno te isto. :lol:
boy_zelenski wrote: 02/01/2021 18:06Ako nesto nisi vidio, ne znaci da ne postoji.
A je li ovo važi i za Coronu ili samo kada bačjezgaš o gripici i hunjavici ljeti? :mrgreen:
E gledaj sad, odma u startu si se prosuo sa ovim podvučenim i pokazao da samo napamet pričaš, jer ''klasična'' upala pluća može biti ama baš sve - od beznačajne i lako preboljive, pa sve do smrtonosne - kako za koga.

Većinom je smrtonosna za starije, dok mlađi lakše prebole, što opet nije pravilo jer imaš slučajeva svakakvih.

Baš kao i korona, zamisli. Samo što je do sad to bilo nešto normalno i nismo puno obraćali pažnju na to, nit je bilo objavljivano da je neko baš od toga umro, a sad nam se gura pod nos svaki dan preko medija, da je to nešto novo, superzarazno (lažni testovi) i neviđeno smrtonosno (iako statistika jasno govori drugu priču)

Image

Aj sada pažljivo čitaj i pokušaj odgovoriti na ovu zagonetku:

Ako je Mujo imao koronu i nije imao nikakve simptome (a većina ih je takvih) a Sujo NIJE imao koronu, ali je imao 'klasičnu' upalu pluća od koje je umro, baš kao ovih 4 miliona svake godine, šta je bilo teže, Sujina klasična upala pluća ili Mujina korona?

Vidiš, može bit šta god hoćeš odgovor. Kad jednom test lupi da si ''pozitivan'' onda šta god imaš to je od korone - ako si malo prehlađen ili imaš temperaturu, to je korona. Ako imaš tešku upalu pluća - korona. Ako umreš - korona.

Nekad je sve to bilo normalno, i umiranje i upala pluća, danas je nenormalno i megaopasno jer je prije toga test lupio pozitivan rezultat na medijsku histeričnu koronu
Fulio si cijeli stadion, kada se već pozivaš na Wiki pronađi i šta je Teški akutni raspiratorni sindrom. Klasična upala pluća nije isto što i upala izazvana Corona virusom, to je prijatelju postojan argument kao Velebit što bi reako Milanović i ne pomaže ti kilometarsko pisanje ni pozivanje na Wiki i na Muju iz viceva.
Last edited by Milenkov buraz on 02/01/2021 21:29, edited 2 times in total.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#281 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Milenkov buraz »

boy_zelenski wrote: 02/01/2021 21:26
Milenkov buraz wrote: 02/01/2021 21:20 Haj razligu, dobro te izgleda uhvatilo :lol:
Ipak si ti lik koji je podrzavao zabranu izlaska za djecu i starije od 65, a po forumu pisao kako svoju djecu krijuci izvodi pod parolom “ko hoce - nadje nacin”. :izet:
Kralju, svaka ti je za medalje. :lol:
Naravno, k'o nema muda neka sjedi kući, bezmuda generacija zna samo da kmeči. Još kad' bi ti razumio napisano bilo bi sve za 5. :mrgreen:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#282 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Milenkov buraz »

igix wrote: 02/01/2021 21:38
Milenkov buraz wrote: 02/01/2021 21:23 Fulio si cijeli stadion, kada se već pozivaš na Wiki pronađi i šta je Teški akutni raspiratorni sindrom.
Kao prvo valjalo bi ti da naučiš ne quotat pola stranice da bi napisao jednu tako beznačajnu rečenicu

Lupaš napamet bez osnovnog razumijevanja onoga što sam napisao, ma nisi ni pročitao.

Fino sam ti gore napisao da upala pluća može biti i lakša i teža i extremno teška i smrtonosna

Upala pluća je jedan od vodećih uzroka smrti, pa šta može biti teže od smrti??
Pa čitaš li ti šta napišeš? Valjda je premisa za diskusiju da upala pluća sama po sebi može biti laka i teža a ti to navodiš kao glavni argument da je Corona u stvari obična gripa. Corona izaziva teški akutni raspiratorni sindrom, upla pluća izazvana gripom vrlo rijetko i to kod neki drugih stanja.

igix wrote: 02/01/2021 21:38Druga stvar, Korona - zašto onda imamo zaražene koronom koji nemaju nikakve simptome? Koji imaju samo blagu temperaturu? Samo blažu upalu pluća pa tek onda one koji imaju tešku upalu pluća?

Nije li po tome očigledno da korona može biti SVE, šta koga zapane...
:lol: Pa zašto onda imamo gripu koja kod nekoga prođe sa blagim simptomima a kod nekoga izazove upalu pluća? :-) Ti sam sebi skačeš u usta. Evo da ti odgovorim. Zato jer imuni odgovor kod svakog čovjeka je individualan, neko ima bolji imunitet neko slabiji, kontaš sada?


igix wrote: 02/01/2021 21:38Jebeš ti raspravu s neukim likovima koji samo lupaju napamet jer znaju oni 100% da je korona najteža upala pluća ikad, jer gleda on redovno TV - informiran je.
Da, vidi se po načinu kako i koja pitanja postavljaš da se upinješ iz petinih žila ali nema safta u mozgu, još kada napišeš "zapane" sve mi je jasno. Profesore ja odustajem od ozbiljne rasprave s tobom.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#283 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Tesla Edison »

Hajmo malo, da ne umre tema. Šteta je :D.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#285 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Nivelacija »

300 zarazenih danas i 48 umrlih pa se vi zajebajite.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#286 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Tesla Edison »

Nivelacija wrote: 11/05/2021 13:52 300 zarazenih danas i 48 umrlih pa se vi zajebajite.
:lol: :lol: :lol: :lol:
edode
Posts: 102
Joined: 28/04/2021 14:31

#287 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by edode »

Ljudi su masovno pobenavili .. sta rade nesto broje ove kofol mrtve od covida i nesto sabiraju kalkulisu. Izadju na planinu i nose masku. Vise od pola naroda je za jagomira. :thumbup:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#288 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Tesla Edison »

Ukide se i policijski :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#289 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Naslovnica »

edode wrote: 13/05/2021 11:52 Ljudi su masovno pobenavili .. sta rade nesto broje ove kofol mrtve od covida i nesto sabiraju kalkulisu. Izadju na planinu i nose masku. Vise od pola naroda je za jagomira. :thumbup:
:thumbup:
Tesla Edison wrote: 17/05/2021 11:43 Ukide se i policijski :thumbup: :thumbup: :thumbup:
:thumbup:
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#290 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Naslovnica »

Šta ćemo za "novo normalno", još malo i nestalo...?!
Eno počeli koncerti, vraćaju se navijači na stadione, djeca u školama.
:lol: :lol: :lol:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#291 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by channel10 »

Tesla Edison wrote: 17/05/2021 11:43 Ukide se i policijski :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Gdje, kad?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#292 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Tesla Edison »

channel10 wrote: 18/05/2021 23:13
Tesla Edison wrote: 17/05/2021 11:43 Ukide se i policijski :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Gdje, kad?
U FBiH. U ponedjeljak Čerkez &Co predložili, tokom sedmice Novalić & Co donosi konačnu odluku.
User avatar
escobar__
Posts: 8855
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#293 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by escobar__ »

Znači nisu ga ukinuli već predložili ukidanje.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#294 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Tesla Edison »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ukinut- ... /210520016

UKINUT DEBILNI POLICIJSKI SAT!
Vlada Federacije BiH danas je donijela odluku, na prijedlog Kriznog štaba, o potpunom ukidanju policijskog sata. Iako se očekivalo danas nije razmatrana opcija povratka publike na stadione u ovom bh. entitetu.

Kako su ranije rekli iz Ministarstva zdravstva FBiH, na sjednici Kriznog štaba, usvojen je prijedlog o ublažavanju postojećih mjera zbog općenito dobre epidemiološke situacije.
Također je dozvoljeno povećanje broja osoba koje se okupljaju na otvorenom - na 70 i u zatvorenom na 30 osoba.

Vlada FBiH danas nije raspravljala o povratku publike na stadione iako je Štab za vanredne situacije Republike Srpske jučer donio odluku da publika može prisustvovati sportskim događajima.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo FBiH, brojke novozaraženih u ovom entitetu u konstantnom su padu, a sedmična incidenca je na zadovoljavajućem nivou.

Jučer se i u drugom bh. entitetu Republika Srpska krenulo s dodatnim ublažavanjem mjera. Prema novoj odluci rad ugostiteljskih objekata produžen je do ponoći, dozvoljeno je prisustvo 100 ljudi na javnim okupljanjima, a 50 na privatnim.

Dozvoljena je i publika na sportskim takmičenjima.
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#295 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by van Basten »

hoce li sad masonvije vratiti djecu u skole? bar prva cetiri razreda, da svi zavrse razred u skoli a ne pred laptopom?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#296 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Tesla Edison »

van Basten wrote: 20/05/2021 13:10 hoce li sad masonvije vratiti djecu u skole? bar prva cetiri razreda, da svi zavrse razred u skoli a ne pred laptopom?
To kad spomeneš, kao da si dotakao osinje gnijezdo. Aktiviraju se roditelji sa djecom koja ne mogu da završe školu ako nije online, neiživljene pubertetlije koji bi željeli da ovo što duže potraje, autori ovakvih tema,....

Očekivati je, u narednom periodu, sve više ovakvih tema, najezdu botova i panikbotovva, prizivanje italijanskog, indijskog i inog scenarija. Možda se vrati i Mogy,....
Last edited by Tesla Edison on 20/05/2021 15:28, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#297 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Truba »

Ukinut skolu pogotovo osnovnu i srednju
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#298 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Naslovnica »

Tesla Edison wrote: 20/05/2021 13:35
van Basten wrote: 20/05/2021 13:10 hoce li sad masonvije vratiti djecu u skole? bar prva cetiri razreda, da svi zavrse razred u skoli a ne pred laptopom?
To kad spomeneš, kao da si dotakao osinje gnijezdo. Aktiviraju se roditelji sa djecom koja ne mogu da završe šolu ako nije online, neiživljene pubertetlije koji bi željeli da ovo što duže potraje, autori ovakvih tema,....

Očekivati je, u narednom periodu, sve više ovakvih tema, najezdu botova i panikbotovva, prizivanje italijanskog, indijskog i inog scenarija. Možda se vrati i Mogy,....
Moja djeca se preporodila od kada su krenula u školu, od ocjena do raspoloženja.
Mnogi ne idu, većinom nije u pitanju korona nego da ne pokvare ocjene koje su dobijali tokom on-line nastave.
Navikla se djeca snalaziti, prepisivati, varati, ne radi mic, ne radi kamera... Oni koji su bili slabiji učenici najednom 5 bez greške. :lol: :run:
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#300 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by HPLaserJet »

Mislim da je vrijeme za nove vjere, jer izgibosmo ljudi.....

Predlažem slijedeće:

1. Zabrana kretanja za svu populaciju u BiH za vrijeme vikenda;
2. Uvesti obavezni 21-dnevni karantin za sve one koji ulaze u zemlju, na granice i aerodrome postaviti šatore za smještaj;
3. Obustaviti sve sportske aktivnosti;
4. Narediti svim pravnim subjektima obustavu rada osim prodavnica a hranom i lijekovima;
5. U toku radnih dana ograničiti kretanje na samo 1 sat i to najdalje 200 metara od CIPS prebivališta, odnosno do najbliže prodavnice hrane ili apoteke;
6. Zatvoriti sve bolnice jer Omikron ne smije ući u bolnice;
7. Zatvoriti sve ambulante i domove zdravlja jer Omikron ne smije ući u njih;
8. Obavezne maske u zatvorenom i otvorenom prostoru, kao i u privatnim objektima i stanovima i to 24 sata, čak i tokom spavanja.
9. Sex se zabranjuje do daljnjeg.


Mjere da stupe danas u 14 sati i da traju naredne dvije sedmice.
Zdravlje je najbitnije, nije ekonomija!
Nemoj biti terorista, budi odgovoran!
Locked