ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Moderator: O'zone

Locked

Da li ste za vracanje mjera zabrane i uvođnje 24-satnog karantina?

DA bezuslovno na neodređeno vrijeme
52
18%
DA dok se ne pronađe vakcina
38
13%
NE
207
70%
 
Total votes: 297

User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#176 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by sadie_forever »

New wave wrote: 10/06/2020 18:46 Za uvođenje mjera su egoisti i licemjeri koji su na državnim jaslama ili su njihovi na istim, te asocijalni ljudi koji nemaju nikakav dodir sa stvarnoşću i realnošću. Od moje raje samo ovi prvi paniče i sakrivaju se. Imam druga koji još uvijek na kafu nije izašao. Naravno, sin je privatnika. Ovi drugi što su istraumirani ili su na budgetu ili su im roditelji, pa se sakrivaju i prizivaju karantin. Većina ima egzistencijalnih problema, rade kod privatnika, konobarišu, voze, izvoze, uvoze, pa je jedino razumno da se ne stopira život ponovno da ne bi od gladi umirali.
Neka si se ti prijavio samo da nam to kazes! i sta predlazes da dozivimo kolaps s virusom radi tih koji moraju da uvoze izvoze i prevoze?
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#177 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by CikCikCikPogodi »

sadie_forever wrote: 10/06/2020 18:57
New wave wrote: 10/06/2020 18:46 Za uvođenje mjera su egoisti i licemjeri koji su na državnim jaslama ili su njihovi na istim, te asocijalni ljudi koji nemaju nikakav dodir sa stvarnoşću i realnošću. Od moje raje samo ovi prvi paniče i sakrivaju se. Imam druga koji još uvijek na kafu nije izašao. Naravno, sin je privatnika. Ovi drugi što su istraumirani ili su na budgetu ili su im roditelji, pa se sakrivaju i prizivaju karantin. Većina ima egzistencijalnih problema, rade kod privatnika, konobarišu, voze, izvoze, uvoze, pa je jedino razumno da se ne stopira život ponovno da ne bi od gladi umirali.
Neka si se ti prijavio samo da nam to kazes! i sta predlazes da dozivimo kolaps s virusom radi tih koji moraju da uvoze izvoze i prevoze?
Ne zivis u BiH, sta se onda toliko brines.
Najjaca je ova dijaspora oni najvise vole mjere i navijaju da se vrate.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#178 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by sadie_forever »

CikCikCikPogodi wrote: 10/06/2020 19:00
sadie_forever wrote: 10/06/2020 18:57
New wave wrote: 10/06/2020 18:46 Za uvođenje mjera su egoisti i licemjeri koji su na državnim jaslama ili su njihovi na istim, te asocijalni ljudi koji nemaju nikakav dodir sa stvarnoşću i realnošću. Od moje raje samo ovi prvi paniče i sakrivaju se. Imam druga koji još uvijek na kafu nije izašao. Naravno, sin je privatnika. Ovi drugi što su istraumirani ili su na budgetu ili su im roditelji, pa se sakrivaju i prizivaju karantin. Većina ima egzistencijalnih problema, rade kod privatnika, konobarišu, voze, izvoze, uvoze, pa je jedino razumno da se ne stopira život ponovno da ne bi od gladi umirali.
Neka si se ti prijavio samo da nam to kazes! i sta predlazes da dozivimo kolaps s virusom radi tih koji moraju da uvoze izvoze i prevoze?
Ne zivis u BiH, sta se onda toliko brines.
Najjaca je ova dijaspora oni najvise vole mjere i navijaju da se vrate.
Ovo je globalan problem.Jesil ti svijestan da vam EU nece ukinut mjere do nove godine? evo EU drzave izmedju sebe ukidaju,vas nista
User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#179 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Orange Revolution »

Po kojem pravu da ugrožavaju ljudska a posebno dječja prava. Hoćete li još jednom aferu "vibratora i gdje je taj expertni tim naučnika formiran od strane vlade.
User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#180 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Orange Revolution »

abolsup wrote: 29/05/2020 12:17
skambrljo wrote: 29/05/2020 11:29 Apsolutno sam za UVOĐENJE mjera jer se pokazalo da nas je jedino to spasilo Italijanskog scenarija. Sve je prošlo dobro i zašto sad da zbog nekoga ko se poželio ispunjavanja tiketa i ispijanja kafe tri sata u ubjektu rizikujemo katastrofu. Ovo u Tešnju nije nimalo dobro. Prerano je za opuštanje tako da sam ZA uvođenje mjera! :thumbup: :bih: :bih:
Bravo :thumbup:

#OstaniDoma #BudiOdgovoran
Nemoj nikad izlaziti iz kuće i sve svoje zatvori.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#181 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by CikCikCikPogodi »

sadie_forever wrote: 10/06/2020 19:01
CikCikCikPogodi wrote: 10/06/2020 19:00
sadie_forever wrote: 10/06/2020 18:57

Neka si se ti prijavio samo da nam to kazes! i sta predlazes da dozivimo kolaps s virusom radi tih koji moraju da uvoze izvoze i prevoze?
Ne zivis u BiH, sta se onda toliko brines.
Najjaca je ova dijaspora oni najvise vole mjere i navijaju da se vrate.
Ovo je globalan problem.Jesil ti svijestan da vam EU nece ukinut mjere do nove godine? evo EU drzave izmedju sebe ukidaju,vas nista
Dobit ces upalu slijepog crijeva od muke sto ne mozes posjetiti svoj rodni kraj.
New wave
Posts: 170
Joined: 31/05/2020 20:07

#182 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by New wave »

sadie_forever wrote: 10/06/2020 18:57
New wave wrote: 10/06/2020 18:46 Za uvođenje mjera su egoisti i licemjeri koji su na državnim jaslama ili su njihovi na istim, te asocijalni ljudi koji nemaju nikakav dodir sa stvarnoşću i realnošću. Od moje raje samo ovi prvi paniče i sakrivaju se. Imam druga koji još uvijek na kafu nije izašao. Naravno, sin je privatnika. Ovi drugi što su istraumirani ili su na budgetu ili su im roditelji, pa se sakrivaju i prizivaju karantin. Većina ima egzistencijalnih problema, rade kod privatnika, konobarišu, voze, izvoze, uvoze, pa je jedino razumno da se ne stopira život ponovno da ne bi od gladi umirali.
Neka si se ti prijavio samo da nam to kazes! i sta predlazes da dozivimo kolaps s virusom radi tih koji moraju da uvoze izvoze i prevoze?
Nisam se ja zbog toga prijavio. Ja sam na budgetu i starci su mi, ali imam dva druga konobara koji izdrzavaju porodicu. Ti koji nam uvode mjere nece sebi regres da uzmu.
Ja nemam nista protiv maske ili rukavice, ali da neko zabrani da se sjedi u kaficu, putuje poslovno van drzave ili da se 10 sati smije izaci iz kuce, e to je katastrofa koja bi nas tek stigla u mjesecima/ godinama koje dolaze.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6108
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#183 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Lajavikrelac »

sadie_forever wrote: 10/06/2020 19:01 Ovo je globalan problem.Jesil ti svijestan da vam EU nece ukinut mjere do nove godine? evo EU drzave izmedju sebe ukidaju,vas nista
Ne lupaj. Otvara Austrija i Slovenija granice sa Italijom do polovine jula koja je najgora, a da nece sa nama. Idi nadji sebi zivot ne trolaj narod!
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#184 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by sadie_forever »

Lajavikrelac wrote: 10/06/2020 20:07
sadie_forever wrote: 10/06/2020 19:01 Ovo je globalan problem.Jesil ti svijestan da vam EU nece ukinut mjere do nove godine? evo EU drzave izmedju sebe ukidaju,vas nista
Ne lupaj. Otvara Austrija i Slovenija granice sa Italijom do polovine jula koja je najgora, a da nece sa nama. Idi nadji sebi zivot ne trolaj narod!
Vama? pa vi ste nebitan faktor ,EU izmedju sebe otvara da....Bosna,Srbija i ostale vanEU zemlje nista
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#185 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by DEMONIKA »

da bar još postanemo i tebi nebitan faktor, eh
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#186 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by P308 »

Najdraze mi je ovo "vi", "kod vas", "vama" ... :roll:
User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#187 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Orange Revolution »

Trafalgar Law wrote: 10/06/2020 18:54 Nešto se spominje da se do Augusta neće moći putovati iz non- EU countries u EU countries.
Upravo tako
User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#188 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Orange Revolution »

CikCikCikPogodi wrote: 10/06/2020 19:00
sadie_forever wrote: 10/06/2020 18:57
New wave wrote: 10/06/2020 18:46 Za uvođenje mjera su egoisti i licemjeri koji su na državnim jaslama ili su njihovi na istim, te asocijalni ljudi koji nemaju nikakav dodir sa stvarnoşću i realnošću. Od moje raje samo ovi prvi paniče i sakrivaju se. Imam druga koji još uvijek na kafu nije izašao. Naravno, sin je privatnika. Ovi drugi što su istraumirani ili su na budgetu ili su im roditelji, pa se sakrivaju i prizivaju karantin. Većina ima egzistencijalnih problema, rade kod privatnika, konobarišu, voze, izvoze, uvoze, pa je jedino razumno da se ne stopira život ponovno da ne bi od gladi umirali.
Neka si se ti prijavio samo da nam to kazes! i sta predlazes da dozivimo kolaps s virusom radi tih koji moraju da uvoze izvoze i prevoze?
Ne zivis u BiH, sta se onda toliko brines.
Najjaca je ova dijaspora oni najvise vole mjere i navijaju da se vrate.
A ti sebe i svu familiju zatvori i slušaj plaćeničke medije.
User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#189 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Orange Revolution »

Šta hoćete, još otkaza 30,000, zatvorene prodavnice, frizere, kafiće kolaps ekonomije tj i ovo malo što ima. Da opet slušate i čitate plaćeničke medije da vam paniku u mozak ubace, da vam djecu i roditelje zatvore da vas pošalju u ludnicu. Da opet neko izmisli novu aferu i hajruje milione dok vi nemate šta jesti i račune platiti. Živite u mraku i umrite u mraku. Mediji su vam poturili torabija pa ponovite opet nek vas izliječi od kolektivnog ludila.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#190 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by strong69 »

Nisam za vracanje starih mjera. Ali sam za postivanje i sprovodjenje postojecih mjera i naredbi. Nosite jebene maske u zatvorenim prostorima i drzite distancu. Ne dernecite u prepunim kafanama.

Ako se mjere restrikcija opet uvedu, smatrajte to vecom opasnoscu za vas zivot od samog virusa.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#191 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by Tesla Edison »

strong69 wrote: 11/06/2020 07:24 Nisam za vracanje starih mjera. Ali sam za postivanje i sprovodjenje postojecih mjera i naredbi. Nosite jebene maske u zatvorenim prostorima i drzite distancu. Ne dernecite u prepunim kafanama.

Ako se mjere restrikcija opet uvedu, smatrajte to vecom opasnoscu za vas zivot od samog virusa.
Ma isto bi bilo i da se nose maske. To je najgore. Nose se u bolnicama pa virus i tu ušao.

Ovi su se naklatili da uvedu mjere i uvešće ih. Ne budite ludi, pogledajte koliko je donacija neiskorištenih. Valja to sve unovčiti, valja tražiti i nove. To je sve novac a vlast bi nas za novac sama počela da truje.

Narod gladuje, Fadil se raduje .
User avatar
index_box
Posts: 556
Joined: 03/07/2010 22:48

#192 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by index_box »

TESLA_EDISON wrote: 11/06/2020 07:35
strong69 wrote: 11/06/2020 07:24 Nisam za vracanje starih mjera. Ali sam za postivanje i sprovodjenje postojecih mjera i naredbi. Nosite jebene maske u zatvorenim prostorima i drzite distancu. Ne dernecite u prepunim kafanama.

Ako se mjere restrikcija opet uvedu, smatrajte to vecom opasnoscu za vas zivot od samog virusa.
Ma isto bi bilo i da se nose maske. To je najgore. Nose se u bolnicama pa virus i tu ušao.

Ovi su se naklatili da uvedu mjere i uvešće ih. Ne budite ludi, pogledajte koliko je donacija neiskorištenih. Valja to sve unovčiti, valja tražiti i nove. To je sve novac a vlast bi nas za novac sama počela da truje.

Narod gladuje, Fadil se raduje .
Imam dojam da samo pokušavaju vještački proizvesti što veći broj zaraženih ne bi li uvodili mjere po uzoru na Makedoniju. Bukvalno žive za trenutak u kojem prepisuju mjere iz okolnoh zemalja, naravno - loše mjere. Toliki su bolesnici da me apsolutno ništa od njih ne iznenađuje. I oni, i ovi njihovi botovi po klixu, kao i senzacionalistički mediji.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#193 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by AmirBaa »

Orange Revolution wrote: 10/06/2020 22:38
Trafalgar Law wrote: 10/06/2020 18:54 Nešto se spominje da se do Augusta neće moći putovati iz non- EU countries u EU countries.
Upravo tako
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/bore ... /200610117
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#194 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by GAU8 »

Lajavikrelac wrote: 10/06/2020 20:07
sadie_forever wrote: 10/06/2020 19:01 Ovo je globalan problem.Jesil ti svijestan da vam EU nece ukinut mjere do nove godine? evo EU drzave izmedju sebe ukidaju,vas nista
Ne lupaj. Otvara Austrija i Slovenija granice sa Italijom do polovine jula koja je najgora, a da nece sa nama. Idi nadji sebi zivot ne trolaj narod!
Upozorenje u Njemačkoj za putovanje van EU je produženo do kraja Avgusta. To je samo upozorenje i nije zabrana. Šta to konkretno znači za ulazak u Njemačku bosanaca i hercegovaca, ne znam.
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#195 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by laik1981 »

Brat mi najnormalnije otisao u Hrvatsku, tacnije u Jelsu na Hvaru.. Samo mu trebao na pismeno dokaz o rezervaciji za hotel.. Niti je ispunjavao nekakve online upitnike, niti bilo sta.. Prosao granicu lakse nego prethodnih godina..
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#196 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by tandmand »

arminvlv wrote: 15/06/2020 08:50
GRADJANI NE ZELE DA SU TAOCI NEHLJEBA
:thumbup:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#197 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by aldinjo »

arminvlv wrote: 15/06/2020 08:50 Nas narod ne zna za preporuke zna samo silu.

SVI ODGOVORNI GRADJANI NE ZELE DA SU TAOCI NEHLJEBA U KAFANAMA. HOCEMO 24SATNI POLICISKI SAT!

#OstaniDoma #BudiOdgovoran
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :run:
User avatar
joint union
Posts: 2839
Joined: 31/01/2006 09:54

#198 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by joint union »

arminvlv wrote: 16/06/2020 09:24
index_box wrote: 11/06/2020 09:54
TESLA_EDISON wrote: 11/06/2020 07:35

Ma isto bi bilo i da se nose maske. To je najgore. Nose se u bolnicama pa virus i tu ušao.

Ovi su se naklatili da uvedu mjere i uvešće ih. Ne budite ludi, pogledajte koliko je donacija neiskorištenih. Valja to sve unovčiti, valja tražiti i nove. To je sve novac a vlast bi nas za novac sama počela da truje.

Narod gladuje, Fadil se raduje .
Imam dojam da samo pokušavaju vještački proizvesti što veći broj zaraženih ne bi li uvodili mjere po uzoru na Makedoniju. Bukvalno žive za trenutak u kojem prepisuju mjere iz okolnoh zemalja, naravno - loše mjere. Toliki su bolesnici da me apsolutno ništa od njih ne iznenađuje. I oni, i ovi njihovi botovi po klixu, kao i senzacionalistički mediji.
Mjere koje je uveo gospodin Solak spasile su stotine hiljada zivota. Zbog tih mjera ti sada pises a nisi metar i po pod zemljom. Gospodin Solak treba dobiti plaketu nacionalnog heroja. Nazalost, nehljebi kojima je do kafe su mu montirali istragu i sklonili ga te brzebolje ukinuli mjere. sada imamo italijanski scenarij i bojim se da nam se lose pise.

Zato aplekujem da ostanete doma, nemojte ici na posao jer zdravlje se ne moze kupiti a posla bice kad ovo sve prodje i kada se zavrsi vakcina. Cuvajte sebe i najmilije jer ko god da se zarazi male su mu sanse za oporavak

#OstaniDoma #BudiOdgovoran
Ovo solak licno, mozes ti, plata kapa, ne mora se na posao. Ups, gospodin solak, izvinjavam se.
tap3ah75
Posts: 5942
Joined: 07/09/2009 14:14

#199 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by tap3ah75 »

arminvlv wrote: 16/06/2020 09:24

Mjere koje je uveo gospodin Solak spasile su stotine hiljada zivota. Zbog tih mjera ti sada pises a nisi metar i po pod zemljom. Gospodin Solak treba dobiti plaketu nacionalnog heroja. Nazalost, nehljebi kojima je do kafe su mu montirali istragu i sklonili ga te brzebolje ukinuli mjere. sada imamo italijanski scenarij i bojim se da nam se lose pise.

Zato aplekujem da ostanete doma, nemojte ici na posao jer zdravlje se ne moze kupiti a posla bice kad ovo sve prodje i kada se zavrsi vakcina. Cuvajte sebe i najmilije jer ko god da se zarazi male su mu sanse za oporavak

#OstaniDoma #BudiOdgovoran
Samo da poselamim gospona Solaka, našeg spasioca.
Hvala, unučadima ću pričati o Vama i bitkama koje ste vodili da nas spasite.
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#200 Re: ANKETA - Da li ste za ponovno uvođenje mjera

Post by laik1981 »

Finta je sto nemamo eksponencijalni rast.. To bi znacilo, po ovom fizicaru, da danas imamo 40, sutra 80, prekosutra 160, zatim 320 itd.. Kod nas je od pocetka linearno, a ako je bilo sporadicnih duplih skokova, bilo je isto toliko i duplih padova dnevno zarazenih.. Covjek posjeduje znanje u svojoj oblasti i to ne treba zanemarivati, ali njegove formule i prognoze nisu relevantne jer nema znanje vezano za ovaj virus.. Ako struka ne zna bezbroj detalja vezanih za ovaj virus, na znam kako bi on znao..
Locked