Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Moderator: O'zone

Locked

Da li cete se vakcinisati protiv korone?

1. Da, zelim da se vakcinisem
87
57%
2. Ne, ne zelim da se vakcinisem
41
27%
3. Ne znam, jos nisam odlučila/odlucio.
25
16%
 
Total votes: 153

Trappist
Posts: 4287
Joined: 12/09/2020 08:52

#151 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Trappist »

"Južna Koreja saopćila je danas da je potpisala ugovore o nabavci vakcina protiv koronavirusa za 44 miliona ljudi sljedeće godine, ali da neće žuriti s vakcinisanjem kako bi se ostavilo više vremena za uočavanje potencijalnih nuspojava."

Hoce i ovo FB oznaciti kao laznu informaciju o vakcinama :lol:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#152 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by bunk »

Vakcinacija obavezna inace nista nismo napravili po ovom pitanju.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#153 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by muhafuca »

Trappist wrote: 08/12/2020 09:59 "Južna Koreja saopćila je danas da je potpisala ugovore o nabavci vakcina protiv koronavirusa za 44 miliona ljudi sljedeće godine, ali da neće žuriti s vakcinisanjem kako bi se ostavilo više vremena za uočavanje potencijalnih nuspojava."

Hoce i ovo FB oznaciti kao laznu informaciju o vakcinama :lol:
reeeeeeee, delet this :D
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#154 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by muhafuca »

bunk wrote: 08/12/2020 10:01 Vakcinacija obavezna inace nista nismo napravili po ovom pitanju.
to kad budete u komunizmu igrali
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#155 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Mogy87 »

Trappist wrote: 08/12/2020 09:59 "Južna Koreja saopćila je danas da je potpisala ugovore o nabavci vakcina protiv koronavirusa za 44 miliona ljudi sljedeće godine, ali da neće žuriti s vakcinisanjem kako bi se ostavilo više vremena za uočavanje potencijalnih nuspojava."

Hoce i ovo FB oznaciti kao laznu informaciju o vakcinama :lol:
Hoces nam ti organizovati i finansirati borbu s virusom kao u Juznoj Koreji?

The country has won widespread praise for preventing a serious Covid-19 outbreak through a combination of mass testing, vigorous track and tracing and isolation, coupled with social distancing and mask wearing.
Trappist
Posts: 4287
Joined: 12/09/2020 08:52

#156 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Trappist »

Mogy87 wrote: 08/12/2020 10:12
Trappist wrote: 08/12/2020 09:59 "Južna Koreja saopćila je danas da je potpisala ugovore o nabavci vakcina protiv koronavirusa za 44 miliona ljudi sljedeće godine, ali da neće žuriti s vakcinisanjem kako bi se ostavilo više vremena za uočavanje potencijalnih nuspojava."

Hoce i ovo FB oznaciti kao laznu informaciju o vakcinama :lol:
Hoces nam ti organizovati i finansirati borbu s virusom kao u Juznoj Koreji?

The country has won widespread praise for preventing a serious Covid-19 outbreak through a combination of mass testing, vigorous track and tracing and isolation, coupled with social distancing and mask wearing.
Sto bih to ja radio kad imamo strucnjake koji odlucuju o mjerama :D
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#157 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Mogy87 »

Trappist wrote: 08/12/2020 10:14
Mogy87 wrote: 08/12/2020 10:12
Trappist wrote: 08/12/2020 09:59 "Južna Koreja saopćila je danas da je potpisala ugovore o nabavci vakcina protiv koronavirusa za 44 miliona ljudi sljedeće godine, ali da neće žuriti s vakcinisanjem kako bi se ostavilo više vremena za uočavanje potencijalnih nuspojava."

Hoce i ovo FB oznaciti kao laznu informaciju o vakcinama :lol:
Hoces nam ti organizovati i finansirati borbu s virusom kao u Juznoj Koreji?

The country has won widespread praise for preventing a serious Covid-19 outbreak through a combination of mass testing, vigorous track and tracing and isolation, coupled with social distancing and mask wearing.
Sto bih to ja radio kad imamo strucnjake koji odlucuju o mjerama :D
Pa kazes da se trebamo ugledati na Juznu Koreju pa bi lijepo bilo to postici i u drugim aspektima borbe protiv pandemije.
Trappist
Posts: 4287
Joined: 12/09/2020 08:52

#158 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Trappist »

Mogy87 wrote: 08/12/2020 10:17
Trappist wrote: 08/12/2020 10:14
Mogy87 wrote: 08/12/2020 10:12

Hoces nam ti organizovati i finansirati borbu s virusom kao u Juznoj Koreji?

The country has won widespread praise for preventing a serious Covid-19 outbreak through a combination of mass testing, vigorous track and tracing and isolation, coupled with social distancing and mask wearing.
Sto bih to ja radio kad imamo strucnjake koji odlucuju o mjerama :D
Pa kazes da se trebamo ugledati na Juznu Koreju pa bi lijepo bilo to postici i u drugim aspektima borbe protiv pandemije.
Kraljica spinovanja uzvraca udarac. Hajd mi samo nadji gdje sam ja rekao da se trebamo ugledati na juznu koreju. Samo sam postavio dio teksta. A posto znam da vam je svima juzna koreja idol u mnogim stvarima, pa da vidim je li se i s ovim slazete.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#159 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Mogy87 »

Trappist wrote: 08/12/2020 10:20
Mogy87 wrote: 08/12/2020 10:17
Trappist wrote: 08/12/2020 10:14
Sto bih to ja radio kad imamo strucnjake koji odlucuju o mjerama :D
Pa kazes da se trebamo ugledati na Juznu Koreju pa bi lijepo bilo to postici i u drugim aspektima borbe protiv pandemije.
Kraljica spinovanja uzvraca udarac. Hajd mi samo nadji gdje sam ja rekao da se trebamo ugledati na juznu koreju. Samo sam postavio dio teksta. A posto znam da vam je svima juzna koreja idol u mnogim stvarima, pa da vidim je li se i s ovim slazete.
Ma da...ti to onako bezveze :D
Da nam je broj pozitivnih na testovima 1%, da radimo nevjerovatan TTI, da nam je stanovnistvo disciplinovano kao sto nije zasto da ne, sacekati iskustva drugih drzava kako bi se stanovnistvo osjecalo sigurnije vezano za vakcinaciju.
Posto nije...
Trappist
Posts: 4287
Joined: 12/09/2020 08:52

#160 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Trappist »

Znaci mi smo spremni rizikovati potencijalne nuspojave, dok Juzna Koreja nije, njihovi zivoti vazniji i bitniji od nasih? :roll: (ironicno)
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#161 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by biglebovski »

Što prije nabaviti bilo kakvu vakcinu i pelcovati zdravstvene radnike i zemuničare. I pratiti situaciju petnestak-dvadeset godina.
Ako ne uspijemo, pomrijet ćemo svi od korone u sljedećih dvjesto-tristo-četiristo godina.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#162 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Mogy87 »

Trappist wrote: 08/12/2020 10:34 Znaci mi smo spremni rizikovati potencijalne nuspojave, dok Juzna Koreja nije, njihovi zivoti vazniji i bitniji od nasih? :roll: (ironicno)
Ne rizikujemo mi nista jer ce se pola Evrope vakcinisati dok vakcina dodje do nas.

Radi se o povjerenju stanovnistva u vakcinu, ne o sigurnosti. Za provjeru sigurnosti se rade klinicka ispitivanja. Sigurno ce vakcinacija 3 miliona Nijemaca imati pozitivan psiholoski efekat.
Trappist
Posts: 4287
Joined: 12/09/2020 08:52

#163 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Trappist »

Mogy87 wrote: 08/12/2020 10:38
Trappist wrote: 08/12/2020 10:34 Znaci mi smo spremni rizikovati potencijalne nuspojave, dok Juzna Koreja nije, njihovi zivoti vazniji i bitniji od nasih? :roll: (ironicno)
Ne rizikujemo mi nista jer ce se pola Evrope vakcinisati dok vakcina dodje do nas.

Radi se o povjerenju stanovnistva u vakcinu, ne o sigurnosti. Za provjeru sigurnosti se rade klinicka ispitivanja. Sigurno ce vakcinacija 3 miliona Nijemaca imati pozitivan psiholoski efekat.
Sve ja to znam, ali ovakve stvari ce samo pojacati djelovanje anti vaxera i teoreticara zavjere, jer se juzna koreja posmatra kao zemlja koja jako brine o svom stanovnistvu. I onda ako oni kazu necemo se vakcinisati jer ne vjerujemo jos totalno u vakcine, to ce imati jak efekat na one neodlucne. I je li narod juzne koreje onda nece moci putovati nigdje jer nisu vakcinisani :-)
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#164 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Mogy87 »

Trappist wrote: 08/12/2020 10:44
Mogy87 wrote: 08/12/2020 10:38
Trappist wrote: 08/12/2020 10:34 Znaci mi smo spremni rizikovati potencijalne nuspojave, dok Juzna Koreja nije, njihovi zivoti vazniji i bitniji od nasih? :roll: (ironicno)
Ne rizikujemo mi nista jer ce se pola Evrope vakcinisati dok vakcina dodje do nas.

Radi se o povjerenju stanovnistva u vakcinu, ne o sigurnosti. Za provjeru sigurnosti se rade klinicka ispitivanja. Sigurno ce vakcinacija 3 miliona Nijemaca imati pozitivan psiholoski efekat.
Sve ja to znam, ali ovakve stvari ce samo pojacati djelovanje anti vaxera i teoreticara zavjere, jer se juzna koreja posmatra kao zemlja koja jako brine o svom stanovnistvu. I onda ako oni kazu necemo se vakcinisati jer ne vjerujemo jos totalno u vakcine, to ce imati jak efekat na one neodlucne. I je li narod juzne koreje onda nece moci putovati nigdje jer nisu vakcinisani :-)
S obzirom da je nasa vrla drzava odlucila nabaviti vakcine za 20% stanovnistva mislim da taj problem necemo imati. I oni koji budu zeljeli nece imati cime da se vakcinisu.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#165 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by bandit_mo »

dr_Evil wrote: 08/12/2020 09:36
TESLA_EDISON wrote: 08/12/2020 09:35 WHO je preporučila apstinenciju. Također preporučuje se smanjenje kontakata među supružnicima a ukoliko su i dalje neodgovorni, seksualne odnose treba, po preporukama WHO-a, upražnjavati pod maskama, distancom i pregradom između parova.

Dakle, slušajte WHO neodgovorna stoko. WHO brine za vas zajedno sa Čerkezom, Sekom, Fikretom i gospodinom Solakom a vi to ne cijenite. Stidite se.
Svetska zdravstvena organizacija navela je da se koronavirus može lako proširiti putem sekualnog odnosa. Takođe su podstakli ljude da budu kreativniji kada je u pitanju siguran seks. "Budite kreativni kada je reč o položajima i fizičkim barijerama, a ljudi mogu i masturbirati zajedno na preporučenoj distanci", sugestija je naučnika iz Svetske zdravstvene organizacije.

Također, Stručnjaci s univerziteta Harvard kažu da bi parovi koji nisu zajedno u karanteni trebali nositi maske za lice tokom seksa kako bi se sprečilo širenje koronavirusa. Tako se navodi kako bi parovi trebali poduzeti mere opreza tokom seksa, uključujući ne ljubljenje i nošenje maski za lice. Također se preporučuje tuširanje pre i posle, dezinficiranje područja i izbegavanje spolnih aktivnosti u kojima ima sperme. "Ljudi moraju pokazati odgovornost i zrelost a apstinencija je najbolji pokazatelj odgovornosti i zrelosti osobe. Godina ili dve bez seksualnih odnosa, zarad zaštite naših baka i deka je najhumanije delo koje jedan pojedinac može da napravi", rekao je dr. Jack Turban, glavni istraživač studije.

@bandit_mo , vidis bona da je WHO tek sad skuzila da u braku nema sexa, svako godinu dvije, ubodose ga iz prve :D
Moj muž je vizionar. On je i prije WHO znao da je seks u braku štetan :lol:
Trappist
Posts: 4287
Joined: 12/09/2020 08:52

#166 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Trappist »

Mogy87 wrote: 08/12/2020 10:47
Trappist wrote: 08/12/2020 10:44
Mogy87 wrote: 08/12/2020 10:38

Ne rizikujemo mi nista jer ce se pola Evrope vakcinisati dok vakcina dodje do nas.

Radi se o povjerenju stanovnistva u vakcinu, ne o sigurnosti. Za provjeru sigurnosti se rade klinicka ispitivanja. Sigurno ce vakcinacija 3 miliona Nijemaca imati pozitivan psiholoski efekat.
Sve ja to znam, ali ovakve stvari ce samo pojacati djelovanje anti vaxera i teoreticara zavjere, jer se juzna koreja posmatra kao zemlja koja jako brine o svom stanovnistvu. I onda ako oni kazu necemo se vakcinisati jer ne vjerujemo jos totalno u vakcine, to ce imati jak efekat na one neodlucne. I je li narod juzne koreje onda nece moci putovati nigdje jer nisu vakcinisani :-)
S obzirom da je nasa vrla drzava odlucila nabaviti vakcine za 20% stanovnistva mislim da taj problem necemo imati. I oni koji budu zeljeli nece imati cime da se vakcinisu.
:lol: e to si vala dobro rekla :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12408
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#167 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by dr_Evil »

Ne razumijem ovu hebenu drzavu, zena i muz (moja familija) pozitivni na koronu, izolacija 10 dana, nakon 10 dana im kazu mozete slobodno hodat sada, ne treba vam test. Mozete slobodno na posao. Cak ni na inzistiranje nece raditi test, nikoga nije brige sto ce zarazit sve. A imaju jos simptome

Kolega radi u drzavnoj (jedna od sluzbi), nakon 10 mora raditi test iako nema nikakvih simptoma, svrha:Posao.

E zato nam druze, zaboravi sam ko je pisao, ne pomazu ni maske ni fizicka distanca. Osjecam se kao na Monty payton

Bravo BOsna :bih:
laik1981
Posts: 13006
Joined: 05/12/2012 13:04

#168 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by laik1981 »

Hajde da i ovi kazu neku pametnu i normalnu..
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/who- ... /201208037
Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) smatra da vakcinisanje protiv koronavirusa ne bi trebalo biti obavezno, osim u specifičnim profesionalnim okolnostima, te da bi umjesto toga ljude trebalo edukovati o dobrobiti svake vakcine.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#169 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by daddy-kool »

Mogy87 wrote: 08/12/2020 10:47

S obzirom da je nasa vrla drzava odlucila nabaviti vakcine za 20% stanovnistva mislim da taj problem necemo imati. I oni koji budu zeljeli nece imati cime da se vakcinisu.
Pravo da kažem, ne bih se iznenadio da se određene vakcine nađu u pretprodaji u apotekama iza nove godine.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#170 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Mogy87 »

daddy-kool wrote: 08/12/2020 12:44
Mogy87 wrote: 08/12/2020 10:47

S obzirom da je nasa vrla drzava odlucila nabaviti vakcine za 20% stanovnistva mislim da taj problem necemo imati. I oni koji budu zeljeli nece imati cime da se vakcinisu.
Pravo da kažem, ne bih se iznenadio da se određene vakcine nađu u pretprodaji u apotekama iza nove godine.
To bi bile fantasticne vijesti :thumbup:
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#171 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Dozer »

https://ivijesti.hr/dr-srsen-svi-koji-s ... plikacije/

“Što se tiče cijepljenja, ono počinje u siječnju i neće biti obavezno. Vremena za ispitivanje je bilo premalo, zato će svi koji će se cijepit morati potpisati dokument kojim se skida odgovornost proizvođača u slučaju komplikacija nakon cijepljenja. Upravo zbog toga ono ne smije biti obvezno, naglašava naša ugledna liječnica Dr. Nela Sršen, koja radi u Sveučilišnoj bolnici u Padovi.


Ako i kod nas budete morali potpisati jedan ovakav dokument, da li cete se vakcinisati...?

Da li vam je ovo bar malo ukazalo na nesto...?

Naravno, mozete slobodno krenuti i s onim standardnim "ha-ha, ko je ova, vid' joj glave..."...
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#172 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Mogy87 »

Dozer wrote: 08/12/2020 13:56 https://ivijesti.hr/dr-srsen-svi-koji-s ... plikacije/

“Što se tiče cijepljenja, ono počinje u siječnju i neće biti obavezno. Vremena za ispitivanje je bilo premalo, zato će svi koji će se cijepit morati potpisati dokument kojim se skida odgovornost proizvođača u slučaju komplikacija nakon cijepljenja. Upravo zbog toga ono ne smije biti obvezno, naglašava naša ugledna liječnica Dr. Nela Sršen, koja radi u Sveučilišnoj bolnici u Padovi.


Ako i kod nas budete morali potpisati jedan ovakav dokument, da li cete se vakcinisati...?

Da li vam je ovo bar malo ukazalo na nesto...?

Naravno, mozete slobodno krenuti i s onim standardnim "ha-ha, ko je ova, vid' joj glave..."...
Ovo je dokument koji roditelji djece u Njemackoj potpisuju kad vakcinisu dijete MMR vakcinom. Svrha dokumenta je da potvrde da ih je medicinsko osoblje upoznalo s potencijalnim nuspojavama. Ovaj dokument je preveden na jezike razlicitih "useljenika" kako bi roditelji koji eventualno ne govore Njemacki jezik takodjer razumjeli o cemu se radi. Isti dokument je pripremljen za sve vakcine koje se primaju u Njemackoj.


https://www.rki.de/DE/Content/Infekt/Im ... enTab.html
Last edited by Mogy87 on 08/12/2020 14:22, edited 3 times in total.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12408
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#173 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by dr_Evil »

Dozer wrote: 08/12/2020 13:56 https://ivijesti.hr/dr-srsen-svi-koji-s ... plikacije/

“Što se tiče cijepljenja, ono počinje u siječnju i neće biti obavezno. Vremena za ispitivanje je bilo premalo, zato će svi koji će se cijepit morati potpisati dokument kojim se skida odgovornost proizvođača u slučaju komplikacija nakon cijepljenja. Upravo zbog toga ono ne smije biti obvezno, naglašava naša ugledna liječnica Dr. Nela Sršen, koja radi u Sveučilišnoj bolnici u Padovi.


Ako i kod nas budete morali potpisati jedan ovakav dokument, da li cete se vakcinisati...?

Da li vam je ovo bar malo ukazalo na nesto...?

Naravno, mozete slobodno krenuti i s onim standardnim "ha-ha, ko je ova, vid' joj glave..."...
Pa zar to ne rade svi lijekovi, kazu da se obratis doktoru, pa je doktor taj koji preuzima na sebe..
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#174 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Tesla Edison »

Meni je impozantno koliko su panikbotovi za vakcinaciju umjesto da su žestoki protivnici iste.

Malo su se preračunali. Nisu skontali ako krene masovna vakcinacija tada je kraj pandemije i oni gube svaki smisao svog života. Nema panike, nema za njih smislenog života.

Panikbotovi jedino što poznaju su brnjice, viziri, rukavice, podrum, N1, Oslobođenje, cigle za zidanje prozora i naravno ovaj forum :D

Zato panikbotovi, hajmo preračunavanje i pregrupisavanje. Vakcina vam je neprijatelj a ne prijatelj ;)
adsubzero
Posts: 3003
Joined: 08/02/2013 15:52

#175 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by adsubzero »

TESLA_EDISON wrote: 08/12/2020 16:36 Meni je impozantno koliko su panikbotovi za vakcinaciju umjesto da su žestoki protivnici iste.

Malo su se preračunali. Nisu skontali ako krene masovna vakcinacija tada je kraj pandemije i oni gube svaki smisao svog života. Nema panike, nema za njih smislenog života.

Panikbotovi jedino što poznaju su brnjice, viziri, rukavice, podrum, N1, Oslobođenje, cigle za zidanje prozora i naravno ovaj forum :D

Zato panikbotovi, hajmo preračunavanje i pregrupisavanje. Vakcina vam je neprijatelj a ne prijatelj ;)
To je mozda samo tvoja zelja, da mozes da nastavis sa kmecanjem kako ti je sloboda ugrozena i kako su svi koji su zabrinuti za generalno zdravlje panik botovi. Jadnicak mora "brnjicu" da nosi, kako li ce izdrzati...
Locked