Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Moderator: O'zone

Locked

Da li cete se vakcinisati protiv korone?

1. Da, zelim da se vakcinisem
87
57%
2. Ne, ne zelim da se vakcinisem
41
27%
3. Ne znam, jos nisam odlučila/odlucio.
25
16%
 
Total votes: 153

meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#1 Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by meridiyan »

Korona virus je sveprisutan i po svoj prilici bice tu jos dugo. Sve nade poput one da će se sam od sebe ugasiti, da će nam kolektivni imunitet pomoci sve vise padaju u vodu. Jedino rjesenje u ovom trenutku je - vakcina.

I dok se sve svjetske sile bore da prve lansiraju vakcinu, pa je u raznim fazama njih jos na desetine sirom svijeta, sa druge strane traje ljuta antivakserska borba koja okuplja mnogo ljudi oko sebe, te je prilican broj onih koji ovo najvaznije dostignuce covjecanstva interpretraju kao nesto nepozeljno.

Bilo bi interesantno vidjeti sta misle forumasi? Koja je vaša odluka?
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#2 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by moa »

Pokusat cu sto duze da se ne vakcinisem ali mislim da ce prvom prilikom prelaska granice ili sjedana u avion biti zatrazen dokaz o vakcinaciji. Tako da da hocu vakcinisat cu se.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#3 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Challenger_ »

Taman posla. Ni pod razno.
Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#4 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Johnny_x »

Hocu ali na papiru samo, po starom dobrom bosanskom obicaju dadnes covjeku 50 KM ionda on udari pecat da si se vakciniso.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#5 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by spinel_ »

Za ove sto jedva cekaju da se vakcinisu imam jedno ili vise pitanja.
Da li ste se ikad vakcinisali protiv gripe i ako niste zasto necete?
Borite se protiv nje na prirodan nacin jel?
Jel smatrate da je gripa bezazlena? Jel lijepo nekom sutra prenijeti taj virus kojem moze biti takodjer smrtonosan.
Smatrate da ce neprovjerena covid vakcina biti ucinkovita da vise nikad ne budete zarazeni nekim od virusa?

Za kraj:
Image
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#6 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by dr_Evil »

spinel_ wrote: 07/12/2020 08:09 Za ove sto jedva cekaju da se vakcinisu imam jedno ili vise pitanja.
Da li ste se ikad vakcinisali protiv gripe i ako niste zasto necete?
Borite se protiv nje na prirodan nacin jel?
Jel smatrate da je gripa bezazlena? Jel lijepo nekom sutra prenijeti taj virus kojem moze biti takodjer smrtonosan.
Smatrate da ce neprovjerena covid vakcina biti ucinkovita da vise nikad ne budete zarazeni nekim od virusa?
Mislim da nema niko ko jedva ceka da se vakcinise, ali svi jedva cekamo da se zivot vrati u normalu. Da li je korona malo jaca gripa, pa da jeste, ali kakve mi koristi od tog podatka kada ljudi koji su rizicni umiru. Ako treba da se vakcinisemo i tako ubrzamo taj famozni imunitet krda, pa neka bude.

Covid vakcina kao i vakcina za gripu morat ce da se ponavlja svako godinu dviju, ali mi koji nismo rizicni necemo morati da se pelcujemo isto kao sto se sada ne pelcujemo protiv obicne gripe. Ko je rizican pelcovat ce se i bila stvar.

Ocekujem i ja da ce biti nus pojava ove vakcije, ali sve dok mi na harambasu ne utice, nema veze
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#7 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Tesla Edison »

Vakcina je dobra iz dva razloga. Prvi je paihološki. Vidi se svjetlo na kraju tunela i to je veliko olakšanje. Čim za neki virus postoji vakcina, on nije više ni nov ni nepoznat.

Drugi razlog je prekid lanca prenosilaca virusa.

Ovo drugo je upitno, zbog nepoznate efikasnosti (priča od 90% je za malu djecu, ne može se tako brzo znati) međutim, iako je efikasnost možda mala, opet je ima i opet će smanjiti i prekidati lanac infekcije.

Nadam se da će od proljeća sve biti kao i prije i da zaboravimo koronu a vratimo se privatizacijama, aferama i prevarama u punom kapacitetu.

Zbog korone malo mi fale takve vijesti :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#8 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by dr_Evil »

TESLA_EDISON wrote: 07/12/2020 08:28 Vakcina je dobra iz dva razloga. Prvi je paihološki. Vidi se svjetlo na kraju tunela i to je veliko olakšanje. Čim za neki virus postoji vakcina, on nije više ni nov ni nepoznat.

Drugi razlog je prekid lanca prenosilaca virusa.

Ovo drugo je upitno, zbog nepoznate efikasnosti (priča od 90% je za malu djecu, ne može se tako brzo znati) međutim, iako je efikasnost možda mala, opet je ima i opet će smanjiti i prekidati lanac infekcije.

Nadam se da će od proljeća sve biti kao i prije i da zaboravimo koronu a vratimo se privatizacijama, aferama i prevarama u punom kapacitetu.

Zbog korone malo mi fale takve vijesti :D

Mislis ono kad N.N. naredi da se uveze lijek za koronu pa se prodaje u privatnim apotekama za 6000KM ili kad N.N. naredi da se kupe registratori za 10.5Mil KM. ? Pa nikad boljih afera i prevara :D

Ove milijarde su davno pokrali, pa se sada bave sa ovim aferama za par miliona sta su i nama zamislive
Say whattt
Image
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#9 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Naslovnica »

spinel_ wrote: 07/12/2020 08:09 Za ove sto jedva cekaju da se vakcinisu imam jedno ili vise pitanja.
Da li ste se ikad vakcinisali protiv gripe i ako niste zasto necete?
Borite se protiv nje na prirodan nacin jel?
Jel smatrate da je gripa bezazlena? Jel lijepo nekom sutra prenijeti taj virus kojem moze biti takodjer smrtonosan.
Smatrate da ce neprovjerena covid vakcina biti ucinkovita da vise nikad ne budete zarazeni nekim od virusa?

Za kraj:
Image
Pa dobro, u pitanju je mRNA vakcina, pretpostavljam da je zato i brzina zbog koje je napravljena fascinantna.
Mene jedino brinu dugotrajne posljedice, šta se dešava nakon nekoliko mjeseci/godina.
Lično smatram da je treća faza ispitivanja nedovoljna da se zaključi da je vakcina dugoročno sigurna i da ne ostavlja nikakve posljedice.
Treća faza ispitivanja je trajala 3 mjeseca i to je to.
Šta će biti nakon nekoliko mjeseci ili godina, to niko ne zna.
Mi smo porodično prebolovali COVID-19, u skorije vrijeme se ne namjeravam cijepiti, ali ne kažem da neću za godinu-dvije, ako za tim osjetim potrebu, pod uslovom da se ne pokaže da je vakcina nesigurna. I to isključivo nas odrasle, djecu neću i ne želim.
Ovdje prvenstveno mislim na mRNA vakcinu, a zatim i na ove rusko/kineske. :thumbup:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#10 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by dr_Evil »

Naslovnica wrote: 07/12/2020 09:09

Pa dobro, u pitanju je mRNA vakcina, pretpostavljam da je zato i brzina zbog koje je napravljena fascinantna.
Mene jedino brinu dugotrajne posljedice, šta se dešava nakon nekoliko mjeseci/godina.
Lično smatram da je treća faza ispitivanja nedovoljna da se zaključi da je vakcina dugoročno sigurna i da ne ostavlja nikakve posljedice.
Treća faza ispitivanja je trajala 3 mjeseca i to je to.
Šta će biti nakon nekoliko mjeseci ili godina, to niko ne zna.
Mi smo porodično prebolovali COVID-19, u skorije vrijeme se ne namjeravam cijepiti, ali ne kažem da neću za godinu-dvije, ako za tim osjetim potrebu, pod uslovom da se ne pokaže da je vakcina nesigurna. I to isključivo nas odrasle, djecu neću i ne želim.
Ovdje prvenstveno mislim na mRNA vakcinu, a zatim i na ove rusko/kineske. :thumbup:
Posteno, mi jos nismo prebolovali, ali ako nas ne uhvati do godisnjeg tamo nekad u aprilu mislim da cemo se tada vakcinisat. Necu ni ja djecu, mislim da nema smisla po svim pokazateljima.

Slazem se da je sve na vrat na nos oko ove vakcine, ali par bliskih ljudi je umrlo, tako da zaista nemam zelju da prenesem virus nekome
kritikos
Posts: 784
Joined: 12/01/2018 09:17

#11 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by kritikos »

Ne planiram se vakcinisati i ne zelim da vakcinisanje bude nametnutno. Ne zato sto sam anitvakser i ne znam ti sto sve kako nazivaju ljude sa drugacijim stavom. Nisam protiv vakcine i vakcinacije vec samo zelim vise nepristrasnih informacija i statistickih podataka. Ova sva euforija mi dodje kao da sam obavezan da kupim sljedece auto koje je autonomno vozilo (citaj vakcina) jer ono samo vozi, upravlja, pazi na razmak i pazi na tvoju sigurnost. A ja kazem da sam vise za elektricni automobil (citaj pririodne stvari) kojim bih da sam upravljam. Neko ce sada reci, jesi li normalan poredis zdravlje i auta? Nazalost ovo se toliko marketinski napumpalo i pravi se kupovna histerija, postaje moda....jaca od bilo cega do sada.
Uvodjenje vakcine koja ce vjestackim putem isprovocirati imuni sistem zahtjeva dovoljan broj uzoraka i visegodisnje pracenje rezultata ucinka, nuspojava i posljedica da bi se tek tako sa sigurnoscu kazalo ma odlicna je ona, to je to. Izvolite sjesti u autonomno vozilo odmah danas i nalozite mu da vas provoza po nasim magistralnim cestama a vi uredno odspavajte. Ko ima hrabrosti? Samo da napomenem gps signal se gubi na prevojima.

Citajuci ovaj tekst pazljivo:
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/amer ... /201206083

Ne mogu a da ne primjetim ove recenice i izjave strucnjaka:

Optimalno je prilagođena za generiranje efikasnog imunološkog odgovora", kazala je Gommerman

Sta znaci u ovom slucaju optimalno? Sto nije Sigurno je prilagodjena...?

Šta proizvodi jači imunološki odgovor: prirodna infekcija ili vakcina?
Stručnjaci navode da ni sami ne znaju. Međutim, kako kažu, vakcine protiv koronavirusa predvidljivo su spriječile bolest i daleko su sigurnija opklada.


Ni sami ne znaju, ali znaju sta je sigurnija opklada. WTF? Opklada? Strucnjaci? Kladjenje? Na tome se temelji teorema-dokaz-stav?

Ok, bas sam neki kenjator, izmisljam....to se tako kaze. Idemo dalje:

Suprotno tome, Covid vakcine nose mali rizik. Testirane su na desetinama hiljada ljudi bez ozbiljnih nuspojava - barem do sada.

Zabrinjavajuce, kljucne rijeci u ovoj recenici su BAREM DO SADA. Odlicno!
Barem do sada, sigurna opklada, optimalno. Pa da se nadovezem:

Dr. Moncef Slaoui, glavni savjetnik Operacije Warp Speed, rekao je da je do 10 posto učesnika u kliničkim ispitivanjima za vakcine zaraženo virusom, a da to nije znalo. Njihovi imunološki odgovori na vakcinu se analiziraju.


Njihovi imunoloski odgovori se analiziraju? Jako bitna recenica. Dali smo ljudima auta i veze nemaju da ne upravljaju njime vec je autonomno i testiramo ponasanje, a vec krenula serijska proizvodnja i izvoz u UK i pusteno i prodaju (automobil je samo simbolicka uporedba sa marketingom i euforijom oko vakcine).

Studije tima dr. Pepper i drugih pokazale su da imunološki odgovor evoluira u prvih nekoliko mjeseci nakon infekcije, ali svi koji su imali infekciju koronavirusom imaju određeni nivo zaštite za to vrijeme.


Imunoloski odgovor evoluira....odredjeni nivo zastite....za to vrijeme. Puno je tu neodredjenih parametara i nejasnoca Prvo koliko je to "odredjeno", drugo ovo "vrijeme" je kljucna rijec, a ovo "evoluira" me posebno uznemirava jer se prcka po imunoloskom sistemu insana samouvjereno. A za godinu, dvije vidjecemo kroz opkladu, optimalno i barem do sada.

Nismo vidjeli nikoga ko nije razvio neku vrstu imunološkog odgovora. Mislim da ti ljudi ne trebaju žuriti i uzeti vakcinu na isti način kao što to zaista rade ljudi koji su vrlo osjetljivi", rekla je dr. Pepper.

I za kraj, ja cu ga poslusati. Jer upravo u ovom tekstu je serija nedefinisanih odgovora, nepoznanica i sam savjet strucnjaka "ljudi ne trebaju zuriti i uzeti vakcinu". Ni on sam ne zna koju vrstu imunoloskog odgovor vakcina razvija. Siguran je da razvija NEKU!
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#12 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by spinel_ »

Bravo @kritikos :thumbup:
Nazalost, na ovom forumu nemas nikakav glas razuma da ljudi nesto procitaju, barem budu sumnjicavi naspram neceg novog. Vec kao stado i krdo samo napadaju ove sto imaju drugaciji stav od Gejca i WHO.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#13 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by dr_Evil »

kritikos wrote: 07/12/2020 09:35

Suprotno tome, Covid vakcine nose mali rizik. Testirane su na desetinama hiljada ljudi bez ozbiljnih nuspojava - barem do sada.

Zabrinjavajuce, kljucne rijeci u ovoj recenici su BAREM DO SADA. Odlicno!
Barem do sada, sigurna opklada, optimalno. Pa da se nadovezem:

Dr. Moncef Slaoui, glavni savjetnik Operacije Warp Speed, rekao je da je do 10 posto učesnika u kliničkim ispitivanjima za vakcine zaraženo virusom, a da to nije znalo. Njihovi imunološki odgovori na vakcinu se analiziraju.


Njihovi imunoloski odgovori se analiziraju? Jako bitna recenica. Dali smo ljudima auta i veze nemaju da ne upravljaju njime vec je autonomno i testiramo ponasanje, a vec krenula serijska proizvodnja i izvoz u UK i pusteno i prodaju (automobil je samo simbolicka uporedba sa marketingom i euforijom oko vakcine).

Studije tima dr. Pepper i drugih pokazale su da imunološki odgovor evoluira u prvih nekoliko mjeseci nakon infekcije, ali svi koji su imali infekciju koronavirusom imaju određeni nivo zaštite za to vrijeme.


Imunoloski odgovor evoluira....odredjeni nivo zastite....za to vrijeme. Puno je tu neodredjenih parametara i nejasnoca Prvo koliko je to "odredjeno", drugo ovo "vrijeme" je kljucna rijec, a ovo "evoluira" me posebno uznemirava jer se prcka po imunoloskom sistemu insana samouvjereno. A za godinu, dvije vidjecemo kroz opkladu, optimalno i barem do sada.

Nismo vidjeli nikoga ko nije razvio neku vrstu imunološkog odgovora. Mislim da ti ljudi ne trebaju žuriti i uzeti vakcinu na isti način kao što to zaista rade ljudi koji su vrlo osjetljivi", rekla je dr. Pepper.

I za kraj, ja cu ga poslusati. Jer upravo u ovom tekstu je serija nedefinisanih odgovora, nepoznanica i sam savjet strucnjaka "ljudi ne trebaju zuriti i uzeti vakcinu". Ni on sam ne zna koju vrstu imunoloskog odgovor vakcina razvija. Siguran je da razvija NEKU!

Pa ja, bas tako. Kad bi covjek tako razmisljao nikad ne bih sjeo u auto, jer ne znas ko sa druge strane vozi i da moze ubiti tebe i tvoju familiju, ali eto DO SADA je sve dobro proslo pa i dalje vozis.

Da se razumijemo nisam neki zagovornik vakcinacije tako brzo, super bi bilo da se to sve jos ispita. Ali ocito je da svijet, a pogotovo LIPA NASA nije u stanju da zastiti svoje gradjane, pogotovo starije populacije. Drzavni uhljebi placeno bolovanje, a ti MUjo ili bolestan na posao ili umri od gladi jer plate nema.

Hocemo li poubijati sve staro oko sebe ili cemo preuzeti dio rizika. Do svakoga je nek odluci
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#14 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Dozer »

Kako sam vec ranije na drugoj temi napisao...
Primio sam sve vakcine koje sam trebao da primim, kao i moja djeca. Medjutim, te vakcine su prosle visegodisnja ispitivanja, testiranja, i na kraju se pokazale kao najbolji nacin za suzbijanje raznih virusnih oboljenja. Dakle, nisam nikakav antivaxer, ali radi donjih stvari cu sacekati prije nego poletim da se vakcinisem, dok vidim malo kako ce to ici kod drugih. Prebolovao sam, uz vrlo blage simptome, kao i cijela moja porodica, tako da sad nemam nikakve potrebe da potrcim da se vakcinisem. Radije cu nekad na proljece opet uraditi seroloski test da provjerim da li jos uvijek imam antitijela, jer po nekoliko prijatelja koji su prebolovali jos u aprilu ili maju, a i sada imaju antittijela, vrlo je upitna ona info da imunitet traje samo 2-3 mjeseca.

A evo malo detalja o ovoj.
Prvo malo koincidencija vezanih za Pfizer (pri cemu je suludo misliti da i ostale farmaceutske kompanije bilo gdje nemaju slicnu semu)...

- Kineski biološki laboratorij u Wuhanu u vlasništvu je Glaxoa, koji slučajno posjeduje Pfizer, a cime upravljaju financije Black Rocka.
- Black Rock slučajno radi i sa francuskom AXA, i slučajno su i vlasnik njemačke tvrtke Winterthur, koja je slučajno izgradila kineski laboratorij u Wuhanu, a koji je slučajno kupio njemački Allianz, dok Vanguard ima kao dioničara Black Rocka koji kontrolise središnje banke i upravlja približno jednom trećinom globalnog investicijskog kapitala.
- Black Rock je, inače, i glavni dioničar Microsofta, u vlasništvu Billa Gatesa, koji je slučajno dioničar PFIZER-a, i trenutno je prvi sponzor SZO-a (Svjetske zdravstvene organizacije).

Interesantna gomila slucajnosti...

I kad se na to nadovezu i drugi detalji, na koje upozrovaju ranzi strucnjaci (ali koji nisu dio WHO i pratecih elemenata), dobije se jos kompletnija slika...

Sve ovo su činjenice koje se lako mogu provjeriti i u zvanicnim medicinskim bazama podataka.
1. Nikada nisu izolovali ovaj Sars-Cov-2 virus kompletan, nego samo dijelove RNK, na osnovu kojih su rekli da je to NOVI virus.
2. Izolovane sekvence RNK su 100% podudarne s nekoliko desetina drugih bakterija i virusa. Kako se onda na osnovu ovoga moze tvrditi da je ovo neki novi virus?
3. Pandemiju su proglasili nevjerovatno brzo, a mnogim strucnjacima je nejasno zasto i na osnovu cega.
4. Razne restrikcije su uvedene takodjer nevjerovatno brzo.
5. Vec u aprilu su imali prototip vakcine, sto je prakticno nemoguće s obzirom da tada nisu imali pojma s cime se bore, kako i pise pod 1. i 2.
6. 9 mjeseci kasnije, tj. danas, vec imaju ne jednu, nego gomilu spremnih vakcina, s navodnom.pouzdanoscu od preko 90%, sto je opet prakticno nemoguce jer, kako i sami tvrde, za pronalazak i testiranje vakcine su potrebne minimalno dvije godine.
7. Preko 85% zarazenih ili nemaju nikakve ili imaju blage simptome.
8. Trenutna smrtnost u odnosu na ukupno zarazene je 2,5% (oko 1,7M umrlih).
9. Jos uvijek se ne zna ni koliko traje imunitet onima koji su prebolovali, a jos se manje zna koliko ce dugo trajati imunitet od vakcine.

Trenutno je, i nakon godinu dana, zarazeno 0,93% svjetske populacije (oko 70M).
Ovo znaci da bi ovim tempom zaraze, i ako je to 1/3, tj. da je R0 = 3 kako tvrde, trebalo narednih bar 5 godina da virus obidje kompletnu populaciju.

Na kraju, i kada se sagledaju sve ove zvanicne cinjenice, postavlja se nekoliko vrlo ozbiljnih pitanja:
1. Sta ce tacno lijeciti i/ili sprijeciti famozna expresna vakcina?
2. Kako ce znati kome da je daju, s obzirom na simptomatske procente?
3. Sta ce se desiti ako vakcine budu imale fatalne posljedce i ko ce odgovarati za to?

Rusi svoje vec pelcuju, Englezi pocinju, a, kao sto svi vidimo - nema nijedne jedine informacije o bilo cemu nakon toga.

Jedina dobra vijest je sto je Biden javno rekao da vakcina nece biti obavezna u USA...
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#15 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Medobrundo25 »

Ako mi normalan zivot bude uslovljen vakcinom, vakcinisati cu se odmah, ako ne, onda cu ipak malo prickeati. Mislim da je to realno.
Raptor44
Posts: 365
Joined: 25/03/2017 14:02

#16 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Raptor44 »

Čim bude dostupna kod nas, prvi sam u redu.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#17 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Dozer »

Medobrundo25 wrote: 07/12/2020 10:47 Ako mi normalan zivot bude uslovljen vakcinom, vakcinisati cu se odmah, ako ne, onda cu ipak malo prickeati. Mislim da je to realno.
Ima i tu gomila stvari... Npr., ukoliko ne postoji zvanicni drzavni zakon kojim se nevakcinisanima ogranicava bilo sta, samim tim niko nema pravo uvoditi bilo kakva ogranicenja, tipa da avio kompanija ne dozvoljava putovanje ako neko nije vakcinisan, ili da se negdje ne moze uci, ili da se ne moze preci granica, itd.itd..

U takvim slucajevima ce pljustati tuzbe, a i odstete.
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#18 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Entropio »

Dozer wrote: 07/12/2020 10:43
A evo malo detalja o ovoj.
Prvo malo koincidencija vezanih za Pfizer (pri cemu je suludo misliti da i ostale farmaceutske kompanije bilo gdje nemaju slicnu semu)...

- Kineski biološki laboratorij u Wuhanu u vlasništvu je Glaxoa, koji slučajno posjeduje Pfizer, a cime upravljaju financije Black Rocka.
- Black Rock slučajno radi i sa francuskom AXA, i slučajno su i vlasnik njemačke tvrtke Winterthur, koja je slučajno izgradila kineski laboratorij u Wuhanu, a koji je slučajno kupio njemački Allianz, dok Vanguard ima kao dioničara Black Rocka koji kontrolise središnje banke i upravlja približno jednom trećinom globalnog investicijskog kapitala.
- Black Rock je, inače, i glavni dioničar Microsofta, u vlasništvu Billa Gatesa, koji je slučajno dioničar PFIZER-a, i trenutno je prvi sponzor SZO-a (Svjetske zdravstvene organizacije).

Interesantna gomila slucajnosti...
Ovoliku kolicinu netacnih informacija nisam odavno procitao. Sve sto si napisao je netacno i preuvelicano u stilu jeftinih teoreticara zavjere.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#19 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by banjaluka078 »

Nedostaje mi gore još opcija za glasanje. U principu, da, hoću, ali prije toga moram biti sigurna da je smijem primiti zbog nekih drugih oboljenja koje imam, zbog dugoročnog uticaja na njih. Ako to bude ok, onda nemam ništa protiv.
Brat i momak će svakako zbog svog posla biti među prvima koji će biti vakcinisani, tako da ću imati informacije iz prve ruke o eventualnim nuspojavama.
Vezirbh
Posts: 223
Joined: 17/07/2013 20:58

#20 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Vezirbh »

Prvom prilikom. Bolje nego oboliti. Prije neki dan primio vakcinu protiv gripe, inace se redovno vakcinisem protiv gripe svake godine. I zato zadnjih deset godina ne pamtim da sam imao temperaturu povisenu.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#21 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by spinel_ »

Vezirbh wrote: 07/12/2020 11:26 Prvom prilikom. Bolje nego oboliti. Prije neki dan primio vakcinu protiv gripe, inace se redovno vakcinisem protiv gripe svake godine. I zato zadnjih deset godina ne pamtim da sam imao temperaturu povisenu.
Svaka cast. Daj boze da i ovi ostali budu dosljedni i prime vakcinu protiv gripe.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#22 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by Puf »

Ovo treba da bude opcionalno.

Ko zeli neka se vakcinise i siguran je, nema sta popovati i palamuditi kako ovi sto se ne vakcinisu sire i ugrozavaju nekog. Vakcinises se i miran si.

Onaj ko ne zeli da se vakcinise njegov izbor, ako oboli oboli, ako prezivi prezivio i jest, ugroziti moze samo istomisljenika u vezi vakcinacije.

A ova prica "nece ovo nikad proci zbog ovih sto se ne vakcinisu" je debilna. Kao sto rekoh vakcinises se i ne sikiras se i ne zanima te ko se vakcinisao i ko ne, jer si ti rahat.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#23 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by dr_Evil »

Puf wrote: 07/12/2020 11:35 Ovo treba da bude opcionalno.

Ko zeli neka se vakcinise i siguran je, nema sta popovati i palamuditi kako ovi sto se ne vakcinisu sire i ugrozavaju nekog. Vakcinises se i miran si.

Onaj ko ne zeli da se vakcinise njegov izbor, ako oboli oboli, ako prezivi prezivio i jest, ugroziti moze samo istomisljenika u vezi vakcinacije.

A ova prica "nece ovo nikad proci zbog ovih sto se ne vakcinisu" je debilna. Kao sto rekoh vakcinises se i ne sikiras se i ne zanima te ko se vakcinisao i ko ne, jer si ti rahat.
Sta ako ovaj nevakcinisani, zarazi moju staru i ista umre od korone, smijem li ga onda tuziti za ubistvo iz nehaja? Pitam za prijatelja
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#24 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by spinel_ »

Pa zastiti je s vakcinom i nema virusa :thumbup:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#25 Re: Anketa: Da li cete se vakcinisati protiv korone?

Post by dr_Evil »

Ah pa tako, ti bi da te odgovorni sprijece da ne ubijes nekoga. Ali evo recimo da moja majka nije medju tim sta vakcina djeluje na njih, jer ucinkovitost nije 100%, da li ja tebe onda po narodnoj pravdi imam pravo ubiti i ne odgovarati za tebe? ILi ce drzava te uhapsit jer ubijas neduzne ljude, ili nikom nista da se branis ljudskom gluposcu
Locked