Anime

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
hungalas
Posts: 46
Joined: 24/07/2013 03:09

#801 Re: Anime

Post by hungalas »

spree wrote:
Ultraviolent wrote:Ne gledam DB nit me zanima. Gledao sam dbz jedino. Je li to sad definitivno kraj dragon ball serijala ili ce bit opet neki novi?
Bice nastavak. Ipak je to zlatna koka toei animationu. Nekada krajem godine ide i film. Ko se imalo svidio dbz sigurno bi mu se svidio i dbs.
Nije istina da bi mu se svidio i DBS. Ja sam odrastao uz DB. Znači svaku igricu, od Sagas preko Budokai Tenkaichi, Raging Blast do XV 2, svaki dub, od japanskog do Kai, mangu, sate i sate proveo čitajući Daizenshuu, i očima ne mogu DB Super. Stvarno preloše urađeno. Animacija je nikakva, bolju daleko imao DBZ. Priča predvidljiva i uništena, razvoj karaktera nikakav, svi uništeni samo da bi se Goku unaprijedio, Vegetu prebije ona Arale. Filler da, ali idalje preloše. Ništa novih formi, samo uzete stare i obojene drugačije, čak i Ultra Instinct ti dođe ustvari Kaio-ken + False Super Saiyan iz Slug filma, samo obojeno. Mislio sam bio da će Black arc biti dobar, jer Trunks je jedan od boljih karaktera općenito, ali su usrali obavezno. Tačno mi je GT bio bolji, barem su pokušali biti originalni sa SSJ4, forma je fantastična i ima dobar backstory.
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#802 Re: Anime

Post by spree »

O ukusima se ne raspravlja. Npr. Trunks je mene oduvijek nervirao. Sto se tice formi to si u pravu, trebalo je nesto drugačije osim boje, ali valjda zele da se približe i onim ne toliko zagrizenim u smislu da prepoznaju gokua. Za animaciju se isto slažem, ali bez obzira, meni je dbs sasvim ok. Nemaju sta vise uraditi, pa su prosirili na druge univerzume i kao vratili se orginalu u smislu održavanja turnira. Black arc mi je smor jer sam jedva čekao turnir da pocne. I uvijek je db bio manje vise predvidljiv. Meni se recimo svidja sto napokon malo razdvajaju gokua i vegetu. Ono da malo idu u svojim pravcima. Postalo je dosadno da vegeta prati gokua. Po meni ne treba se toliko vezati sa dbz jer pretežno covjek ima simpatije prema necemu iz djetinjstva i ima samo najbolja sjecanja. I tamo je bilo tonu gresaka. Najveća glupost u dbs je sto power levele sjebali. Bez obzira na sve jedva cekam nastavak.
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1619
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#803 Re: Anime

Post by Ultraviolent »

hungalas wrote:Naruto je meni jedan od losijih animea koji sam gledao. Stvarno pretjerana količina fillera, ne mogu toliko. Dragonball i Dragonball Z su već apsolutno druga krajnost. Fantastican anime, iako i on ima solidnu količinu fillera, barem nije konstanto neki flashback, to me toliko opere... Super mi je bio preloš, stvarno kritičan u svakom pogledu, od animacije i muzike do priče i character developmenta, 0 jednostavno. Zato i nisam toliko hypean za Broly movie iako mi je Broly jedan od dražih karaktera. One Piece sam davno bio krenuo gledati, ali nije me ništa specijalno privuklo.Ima meni lično masu boljih animea, klasici kao YuGiOh i Digimon, jednostavno predobro. Također Overlord, Log Horizon, Quanzhi Gaoshou, Boku no Hero Academia, Akame ga Kill (iako su masakrirali kraj), Attack on Titan, Code Geass, Another, Ao no Exorcist, Fate/stay Night UBW, Fate/zero, FMA i FMA:B, i sigurno još bar 500 drugih su mi daleko bolji od Naruta, One Piece, Dragonball GT i Super.
Stoji. No opet zavisi kako gledas na sve. Meni recimo su OP i Naruto animei djetinstva i tesko sta me moze odvratiit od istih (silni fileri, lose animacije etc). Kod animea volim dobar fajt sa dobrim backstoryem i dobrom animacijom i sve ostalo cu zanemariti (naruto). Isto tako volim jako dobru pricu pored koje cu zanemariti losu animaciju i slicno (One Piece). Dok recimo kod DB mi se ne sviđa ni fajt, a ni prica, koje ustvari i nema.
I pored toga vecinu tvojih navedenih animea koji su vrhunski i vjerovatno bolji (dodao bi jos tu HxH, Tokyo Ghoul, Death Note, Bleach..) ne mogu ih porediti nit stavljat na istu listu sa ova dva iznad jer sam nostalgican i emotivno vezan za iste. Ipak su mi to prvi animei ikad xd.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#804 Re: Anime

Post by MarlboroGold »

Nema dalje od Death Note. Mislim da je za većinu najbolji anime svih vremena.
Nakon Death Note bih svrstao DBZ, Code Geass, FMA: Brotherhood i Bleach.

Volim One Piece mangu i samo to još i čitam i gledam od mange/anime, ali anime mi nikad nije legao... prestao gledati nakon Sky Island i borbe sa Eneru-om (Enel-om).
hungalas
Posts: 46
Joined: 24/07/2013 03:09

#805 Re: Anime

Post by hungalas »

Ultraviolent wrote:
hungalas wrote:Naruto je meni jedan od losijih animea koji sam gledao. Stvarno pretjerana količina fillera, ne mogu toliko. Dragonball i Dragonball Z su već apsolutno druga krajnost. Fantastican anime, iako i on ima solidnu količinu fillera, barem nije konstanto neki flashback, to me toliko opere... Super mi je bio preloš, stvarno kritičan u svakom pogledu, od animacije i muzike do priče i character developmenta, 0 jednostavno. Zato i nisam toliko hypean za Broly movie iako mi je Broly jedan od dražih karaktera. One Piece sam davno bio krenuo gledati, ali nije me ništa specijalno privuklo.Ima meni lično masu boljih animea, klasici kao YuGiOh i Digimon, jednostavno predobro. Također Overlord, Log Horizon, Quanzhi Gaoshou, Boku no Hero Academia, Akame ga Kill (iako su masakrirali kraj), Attack on Titan, Code Geass, Another, Ao no Exorcist, Fate/stay Night UBW, Fate/zero, FMA i FMA:B, i sigurno još bar 500 drugih su mi daleko bolji od Naruta, One Piece, Dragonball GT i Super.
Stoji. No opet zavisi kako gledas na sve. Meni recimo su OP i Naruto animei djetinstva i tesko sta me moze odvratiit od istih (silni fileri, lose animacije etc). Kod animea volim dobar fajt sa dobrim backstoryem i dobrom animacijom i sve ostalo cu zanemariti (naruto). Isto tako volim jako dobru pricu pored koje cu zanemariti losu animaciju i slicno (One Piece). Dok recimo kod DB mi se ne sviđa ni fajt, a ni prica, koje ustvari i nema.
I pored toga vecinu tvojih navedenih animea koji su vrhunski i vjerovatno bolji (dodao bi jos tu HxH, Tokyo Ghoul, Death Note, Bleach..) ne mogu ih porediti nit stavljat na istu listu sa ova dva iznad jer sam nostalgican i emotivno vezan za iste. Ipak su mi to prvi animei ikad xd.
Ma dobro, imas tu dodati jos koliko hoces animea stvarno. Ali da, pretezno nas nostalgija veze izgleda.
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#806 Re: Anime

Post by zipoo »

Db, OP, Naruto su anime koji cilja odredjena doba. I od njih je napravljen brend. OP mi je tu najbolji. Nije sami vrh, ne gledam anime ali je manga zanimljiva, ima pricu, komicna je. I to je vjerovatno najduzi pisani materijal koji citam(13 godina).
Manje vise ti nabrojane anime su klasike i za mene jedino od njih odskacu FMA:B i DN. Ostalo u rangu DBZ, Naruto i OP.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#807 Re: Anime

Post by biggrin »

Pocelo je prikazivanje treće sezone Sword Art Online, pa ko nije gledao prve dvije, od srca preporučujem. Kakva će ispasti treća, živi bili pa vidjeli
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1619
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#808 Re: Anime

Post by Ultraviolent »

Prvi dio prve sezone (gdje se komotno mogla i izavrsiti ista) je bio dobar. Ostatak, kao i druga sezona su bezveze skroz :D
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#809 Re: Anime

Post by biggrin »

Ultraviolent wrote:Prvi dio prve sezone (gdje se komotno mogla i izavrsiti ista) je bio dobar. Ostatak, kao i druga sezona su bezveze skroz :D
`ta ti znaš?! :D drugi dio druge sezone je bio `nako, sve prije toga mi je odlično

sad mi naumpade još jedna preporuka, One Punch Man...meni jedna od omiljenih
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1619
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#810 Re: Anime

Post by Ultraviolent »

Ma pusti te romantike hehe, gledaj Overlord mracniju verziju SAO, ako vec nisi :D

One Punch je vrhunski i mislim da su ga svi gledali. Ne znam kakva ce biti druga sezona (DUGOISCEKIVANA) jer imaju novog direktora, ne radi ih vise madhouse i tako.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#811 Re: Anime

Post by biggrin »

Nisam to gledao, al evo od sad imam namjeru, pa kad stignem :)

Pošto vidim da si pitao za Boruta ranije, više zarad zasluga Naruta sam počeo to gledati, odgledao jedno 30-40 epizoda, koje uz to uglavnom nisu ni filleri i odustao...sranje par excellence. jel se kasnije sta popravilo ne znam, al mi se nije vrijeme gubilo na to.

Kad smo kod preporuka, evo još jedna - Monster. Totalno atipičan anime, koji bi hladno mogao biti bez izmjena adaptiran u odličnu triler seriju...i čudi me da to niko do sada nije uradio
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1619
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#812 Re: Anime

Post by Ultraviolent »

Pogledaj obavezno :thumbup:

A Boruto se jeste popravio, no i ja ga naravno gledam zbog karaktera iz Naruta :D
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#813 Re: Anime

Post by biggrin »

Nastavio se Tokyo Ghoul...nakon gledanja nove epizode utješilo me što pročitah negdje da je potrebno čitati strip, da bi se u potpunosti pohvatalo o čemu se sada radi...osjećao sam se kao da nastavljam gledati neku serijuj nakon 5 godina pauze, pa se pokusavam kao prisjetiti ko je ko i koga i kako i... :shock:
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#814 Re: Anime

Post by zipoo »

manga je zavrsena, batalite anime
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#815 Re: Anime

Post by biggrin »

pa dobro i najavljeno je kao zadnja sezona, a nekako mi žao nepogledati do kraja...no mnogo votafakova visi u zraku :D
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#816 Re: Anime

Post by zipoo »

meni je i manga skroz konfuzna bila, kraj je usran pravo
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1619
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#817 Re: Anime

Post by Ultraviolent »

Zavrsio sam my naruto academi :lol:
Ne znam stvarno sta da kazem, nako dobar sonen anime malo izliva emocija, fine animacije, dobrih fajtova tu i tamo.

Poceo sam i trecu sezonu attack on human :D jbg (gdje su titani ba :-x )
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#818 Re: Anime

Post by biggrin »

bio je, cini mi se, i nekakav spin off rock lee, pa eto sad nakon academy mozes i sa tim protračiti vrijeme :D

Attack on Human treća sezona mi je generalno taraba do zadnje epizode. Na kraju, naročito nakon odjavne špice, zakuhaše ga, tačno da im majku spomeneš što sad prave polugodišnju pauzu :D

Jel iko gledao Violet Evergarden? Valja li to šta?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#819 Re: Anime

Post by SmokingMan »

Jedva cekam novu sezonu Sidonia no kIshi i novi BLAME movie koji vjerovatno neće izaći prije 2 kvartala 2019.god.Ghost in the shell (moj najdraži anime) uskoro ide u nove 2 sezone. :thumbup:

Šteta za AOT 3 sezonu,valja čekati "drugi dio" do Aprila...
Last edited by SmokingMan on 16/10/2018 13:14, edited 2 times in total.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#820 Re: Anime

Post by SmokingMan »

.
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#821 Re: Anime

Post by zipoo »

da vam bacim spojler za Aot :lol:
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#822 Re: Anime

Post by biggrin »

zipoo wrote:da vam bacim spojler za Aot :lol:
haj nemoj :D mogao bi i ja neku teoriju razbaciti, al kakko bi ista sadrzavala dijelove iz 3.sezone, suzdrzacu se zbog onih koji sad tek gledaju
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#823 Re: Anime

Post by biggrin »

pogledah i ovu novu epizodu Tokyo Ghoul. Ova serija je tačno došla do nivoa da izgleda kao trailer za neku odličnu seriju, koja se mora pogledati...valjda će neko u skorijoj budućnosti uobličiti ovu priču kako treba i staviti je na male ekrane...grehota da ovako prođe
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1619
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#824 Re: Anime

Post by Ultraviolent »

A daj jebo te kakav cliffhanger u aot, puuu ko ce sad cekati :D

Vrijeme je za Tokyo Ghoul 4 i Overlord 3 :thumbup:
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#825 Re: Anime

Post by biggrin »

Ultraviolent wrote:A daj jebo te kakav cliffhanger u aot, puuu ko ce sad cekati :D
To čak nije ni bio dio epizode, a uspio je izvuči čitavu osrednju sezonu :)
Post Reply