Anime

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#726 Re: Anime

Post by BAN___KAI »

Mega Man X wrote:Od svega mogućeg na "tržištu" anime-a, gledao sam originalni Dragon Ball, DBZ i Initial D, malo Dragon Ball GT.
Dragon Ball Super mi nije "lego" jer mi nije ko DBZ nikako.

Kontam početi gledat Kill la Kill i Gurren Lagann jer su isti kreatori.

I da, ko je zainteresovan za downhill/uphill noćne trke, nek odgleda Initial D. Neće se pokajat, a može početi i slušati vrstu muzike koja se zove "Eurobeat", koji je nakon Initial D postao, hajmo reći, kultni status.

Ili ako neko voli "drag" trke onda Wangan Midnight.
Guren Lagann ti je savršenstvo :D Imaš i remastered HD filmove ako hoces brzo da pregledaš

A DB Super je meni smece najvece. Jbt sami dizajn likova je katastrofalan
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#727 Re: Anime

Post by numizmatic »

SmokingMan wrote:Sve ima svoje razloge. :)
MysteriousMan :lol:

Haj taman sam u potrazi za nečim novim otkako sam došla pred kraj Naruta :cry: tako da mi ovo ide na listu :thumbup: Mada me iznenađuje da ti se sviđa moram priznati. Jesi li gledao Clannad?

Btw Noragami :thumbup: Vrh!!
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#728 Re: Anime

Post by SmokingMan »

numizmatic wrote:
SmokingMan wrote:Sve ima svoje razloge. :)
MysteriousMan :lol:

Haj taman sam u potrazi za nečim novim otkako sam došla pred kraj Naruta :cry: tako da mi ovo ide na listu :thumbup: Mada me iznenađuje da ti se sviđa moram priznati. Jesi li gledao Clannad?

Btw Noragami :thumbup: Vrh!!
Misterizozan sam poput Kosmosa,i volim njegovu prirodu. :D

Dok nisam upozao jednu sada,meni jako dragu osobu koja se duboko nastanila u mome srcu,čak iako nismo uspjeli postati ništa više od prijatelja (ali ne žalim,jer znao sam da nikada ne bi mogli pružiti jedno drugome ono za čime svako od nas toliko žudi[/b],eto ostali smo jako dobri i prisni prijatelji,bolje reći kućni,ona je se skrasila sa osobom za kojom je toliko tragala.Sada žive zajedno.I ja sam sretan zbog toga.Zahvalan sam joj jer me je naučila šta znači istinski voljeti nekoga,bez površnosti.I da budem iskren nikada nisam nikoga toliko volio,ona je moje duševno zadovoljstvo.I ja je smatram dijelom svoje porodice.) uopšte nisam volio romantični anime sa primjesom drame.A sve je nekako počelo sa njenim preporukama.Na početku je sve bilo,gledat ću,ostavit ću to za drugi dan,je sam baš bio u jednom jakom anksioznom stanju,kada mi nije bilo ni do ničega,nisam imao nikako dobar san,slabo sam jeo,pio sam puno kafe,jednostavnije rečeno,sav sam bio naelektrisan. :lol:

Elem,sve je počelo sa nečim daleko do romantike,Grave of the Fireflies,nakon kojeg sam ostao apsolutno oduševljen,pomalo opčinje dubinom tematike,empatije i drame koja je prožimala čitav film.Uslijedio je nedugo zatim i Gardens of words,jednostavno priča me je toliko dirnula da nisam mogao kraj filma dočekati bez suza,tako je isto bilo i za Your name,pa i 5 centimeters per second na kraju,kojeg sam toliko osobno shvatio,ponajviše zbog Tonoa Takakija,jednostavno kada gledam anime ja moram i da osjetim sve emocije koje osjete i glavni likovi,jer drugačije ne mogu da shvatim dubinu priče,a poruka koja se želi prenijeti gledatelju mi je jako bitna.Ja jednostavno prezirem sjediti 1,5 sat a da iz gledanja animea ne izvučem neku poruku za sebe.

Ah...Citat iz jedne od najljepših scena u animeu 5.centimeter per second. :srce:

...And right then it felt like I finally understood where everything was, eternity,the heart,the soul.It was like I was sharing every experience I'd ever had in my past 13 years.And then,the next moment,I became unbearably sad.I didn't know what to do with these feeling.Her warmth,her soul.How was I supposed to treat them? That,I did not know.Then right then,I clearly understood that we would never be together.Our lives not yet fully realized,the vast expanse of time.They lay before us and there was nothing we could do.But then,all my worries,all my doubt,started melting away. All that was left were Akari's soft lips on mine.
Kao i još drugi neki,meni dragi....

In the end, the train stood 2 hours motionless in the middle of nowhere.
Every minute seemed like an eternity.
Time felt crept by slowly, with clear malice towards me. All I could do was grip my teeth and try to hold back my tears...
Akari... Please, don't wait for me...
If you'd just go home.
Yesterday, I had a dream... A dream I have had since long ago. In that dream, we had yet to turn 13. We were in a vast countryside, completely covered with snow. The lights of the houses extended far into the distance, a dazzling sight. We walked on the thick caprpet of fresh snow, but did not leave any footprints. And like that... 'Someday we will be able to watch the cherry blossoms together again'. Both of us, without any doubt... That's what we thought.


Volio bih da sutra mogu ustati i reći da ovaj anime nikada nisam ni pogledao,samo zbog velike nostalgije i želje da ga opet iznova pogledam.

To su animei koji ispunjavaju moj život,romansa,drama,tragedija.
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#729 Re: Anime

Post by numizmatic »

Aha, nisi gledao Clannad.

:thumbup:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#730 Re: Anime

Post by SmokingMan »

Nikako loš za ubiti vrijeme.

Malo zamjeram pretjeranom filozofiranju,posebno misterioznom Jonh Paul.u.

Ali svakako za je preporuke. :thumbup:

Image
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#731 Re: Anime

Post by SmokingMan »

Legend of the galactic heroes. :thumbup:

Must watch

Image
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#732 Re: Anime

Post by Sanjarko »

Ima li vecinom ovih crtanih na vecini ovih popularnih stranica za njih. Kontam ih poceti malo vise gledati jer nekako mi se cini da je teze doci do serija i filmova nego do crtanih na internetu ili mi se samo cini.
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#733 Re: Anime

Post by zipoo »

Ima, a i cini ti se
Na torentu mozes naci 95 % filmova i serija
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#734 Re: Anime

Post by Sanjarko »

:kakoste:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#735 Re: Anime

Post by SmokingMan »

Nije loš ali je nišsta više osim jedna nedorečena sci-fi-cyperpunk-action-distopija,malo sam više očekivao kroz sami trejler,ali ispalo je suprotno od najavljenog,više se obraćalo pažnje na animaciju,pojedine action scene od kojih zastaje dan,ali to je opet premala utjeha.Bolje da su od mange napravili serijal nego što su snimili "iskaspljeni" film.Ako ipak imate vremena na pretek bacite pogled....nećete umrijeti od dosade,ima i gorih ostvarenja od ovoga. :zjev:

Image
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#736 Re: Anime

Post by Truba »

gledo stari patlabor... ništa posebno
neću ni dvojku ni trojku gledati
User avatar
Alighieri
Posts: 1210
Joined: 24/02/2018 17:11
Location: Herzegovina

#737 Re: Anime

Post by Alighieri »

Ima li neko profil na myanimelist da ga dodam?

Trenutno gledam:

1 -Amnesia - TV 1/12 +
2 -Ansatsu Kyoushitsu (TV) 2nd Season - TV 1/25 +
3 -Bakemonogatari - TV 4/15 +
4-Boku no Hero Academia 2nd Season - TV 2/25 +
5 Busou Shoujo Machiavellianism - TV 1/12 +
6 Dragon Ball Super Airing - TV 16/131 +
7 Fate/Apocrypha - TV 1/25 +
8 Hajimete no Gal - TV 5/10 +
9 Kakegurui - TV 1/12 +
10 Kizumonogatari I: Tekketsu-hen - Movie -/1 +
11 Nanatsu no Taizai: Imashime no Fukkatsu Airing TV 5/24 +
12 One Piece Airing - TV 823/- +
13 Overlord II - TV 3/13 +
14 Shirobako - TV 2/24 +

Pregledao 142 animes, 21 plan to watch. Čitam i mange tu i tamo, ako neko hoće uzeti attack on titan 1-6 i death note 1-4, darkwood, neka mi se javi preko pp, nove su, jednom pročitane, platio 6KM, prodaj po 5, forumašima po 4 :thumbup:
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1615
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#738 Re: Anime

Post by Ultraviolent »

WTF koji sam ja debil tek sad vidjeh overlord drugu sezonu :zid:
Prije toga rewatch prvu is a MUST :run:
User avatar
Alighieri
Posts: 1210
Joined: 24/02/2018 17:11
Location: Herzegovina

#739 Re: Anime

Post by Alighieri »

Ja ne gledam po mjesec i više anime, pa zaredom po 50 epizoda u jednom danu :D

Overlord mi se ne dopada, prva sezona solidna, druga možda i bolja za mrvicu.
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1615
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#740 Re: Anime

Post by Ultraviolent »

Ne gledam ni ja. Osim ovih par mainstream sto pratim hefticno. Ali kao sto kazes kad naleti neki pa binge watch sezonu, dvije :lol:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#741 Re: Anime

Post by SmokingMan »

Ko nije gledao,topla preporuka. :thumbup:


Image
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#742 Re: Anime

Post by Broly_the_Legend »

Jbt ovdje se nesta i pisalo, nisma se ulogovao 4 mjeseca :zzzz:

Zaboravio sam i sta sam pregledao ranije, gledam samo ovaj dbs koji ce ce privremeno da zavrsi. Slabo se ima i vremena jbg.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#743 Re: Anime

Post by SmokingMan »

Koje njesra od 130.te epizode.Mislim kako će kreatori animea objasniti realni razlog preživljavanja Androida 17,kada on u suštini uopšte i ne postoji.Naći će neko pirovo objašnjenje tipa kako on može generirati neograničenu količinu energije,neophodne za neku energetsku super-zaštitu koja mu je omogućila da preživi samo-uništenje.Kada bi se sakupile sve kontradiktorne stvari iz DBS.a,mogla bi se napisati jedna opširnija analiza besmislenog Arc.a.
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#744 Re: Anime

Post by spree »

Haj dobro to nego ko je spucao gokua hakaijem? Ja mislio friza, a izgleda da nije.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#745 Re: Anime

Post by SmokingMan »

spree wrote:Haj dobro to nego ko je spucao gokua hakaijem? Ja mislio friza, a izgleda da nije.

Mene sve to pomalo podsjeća na onu davnu minulu bitku između Adroida 19 i Kakarota.

Image

Kao da su inspiraciju za kakarotovo prepterećenje tijela usred intenzivnog korištenja Ultra instikta pronašli u baš toj borbi.

Mogli su koliko toliko sa 2 zadnje epozode spasiti čitav arc,ali su ga još više usrali.
User avatar
Alighieri
Posts: 1210
Joined: 24/02/2018 17:11
Location: Herzegovina

#746 Re: Anime

Post by Alighieri »

Počeo sam opet gledati po epizodu dnevno. Trenutno sam na Bakemonogatariju.

Možda kasnije, pred spavanje, pogledam 7 deadly sins, došao sam do 5 ili 6 epizode, moram provjeriti.
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#747 Re: Anime

Post by spree »

SmokingMan wrote:
spree wrote:Haj dobro to nego ko je spucao gokua hakaijem? Ja mislio friza, a izgleda da nije.

Mene sve to pomalo podsjeća na onu davnu minulu bitku između Adroida 19 i Kakarota.

Image

Kao da su inspiraciju za kakarotovo prepterećenje tijela usred intenzivnog korištenja Ultra instikta pronašli u baš toj borbi.

Mogli su koliko toliko sa 2 zadnje epozode spasiti čitav arc,ali su ga još više usrali.
Mislis da je preopterećenje? Moguce, mada bas bezveze. Ja kontao da ga je Frieza pogodio onom hakai energijom od Topoa. Kad sam vidio da nije onda reko mozda ga je neko treći. Dosta su usrali, ali haj jos uvijek uzivam gledati. I bas mi je godra bilo kad sam pročitao da ce biti nova sezona. U ovoj zadnjoj ocekujem neki twist od Toriame.
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#748 Re: Anime

Post by pici »

Image
:thumbup: preporuka i samo za 18+

User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#749 Re: Anime

Post by SmokingMan »

spree wrote:
SmokingMan wrote:
spree wrote:Haj dobro to nego ko je spucao gokua hakaijem? Ja mislio friza, a izgleda da nije.

Mene sve to pomalo podsjeća na onu davnu minulu bitku između Adroida 19 i Kakarota.

Image

Kao da su inspiraciju za kakarotovo prepterećenje tijela usred intenzivnog korištenja Ultra instikta pronašli u baš toj borbi.

Mogli su koliko toliko sa 2 zadnje epozode spasiti čitav arc,ali su ga još više usrali.
Mislis da je preopterećenje? Moguce, mada bas bezveze. Ja kontao da ga je Frieza pogodio onom hakai energijom od Topoa. Kad sam vidio da nije onda reko mozda ga je neko treći. Dosta su usrali, ali haj jos uvijek uzivam gledati. I bas mi je godra bilo kad sam pročitao da ce biti nova sezona. U ovoj zadnjoj ocekujem neki twist od Toriame.
Pa Ultra-instict je kao jedan vid naprednog mentalnog stanja "transa","reakcija" podsvijesti,kada njegovo tijelo u borbi samo reaguje bez toga da umom uopšte kontroliše svoje tijelo,svoje pokrete,što mu ujedno omogućava da se fokusira na protivnika bez ikakve svijesnosti o okolini u kojoj se nalazi.Samo stanje ima potencijal daleko veći nego kada je koristio SSJ blue Kaio-ken 20x koji je bio poprilično inefektivan protiv Jirena,što mu je dodatno trošilo staminu.Sjećaš se kakve je bolove imao prilikom probne borbe sa Hit.om,da mu se tijelo počelo gotovo raspadati tokom intenzivnog korištenja kaio-ken tehnike.U početku je zbog slabog naprednog stadija tehnike mogao istu mogao koristit kako bi samo izbjegavao jirenove pokrete,sve dok se njegov um u trećem pokušaju upotpunosti nije odvojio od tijela,što mu je omogućilo da istovremeno koristi tehniku za samoodbranu i napad,bez ikakovg razmišljanja i naprezanja tokom borbe.

Moja neka teorija je da je promjena kakarotovg emotivnog stanja,kojeg je Jiren uzrokovao kada je htio uništiti dio platforme gdje su bili smješteni njegovi prijatelji,poremetio balanas/harmoniju koja je bila neophodna kako bi se u potpunoj kontroli održalo ovo stanje transa,koje mu je ujedno omogućilo kontrolisanje ogromne količine akumulirane energije.Stres prirodno uzrokuje promjenu psihološkog stanja čovjeka i njegove koncentracije,rasploženja.Pa tako da je moguće da je i nekontrolisani višak energije upravo svoj put pronašao u eventualnoj tahikardiji,mislim pomalo bizarna ideja,ali najbliža nekoj istini.
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#750 Re: Anime

Post by spree »

Ma znam za fazon preopterećenja, ali eto kontam sam da bi UI mogao biti skroz drugo stanje, odnosno da ga nista ne moze poremetiti. Neki zen gdje faktički on nema kontrolu. Zato mi je bilo bezveze sto uopste moze pricati, dobro to je tek nakon sto ga je master. Nije ti losa teorija uopste, ali vidimo u sljedećoj epizodi o cemu se radi. Mene je na zaključak da ga je neko pogodio navela cinjenica da je odjednom postao obavijen tamno ljubicastom svjetloscu. Valjda sljedeće sedmice bude ova zadnja. Ja ko budala prosle sedmice cekao 130-u kad ono sat pred procitam da je odgodjena.
Post Reply