Anegdote

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
John Cleese
Posts: 37281
Joined: 25/05/2010 18:30

#1 Anegdote

Post by John Cleese »

Koje imaju veze s ovim podforumom, naravno - tu bi spadali i vasi susreti, mozda i razgovori s muzicarima, koncertni dozivljaji i tome slicno :D

Boui prica sta je Dzeger odgovorio liku koji mu je na jednom od prvih koncerata grupe doviknuo da se da ošišati: https://www.youtube.com/watch?v=N7-7HJCXx10&t=51s :D
John Cleese
Posts: 37281
Joined: 25/05/2010 18:30

#2 Re: Anegdote

Post by John Cleese »

Stiv Vaj prica kako ga je Zapa maltretirao na audiciji:

https://www.youtube.com/watch?v=Xx1RguHA4XE :D
John Cleese
Posts: 37281
Joined: 25/05/2010 18:30

#3 Re: Anegdote

Post by John Cleese »

Ingvi Malmstin i njegova ekipa su se, putujuci avionom, obeznanili alkoholom i pravili su pizdarije - ostalim putnicima je to smetalo, pa su pozvali stjuardesu koja je izgrednike polila ledenom vodom i dobila ovakav odgovor: https://www.youtube.com/watch?v=eUFzzy1Qg5w&t=29s

Malmstin je kasnije, inspiriran vlastitim rijecima, tako naslovio i album i jednu od kompozicija na njemu :D
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#4 Re: Anegdote

Post by Nierika »

Nakon jednog koncerta Rambo Amadeusa me drugarica odvela s njim i članovima benda u kafanu. Ljudi oko mene ga generalno baš gotive al' ja znam sveukupno 2-3 njegove pjesme i pojma nisam imala šta da kažem-pitam-išta. Ali je kjut bila čitava situacija. :D
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#5 Re: Anegdote

Post by Sydnor »

Prije 10 god otišo do jarana u njegov rodni grad i slučajno se zapio sa jednim tad poznatim folkerom. Ulazim sa jaranom u diskoteku ovaj njega odmah haj brate sjedite sa mnom, haj sa mnom i mi sjednemo. On i 3 cure, jedu mu iz ruke sve tri. Kako ko dolazi pozdravlja se i šalje ture, ma uništio se ko poslijeratna privreda BiH, zatvorili smo diskoteku.

Odpeljamo se nekako kući, jaran ništa ne spominje a ja nemam snage pitat ko je, kontam mora da je neki krimos ili sin nekog jakog privrednika i smetnem ja to s uma.

Godinu poslije listam kanale kad on na DM-u pjeva, ispljunu vodu na tv ko u filmovima. Momak ubi :lol:

Nazovem jarana reko jesmol mi onda pili s tim i tim, kae jesmo pa to mi komšija druga kuća od mene, zar nisi znao. Jbg rekoh, nisam :lol:
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#6 Re: Anegdote

Post by Piaty »

Sydnor wrote: 02/09/2022 22:58 Prije 10 god otišo do jarana u njegov rodni grad i slučajno se zapio sa jednim tad poznatim folkerom. Ulazim sa jaranom u diskoteku ovaj njega odmah haj brate sjedite sa mnom, haj sa mnom i mi sjednemo. On i 3 cure, jedu mu iz ruke sve tri. Kako ko dolazi pozdravlja se i šalje ture, ma uništio se ko poslijeratna privreda BiH, zatvorili smo diskoteku.

Odpeljamo se nekako kući, jaran ništa ne spominje a ja nemam snage pitat ko je, kontam mora da je neki krimos ili sin nekog jakog privrednika i smetnem ja to s uma.

Godinu poslije listam kanale kad on na DM-u pjeva, ispljunu vodu na tv ko u filmovima. Momak ubi :lol:

Nazovem jarana reko jesmol mi onda pili s tim i tim, kae jesmo pa to mi komšija druga kuća od mene, zar nisi znao. Jbg rekoh, nisam :lol:
Ko je? Kemal Hasic?
User avatar
Vam
Posts: 4023
Joined: 26/08/2022 22:59

#7 Re: Anegdote

Post by Vam »

U avionu iz Beca za Sarajevo, sve bosanaci naravno, ali avion poluprazan, Enes Begovic sjedi par redova iza mene. I jedan lik koji je sjedio ispred mene okrenu se i poce razgovor sa Enesom...

"Zdravo Enese, legendo, otkud ti?"

"Zdravo, zdravo..."

"Znas ti mene? Jel me se to ne sjecas?"

"Ja stvarno ne mogu da se sjetim..."

"Pa ja sam bio na tvom koncertu." :lol:
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#8 Re: Anegdote

Post by Sydnor »

Piaty wrote: 03/09/2022 08:39
Sydnor wrote: 02/09/2022 22:58 Prije 10 god otišo do jarana u njegov rodni grad i slučajno se zapio sa jednim tad poznatim folkerom. Ulazim sa jaranom u diskoteku ovaj njega odmah haj brate sjedite sa mnom, haj sa mnom i mi sjednemo. On i 3 cure, jedu mu iz ruke sve tri. Kako ko dolazi pozdravlja se i šalje ture, ma uništio se ko poslijeratna privreda BiH, zatvorili smo diskoteku.

Odpeljamo se nekako kući, jaran ništa ne spominje a ja nemam snage pitat ko je, kontam mora da je neki krimos ili sin nekog jakog privrednika i smetnem ja to s uma.

Godinu poslije listam kanale kad on na DM-u pjeva, ispljunu vodu na tv ko u filmovima. Momak ubi :lol:

Nazovem jarana reko jesmol mi onda pili s tim i tim, kae jesmo pa to mi komšija druga kuća od mene, zar nisi znao. Jbg rekoh, nisam :lol:
Ko je? Kemal Hasic?
https://youtu.be/-bUZUJKd4iQ
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#9 Re: Anegdote

Post by Piaty »

Sydnor wrote: 03/09/2022 16:42
Piaty wrote: 03/09/2022 08:39

Ko je? Kemal Hasic?
https://youtu.be/-bUZUJKd4iQ
Oj... :|

Haj dobro. Mislim poznat mi je s televizora :-)
sikstinajn
Posts: 1438
Joined: 15/01/2017 19:21

#10 Re: Anegdote

Post by sikstinajn »

Tifa, Mladen Vojičić, je u nekom pubu u Dublinu konobara uvjeravao da je on, Tifa, poznati roker.
Ponudio mu je svoju kasetu (to je bilo devedesetih, stara tehnologija)
Konobar je pustio kasetu na zvučnik pa je Tifi rek'o da se taj stil muzike kod njih zove ''folker''-narodnjak.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#11 Re: Anegdote

Post by Point. »

Konobar ili je lud ili je pjan.
sikstinajn
Posts: 1438
Joined: 15/01/2017 19:21

#12 Re: Anegdote

Post by sikstinajn »

Sir Oliver, Mandić je osamdesetih snimao u jugotonu.




u isto vrijeme je snimao i jasenko houra sa prljavim kazalištem



Mandić se natovario na Houru i nije mu dao da uđe u studio optužujući ga da snima plagijate.
Houra zvani Jajo (jer ga je neko na početku karijere neko pogodio jajetom) je unajmio lokalne siledžije kao tjelohranitelje da ga brane od Mandića i nije prilazio studiju bez njih.
Post Reply