Android TV Box

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
caseytron
Posts: 2090
Joined: 01/06/2016 16:42

#901 Re: Android TV Box

Post by caseytron »

x360
Posts: 22
Joined: 02/07/2014 17:54

#902 Re: Android TV Box

Post by x360 »

https://www.amazon.com/Stick-Remote-mon ... re+&sr=8-2

Ko ima mogućnosti da mu neko donese iz Amerike stik za 15$ ova verzija, za 25$ 4k. Ovo je džaba praktično.

Pitanje samo, da li ovaj konkretno ima razlike od onoga Internationala edition, tj da li radi u BiH bez problema.
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#903 Re: Android TV Box

Post by PajaELdin »

Pozzz raja, hocu da kupim Android Box po prvi put pa me zanima sta je najbolje za uzeti, ovaj shild me ne zanima jer je preskup. Ostalo sve dolazi u obzir.
Hvala!
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#904 Re: Android TV Box

Post by mirsek »

IamPajaELdin wrote:Pozzz raja, hocu da kupim Android Box po prvi put pa me zanima sta je najbolje za uzeti, ovaj shild me ne zanima jer je preskup. Ostalo sve dolazi u obzir.
Hvala!
Ja imam a95 f1, 2 gb rama, quad core, 16 gb interne memorije. Odlicno me sluzi za 1080p filmove i serije, YT moze i na 4K 60fps, uz povremeno stucanje, platio ga 80 KM. Ako ti je 4K must have onda imas i za to dobrih boxova do 120 KM.
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#905 Re: Android TV Box

Post by PajaELdin »

mirsek wrote:
IamPajaELdin wrote:Pozzz raja, hocu da kupim Android Box po prvi put pa me zanima sta je najbolje za uzeti, ovaj shild me ne zanima jer je preskup. Ostalo sve dolazi u obzir.
Hvala!
Ja imam a95 f1, 2 gb rama, quad core, 16 gb interne memorije. Odlicno me sluzi za 1080p filmove i serije, YT moze i na 4K 60fps, uz povremeno stucanje, platio ga 80 KM. Ako ti je 4K must have onda imas i za to dobrih boxova do 120 KM.
Ok hvala drug, sta je sa ovim hvaljenim Xiaomi Mi Box S?
Neki ga navode kao i najbolji poslije shilda?
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#906 Re: Android TV Box

Post by HardCore »

Nije najbolji, al nije ni loš za tu cijenu, a i jednostavan je za korištenje jer ima os Android tv, uglavnom dobar je
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#907 Re: Android TV Box

Post by PajaELdin »

HardCore wrote:Nije najbolji, al nije ni loš za tu cijenu, a i jednostavan je za korištenje jer ima os Android tv, uglavnom dobar je
Ako nije problem jos neke da nabrojis koji su dobri, nekako me ovaj Xiaomi najvise privukao
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#908 Re: Android TV Box

Post by HardCore »

Ma uzmi njega da ne nabrajam
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#909 Re: Android TV Box

Post by CooK »

IamPajaELdin wrote:
HardCore wrote:Nije najbolji, al nije ni loš za tu cijenu, a i jednostavan je za korištenje jer ima os Android tv, uglavnom dobar je
Ako nije problem jos neke da nabrojis koji su dobri, nekako me ovaj Xiaomi najvise privukao
Ako te on najvise vuce onda njega i uzmi a bolje opcije su ti Beelink GT1-A, Beelink GT Mini-A, Mecool KM3 Pro i Mecool KM9(ako ti ne treba Netflix jer ne radi na Mecool-u), Beelink GT1 Ultimate, itd, itd...
User avatar
Izlija
Posts: 1209
Joined: 20/05/2010 13:04

#910 Re: Android TV Box

Post by Izlija »

Kupio sam xiaomi mi box s, jel mi može neko reć osnovne aplikacije za instalirat, koja je najbolja za filmove, za iptv? I kako instalirati eon aplikaciju koja je za mob a ne za smart tv?
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#911 Re: Android TV Box

Post by probook »

Izlija wrote:Kupio sam xiaomi mi box s, jel mi može neko reć osnovne aplikacije za instalirat, koja je najbolja za filmove, za iptv? I kako instalirati eon aplikaciju koja je za mob a ne za smart tv?
U google play store mislim da ima samo 1 eon app i to onda za tv posto je na tom boxu android tv verzija da tako kazem.
Ikonica je bijela ako se dobro sjecam, za mob verziju je vise crna
rendzer
Posts: 6
Joined: 24/07/2005 16:50

#912 Re: Android TV Box

Post by rendzer »

Uzeo sam xiaomi mi box s i instalirao eon aplikaciju.
Po pokretanju mi generiše kod za aktivaciju. Gdje bih trebao tačno unijeti taj kod, tj. na kojoj adresi-linku?

Da li uopšte može u okviru tog paketa - u pitanju je Trio Grande paket sa ranije dobijenom opcijom 5 uređaja na EON-u.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#913 Re: Android TV Box

Post by REDDEVILS »

rendzer wrote:Uzeo sam xiaomi mi box s i instalirao eon aplikaciju.
Po pokretanju mi generiše kod za aktivaciju. Gdje bih trebao tačno unijeti taj kod, tj. na kojoj adresi-linku?

Da li uopšte može u okviru tog paketa - u pitanju je Trio Grande paket sa ranije dobijenom opcijom 5 uređaja na EON-u.
Na moj Telemach portalu uneseš taj kod i aktiviraces aplikaciju.
Moj Telemach - Uređaji - Televizija - Aktivacija EON Smart TV aplikacije
https://mojtelemach.ba/prijavi-se
rendzer
Posts: 6
Joined: 24/07/2005 16:50

#914 Re: Android TV Box

Post by rendzer »

REDDEVILS wrote:
rendzer wrote:Uzeo sam xiaomi mi box s i instalirao eon aplikaciju.
Po pokretanju mi generiše kod za aktivaciju. Gdje bih trebao tačno unijeti taj kod, tj. na kojoj adresi-linku?

Da li uopšte može u okviru tog paketa - u pitanju je Trio Grande paket sa ranije dobijenom opcijom 5 uređaja na EON-u.
Na moj Telemach portalu uneseš taj kod i aktiviraces aplikaciju.
Moj Telemach - Uređaji - Televizija - Aktivacija EON Smart TV aplikacije
https://mojtelemach.ba/prijavi-se

Iašo sam tamo ranije i sada, nema te opcije.
Image
https://pasteboard.co/IpJPY2q.jpg

ispod prikaza sa slike je spisak uređaja, tj mobitel i browseri i imah ih 5 sa opcijom da se obrišu.
Čačkajući sam dostigao limit izmjena uređaja pa moram sačekati da prođe predviđeni period za novu izmjenu, ali ne vidim opciju da se doda uređaj, tj za unos koda za aktivaciju aplikacije koja je na android mi box s.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#915 Re: Android TV Box

Post by probook »

rendzer wrote:
REDDEVILS wrote:
rendzer wrote:Uzeo sam xiaomi mi box s i instalirao eon aplikaciju.
Po pokretanju mi generiše kod za aktivaciju. Gdje bih trebao tačno unijeti taj kod, tj. na kojoj adresi-linku?

Da li uopšte može u okviru tog paketa - u pitanju je Trio Grande paket sa ranije dobijenom opcijom 5 uređaja na EON-u.
Na moj Telemach portalu uneseš taj kod i aktiviraces aplikaciju.
Moj Telemach - Uređaji - Televizija - Aktivacija EON Smart TV aplikacije
https://mojtelemach.ba/prijavi-se

Iašo sam tamo ranije i sada, nema te opcije.
Image
https://pasteboard.co/IpJPY2q.jpg

ispod prikaza sa slike je spisak uređaja, tj mobitel i browseri i imah ih 5 sa opcijom da se obrišu.
Čačkajući sam dostigao limit izmjena uređaja pa moram sačekati da prođe predviđeni period za novu izmjenu, ali ne vidim opciju da se doda uređaj, tj za unos koda za aktivaciju aplikacije koja je na android mi box s.
Ako ih je 5 to je eon mobilna aplikacija.

Zovni podrsku i pitaj imas li u paketu eon tv aplikaciju ili jednostavno prebaci u mojtelemach portal na eon TV i vidi je li ti kaze da se pretplatis ili imas opciju da generises kod.
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#916 Re: Android TV Box

Post by tovarish »

rendzer wrote:Uzeo sam xiaomi mi box s i instalirao eon aplikaciju.
Po pokretanju mi generiše kod za aktivaciju. Gdje bih trebao tačno unijeti taj kod, tj. na kojoj adresi-linku?

Da li uopšte može u okviru tog paketa - u pitanju je Trio Grande paket sa ranije dobijenom opcijom 5 uređaja na EON-u.
Danas sam i ja imao isti problem i kako stvari stoje, nećeš moći gledati eon na miboxu.

Na njemu se može pokrenuti samo eon smart aplikacija, a nju imaju samo skuplji eon paketi.

Kod mene je stari duo net grande i ne može.
cable_stayed_bridge
Posts: 145
Joined: 03/09/2018 17:46

#917 Re: Android TV Box

Post by cable_stayed_bridge »

Moje iskustvo sa android boxom. Uzet sa aliexpressa X96 mini 2GB ram, 16 GB memorija sa airmouse-om za 60ak KM. Uparen sa SONY BRAVIA 32BX300, i konekciju hvata putem wifi. Primarno koristim radi kodija i youtubea. Za sada sve funkcioniše OK. Od add-ona na kodiju, za mene koji gledam primarno sport i povremeno filmove, imam instaliran: Live TV serbia, Robin Hood TV i Exodus. Sportski kanali (naši: SK, ARENE, strani: SKY, BEIN sports) rade OK, bez skoro ikakvih problema. EXODUS, uz subtitle sa titlovi.com i opensubtitles.com, odličan. Velika baza novih, popularnih, djecijih filmova, za svakog ponešto. Sve u svemu, preporuka za box.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#918 Re: Android TV Box

Post by probook »

tovarish wrote:
rendzer wrote:Uzeo sam xiaomi mi box s i instalirao eon aplikaciju.
Po pokretanju mi generiše kod za aktivaciju. Gdje bih trebao tačno unijeti taj kod, tj. na kojoj adresi-linku?

Da li uopšte može u okviru tog paketa - u pitanju je Trio Grande paket sa ranije dobijenom opcijom 5 uređaja na EON-u.
Danas sam i ja imao isti problem i kako stvari stoje, nećeš moći gledati eon na miboxu.

Na njemu se može pokrenuti samo eon smart aplikacija, a nju imaju samo skuplji eon paketi.

Kod mene je stari duo net grande i ne može.
Lrobajte rucno skinuti apk od mob aplikacije i instalirati
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#919 Re: Android TV Box

Post by tovarish »

probook wrote:
tovarish wrote:
rendzer wrote:Uzeo sam xiaomi mi box s i instalirao eon aplikaciju.
Po pokretanju mi generiše kod za aktivaciju. Gdje bih trebao tačno unijeti taj kod, tj. na kojoj adresi-linku?

Da li uopšte može u okviru tog paketa - u pitanju je Trio Grande paket sa ranije dobijenom opcijom 5 uređaja na EON-u.
Danas sam i ja imao isti problem i kako stvari stoje, nećeš moći gledati eon na miboxu.

Na njemu se može pokrenuti samo eon smart aplikacija, a nju imaju samo skuplji eon paketi.

Kod mene je stari duo net grande i ne može.
Lrobajte rucno skinuti apk od mob aplikacije i instalirati
Probao i to i nije uspjelo.

Instalirao sam eon.apk al kad hoću da pokrenem, izbaci mi poruku da ovaj uređaj ne podržava "eon mobile app"
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#920 Re: Android TV Box

Post by avaks »

Stiglo i drugo azuriranje sistema na Mi Box otkako ga imam (proljece ove godine), sto je lijepo za vidjeti...
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#921 Re: Android TV Box

Post by tovarish »

https://images.app.goo.gl/4WdNfXGB1NDJ4r9D7

Da bih povezao svoj crt televizor sa mibox-om treba mi adapter sa slike.

Na piku je 30 km, što je preskupo jer se na ebayu može kupiti za manje od 10 km.

Zna li neko da li se može kod nas kupiti jeftinije u nekoj radnji?
defender46
Posts: 244
Joined: 05/11/2009 15:33

#922 Re: Android TV Box

Post by defender46 »

Ne podržava mi tv sve formate videa. Može li preporuka za media player, da podržava 4k, što više formata... Puštao bi sadržaj sa eksternog diska (usb) ili putem mreže (kabla). Nemam potrebe neke za android aplikacijama, Kodijem, Netflixom itd...
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#923 Re: Android TV Box

Post by MehmedPasaMoric »

Jel ima neko da je uspio povezati ovu Cetus Play aplikaciju sa Android boxom, ili da ima neka druga aplikacija za mobitel koja se moze koristiti kao daljinski za box (ne samo za Kodi, nego za sve u boxu, npr za Perfect IPTV aplikaciju i sl). Meni ga doduse poveze i sve radi samo dugme za OK ne radi, bukvalno samo jedno dugme :-)
Nostromo
Posts: 209
Joined: 26/08/2010 21:57

#924 Re: Android TV Box

Post by Nostromo »

Ako kupim ovo TX3 Mini 2GB+16GB Android 7.1 Quad Core TV BOX
https://www.ebay.com/itm/TX3-Mini-2GB-1 ... Sw5NJc99FL
da li mogu da gledam Netflix i Eon (Eon bez plačanja skupljeg paketa)?
Thx.
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#925 Re: Android TV Box

Post by tovarish »

Nostromo wrote:Ako kupim ovo TX3 Mini 2GB+16GB Android 7.1 Quad Core TV BOX
https://www.ebay.com/itm/TX3-Mini-2GB-1 ... Sw5NJc99FL
da li mogu da gledam Netflix i Eon (Eon bez plačanja skupljeg paketa)?
Thx.
Eon nećeš moći na android tv-u.Samo onu eon smart tv aplikaciju iz skupljeg paketa.
Post Reply