Android TV Box

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Luxor-Concorde
Posts: 213
Joined: 31/10/2014 15:18

#626 Re: Android TV Box

Post by Luxor-Concorde »

bdzs wrote:
rida1976 wrote:
Luxor-Concorde wrote:Ljudi koje biste iptv liste preporucili a da to radi stabilno i ima dobru ponudu HD i FHD kanala? Mislim na ove sto se placaju naravno
Ja sam probao par ovih tzv. najboljih ili najzvučnijih, vjeruj mi da to nije to. Meni je to po pitanju stabilnosti i kvaliteta neuporedivo u odnosu na sve drugo
Za dobar stream jako je bitan dobar internet. Ja lično imam dobro iskustvo sa likom iz BiH na ebay (10$ mjesec), tip pošalje m3u listu pa je koristi kako hoćeš i gdje hoćeš.
20/10 opticki internet je mislim i vise nego dovoljan za sve vrste streaminga? HD, FHD, 4K....
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#627 Re: Android TV Box

Post by bdzs »

Luxor-Concorde wrote: 20/10 opticki internet je mislim i vise nego dovoljan za sve vrste streaminga? HD, FHD, 4K....
Mislim da je to dobro, u svakom slučaju možeš uzeti na dva, tri dana ili kod nekih i test pa provjeri.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#628 Re: Android TV Box

Post by avaks »

Pozdrav ekipi, da ne smaram na kodi temi, recite mi isplati li se kupovati Xiaomi Mi Box (v3) koji se može naći do 150KM kod nas uz garanciju (nećemo reklamirati firme ali ipak znači ako bi bilo nekih problema).
Nisam u tim vodama ali gledajući recenzije, dosta ga hvale a i na oko je fin + ipak je neki brand i ima za naše tržište (evropsko).
Od dobrih stvare navode sistem certifikovan i prilagođen za TV odnosno zvanična verzija Android TV, Chromecast opcija, certifikovan Dolby-DTS i sl.

Koristio bih prvenstveno za Kodi i EON (imam smart tv aplikaciju u paketu) eventualno neki plaćeni IPTV servis.
Jedan kolega mi je preporučio i Amazon Fire stik i nije loša opcija ali bi trebalo čekati iz Njemačke da stigne možda i do ljeta a ne čeka mi se :lol:

Ako imaju neke konkretne opcije kod nas slušam prijedloge, evo upratio sam na zadnjim stranicama ove Nexbox da spominjete i slično, ali mi je cijena blizu ovog Xiaomi.

Hvala unaprijed!
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#629 Re: Android TV Box

Post by jarobot »

Ti bi sad skrho 160 km na box sa 2 gb rama i 8 gb roma.
S tim specifikacijama boxivi na aliexpresu 60 km.
Za stoju uzmeš box sa 4 gb rama i 32 gb roma.
Pa ti razmisli
Kod mene MiniM8S 2/16 radi već treću godinu bez ikakvih problema
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#630 Re: Android TV Box

Post by Samso »

avaks wrote:Pozdrav ekipi, da ne smaram na kodi temi, recite mi isplati li se kupovati Xiaomi Mi Box (v3) koji se može naći do 150KM kod nas uz garanciju (nećemo reklamirati firme ali ipak znači ako bi bilo nekih problema).
Nisam u tim vodama ali gledajući recenzije, dosta ga hvale a i na oko je fin + ipak je neki brand i ima za naše tržište (evropsko).
Od dobrih stvare navode sistem certifikovan i prilagođen za TV odnosno zvanična verzija Android TV, Chromecast opcija, certifikovan Dolby-DTS i sl.

Koristio bih prvenstveno za Kodi i EON (imam smart tv aplikaciju u paketu) eventualno neki plaćeni IPTV servis.
Jedan kolega mi je preporučio i Amazon Fire stik i nije loša opcija ali bi trebalo čekati iz Njemačke da stigne možda i do ljeta a ne čeka mi se :lol:

Ako imaju neke konkretne opcije kod nas slušam prijedloge, evo upratio sam na zadnjim stranicama ove Nexbox da spominjete i slično, ali mi je cijena blizu ovog Xiaomi.

Hvala unaprijed!


Koji god box da uzmes gledaj da ima Android TV OS a ne neki fuseraj sa kineskim skinom. Android TV OS pruza dodatne funkcije.

Da sam na tvom mjestu uzeo bih taj Mi Box online a ne kod nasih prodavaca. Jeftinije ces proci. Mi Box je super.
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#631 Re: Android TV Box

Post by Rugafet »

Ja neki dan držo taj fire tv Stick u rukama, ne znam ono mi djeluje nije veze a sa druge strane čitam svi ga hvale. 40 dolara košta u best buy-u
User avatar
TAFKAP
Posts: 10301
Joined: 30/09/2011 07:49

#632 Re: Android TV Box

Post by TAFKAP »

imam xiomijev mi box s

prednost tog boxa je da podržaje DRM Widevine L1, što znači da Netflix i Amazon Video idu 4K rezoluciji i da box ima Chromecast Ultra.

2GB RAMa i 8GB ROMa je malo u današnje vrijeme.

Ako ovo gore nabrojano nije prioritet, onda bolje uzet neki drugi sa više RAMa.
Sehro
Posts: 1762
Joined: 25/09/2008 14:46

#633 Re: Android TV Box

Post by Sehro »

avaks wrote:Pozdrav ekipi, da ne smaram na kodi temi, recite mi isplati li se kupovati Xiaomi Mi Box (v3) koji se može naći do 150KM kod nas uz garanciju (nećemo reklamirati firme ali ipak znači ako bi bilo nekih problema).
Nisam u tim vodama ali gledajući recenzije, dosta ga hvale a i na oko je fin + ipak je neki brand i ima za naše tržište (evropsko).
Od dobrih stvare navode sistem certifikovan i prilagođen za TV odnosno zvanična verzija Android TV, Chromecast opcija, certifikovan Dolby-DTS i sl.

Koristio bih prvenstveno za Kodi i EON (imam smart tv aplikaciju u paketu) eventualno neki plaćeni IPTV servis.
Jedan kolega mi je preporučio i Amazon Fire stik i nije loša opcija ali bi trebalo čekati iz Njemačke da stigne možda i do ljeta a ne čeka mi se :lol:

Ako imaju neke konkretne opcije kod nas slušam prijedloge, evo upratio sam na zadnjim stranicama ove Nexbox da spominjete i slično, ali mi je cijena blizu ovog Xiaomi.

Hvala unaprijed!
Imam na stanju Vorke z6 plus, Amlogic s912, 3/32 GB, dobar box.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#634 Re: Android TV Box

Post by avaks »

TAFKAP wrote:imam xiomijev mi box s

prednost tog boxa je da podržaje DRM Widevine L1, što znači da Netflix i Amazon Video idu 4K rezoluciji i da box ima Chromecast Ultra.

2GB RAMa i 8GB ROMa je malo u današnje vrijeme.

Ako ovo gore nabrojano nije prioritet, onda bolje uzet neki drugi sa više RAMa.
Eon i Kodi, eventualno plaćeni IPTV.
Igre i ostalo me apsolutno ne interesuje.
Sehro wrote: Imam na stanju Vorke z6 plus, Amlogic s912, 3/32 GB, dobar box.
Cijena?
User avatar
TAFKAP
Posts: 10301
Joined: 30/09/2011 07:49

#635 Re: Android TV Box

Post by TAFKAP »

e pa onda ...
Sehro
Posts: 1762
Joined: 25/09/2008 14:46

#636 Re: Android TV Box

Post by Sehro »

avaks wrote:
TAFKAP wrote:imam xiomijev mi box s

prednost tog boxa je da podržaje DRM Widevine L1, što znači da Netflix i Amazon Video idu 4K rezoluciji i da box ima Chromecast Ultra.

2GB RAMa i 8GB ROMa je malo u današnje vrijeme.

Ako ovo gore nabrojano nije prioritet, onda bolje uzet neki drugi sa više RAMa.
Eon i Kodi, eventualno plaćeni IPTV.
Igre i ostalo me apsolutno ne interesuje.
Sehro wrote: Imam na stanju Vorke z6 plus, Amlogic s912, 3/32 GB, dobar box.
140 KM
User avatar
Radar71
Posts: 7287
Joined: 21/07/2010 15:43

#637 Re: Android TV Box

Post by Radar71 »

šta preporučujete za nekih 50-60$?
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#638 Re: Android TV Box

Post by rida1976 »

Radar71 wrote:šta preporučujete za nekih 50-60$?
Ako je za Kodi, youtube, iptv ponajbolja opcija trenutno je Beelink GT1 mini. Ono što je svakako još vrijedno pažnje a trenutno je na akciji -40 posto jesu ovi Amazon Fire stickovi. Obični je 25 eura a 4K 35 eura. Vrte sve bez problema a plus i lienciran je za netflix ako se odlučiš plaćati pretplatu. Po mom mišljenju oni su bestbuy trenutno po ovim cijenama. Mene je mi box razočarao zbog ovog bug-a sa 10Bit HEVC 4K.
User avatar
Radar71
Posts: 7287
Joined: 21/07/2010 15:43

#639 Re: Android TV Box

Post by Radar71 »

rida1976 wrote:
Radar71 wrote:šta preporučujete za nekih 50-60$?
Ako je za Kodi, youtube, iptv ponajbolja opcija trenutno je Beelink GT1 mini. Ono što je svakako još vrijedno pažnje a trenutno je na akciji -40 posto jesu ovi Amazon Fire stickovi. Obični je 25 eura a 4K 35 eura. Vrte sve bez problema a plus i lienciran je za netflix ako se odlučiš plaćati pretplatu. Po mom mišljenju oni su bestbuy trenutno po ovim cijenama. Mene je mi box razočarao zbog ovog bug-a sa 10Bit HEVC 4K.
Treba mi za Eon smart TV aplikaciju, youtube, Kodi.
Ovaj GT 1 mi je malo preskup, a ne znam da li može EON na ovaj Fire stick.
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#640 Re: Android TV Box

Post by rida1976 »

Radar71 wrote:
rida1976 wrote:
Radar71 wrote:šta preporučujete za nekih 50-60$?
Ako je za Kodi, youtube, iptv ponajbolja opcija trenutno je Beelink GT1 mini. Ono što je svakako još vrijedno pažnje a trenutno je na akciji -40 posto jesu ovi Amazon Fire stickovi. Obični je 25 eura a 4K 35 eura. Vrte sve bez problema a plus i lienciran je za netflix ako se odlučiš plaćati pretplatu. Po mom mišljenju oni su bestbuy trenutno po ovim cijenama. Mene je mi box razočarao zbog ovog bug-a sa 10Bit HEVC 4K.
Treba mi za Eon smart TV aplikaciju, youtube, Kodi.
Ovaj GT 1 mi je malo preskup, a ne znam da li može EON na ovaj Fire stick.
Onda moraš ići na Android TV uređaj, a tu se izbor sužava na Nvidia Shiled ili Mi Box (S)
User avatar
Radar71
Posts: 7287
Joined: 21/07/2010 15:43

#641 Re: Android TV Box

Post by Radar71 »

Imaš neki prijedlog za MI Box?
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#642 Re: Android TV Box

Post by rida1976 »

Ma najbolja opcija Kina, što bi davao 50 i više maraka ovim trgovcima ovdje. Ja sam ga kupio u Kini prije dva mjeseca, prije dvije noći tek raspakovao, da vidim kako radi. Radi sve kako treba ali mi se nije svidjela ta opcija što se pojavljuje taj zeleni ekran kad hoću da pokrenem 4K 10bit HEVC. Valjda je to bug svih mi boksova. Ostalo sve radi ekstra. KODI, EON ATV, youtube. Ali me ova činjenica iznervirala tako da sam ga spakovao i vratio u kutiju. Poručio sam već NVidia Shield iz Amerike
User avatar
Radar71
Posts: 7287
Joined: 21/07/2010 15:43

#643 Re: Android TV Box

Post by Radar71 »

rida1976 wrote:Ma najbolja opcija Kina, što bi davao 50 i više maraka ovim trgovcima ovdje. Ja sam ga kupio u Kini prije dva mjeseca, prije dvije noći tek raspakovao, da vidim kako radi. Radi sve kako treba ali mi se nije svidjela ta opcija što se pojavljuje taj zeleni ekran kad hoću da pokrenem 4K 10bit HEVC. Valjda je to bug svih mi boksova. Ostalo sve radi ekstra. KODI, EON ATV, youtube. Ali me ova činjenica iznervirala tako da sam ga spakovao i vratio u kutiju. Poručio sam već NVidia Shield iz Amerike
pa i kontao sam uzeti iz Kine
prodajes li ti svoj?
User avatar
rida1976
Posts: 1907
Joined: 25/11/2007 19:43

#644 Re: Android TV Box

Post by rida1976 »

Radar71 wrote:
rida1976 wrote:Ma najbolja opcija Kina, što bi davao 50 i više maraka ovim trgovcima ovdje. Ja sam ga kupio u Kini prije dva mjeseca, prije dvije noći tek raspakovao, da vidim kako radi. Radi sve kako treba ali mi se nije svidjela ta opcija što se pojavljuje taj zeleni ekran kad hoću da pokrenem 4K 10bit HEVC. Valjda je to bug svih mi boksova. Ostalo sve radi ekstra. KODI, EON ATV, youtube. Ali me ova činjenica iznervirala tako da sam ga spakovao i vratio u kutiju. Poručio sam već NVidia Shield iz Amerike
pa i kontao sam uzeti iz Kine
prodajes li ti svoj?
Imaš pm, da ne trolujemo temu
User avatar
cincilator2012
Posts: 314
Joined: 11/01/2013 13:58
Contact:

#645 Re: Android TV Box

Post by cincilator2012 »

Pozz,
Jel' valja sta ovaj tv box: Android TV box A95X R2 ? Ili mozda ovaj: Android TV box TX5 PRO?
Nisam imao prilike susretati se sa istim, pa ako neko ima vise iskustva da preporuci. Oba su oko 80km.

lp
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#646 Re: Android TV Box

Post by Samso »

cincilator2012 wrote:Pozz,
Jel' valja sta ovaj tv box: Android TV box A95X R2 ? Ili mozda ovaj: Android TV box TX5 PRO?
Nisam imao prilike susretati se sa istim, pa ako neko ima vise iskustva da preporuci. Oba su oko 80km.

lp
Imam tx5 pro vec 3 godine i zadovoljan sam tim uredjajem.

Nedavno sam ga flash na atv expirience i sad je jos bolji.

https://www.atvxperience.com
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#647 Re: Android TV Box

Post by avaks »

Ipak sam kupio Mi Box S...
Fiskalni račun i garancija godinu dana u domaćoj firmi a nadati se da neće trebati :mrgreen:

Uređaj veoma malih dimenzija, neprimijetan, dosta sam danas testirao i ne grije se uopšte što je plus.
Brzina po meni zadovoljavajuća, EON radi bez problema, dosta brže od PDS 3 D3 resivera od Tmaha, Kodi isto ide bez problema, pokušao sa Green Buildom, još nekoliko aplikacija nabacio, 4K ide bez trzanja, youtube ne treba ni spominjati - bez problema i chromecast i glasovne naredbe za sada.

Uglavnom malo skuplja opcija, nije na papiru nabrijano ali sam zadovoljan radom i brzinom.
Android je 8.1 i ima nešto preko 4GB prostora za korisnika (nekome će to smetati, mada ima opcija proširenja preko usb).
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#648 Re: Android TV Box

Post by REDDEVILS »

avaks wrote:Ipak sam kupio Mi Box S...
Fiskalni račun i garancija godinu dana u domaćoj firmi a nadati se da neće trebati :mrgreen:

Uređaj veoma malih dimenzija, neprimijetan, dosta sam danas testirao i ne grije se uopšte što je plus.
Brzina po meni zadovoljavajuća, EON radi bez problema, dosta brže od PDS 3 D3 resivera od Tmaha, Kodi isto ide bez problema, pokušao sa Green Buildom, još nekoliko aplikacija nabacio, 4K ide bez trzanja, youtube ne treba ni spominjati - bez problema i chromecast i glasovne naredbe za sada.

Uglavnom malo skuplja opcija, nije na papiru nabrijano ali sam zadovoljan radom i brzinom.
Android je 8.1 i ima nešto preko 4GB prostora za korisnika (nekome će to smetati, mada ima opcija proširenja preko usb).

Cijena Android boxa ?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#649 Re: Android TV Box

Post by avaks »

149KM kod nas...
Na netu su oko 70$ ako ti se isplati čekat :D
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#650 Re: Android TV Box

Post by Samso »

Mi Box je dobar proizvod kao cjelina.
Hardverski ima boljih uredjaja ali je na Mi boxu bolje optimizovan softver.

Ako se ne gleda samo cijena Mi je super izbor.

Uzivaj :bih:
Post Reply