Android TV Box

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#501 Re: Android TV Box

Post by deny_s »

Naslovnica wrote:
dječak sa šibicama wrote:Sa 912 procesorom desava se da slika bude bas bas tamna, "procisti" se pokretanjem 4k videa na YT aplikaciji ali ne uvijek. Na Kodiju recimo ne mozes gledati film jer pretamna slika bude.

Pa pripazite, nije svaki uredjaj takav ali taj procesor na nekim uredjajima ima taj problem. Ne znam zasto, da nisu do danas skontali razlog nisam upucen.
Što više čitam to mi sve više nije jasno koji uređaj s 912 procesorom da kupim.
:(
Ama,šta god da kupiš,zajebat ćeš se :D ....tako ti to ide,....kupi nešto najjeftinije sa tim procesorom,i mirna bosna
Uvijek će biti ono,eh gdje ne kupi onaj drugi,vidi ovog,bolji od mog 1000 puta,itd itd
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#502 Re: Android TV Box

Post by deny_s »

dječak sa šibicama wrote:Sa 912 procesorom desava se da slika bude bas bas tamna, "procisti" se pokretanjem 4k videa na YT aplikaciji ali ne uvijek. Na Kodiju recimo ne mozes gledati film jer pretamna slika bude.

Pa pripazite, nije svaki uredjaj takav ali taj procesor na nekim uredjajima ima taj problem. Ne znam zasto, da nisu do danas skontali razlog nisam upucen.
Eto ti ga sad,otpade i 912-ica :D
Koji ćemo sad "najbolji" procesor tražiti
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#503 Re: Android TV Box

Post by deny_s »

Kuvet wrote:Ljudi, zelim uzeti jedan android TV box. Ima li neko preporuku, za neki best buy, da je ok omjer cijene i kvaliteta? Imam 4k TV, fina je konekcija, da ne stopa i tako to. Novi sam u ovim stvarima, pa ako neko moze da mi preporuci...
Drugar,nas 99.99% traga upravo za takvim i još ga nismo našli
vorke z6 pravo hvale na forumu,pa eto,ti vidi
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#504 Re: Android TV Box

Post by TAFKAP »

Taj problem je već odavno poznat, postoji i na S905x, ne znam da li je popravlen sa nekim od firmware updaten.

Potražite workaround na netu
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#505 Re: Android TV Box

Post by dječak sa šibicama »

Pa sad, moj sadasnji box Pendoo t95u PRO, ima Amlogic S912 Octa-Core i nema problem sa tamnom slikom.

Prosli, Mini M8S PRO, imao je takodje S912 i imao je problem sa tamnom slikom. Cuo sam da kod nekih isti taj model nema problem sa tamnom slikom. Do cega je to, od cega ovisi, nije mi poznato.
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#506 Re: Android TV Box

Post by Naslovnica »

deny_s wrote:
Kuvet wrote:Ljudi, zelim uzeti jedan android TV box. Ima li neko preporuku, za neki best buy, da je ok omjer cijene i kvaliteta? Imam 4k TV, fina je konekcija, da ne stopa i tako to. Novi sam u ovim stvarima, pa ako neko moze da mi preporuci...
Drugar,nas 99.99% traga upravo za takvim i još ga nismo našli
vorke z6 pravo hvale na forumu,pa eto,ti vidi
Meščini da su Tanix TX92, Vontar TX92 i Vorke Z6 - jedna te ista stvar?
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#507 Re: Android TV Box

Post by Mustang1 »

Imam neku mini tastaturu sa misem ali nemam dongle od nje i nece da se spoji na box, a vec u njemu imam dongle i obicna velika tastatura i mis bezicni rade. Jel mora biti taj orginal dongle za tu mini tastaturu?
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#508 Re: Android TV Box

Post by deny_s »

Znam da pitanje nije vezano za ovu temu,ali eto,da priupitam :D
Da li je neko registrovan na ebates.com i da li je dobio 10 $ od njih
Kupio sam nešto i sad mi oni traže adresu, da mi uplate tih 10 dolara..
Kako ide to,da li mogu odmah doći do tih 10 $ ili recimo moram čekati mjesec dana,kao kad ti neko uplati novac preko paypala,pa ono čekaš mjesec..
Ne bi bio nikakav problem da mi kartica ne ističe krajem ovog mjeseca..
Sorry, što postavljam pitanje ovdje,ali ne mogu da se sjetim teme gdje nas je jedan momak doslovno bombardovao sa tim ebatesom
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#509 Re: Android TV Box

Post by HardCore »

Ja sam preko ebatesa uzeo preko 100KM sve mi leglo na paypal, iskoristio sam sve sto sam mogao haha

Dajes adresu od paypal-a ako je imas jer na nju idu pare

Btw. Na kojem boxu radi tablet verizija Eon app, na mom xiaomi mi box-u ne radi, ne moze dalje od izbora jezika, a za box aplikaciju treba aktivirat paket :(
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#510 Re: Android TV Box

Post by deny_s »

HardCore wrote:Ja sam preko ebatesa uzeo preko 100KM sve mi leglo na paypal, iskoristio sam sve sto sam mogao haha

Dajes adresu od paypal-a ako je imas jer na nju idu pare

Btw. Na kojem boxu radi tablet verizija Eon app, na mom xiaomi mi box-u ne radi, ne moze dalje od izbora jezika, a za box aplikaciju treba aktivirat paket :(
Da te pitam kako,neš mi reći..haha
Znači,ipak paypal adresa i čekanje od mjesec dana..
Da ne znaš slučajno koliko imam vremena da im pošaljem paypal adresu ..da ne vadim odmah novu karticu jer mi sadašnja važi do kraja mjeseca
Što se tiče eon app,nemam ti pojma...ja ti ga pratim ove boxove da max 80 markica i koliko sam upratio,ne može ni jedan
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#511 Re: Android TV Box

Post by ado_sar »

Naslovnica wrote:Buni me što neke sisteme deklarišu kao 32bit, a neke 64bitne. Nisam expert, ali sam siguran da mi je bolje, bar dugoročno, uzeti 64bitni.
Zagledao sam se u Beelink GT S612 3/32, ali me malo ohladi kada sam pročitao da ga deklarišu kao 32bit, iako je procesor 64bit.
Dalje gledam Tanix TX92/Vorke Z6...ne znam da li njih deklarišu kao 64bitne...
Što više pokušavam da saznam, to sam više zbunjen, a ne bih da kupim nešto što će me razočarati.
Cuj neces da te razocara kinez sa androidom :)
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#512 Re: Android TV Box

Post by HardCore »

deny_s wrote:
HardCore wrote:Ja sam preko ebatesa uzeo preko 100KM sve mi leglo na paypal, iskoristio sam sve sto sam mogao haha

Dajes adresu od paypal-a ako je imas jer na nju idu pare

Btw. Na kojem boxu radi tablet verizija Eon app, na mom xiaomi mi box-u ne radi, ne moze dalje od izbora jezika, a za box aplikaciju treba aktivirat paket :(
Da te pitam kako,neš mi reći..haha
Znači,ipak paypal adresa i čekanje od mjesec dana..
Da ne znaš slučajno koliko imam vremena da im pošaljem paypal adresu ..da ne vadim odmah novu karticu jer mi sadašnja važi do kraja mjeseca
Što se tiče eon app,nemam ti pojma...ja ti ga pratim ove boxove da max 80 markica i koliko sam upratio,ne može ni jedan

Iskoristio bonus 10$ pa onaj reff bonus od 25$+10$ za taj acc sto sam napravio preko njega + cashback sto sam uzimao preko alia i ebay, sav taj cash dobijes poslje 3 mjeseca na paypal, pa moras jos cekati prvi sljedeceg mjeseca da paypal isplati, ugl meni se nije zurilo nigdje, mozes im poslati kad hoces paypal adresu taj cash ce ti vazda biti na ebates-u dok ga ne prebacis...
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#513 Re: Android TV Box

Post by Naslovnica »

ado_sar wrote:
Naslovnica wrote:Buni me što neke sisteme deklarišu kao 32bit, a neke 64bitne. Nisam expert, ali sam siguran da mi je bolje, bar dugoročno, uzeti 64bitni.
Zagledao sam se u Beelink GT S612 3/32, ali me malo ohladi kada sam pročitao da ga deklarišu kao 32bit, iako je procesor 64bit.
Dalje gledam Tanix TX92/Vorke Z6...ne znam da li njih deklarišu kao 64bitne...
Što više pokušavam da saznam, to sam više zbunjen, a ne bih da kupim nešto što će me razočarati.
Cuj neces da te razocara kinez sa androidom :)
Zar ima neki TV box da nije kinez?
:)
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#514 Re: Android TV Box

Post by ado_sar »

Naslovnica wrote:
ado_sar wrote:
Naslovnica wrote:Buni me što neke sisteme deklarišu kao 32bit, a neke 64bitne. Nisam expert, ali sam siguran da mi je bolje, bar dugoročno, uzeti 64bitni.
Zagledao sam se u Beelink GT S612 3/32, ali me malo ohladi kada sam pročitao da ga deklarišu kao 32bit, iako je procesor 64bit.
Dalje gledam Tanix TX92/Vorke Z6...ne znam da li njih deklarišu kao 64bitne...
Što više pokušavam da saznam, to sam više zbunjen, a ne bih da kupim nešto što će me razočarati.
Cuj neces da te razocara kinez sa androidom :)
Zar ima neki TV box da nije kinez?
:)
Naravno da ima. Nemojte me pogresno razumjeti, ali ulazite na trziste na kojem vlada apple tv, player koji kosta 400KM, i netflix, usluga koja kosta 20KM mjesecno, ali je vas budget 80KM i zelite da gledte sve filmove na planeti za 0KM mjesecno. Slozicete se da je to nonsense, i a cete se prevariti sta god da kupite :) Ako vam za 80KM youtube bude radio kako treba, mislim da cete izvuci premiju.
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#515 Re: Android TV Box

Post by jarobot »

ado_sar wrote:
Naslovnica wrote:
Naslovnica wrote:Buni me što neke sisteme deklarišu kao 32bit, a neke 64bitne. Nisam expert, ali sam siguran da mi je bolje, bar dugoročno, uzeti 64bitni.
Zagledao sam se u Beelink GT S612 3/32, ali me malo ohladi kada sam pročitao da ga deklarišu kao 32bit, iako je procesor 64bit.
Dalje gledam Tanix TX92/Vorke Z6...ne znam da li njih deklarišu kao 64bitne...
Što više pokušavam da saznam, to sam više zbunjen, a ne bih da kupim nešto što će me razočarati.
Cuj neces da te razocara kinez sa androidom :)
Zar ima neki TV box da nije kinez?
:)
Naravno da ima. Nemojte me pogresno razumjeti, ali ulazite na trziste na kojem vlada apple tv, player koji kosta 400KM, i netflix, usluga koja kosta 20KM mjesecno, ali je vas budget 80KM i zelite da gledte sve filmove na planeti za 0KM mjesecno. Slozicete se da je to nonsense, i a cete se prevariti sta god da kupite :) Ako vam za 80KM youtube bude radio kako treba, mislim da cete izvuci premiju.[/quote]
Ne seri majketi .Svi sa 2gb rama ima da rade ko sat.
Imam jedan stik MK808B 1Gb rama sa amlogic 805 čipom na njemu libreelec Kodi i vrti sve , dva boxa jedan sa 2 Gb rama i jedan sa 1 gb 905 čipsetom i rade odlično
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#516 Re: Android TV Box

Post by Pitarrr82 »

Meni Tanix mini... nesto, radi vec godinu dana bez ikakvih problema... Tad je cini mi se tek izasao, akcija bila negdje oko 55KM sa postarinom...
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#517 Re: Android TV Box

Post by Sehro »

Ja sam samo dobio Tanix TX3 MINI sa geekbuying-a, radi ko sat, ako ste zainteresirani za kupnju istog možemo se dogovoriti :). Na box-u je sve podešeno, kodi i sl.
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#518 Re: Android TV Box

Post by Pitarrr82 »

Sehro wrote:Ja sam samo dobio Tanix TX3 MINI sa geekbuying-a, radi ko sat, ako ste zainteresirani za kupnju istog možemo se dogovoriti :). Na box-u je sve podešeno, kodi i sl.

To je taj, imam ga i ja evo godinu dana bez problema radi...
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#519 Re: Android TV Box

Post by Naslovnica »

ado_sar wrote:
Naslovnica wrote:
ado_sar wrote:quote="Naslovnica"]Buni me što neke sisteme deklarišu kao 32bit, a neke 64bitne. Nisam expert, ali sam siguran da mi je bolje, bar dugoročno, uzeti 64bitni.
Zagledao sam se u Beelink GT S612 3/32, ali me malo ohladi kada sam pročitao da ga deklarišu kao 32bit, iako je procesor 64bit.
Dalje gledam Tanix TX92/Vorke Z6...ne znam da li njih deklarišu kao 64bitne...
Što više pokušavam da saznam, to sam više zbunjen, a ne bih da kupim nešto što će me razočarati.
Cuj neces da te razocara kinez sa androidom :)
Zar ima neki TV box da nije kinez?
:)
Naravno da ima. Nemojte me pogresno razumjeti, ali ulazite na trziste na kojem vlada apple tv, player koji kosta 400KM, i netflix, usluga koja kosta 20KM mjesecno, ali je vas budget 80KM i zelite da gledte sve filmove na planeti za 0KM mjesecno. Slozicete se da je to nonsense, i a cete se prevariti sta god da kupite :) Ako vam za 80KM youtube bude radio kako treba, mislim da cete izvuci premiju.[/quote]
[/quote][/quote][/quote]


Argumentacija ti je - niđe veze.
Xiaomi je kinez, pa radi k'o Doxa.
Tržište o kojem ja pričam nije tržište Apple TV-a, nego tržište mnogo jeftinijih uređaja, i uz to, poprilično sposobnih za te pare.
Eto svi ludi pa kupuju box-ove od 80KM i zadovoljni, a ti daješ 400KM i 20KM pretplate.
Gledam recenzije i komentare korisnika, proda se na desetine hiljada uređaja (ne samo Xiaomi, nego i drugih kineskih, koliko-toliko, renomiranih proizvođača, i komentari su u apsolutnoj većini pozitivni. Većina je redovno preko 4.5 od 5 zvjezdica.
Ja kupujem TV Box ne samo zbog gledanja filmova, pogotovu ne SVIH filmova, nego i zbog drugih stvari, ponajviše da pretvorim svoj dummy TV u smart TV. , i sve što uz to ide.
Da bih to uradio, zaista mi ne treba Apple TV player od 400KM i njegov iOS.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#520 Re: Android TV Box

Post by irac300 »

ado_sar wrote:
Naravno da ima. Nemojte me pogresno razumjeti, ali ulazite na trziste na kojem vlada apple tv, player koji kosta 400KM, i netflix, usluga koja kosta 20KM mjesecno, ali je vas budget 80KM i zelite da gledte sve filmove na planeti za 0KM mjesecno. Slozicete se da je to nonsense, i a cete se prevariti sta god da kupite :) Ako vam za 80KM youtube bude radio kako treba, mislim da cete izvuci premiju.
Bez uvrede, ali post ti je niĐe veze. Ja sa boksom koji sam platio 49KM, gledam sav video sadržaj koji mi je zanimljiv, od najnovijih filmova, do serija. Youtube radi bez greške.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#521 Re: Android TV Box

Post by diablobih »

Pored toga, radi i netflix. Nego realno najbolji android box jeste Nvidia Shield, pa sve ostalo iza njega ide.
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#522 Re: Android TV Box

Post by Sehro »

Pitarrr82 wrote:
Sehro wrote:Ja sam samo dobio Tanix TX3 MINI sa geekbuying-a, radi ko sat, ako ste zainteresirani za kupnju istog možemo se dogovoriti :). Na box-u je sve podešeno, kodi i sl.

To je taj, imam ga i ja evo godinu dana bez problema radi...
Box je extra.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#523 Re: Android TV Box

Post by deny_s »

HardCore wrote:
deny_s wrote:
HardCore wrote:Ja sam preko ebatesa uzeo preko 100KM sve mi leglo na paypal, iskoristio sam sve sto sam mogao haha

Dajes adresu od paypal-a ako je imas jer na nju idu pare

Btw. Na kojem boxu radi tablet verizija Eon app, na mom xiaomi mi box-u ne radi, ne moze dalje od izbora jezika, a za box aplikaciju treba aktivirat paket :(
Da te pitam kako,neš mi reći..haha
Znači,ipak paypal adresa i čekanje od mjesec dana..
Da ne znaš slučajno koliko imam vremena da im pošaljem paypal adresu ..da ne vadim odmah novu karticu jer mi sadašnja važi do kraja mjeseca
Što se tiče eon app,nemam ti pojma...ja ti ga pratim ove boxove da max 80 markica i koliko sam upratio,ne može ni jedan

Iskoristio bonus 10$ pa onaj reff bonus od 25$+10$ za taj acc sto sam napravio preko njega + cashback sto sam uzimao preko alia i ebay, sav taj cash dobijes poslje 3 mjeseca na paypal, pa moras jos cekati prvi sljedeceg mjeseca da paypal isplati, ugl meni se nije zurilo nigdje, mozes im poslati kad hoces paypal adresu taj cash ce ti vazda biti na ebates-u dok ga ne prebacis...
O.k,hvala
Nije mi jasno kako si dobio i 25 $ za reff bonus +10$ ...zar to 10$ ne dobiva onaj čiju si adresu poslao abatesu....tako bar piše na njihovoj stranici..
I,kako skupi toliki cash back preko ebaya i alija :D ...to je toliko mali procenat da si morao dosta kupovati...meni na gearbestu dadoše 1%,ili 30 centi
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#524 Re: Android TV Box

Post by Naslovnica »

Ja čekam 11.11., najjači dan što se tiče popusta, barem na AliExpress.
Prošle godine nakupovao stvarčica po nevjerovatnim cijenama, ali mi tada nije bio aktuelan TvBox.
Nadam se nekakvom sniženju, ne spektakularnom, ali osjetnom.
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#525 Re: Android TV Box

Post by HardCore »

Pa imam 2 paypala i 2 racuna na ebatsu, tad sam nekad uzeo i xioami telefon i box :)
Post Reply