Android TV Box

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
harera
Posts: 197
Joined: 09/07/2005 14:27

#351 Re: Android TV Box

Post by harera »

Dosla je meni ova tastatura prije nekih 7 dana, a narucena je kad je stavljen link ;)
Hvala jos jednom postavljacu :sax:
ke_ma
Posts: 236
Joined: 04/12/2016 21:01

#352 Re: Android TV Box

Post by ke_ma »

Golemo,naručio kad i vi tu stvarčicu..nigdje je na vidiku :-?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#353 Re: Android TV Box

Post by channel10 »

irac300 wrote:
channel10 wrote: https://www.geekbuying.com/item/C120-6- ... ilar-emspd

Jesi li dobio tracking number i da li je validan? Ja sam dobio, ali kad ga unesem, ne izbacuje mi nikakve podatke. Kakva je situacija kod tebe?

Je l' ti stig'o? :D Meni evo danas. Ovo je odlična stvarčica jbt. :D Odjednom mi TV i box postaju tablet sa ovim air mousem. Moram ti zahvaliti, odlična investicija od 6 dolara. :D
Ništa još. Ja prvi naručio :), a ko zna kad ću dobiti :-) Javim kad stigne.
ke_ma
Posts: 236
Joined: 04/12/2016 21:01

#354 Re: Android TV Box

Post by ke_ma »

Miš jučer stigao
dobar brate,brz,ne mereš ga ufaTiti :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#355 Re: Android TV Box

Post by channel10 »

Evo i meni danas stigao samo ne znam kako da ga aktiviram :D ? Pritisnuo on/off tipku 5 sekundi i to u smjeru androdi boxa, ali nista, ne reaguje.

edit:evo nasao sam upustvo u kutijici :) (nisam ga ni vidio). Sad radi :D

Prvo sto cu uraditi je deinstalacija/instalacija kodija. Tu ako zeznem, ebat ga onda :)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#356 Re: Android TV Box

Post by channel10 »

Nisam trebao nista dirati. Sad mi se sve izbrisalo i haman nema nista. Prije sam imao mimo Kodija svasta nesto i sve bilo fino rasporedjeno, a sad nema nista. Nemam niti jedan add-on. Jel ovo sad treba sve ponovo instalisati?
Koliko vidim izgubio sam i onaj skin sto sam imao na kodi 16 verziji. Sad kad upalim, na uredjaju imam samo kodi i odmah njega otvara. Ostalo nista, i ni u njemu nema nista...
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#357 Re: Android TV Box

Post by irac300 »

channel10 wrote:Nisam trebao nista dirati. Sad mi se sve izbrisalo i haman nema nista. Prije sam imao mimo Kodija svasta nesto i sve bilo fino rasporedjeno, a sad nema nista. Nemam niti jedan add-on. Jel ovo sad treba sve ponovo instalisati?
Koliko vidim izgubio sam i onaj skin sto sam imao na kodi 16 verziji. Sad kad upalim, na uredjaju imam samo kodi i odmah njega otvara. Ostalo nista, i ni u njemu nema nista...
Malo si ti to konfuzno napisao. U cemu je konkretno problem? Htio si nadograditi Kodi, pa ti je sa instaliranjem novog sve obrisano?
Bez backupa ti nema pomoci, nego sve iznova instalirati, addon po addon.
Skin ti je najmanji problem, interface settings-skin-confluence
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#358 Re: Android TV Box

Post by channel10 »

Znam da je skin najmanji problem. Sta sad moram svaki addon od video, programa, muzike sve ponovo instalisati? PA to sad kad bih poceo, necu uraditi za par dana i to kad bih znao sta sve trebam skinuti :-)

Ponovo ukucati gmail, onda ne znam vise ni nalog za subtitle itd. Lakse haman kupiti novi.

Ke_ma me je zeznuo. Sta kaze, samo uninstal i instal kao na telefonu ali zaboravio reci da treba backup uraditi. Mislio sam da će updateovati samo kodi, a da će ostalo ostati, a ono sve nestade.
The BEN10
Posts: 7570
Joined: 19/09/2011 09:03

#359 Re: Android TV Box

Post by The BEN10 »

Narode,
hoću da uradim reset na fabričke postavke TV Box - koji backup postupak preporučujete? Da ne instaliram Kodi i to ispočetka.
Naime, počelo se dešavati da zvuk trza i bude loš kada se uključi bilo koji player ili YT. Onda moram zatvoriti sve aplikacije, pa još pokrenem Booster kako bi oslobodio RAM. I onda radi kako treba. Al mi peglativno to raditi svaki put.
Inače, imam ovaj TV Box - kontam, sasvim dovoljno je RAM-a, nebi trebalo da je to u pitanju: https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_334004.html

Hvala i LP :)
ke_ma
Posts: 236
Joined: 04/12/2016 21:01

#360 Re: Android TV Box

Post by ke_ma »

Ke_ma me je zeznuo. Sta kaze, samo uninstal i instal kao na telefonu ali zaboravio reci da treba backup uraditi. Mislio sam da će updateovati samo kodi, a da će ostalo ostati, a ono sve nestade.
Ti si pito kako si deinstalirao kodi...ja odgovorio :D ...backup nisi ni spomenuo,niti da imaš bilo šta instalirano..
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#361 Re: Android TV Box

Post by dječak sa šibicama »

Uzeo Pendoo t95u Pro sa Nexus lancherom, android tv sucelje kao smart tv odlican zbog Neo tv ali sve aplikacije instalira bez problema, koje inace nisu dostupne na google play store na tv androidu.

Jedina mana, ne radi wi fi ali ne smeta.

Skup je ali vrijedi, zvjerka.

Zamijenio tronsmart Vega samo zbog tamnije slike na kodiju, inace je vrhunski uredjaj a uz novi firmware mozda se i to sredi.
damper
Posts: 61
Joined: 16/11/2009 20:09

#362 Re: Android TV Box

Post by damper »

crnivrag wrote:Evo ga konačno došao Android Box iz Kine - Vorke Z6:

Image
eh kolega forumas :kiss:

proslo je dva cijela mjeseca otkako si u vlasnistvu ovog boxa i mislim da je vrijeme da podijelis sa nama svoje utiske o istom jer neki od nas razmisljaju o kupovini istoga :kiss:
User avatar
crnivrag
Posts: 12925
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#363 Re: Android TV Box

Post by crnivrag »

damper wrote: eh kolega forumas :kiss:

proslo je dva cijela mjeseca otkako si u vlasnistvu ovog boxa i mislim da je vrijeme da podijelis sa nama svoje utiske o istom jer neki od nas razmisljaju o kupovini istoga :kiss:
Nije problem, znači box ima 3GB DDR4 RAM memoriju i procesor Amlogic S912 Octa core ARM Cortex-A53 1.5Ghz, te preinstaliran android sistem 7.1.2.

Inače sve aplikacije koje sam na njega instalirao bukvalno lete i otvaraju se instantno, a povezao sam ga UTP kablom direktno sa modemom i izvlači mi na speed test-u punu brzinu od 150/9.

Inače putem njega koristim Kodi (sa raznim add-onima koje sam navodio na Kodi temi), Moja TV Multiscreen, EON aplikaciju, Orion TV aplikaciju, i još neke sitne aplikacije tipa speedtest i sl.

Međutim kao što sam napisao, bukvalno sve otvara instantno, ne grije se puno, a ništa ne ledi i ne štopa kad se pokrene, već sve ide fluidno, od korištenja aplikacija do surfanja internetom (koristim Google Chrome za surfanje).

Inače je estestki jako ugodan i što se vanjskog izgleda tiče, najviše mi se sviđa mali display koji pokazuje uvijek tačno vrijeme, kao i simbole tipa da li je podešen alarm, da li je uređaj povezan na wifi ili lan mrežu i sl.

Što se mene tiče ja sam prezadovoljan ovim box-om, a nije me uopšte puno košta samo 55 € + 3.5 KM poštarine.

A evo video review ovog box-a:


User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#364 Re: Android TV Box

Post by Hercegoviina »

isplati li se kupiti A95X sa 1gb rama za 80km
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#365 Re: Android TV Box

Post by moke_31 »

Hercegoviina wrote:isplati li se kupiti A95X sa 1gb rama za 80km
Isplati sa 2 gige rama :D Za jednu ne bih rekao, mada sve zavisi za šta ti treba.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#366 Re: Android TV Box

Post by MTV »

Ja sam taj prije godinu i po uzeo sa 1GB za 80 KM. Tako da mislim da sada ne vrijedi za te pare. Realnije bi bilo za nekih 50tak KM.
ruzmarin32
Posts: 39
Joined: 06/12/2017 14:51

#367 Re: Android TV Box

Post by ruzmarin32 »

Premalo je to rama za tv box, stekat ce ti vrlo brzo... bolje uloziti malo vise pa uzeti neki sa barem 2 GB DDR-a
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#368 Re: Android TV Box

Post by Hercegoviina »

moke_31 wrote:
Hercegoviina wrote:isplati li se kupiti A95X sa 1gb rama za 80km
Isplati sa 2 gige rama :D Za jednu ne bih rekao, mada sve zavisi za šta ti treba.
uzeo sam a95x r2 sa 2 gb rama.... pustio film s usba i titlovi su previse mali..moze li se to povecati kako
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#369 Re: Android TV Box

Post by HardCore »

Ma samo treba uzeti box koji ima google cast, online film pustis preko telefona za par sekundi, bez ikakvih reklama, rade sve stranice za online filmove ;) i naravno prevod ide uz film ako ga ima...
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#370 Re: Android TV Box

Post by moke_31 »

Hercegoviina wrote:
moke_31 wrote:
Hercegoviina wrote:isplati li se kupiti A95X sa 1gb rama za 80km
Isplati sa 2 gige rama :D Za jednu ne bih rekao, mada sve zavisi za šta ti treba.
uzeo sam a95x r2 sa 2 gb rama.... pustio film s usba i titlovi su previse mali..moze li se to povecati kako
Može sve u opcijama Kodija, samo moraš profil u postavkama naštimati na Ekspert i onda možeš štimati veličinu, boju, regiju za titlove i sl.

Progugalj malo ako ne mogneš od prve ubosti.

Usput A95X sa 2 gige je pravo solidan box i nadam se da ćete dobro služiti, posebno ako ga budeš koristio samo za filmove i sl. Ddo sada se raja nije žalila na njega.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#371 Re: Android TV Box

Post by pirpa »

Planiram naručivati tv box pa me interesuje valja li šta ovaj Xiaomi box i vrijedi li ovih para...

https://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_426056.html
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#372 Re: Android TV Box

Post by HardCore »

Ja ga imam, i zadovoljan sam, ekstra je ima chrome cast sve radi za 10, koristio ga na pocetku za filmove i ev sad nemam kad da gledam pa sam ga mislio uskoro prodavat ;)
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#373 Re: Android TV Box

Post by Hercegoviina »

Može sve u opcijama Kodija, samo moraš profil u postavkama naštimati na Ekspert i onda možeš štimati veličinu, boju, regiju za titlove i sl.


Nisi me razumio. Govorim za filmove koje pustim sa eksternog hdd kao sto je usb. previse male titlove imam.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#374 Re: Android TV Box

Post by dječak sa šibicama »

Hercegoviina wrote:Može sve u opcijama Kodija, samo moraš profil u postavkama naštimati na Ekspert i onda možeš štimati veličinu, boju, regiju za titlove i sl.


Nisi me razumio. Govorim za filmove koje pustim sa eksternog hdd kao sto je usb. previse male titlove imam.
instaliraj MX player,, nastimas titlove kakve god zelis, i pokrenes film u tom playeru
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#375 Re: Android TV Box

Post by moke_31 »

Hercegoviina wrote:Može sve u opcijama Kodija, samo moraš profil u postavkama naštimati na Ekspert i onda možeš štimati veličinu, boju, regiju za titlove i sl.


Nisi me razumio. Govorim za filmove koje pustim sa eksternog hdd kao sto je usb. previse male titlove imam.
Pa Kodi prepoznaje i USB utaknut u box, bar bi trebao. Ja koristim Kodi bez obzira sa čega gledam, streaming sa PC-a, ili ekstzerni USB, HDD.
Post Reply