Android TV Box

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#301 Re: Android TV Box

Post by rovac13 »

Vec neko vrijeme imam nekakav android box,kupljen po preporuci forumasa, MINI m8s II ili tako nesto.
I radi to dobro nikad ne stuca,ali nije da se nesto puno ni koristi.

Uzeo bih nesto radi lakseg upravljanja,mis tastatura ili nesto trece.
Pa bi volio da neko baci koji komentar sta se pokazalo kao najjednostavnije i najbrze za upravljanje boxom.

Prvo sam gledao nekakve air mouse.Izgleda zanimljivo i jednostavno.sa ziroskopom valjda,tako da registruje pokret rukom.
Ovako nesto :

Image

Onda mi je naletilo nesto ovako.Nije to sa ziroskopom,nego onako ima tastaturu i touch nalik na laptopov.
I ovo djeluje zanimljivo.

Image

Ili je mozda najbolje rjesenje prava bezicna tastatura za touch pad om.Samo se pitam da li prava tastatura radi kako treba na androidima.

Image

Sta je po vama najjednostavnije.
Sa ovim daljinskim koji je dosao uz box nije najzgodnije upravljati.
Meni android nekako za mobitele i tablete,sve na dodir,ovaj box radi odlicno,ali malo smara daljinski,pa se radi toga i ne koristi toliko puno.
User avatar
Radar71
Posts: 7276
Joined: 21/07/2010 15:43

#302 Re: Android TV Box

Post by Radar71 »

rovac13 wrote:Vec neko vrijeme imam nekakav android box,kupljen po preporuci forumasa, MINI m8s II ili tako nesto.
I radi to dobro nikad ne stuca,ali nije da se nesto puno ni koristi.

Uzeo bih nesto radi lakseg upravljanja,mis tastatura ili nesto trece.
Pa bi volio da neko baci koji komentar sta se pokazalo kao najjednostavnije i najbrze za upravljanje boxom.

Prvo sam gledao nekakve air mouse.Izgleda zanimljivo i jednostavno.sa ziroskopom valjda,tako da registruje pokret rukom.
Ovako nesto :

Image

Onda mi je naletilo nesto ovako.Nije to sa ziroskopom,nego onako ima tastaturu i touch nalik na laptopov.
I ovo djeluje zanimljivo.

Image

Ili je mozda najbolje rjesenje prava bezicna tastatura za touch pad om.Samo se pitam da li prava tastatura radi kako treba na androidima.

Image

Sta je po vama najjednostavnije.
Sa ovim daljinskim koji je dosao uz box nije najzgodnije upravljati.
Meni android nekako za mobitele i tablete,sve na dodir,ovaj box radi odlicno,ali malo smara daljinski,pa se radi toga i ne koristi toliko puno.
Ja sam ovaj uzeo i malo je reći da sam zadovoljan

https://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_26764.html
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#303 Re: Android TV Box

Post by diablobih »

Najbolje ova logitechova tastatura sa touchpadom izgleda...
User avatar
fortaleza
Posts: 5559
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#304 Re: Android TV Box

Post by fortaleza »

Ja sam uzeo ovaj airmouse sa prve slike sto si postao, cini mi se za oko 9$ i sluzi me dobro vec godinu dana, potpuno je zamjenio daljinski koji dodje uz box koji je doata nezgodan za koristiti.

Jedno punjenje moze nekoliko dana koristenja tako da i tu dobro stoji, te zbog toga sto nije na baterije je dosta lagan, svakako preporucujem.
zokislav
Posts: 122
Joined: 17/01/2011 23:19
Location: http://bit.ly/povrat_novca
Contact:

#305 Re: Android TV Box

Post by zokislav »

Tačped nikako.
Bilo kakav air mouse će odraditi posao. ;)
User avatar
djigibau
Posts: 337
Joined: 16/02/2006 11:21
Location: Sarajevo

#306 Re: Android TV Box

Post by djigibau »

irac300 wrote:
djigibau wrote:
dječak sa šibicama wrote:[quote="djigibau"

Deinstaliraj tu verziju Kodija, pa sa google playa skini CEMC (ista stvar kao Kodi ali prilagođen da radi na starijim boxovima). Zeza te jer ne dobija podršku, nove verzije zahtjevaju minimalno android 5.0.
Android 5.0 je kod mene na boxu, došao redovno putem ota updatea.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#307 Re: Android TV Box

Post by dječak sa šibicama »

Air mouse najbolji, ali ja koristim obicni bezicni mis, HP da bude malo kvalitetniji. Malo jeste problem sto moras "imitirati" podlogu na necemu, ali sta da se radi :D

Imam i neki stari touchpad, nije ni to lose ali lakse je sa misem.
brkox
Posts: 187
Joined: 16/08/2013 21:54

#308 Re: Android TV Box

Post by brkox »

Ova Logitech tastatura je u mom vlasništvu već par godina i ako kažem da je preživjela troje djece, bezbroj padova sa stola i neznanja od kud sve ne :thumbup: i dan danas uredno i zahvalno služi sve sam rekao. Od srca preporučujem : palac gore
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#309 Re: Android TV Box

Post by kazo »

Ako je neko trazi povoljan TV box sa 2GB rama, dobio sam popust na Cafago za MX9 Max pa mozete iskoristiti kod L3128V.
ke_ma
Posts: 236
Joined: 04/12/2016 21:01

#310 Re: Android TV Box

Post by ke_ma »

Ne razumim se baš u ovakve stvari ali koliko vidim taj box na gearbestu košta 40 dolara sa poštarinom,ili sam ja tu nešto pomiješao
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_687063.html?wid=21
Kao što sam već naglasio,ne razumim se baš u ovakve stvari,pa ako može neka preporuka za box na koji bih stavio samo kodi..
i da po mogućnosti do 50 markica,da se ne peglam sa carinom :D
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#311 Re: Android TV Box

Post by irac300 »

ke_ma wrote:Ne razumim se baš u ovakve stvari ali koliko vidim taj box na gearbestu košta 40 dolara sa poštarinom,ili sam ja tu nešto pomiješao
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_687063.html?wid=21
Kao što sam već naglasio,ne razumim se baš u ovakve stvari,pa ako može neka preporuka za box na koji bih stavio samo kodi..
i da po mogućnosti do 50 markica,da se ne peglam sa carinom :D
Ne znam je li ovo neka caka, neka ti neko iskusniji objasni. Slučajno naletih na ovu ponudu, zvuči previše dobro da je istinito. Al' ako naručiš preko paypala, zaštićen si. Gledam mu recenzije, ima pozitivnih dojmova na par boxova, nisu dojmovi nabijeni od džidža od dolar.
https://www.ebay.com/itm/2G-16G-NEXBOX- ... SwYL9Z05J-
ke_ma
Posts: 236
Joined: 04/12/2016 21:01

#312 Re: Android TV Box

Post by ke_ma »

Hvala irac
ja ne vidim nikakvu caku,ići će ovo preko 30 dolara
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#313 Re: Android TV Box

Post by bersK »

Može li mi neko pojasnit koja je fora sa ovim Android TV Boxom pa je toliko popularan?

Kako funkcioniše i šta sve može na njemu (osim Androida log)
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#314 Re: Android TV Box

Post by MTV »

Kodi.

Na kojem mozes gledati dzabe sport/serije bez SK, arena i HBO-a.

Eto zato.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#315 Re: Android TV Box

Post by bersK »

MTV wrote:Kodi.

Na kojem mozes gledati dzabe sport/serije bez SK, arena i HBO-a.

Eto zato.

Čekaj, ako sam te razumio preko Kodija nmg gledati SK i Arenu?
User avatar
joske
Posts: 2277
Joined: 13/07/2016 11:09

#316 Re: Android TV Box

Post by joske »

mozes gledati HBO cinestar premiere kanale sk i arene :D zavisno koju je m3u listu kanala koristis da li je aktuelna ili ne
Last edited by joske on 11/11/2017 17:31, edited 1 time in total.
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#317 Re: Android TV Box

Post by MTV »

bersK wrote:
MTV wrote:Kodi.

Na kojem mozes gledati dzabe sport/serije bez SK, arena i HBO-a.

Eto zato.

Čekaj, ako sam te razumio preko Kodija nmg gledati SK i Arenu?
Trebao sam napisati bez da zavisis da li tvoj operater ima SK ili arenu..

Mozes gledati SK i arenu al ti streamovi rade jako kratko ugl ima mnostvo streamova stranih sportskih kanala. ESPN, bein sport, Sky...

Za filmove imas addonse koji su besplatni i uopste ti nisu potrebni kanali kao sto su HBO ili Cinestar Premiere...

Ukucaj na google ili youtube i bice ti jasnije ...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#318 Re: Android TV Box

Post by channel10 »

Danas su velika snizenja na kineskim stranicama, pa sam sebi narucio ovaj airmouse za android box i kome treba neka pozuri jer popusti traju jos neka tri sata.

https://www.geekbuying.com/item/C120-6- ... ilar-emspd
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#319 Re: Android TV Box

Post by bersK »

Nije samo na kineskim, već na svim. Black friday uskoro pa malo spuštaju.
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#320 Re: Android TV Box

Post by irac300 »

channel10 wrote:Danas su velika snizenja na kineskim stranicama, pa sam sebi narucio ovaj airmouse za android box i kome treba neka pozuri jer popusti traju jos neka tri sata.

https://www.geekbuying.com/item/C120-6- ... ilar-emspd
Zaišćili ti mene, ja moradoh naručiti ovaj daljinski. :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#321 Re: Android TV Box

Post by channel10 »

Hajde neka si :)

Ja ga hoću kupiti ima godina i nikad. Vidim danas ova sniženja i rekoh da provjerim kakve su cijene. Čim sam vidio da je 6 dolara, odmah sam i naručio :). Nadam se da sam sad miran sto se tice daljinskog i da će biti dosta lakše po kodiju vrtiti :)
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#322 Re: Android TV Box

Post by irac300 »

channel10 wrote:Hajde neka si :)

Ja ga hoću kupiti ima godina i nikad. Vidim danas ova sniženja i rekoh da provjerim kakve su cijene. Čim sam vidio da je 6 dolara, odmah sam i naručio :). Nadam se da sam sad miran sto se tice daljinskog i da će biti dosta lakše po kodiju vrtiti :)
Ma i mene su cijene odbijale, al' kad vidjeh 10-al maraka, nisam razmišljao. Vidim hvale ga, nek' nam je sa srećom. :D
User avatar
crnivrag
Posts: 12887
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#323 Re: Android TV Box

Post by crnivrag »

Treba li kome kupona za 8% popusta iz skladišta iz Španije, Italije i Njemačke za proizvode sa Geekbuying.com web stranice, koji naravno vrijede za proizvode koji su navedeni da se nalaze na stanju u ovim skladištima, i koji se naručuju iz ovih skladišta, a ne iz Kine.

Imam ukupno 35 kupona.
ke_ma
Posts: 236
Joined: 04/12/2016 21:01

#324 Re: Android TV Box

Post by ke_ma »

irac300 wrote:
channel10 wrote:Hajde neka si :)

Ja ga hoću kupiti ima godina i nikad. Vidim danas ova sniženja i rekoh da provjerim kakve su cijene. Čim sam vidio da je 6 dolara, odmah sam i naručio :). Nadam se da sam sad miran sto se tice daljinskog i da će biti dosta lakše po kodiju vrtiti :)
Ma i mene su cijene odbijale, al' kad vidjeh 10-al maraka, nisam razmišljao. Vidim hvale ga, nek' nam je sa srećom. :D
I ja ga kupih mada nemam ni box :sad: ....nek nam je sa srećom :D
User avatar
crnivrag
Posts: 12887
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#325 Re: Android TV Box

Post by crnivrag »

Evo ga konačno došao Android Box iz Kine - Vorke Z6:

Image
Post Reply