Android TV Box

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2019
Joined: 14/06/2017 17:07

#2676 Re: Android TV Box

Post by MehmedPasaMoric »

mirsek wrote: 20/01/2022 12:57
MehmedPasaMoric wrote: 20/01/2022 12:43

Velikoj vecini korisnika boxovi trebaju samo za IPTV da se ne lazemo i eventualno za neki film u Kodiju maximalno 1080p, sto zadovoljavajuce odradjuje svaki Kinez, a ovo sto je stepenicu iznad tipa Firestick, Mibox i sl je vise neggo savrseno za te svrhe... Mada vidim po nekim stranim forumima i redditu da se ljudi hypuju da kupe Shield bez obzira za sta ce ga koristiti :roll: Ne znam iskreno koliko je Android popularna platforma za gaming u poredjenju sa pravim gaming platformama pa ta bude opravdana kupovina uredjaja maksuz za tu svrhu.
Ja licno ni serije vise ne gledam ispod 1080p a kamoli filmove. Jedino ako je neka serija koja se nestrpljivo ceka pa je mogu pogledati u 720p ali to pokusavam da izbjegnem.
Pa u odnosu na novije konzole, naravno da nije toliko dobar sto se tice performansi i vizualnih efekata. Sa druge strane podrzava razne emulatore za starije igrace platforme tipa PS2, super nintendo, gamecube, nintendo 64 i slicne, to je ogromna baza igrica.
Sve najzahtjevnije android igrice moze da vrti fluidno na maximalnim detaljima sto je jos jedan veliki plus.
Geforce NOW igrice moze da vrti fluidno na 1080p, 60fps, max detaljima,(bar preko kabla sto sam ja probao) a sa ukljucenim AI upscaling-om to ce dobro izgledati i na 4k televizorima.
I sta mislis koliko korisnika Android boxa je zainteresovano za emulaciju igara starih 25 godina ili za igranje tih 4-5 zahtjevnih Android igara koje ne mozes pokrenuti na drugim boxovima? Glavno trziste za boxove je Indija, Pakistan, Balkan, Rusija, dakle sirotinja koja hoce da za sto manje para dzaba gleda TV, kome je bolan do Nintenda 64 :lol: Nisam ga igrao ni kad je bila zaddnja rijec tehnike a ne da ga sad igram
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#2677 Re: Android TV Box

Post by mirsek »

MehmedPasaMoric wrote: 20/01/2022 15:51
mirsek wrote: 20/01/2022 12:57
Ja licno ni serije vise ne gledam ispod 1080p a kamoli filmove. Jedino ako je neka serija koja se nestrpljivo ceka pa je mogu pogledati u 720p ali to pokusavam da izbjegnem.
Pa u odnosu na novije konzole, naravno da nije toliko dobar sto se tice performansi i vizualnih efekata. Sa druge strane podrzava razne emulatore za starije igrace platforme tipa PS2, super nintendo, gamecube, nintendo 64 i slicne, to je ogromna baza igrica.
Sve najzahtjevnije android igrice moze da vrti fluidno na maximalnim detaljima sto je jos jedan veliki plus.
Geforce NOW igrice moze da vrti fluidno na 1080p, 60fps, max detaljima,(bar preko kabla sto sam ja probao) a sa ukljucenim AI upscaling-om to ce dobro izgledati i na 4k televizorima.
I sta mislis koliko korisnika Android boxa je zainteresovano za emulaciju igara starih 25 godina ili za igranje tih 4-5 zahtjevnih Android igara koje ne mozes pokrenuti na drugim boxovima? Glavno trziste za boxove je Indija, Pakistan, Balkan, Rusija, dakle sirotinja koja hoce da za sto manje para dzaba gleda TV, kome je bolan do Nintenda 64 :lol: Nisam ga igrao ni kad je bila zaddnja rijec tehnike a ne da ga sad igram
Jest, apple tv i nvidia shield bas kupuje sirotinja po Pakistanu i Indiji i to im je glavno trziste gdje se prodaju. :thumbup:
Pa vec sam napisao, Shield je jedan odlican paket za igranje igara, gledanje IPTV, gledanje serija i filmova. U svim tim stavkama je u samom vrhu, ne nuzno najbolji u svakoj pojedinacnoj stavci.
Za IPTV, filmove i serije, razne medijske sadrzaje, sigurno je top 5 na trzistu, za igre daleko najbolji od svih.
Nisam ni rekao da je Shield za svakoga niti da svima trebaju sve njegove opcije.
Evo recimo forumasu radiostaru bi bio vrlo dobar izbor za njegove potrebe.
Last edited by mirsek on 20/01/2022 16:14, edited 3 times in total.
User avatar
Eldo__
Posts: 60
Joined: 19/10/2018 11:10

#2678 Re: Android TV Box

Post by Eldo__ »

bogata_sirotinja wrote: 20/01/2022 15:00 Odakle naručujete tako jeftino Firestick?
Kontam da hvatate neku akciju ali sa kog sajta, da malo upratim pa da možda i ja pazarim...
Pesoto, preko amazona.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#2679 Re: Android TV Box

Post by mirsek »

namiami wrote: 20/01/2022 16:09
MehmedPasaMoric wrote: 20/01/2022 15:51 kome je bolan do Nintenda 64
Deder se malo obrazuj - NVIDIA GeForce NOW
:thumbup:
Evo i spisak svih igara koje su dostupne da se igraju ako su prije kupljene, a ima i oko 90 free to play naslova medju njima.
https://www.nvidia.com/en-us/geforce-now/games/
Sve se ovo moze igrati na shieldu uz dobru internet konekciju.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2019
Joined: 14/06/2017 17:07

#2680 Re: Android TV Box

Post by MehmedPasaMoric »

namiami wrote: 20/01/2022 16:09
MehmedPasaMoric wrote: 20/01/2022 15:51 kome je bolan do Nintenda 64
Deder se malo obrazuj - NVIDIA GeForce NOW
Tema je Android box a ne video igre, ne znam zasto bi mi poznavanje te materije bilo potrebno kad me ni same igre uopste ne interesuju :? Ovde se uglavnom pise o IPTV, Kodiju, Syncleru, listama, aplikacijama i sl., mislim da vecina ucesnika na temi nisu djeca ni po godinama ni po interesima
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#2681 Re: Android TV Box

Post by mirsek »

MehmedPasaMoric wrote: 20/01/2022 17:58
namiami wrote: 20/01/2022 16:09

Deder se malo obrazuj - NVIDIA GeForce NOW
Tema je Android box a ne video igre, ne znam zasto bi mi poznavanje te materije bilo potrebno kad me ni same igre uopste ne interesuju :? Ovde se uglavnom pise o IPTV, Kodiju, Syncleru, listama, aplikacijama i sl., mislim da vecina ucesnika na temi nisu djeca ni po godinama ni po interesima
Pa i tome je Shield u samom vrhu sa par nedavno predstavljenih boxova.
Jel znas za ovo, toliko o djeci koja igraju igrice.. :D
Image
https://techjury.net/blog/video-game-demographics/#gref
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2019
Joined: 14/06/2017 17:07

#2682 Re: Android TV Box

Post by MehmedPasaMoric »

namiami wrote: 20/01/2022 19:00
MehmedPasaMoric wrote: 20/01/2022 17:58

Tema je Android box a ne video igre, ne znam zasto bi mi poznavanje te materije bilo potrebno kad me ni same igre uopste ne interesuju :? Ovde se uglavnom pise o IPTV, Kodiju, Syncleru, listama, aplikacijama i sl., mislim da vecina ucesnika na temi nisu djeca ni po godinama ni po interesima
Zato što si sam komentarisao :) Ti si pomenuo nitendo, ja ti odgovorio da se poklopiš. Na navedenom uređaju se mogu igrati zadnje igre - kako - informiši se.
Nisam ga ja prvi pomenuo, uopste ne pratis temu, ali je vazno da je vas dvojica zatrpavate nebitnim infomacijama o Nvdiji koje niko ovde nije trazio... Kako se mogu igrati igrice na bilo kojem uredjaju mene ne zanima niti se planiram informisati jer sam to prerastao prije nekih 35 godina, komentarisao sam Shield cisto iz perspektive IPTV korisnika. Misljenje o odraslim ljudima koji igraju video igrice svakako imam, doduse ne planiram ga iznositi javno dok neko ne smisli bosanski prevod rijeci incel, jer bez toga ne mogu da ga upotpunim
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2019
Joined: 14/06/2017 17:07

#2683 Re: Android TV Box

Post by MehmedPasaMoric »

namiami wrote: 20/01/2022 19:41 Auuu jest teško reći "Do mene je, pogrešno sam shvatio, upućujem izvinjenje" :D

Lakše se ćerat par stranica dok neko ne odustane, zar ne?
MehmedPasaMoric wrote: 20/01/2022 19:39 jer sam to prerastao prije nekih 35 godina
Ne postoji vremenski rok onoga ko uživa u igricama. Neko prestane s 12, neko s 22, neko sa 44, neko nikada, što je sasvim normalno :)

Neko se opušta uz igre, neko uz cigaru, neko uz vino, neko uz dzoju. Opet sasvim normalno, jer svako ima svoj izbor. Problem je što smo mi takvo društvo da sve gledamo kroz sebe, bez imalo otvorenosti.

Čuj nazivao bih nekim imenima nekoga samo što igra igrica :) Šta misliš o životu milonera, koji ima skladnu porodicu, koji nakon svih društvenih i poslovnih obaveza sjedne i igra igrica, malo na pc, malo na konzoli? I to direktno u BeJha, Rajvosa.
mirsek wrote: 20/01/2022 12:57 Sa druge strane podrzava razne emulatore za starije igrace platforme tipa PS2, super nintendo, gamecube, nintendo 64 i slicne
Kao sto rekoh, ne pratis temu. Slobodno ti sebe ubjedjuj da je to normalno, ali ne smaraj druge jer vjeruj mi da ta prica nikoga ne zanima. Ja nista pogresno shvatio nisam, covjek spomenuo Nintendo a ja se zapitao ko jos normalan igra igrice sa konzole stare 30 godina, jer mi kao odrasloj, zreloj, racionalnoj osobi takav interes nikako ne djeluje zdravo
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#2684 Re: Android TV Box

Post by mirsek »

MehmedPasaMoric wrote: 20/01/2022 19:55

Kao sto rekoh, ne pratis temu. Slobodno ti sebe ubjedjuj da je to normalno, ali ne smaraj druge jer vjeruj mi da ta prica nikoga ne zanima. Ja nista pogresno shvatio nisam, covjek spomenuo Nintendo a ja se zapitao ko jos normalan igra igrice sa konzole stare 30 godina, jer mi kao odrasloj, zreloj, racionalnoj osobi takav interes nikako ne djeluje zdravo
Pa nisi u tom filmu, zato i ne razumijes. A puno ljudi jeste u tom filmu.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2019
Joined: 14/06/2017 17:07

#2685 Re: Android TV Box

Post by MehmedPasaMoric »

mirsek wrote: 20/01/2022 20:25
MehmedPasaMoric wrote: 20/01/2022 19:55

Kao sto rekoh, ne pratis temu. Slobodno ti sebe ubjedjuj da je to normalno, ali ne smaraj druge jer vjeruj mi da ta prica nikoga ne zanima. Ja nista pogresno shvatio nisam, covjek spomenuo Nintendo a ja se zapitao ko jos normalan igra igrice sa konzole stare 30 godina, jer mi kao odrasloj, zreloj, racionalnoj osobi takav interes nikako ne djeluje zdravo
Pa nisi u tom filmu, zato i ne razumijes. A puno ljudi jeste u tom filmu.
Super, ni ne zelim biti. Na ovoj temi nije mjesto tom filmu, do sad niko nije diskutovao o igricama pa ti je to valjda pokazatelj da to bas i ne zanima ljude koji traze informacije o boxevima. Ok na Shieldu se mogu igrati igrice kako najnovije tako i one iz proslog vijeka, fantasticno, hvala na informaciji, idemo dalje na besplatne liste, skenere, Green build, debrid accounte, Tivimate i ostale stvari
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#2686 Re: Android TV Box

Post by dend »

Pa nije tema IPTV, vec opcenito o android boxovima ...

Taj nvidia shield prema snazi dođe kao mini pc :D
Kako radi taj nvidia now za videoigre ?
SuperSy
Posts: 446
Joined: 12/07/2021 21:27

#2687 Re: Android TV Box

Post by SuperSy »

Ima ljudi kojih zanima kako radi taj Nvidia shield recimo imam neke besplatne igre sa Epica da li bih mogao igrati GTA 5, tomb raider, control, just in cause, vampires na Nvidia... Ako je tako onda tih 300 km uopće nije puno baciti na ovo
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#2688 Re: Android TV Box

Post by mirsek »

dend wrote: 20/01/2022 20:48 Pa nije tema IPTV, vec opcenito o android boxovima ...

Taj nvidia shield prema snazi dođe kao mini pc :D
Kako radi taj nvidia now za videoigre ?
Uzmes mjesecnu/godisnju pretplatu na Geforce NOW i sve igrice na njihovoj listi mozes igrati preko interneta, oko 90 ih je free to play kao sto su npr. WoT, Apex CS:GO, a ima i dosta igara koje moras vec imati kupljene na steamu, epicu, ubisoftu, eaplay/origin-u i onda ih mozes igrati na Geforce NOW ako ih Geforce NOW ima na listi.
Prednost je sto sve te igrice na Geforce NOW listi mozes igrati na 1080p, na max detaljima i 60fps. Ako uzmes najskuplju pretplatu mozes igrati i na 4k rezoluciji, 60fps i max detaljima. To da bi mogao ostvariti na kucnom desktop kompjuteru treba ti graficka u rangu RTX 3080 sto je vrlo vrlo skup sport na danasnji vakat.
Last edited by mirsek on 21/01/2022 14:02, edited 1 time in total.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#2689 Re: Android TV Box

Post by mirsek »

SuperSy wrote: 20/01/2022 20:58 Ima ljudi kojih zanima kako radi taj Nvidia shield recimo imam neke besplatne igre sa Epica da li bih mogao igrati GTA 5, tomb raider, control, just in cause, vampires na Nvidia... Ako je tako onda tih 300 km uopće nije puno baciti na ovo
GTA 5 trenutno nema podrsku.
Tomb raider, Control, Just Cause, Vampires imaju podrsku. Ima podrska i za BF4, BF1, BF5..
Ne moras igrati iskljucivo preko Shielda, mozes i preko desktopa ili laptopa bez problema, kompjuter sluzi samo da uspostavi konekciju i da baca sliku na ekran, sav hardware koji obradjuje igrice je na udaljenim lokacijama po svijetu.
Kod Shielda je to samo dodatna mogucnost, da ti ne treba kompjuter da uspostavlja konekciju i baca sliku na ekran vec koristis Shield, ali tu mogucnost ne nudi nijedan drugi android box.
User avatar
Eldo__
Posts: 60
Joined: 19/10/2018 11:10

#2690 Re: Android TV Box

Post by Eldo__ »

Hvala drugu sa foruma @irac300 :-D
Objasnio mi u dva tri poteza sve, dobri fazoni.
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#2691 Re: Android TV Box

Post by probook »

Eldo__ wrote: 20/01/2022 16:19
bogata_sirotinja wrote: 20/01/2022 15:00 Odakle naručujete tako jeftino Firestick?
Kontam da hvatate neku akciju ali sa kog sajta, da malo upratim pa da možda i ja pazarim...
Pesoto, preko amazona.
Mediamarket u Njemackoj je nedavno imao dobru akciju.
User avatar
Ajs_Nigrutin
Posts: 401
Joined: 14/10/2020 22:44

#2692 Re: Android TV Box

Post by Ajs_Nigrutin »

Eldo__ wrote: 20/01/2022 21:26 Hvala drugu sa foruma @irac300 :-D
Objasnio mi u dva tri poteza sve, dobri fazoni.
Mogao si u inbox copy paste ako ti nije frka, da se malo Ircu skinemo s grbače :-)
TheRealist
Posts: 267
Joined: 25/02/2020 19:13

#2693 Re: Android TV Box

Post by TheRealist »

Razmišljam da uzmem Mi Box S 4k, najviše radi netflixa (i možda bih EON instalirao na njega i onda bih vidio koje još opcije imam)? 130KM u Univerzalnom i još negdje sam vidio sličnu cijenu. Znam da je skuplji nego vani, ali šta da radim. Recenzije koje sam gledao su čini se dobre. Isplati li se to (što se tiče kvaliteta)?

Imam google chrome, ali koristim već na jednom TV-u, a i iskreno bih više volio da ne moram preko telefona sve raditi.
User avatar
Eldo__
Posts: 60
Joined: 19/10/2018 11:10

#2694 Re: Android TV Box

Post by Eldo__ »

Ajs_Nigrutin wrote: 20/01/2022 22:18
Eldo__ wrote: 20/01/2022 21:26 Hvala drugu sa foruma @irac300 :-D
Objasnio mi u dva tri poteza sve, dobri fazoni.
Mogao si u inbox copy paste ako ti nije frka, da se malo Ircu skinemo s grbače :-)
Može naravno javi se u p.p.
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#2695 Re: Android TV Box

Post by probook »

TheRealist wrote: 20/01/2022 22:29 Razmišljam da uzmem Mi Box S 4k, najviše radi netflixa (i možda bih EON instalirao na njega i onda bih vidio koje još opcije imam)? 130KM u Univerzalnom i još negdje sam vidio sličnu cijenu. Znam da je skuplji nego vani, ali šta da radim. Recenzije koje sam gledao su čini se dobre. Isplati li se to (što se tiče kvaliteta)?

Imam google chrome, ali koristim već na jednom TV-u, a i iskreno bih više volio da ne moram preko telefona sve raditi.
Meni bolje radi firestick 4k nego taj box. Prije sam imao box, sada amazon firestick 4k
memugold
Posts: 2
Joined: 23/01/2022 17:29

#2696 Re: Android TV Box

Post by memugold »

pozdrav

poslat ce mi jaran i DE Firestick MAX medjutim imaju 2 verzije ili 2 verzije kablova pa ga to buni

dakle ovaj kosta 85 eura

dok je ovaj 65 eura

razlika je u tom nekom kablu i cemu isti sluzi??
wolfie
Posts: 891
Joined: 19/10/2010 21:21

#2697 Re: Android TV Box

Post by wolfie »

Iste kablove dobijes u obe verzije, dobijes HDMI kabl i punjac na USB od TV ili na strujnu uticnicu, kako ti vise odgovara, vidis da je prvi 4K Max, a drugi obicni. Uzmi 4K Max, to je najnovija verzija i relativno dugo si namiren.
Last edited by wolfie on 23/01/2022 17:49, edited 2 times in total.
memugold
Posts: 2
Joined: 23/01/2022 17:29

#2698 Re: Android TV Box

Post by memugold »

wolfie wrote: 23/01/2022 17:40 Iste kablove dobijes u obe verzije, dobijes HDMI kabl i punjac na USB od TV ili na strujnu uticnicu, kako ti vise odgovara, vidis da je prvi 4K Max, a drugi obicni. Uzmi 4K Max, to je najnovija verzija i relativno dugo si namiren.
oba su 4k

ti samo slike gledo

za ova drugi pise da ima neki kabal poseban

Dieses Set umfasst Fire TV Stick 4K Max mit Wi-Fi 6 und Alexa-Sprachfernbedienung sowie ein Mission-USB-Ladekabel „Made for Amazon“.
Schluss mit herabhängenden Kabeln und Kabelgewirr – Nutzen Sie unser zertifiziertes Ladekabel „Made for Amazon“, um Ihren Fire TV Stick direkt über den USB-Anschluss Ihres Fernsehers mit Strom zu versorgen.
Das Mission-USB-Ladekabel verfügt über einen speziellen Stromkreis zur Energieverwaltung, der die Spitzenleistung des USB-Anschlusses verbessert, indem überschüssige Energie gespeichert und bei Bedarf freigesetzt wird.
wolfie
Posts: 891
Joined: 19/10/2010 21:21

#2699 Re: Android TV Box

Post by wolfie »

Google veli da je to adapter koji omogucava napajanje iz USB porta u TV-u. A po recenzijama i nije neka sreca. Uzmi bez tog kabla, nije dio standardnog paketa svakako.
Rogie
Posts: 575
Joined: 14/01/2021 10:33

#2700 Re: Android TV Box

Post by Rogie »

memugold wrote: 23/01/2022 17:34 pozdrav

poslat ce mi jaran i DE Firestick MAX medjutim imaju 2 verzije ili 2 verzije kablova pa ga to buni
Sacekaj snizenje na mediamarktu, ja sam dva maxa platio 74 eura ako se ne varam. Poslije sam cesto vidjao da su ih opet snizavali na tu cijenu (37€), 'obicni' 4k je mislim znao biti 25€.
Post Reply