Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
innovision
Posts: 729
Joined: 04/08/2009 19:06

#76 Re: Android OS

Post by innovision »

cappy_tempo wrote:beco poceo sam te mrziti :mrgreen: :P .otkako sam upratio android i njegove finte zarko ga zelim tako da sad jedno fino pitanje ide, a glasi vako: gdje se moze naci android po radnjama ali da fakat ne moram bubreg dati i da mi nece uvaliti žlj neki mobitel? da se razumijemo znam koji su sa androidom nego sam mislio na neki kineski koji ce nakon 2 dana preseliti na ahiret. htc wildfire ima prednost dakle i ta cijena eh sad jel bolje letati po radnjama,moljakati da ostave (dok se skupe pare :mrgreen: ) ili otici u mtel i uzet onu pretplatu i biti "rahat" dvije godine?
evo ti link low i mid class androida uglavnom se krecu od 250 do 400
htc wildfire - puno ga raje ima ali nije nesto
lg optimus one -nov!!!
samsung galaxy 3 - isto prilicno nov
lg gt540 -odlican za lovu ima ga u oglasima po 250 km
htc hero - stariji ali eto metalni je ha hu

ja sam dobio preporuku za optimus one jer je najnoviji
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#77 Re: Android OS

Post by beco »

Ja sam protiv tih pretplata jer mislim da ces tu vise popusiti nego da si dao u kesu. Prvo nego sto izaberes mobilni skontaj za sta ce ti trebati? Sta ti je najvaznije? Sad sto se tice prodavaca to ti je sve u pet deka i svi su tu negdje cijenom, neki se kunu u jednog a drugi ga proklinju. Ja imam ovog svog covjeka koji ima radnju na Ciglanama, vec sam nekoliko mobitela tu kupio. Mislim da mi da postenu cijenu i on da nesto zaradi a i ja bolje prodem nego da sam kupovao po radnjama. Ali na kraju ti se svede da nije vise toliko stvar cijene nego povjerenja.
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#78 Re: Android OS

Post by cappy_tempo »

beco wrote:Ja sam protiv tih pretplata jer mislim da ces tu vise popusiti nego da si dao u kesu. Prvo nego sto izaberes mobilni skontaj za sta ce ti trebati? Sta ti je najvaznije? Sad sto se tice prodavaca to ti je sve u pet deka i svi su tu negdje cijenom, neki se kunu u jednog a drugi ga proklinju. Ja imam ovog svog covjeka koji ima radnju na Ciglanama, vec sam nekoliko mobitela tu kupio. Mislim da mi da postenu cijenu i on da nesto zaradi a i ja bolje prodem nego da sam kupovao po radnjama. Ali na kraju ti se svede da nije vise toliko stvar cijene nego povjerenja.

jel to onaj na ciglanam vamo blize americkoj ambasadi.moze se vidjeti sa ceste?

@innovision nisam bas neki ljubitelj LG-a tako da mi je na zadnjem mjestu.prvi mi je bio samsung galaxy 3 ali dok sam starog nafato (na njemu fiksni telefon) prodali se,a kako su strucni ne znaju ni jel ga imaju na stanju i hoce li ga nabavljati. sada ganjam htc da uzmem samo gledam radnje ili mtel jer trenutno mi lakse dati 150KM i dvije godine 40km pretplate placati(znam da je puno,jebeno...) nego skupljati 400 (isfurat ce pa necu biti sminka :mrgreen: :P ) ali opet mozda i kladionica malo pogura :mrgreen:
stubborn_d0nkey
Posts: 67
Joined: 24/05/2010 09:53

#79 Re: Android OS

Post by stubborn_d0nkey »

ako neces htc izganjat bolji ti je optimus one! bolja rezolucija, duplo rama, ima froyo a dobit ce i gingerbread ( galaxy 3 jos nije dobio sluzbeni froyo, ima beta verzija koja je procurila), moze se i OC, mislim da se i pravi cyanogen mod. ma bolji, ne znam kakav je odnos cijena ali je bolji. citaj na gsmareni i okolo prije nego sto odlucis ;)
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#80 Re: Android OS

Post by beco »

cappy_tempo wrote:
beco wrote:Ja sam protiv tih pretplata jer mislim da ces tu vise popusiti nego da si dao u kesu. Prvo nego sto izaberes mobilni skontaj za sta ce ti trebati? Sta ti je najvaznije? Sad sto se tice prodavaca to ti je sve u pet deka i svi su tu negdje cijenom, neki se kunu u jednog a drugi ga proklinju. Ja imam ovog svog covjeka koji ima radnju na Ciglanama, vec sam nekoliko mobitela tu kupio. Mislim da mi da postenu cijenu i on da nesto zaradi a i ja bolje prodem nego da sam kupovao po radnjama. Ali na kraju ti se svede da nije vise toliko stvar cijene nego povjerenja.

jel to onaj na ciglanam vamo blize americkoj ambasadi.moze se vidjeti sa ceste?

@innovision nisam bas neki ljubitelj LG-a tako da mi je na zadnjem mjestu.prvi mi je bio samsung galaxy 3 ali dok sam starog nafato (na njemu fiksni telefon) prodali se,a kako su strucni ne znaju ni jel ga imaju na stanju i hoce li ga nabavljati. sada ganjam htc da uzmem samo gledam radnje ili mtel jer trenutno mi lakse dati 150KM i dvije godine 40km pretplate placati(znam da je puno,jebeno...) nego skupljati 400 (isfurat ce pa necu biti sminka :mrgreen: :P ) ali opet mozda i kladionica malo pogura :mrgreen:
Ma ja
stubborn_d0nkey
Posts: 67
Joined: 24/05/2010 09:53

#81 Re: Android OS

Post by stubborn_d0nkey »

Ko hoce sada da uzme android, a pare mu nisu problem, nek saceka malo da izade lg optimus 2x. Bit ce to mrcina.
User avatar
jrambo
Posts: 92
Joined: 15/02/2009 20:42
Location: prekoputa bivse JNA

#82 Re: Android OS

Post by jrambo »

motorola defy izgleda kao jako dobar telefon. citam da ima problema sa zvucnikom za razgovor.zna li neko nesto vise o tome? ima fine specifikacije,lijepe dimenzije i dobru cijenu
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#83 Re: Android OS

Post by cappy_tempo »

stubborn_d0nkey wrote:Ko hoce sada da uzme android, a pare mu nisu problem, nek saceka malo da izade lg optimus 2x. Bit ce to mrcina.
koliko ce ovo cudo tehnike biti para? :mrgreen: .ja pretpostavljam prvi na piku koji bude da ce se vrtiti oko 1000-1200KM :mrgreen:
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#84 Re: Android OS

Post by strong69 »

jrambo wrote:motorola defy izgleda kao jako dobar telefon. citam da ima problema sa zvucnikom za razgovor.zna li neko nesto vise o tome? ima fine specifikacije,lijepe dimenzije i dobru cijenu
Imam jako lose iskustvo s Motorolom. Podrska za druga trzista izvan Amerike je katastrofalna. Azuriranje softvera, ispravke bugova, poboljsanje i slicne stvari zaboravi sa Motorolom...

Ja sam na Milestone-u imao problem sa zvukom. Mikrofon je prozivodio eho i sagovornici su me culo kao da govorim iz bureta. Prvo su rekli da je problem hardverske prirode ali nakon pritiska i online peticija evroskih korisnika ovog uredaja izbacuju softver update koji rjesava ovaj problem. Usput, Milestone i Droid su 2 skoro identicna telefona. Droid (USA verzija) je dobio Froyo update a Milestone nije i vjerovatno i nece. Procitajte njihove forume da vidite kakvo ogorcenje vlada kod ljudi iz Evrope, Juzne Amerike...
User avatar
jrambo
Posts: 92
Joined: 15/02/2009 20:42
Location: prekoputa bivse JNA

#85 Re: Android OS

Post by jrambo »

hvala na info ,jednostavno izgleda da ne postoji telefon bez rizika od neke fabricke greske.
strong69 wrote:
jrambo wrote:motorola defy izgleda kao jako dobar telefon. citam da ima problema sa zvucnikom za razgovor.zna li neko nesto vise o tome? ima fine specifikacije,lijepe dimenzije i dobru cijenu
Imam jako lose iskustvo s Motorolom. Podrska za druga trzista izvan Amerike je katastrofalna. Azuriranje softvera, ispravke bugova, poboljsanje i slicne stvari zaboravi sa Motorolom...

Ja sam na Milestone-u imao problem sa zvukom. Mikrofon je prozivodio eho i sagovornici su me culo kao da govorim iz bureta. Prvo su rekli da je problem hardverske prirode ali nakon pritiska i online peticija evroskih korisnika ovog uredaja izbacuju softver update koji rjesava ovaj problem. Usput, Milestone i Droid su 2 skoro identicna telefona. Droid (USA verzija) je dobio Froyo update a Milestone nije i vjerovatno i nece. Procitajte njihove forume da vidite kakvo ogorcenje vlada kod ljudi iz Evrope, Juzne Amerike...
citao sam , problema je dosta cudi me inace je motorola poznata po dobrim antenama za recepciju.. slicnih problema sa signalom ima i samsung galaxy s,bas se zale ljudi i na njega... stvarno ne znam mozda moj x10 nije ipak toliko los dok ne izadje se arc :)
User avatar
mobsterc
Posts: 2322
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#86 Re: Android OS

Post by mobsterc »

Kakvih problema sa signalom?
User avatar
jrambo
Posts: 92
Joined: 15/02/2009 20:42
Location: prekoputa bivse JNA

#87 Re: Android OS

Post by jrambo »

c
mobsterc wrote:Kakvih problema sa signalom?
covjek od kojeg sam htio kupiti neki dan galaxy ,prvo sto kaze da mu gubi signal , drugo dok sam pricao sa njim cuje se kao da prica iz bunara , kako sam priznaje . drugi momak o kojeg sam htio kupiti imao je slicne probleme . vidio sam da je tema jako popularna na forumima. ocito da je samsungov problem to i omnia hd je imala slicnih problema. ako nemas ti problema , sretnik si :)
User avatar
mobsterc
Posts: 2322
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#88 Re: Android OS

Post by mobsterc »

Ja prvi put cujem... na jednom drugom forumu, od 30ak vlasnika galaksije, niko nije spominjao takav problem..
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#89 Re: Android OS

Post by beco »

Android passes iPhone in the US
TechSpot.com
Published: January 7, 2011,
61.5 million people in the US owned smartphones during the three months ending in November 2010, up 10 percent from the preceding three-month period. For the first time, more Americans are using phones running Google's Android operating system than Apple's iPhone, but RIM's BlackBerry is still in first place, according to comScore.

RIM fell from 37.6 percent to 33.5 percent market share of smartphones, Google captured second place among smartphone platforms by moving from 19.6 percent to 26.0 percent of US smartphone subscribers, and Apple slipped to third despite its growth from 24.2 percent to 25.0 percent of the market. Microsoft, in fourth place, fell into single digits from 10.8 percent to 9.0 percent while Palm was still last and further slipped from 4.6 percent to 3.9 percent.


It seems that our prediction last month that Android would pass iOS before iOS caught up to BlackBerry has come to pass. All that remains to be seen is how quickly Android will grab first place, and whether BlackBerry will be able to keep the iPhone from taking back second place. We'll have to wait a little longer to see data for December to get a picture of how 2010 finished.
User avatar
jrambo
Posts: 92
Joined: 15/02/2009 20:42
Location: prekoputa bivse JNA

#90 Re: Android OS

Post by jrambo »

mobsterc wrote:Ja prvi put cujem... na jednom drugom forumu, od 30ak vlasnika galaksije, niko nije spominjao takav problem..
moze biti,ali stvarno ne lazem.covjek ne moze da ga proda ,onaj drugi je vec odustao. mozda nemaju instarane drivere za modem kad su flesovali rom. uglavnom potraga se nastvlja
:)
User avatar
mobsterc
Posts: 2322
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#91 Re: Android OS

Post by mobsterc »

Da to nisu kopije? Izvana izgledaju identicno... Ima lik na piku tusi 'nove' sgs za 650KM a ustvari su samo dobre kopije.
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#92 Re: Android OS

Post by cappy_tempo »

evo mozda legne samsung galaxy 3,jbg nije htc al android je android :mrgreen: samo jos ako ih bude u telekomu :mrgreen:
User avatar
jrambo
Posts: 92
Joined: 15/02/2009 20:42
Location: prekoputa bivse JNA

#93 Re: Android OS

Post by jrambo »

mobsterc wrote:Da to nisu kopije? Izvana izgledaju identicno... Ima lik na piku tusi 'nove' sgs za 650KM a ustvari su samo dobre kopije.
znam prepoznat kopiju ,nisu sigurno. cuo sam za tog na piku.
sada i nexus s prekida poslije 3minute priznao samsung ali popravit ce
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#94 Re: Android OS

Post by kone »

Da li je neko skidao programe i igrice sa ovog linka??Mislim da li je sigurno skidati ista sa ovog linka :)

http://phone.mobiles24.com/htc/desire
User avatar
Lunizz
Posts: 696
Joined: 26/08/2010 18:36
Location: OBI-U potrazi za usisivacem

#95 Re: Android OS

Post by Lunizz »

Danas narucio HTC Deisre HD.Osjecam se isto beba yupi yupi :D :D
Jedva cekam da ga u ruke dobijem al nista prije utorka do tada :(
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#96 Re: Android OS

Post by Qler »

Beton telefon! Ja sam se dugo dvoumio izmedju njega i N8. Display je samo takav :)
User avatar
Lunizz
Posts: 696
Joined: 26/08/2010 18:36
Location: OBI-U potrazi za usisivacem

#97 Re: Android OS

Post by Lunizz »

Qler wrote:Beton telefon! Ja sam se dugo dvoumio izmedju njega i N8. Display je samo takav :)
Upravo sam ga dobio ranije nego ocekivano.Telefon je fantazija.App store je prejak nema sta :D .
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#98 Re: Android OS

Post by 1946 »

Lunizz wrote:App store je prejak nema sta :D .
Markeeeeeet. Android market :D
User avatar
Lunizz
Posts: 696
Joined: 26/08/2010 18:36
Location: OBI-U potrazi za usisivacem

#99 Re: Android OS

Post by Lunizz »

1946 wrote:
Lunizz wrote:App store je prejak nema sta :D .
Markeeeeeet. Android market :D
Ma isto mi ga dodje :D Market super marke :lol:

Samo dok se malo skontam sa Andoridom i sve ce biti ok ;D
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#100 Re: Android OS

Post by cappy_tempo »

zna li neko stranice odakle se android mobiteli ili "obicni" (symbian,bada,win...) mogu zbaviti? naravno da su normalni sa cjenama i da nisu kinezi :D
Post Reply