Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Laplace
Posts: 10317
Joined: 19/11/2012 18:37

#25976 Re: Android OS

Post by Laplace »

artur morgan wrote: 08/05/2022 22:45 Imam pretplatu na hbo max koju placam preko google play. Sve je bilo ok, pretplata se placala svaki mjesec uz obavijest na e-mail kad mi skinu novac za pretplatu sa kartice, sve do danas kad sam dobio email da je placanje odbijeno. Nije naveden razlog odbijanja. Samo su naveli u email-u da ce pokusati ponovo obraditi placanje ili da azuriram nacin placanja dodavanjem koliko sam razumio drugog nacina placanja. Kartica nije istekla, ima na njoj novca, nikakve promjene nije bilo. Da li vam se to desavalo ? Ne gubi mi se pretplata jer je povoljna sa dobrim popustom. Preporuke sta raditi...?

P.s mozda pitanje nije na pravom topic-u ali nekako mi najlogicnije ovdje pitat
Menije juče isto tako odbilo plaćanje sa kartice, isto bez ikakvog objašnjenja i isto mi je nudilo da izaberem drugi način plaćanja. Kartica mi je zamijenjena ove godine, ažurirana u PayPalu i njom sam već plaćao prije mjesec dana. Izgleda da se nešto dešava sa elektronskim plaćanjem, neki problemi sa sistemom ili šta već.
artur morgan
Posts: 2821
Joined: 30/04/2020 19:47

#25977 Re: Android OS

Post by artur morgan »

Laplace wrote: 09/05/2022 08:26
artur morgan wrote: 08/05/2022 22:45 Imam pretplatu na hbo max koju placam preko google play. Sve je bilo ok, pretplata se placala svaki mjesec uz obavijest na e-mail kad mi skinu novac za pretplatu sa kartice, sve do danas kad sam dobio email da je placanje odbijeno. Nije naveden razlog odbijanja. Samo su naveli u email-u da ce pokusati ponovo obraditi placanje ili da azuriram nacin placanja dodavanjem koliko sam razumio drugog nacina placanja. Kartica nije istekla, ima na njoj novca, nikakve promjene nije bilo. Da li vam se to desavalo ? Ne gubi mi se pretplata jer je povoljna sa dobrim popustom. Preporuke sta raditi...?

P.s mozda pitanje nije na pravom topic-u ali nekako mi najlogicnije ovdje pitat
Menije juče isto tako odbilo plaćanje sa kartice, isto bez ikakvog objašnjenja i isto mi je nudilo da izaberem drugi način plaćanja. Kartica mi je zamijenjena ove godine, ažurirana u PayPalu i njom sam već plaćao prije mjesec dana. Izgleda da se nešto dešava sa elektronskim plaćanjem, neki problemi sa sistemom ili šta već.
Ista nam je situacija. Definitivno je do banke. Tokom jučerašnjeg dana, nedjelja bila pa im nekad neradnim danom ne radi sistem, što je baš neozbiljno i neodgovorno. To sam primjetio kod njih da nekada nedjeljom ili vikendom transakcija plaćanje i sl. ne prođe odmah već prođe ili bude odbijena odma prvi radni dan. Drugi put mi prave isti problem vikendom za plaćanje ili prenos novca zato sam siguran da je tačno ovo što pišem. Šta da sam bio negdje vani da sam trebao platiti hotel ili gorivo, ili putarinu na autoputu a da nemam keša u stranoj valuti, kakav bi to samo problem ispao. O tome izgleda niko ne razmišlja u toj banci niti ih je briga za to, kada isključe sistem svjesno da ne radi iz nekog razloga neko vrijeme. Otiću danas da im se nagovorim.
zippoo87
Posts: 15526
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#25978 Re: Android OS

Post by zippoo87 »

Koliko znam sve banke koriste isti neki sistem za unutarnje placanje i taj sistem ne radi vikendom,tako da transakcije ne mogu proci .
Nemojte vikendom placati i nece biti problema.

Ja isto platim racun nekada vikendom,skine sredstva sa kartice ali transakciju potvrdi ponedjeljak-utorak
User avatar
Laplace
Posts: 10317
Joined: 19/11/2012 18:37

#25979 Re: Android OS

Post by Laplace »

artur morgan wrote: 09/05/2022 09:32
Laplace wrote: 09/05/2022 08:26

Menije juče isto tako odbilo plaćanje sa kartice, isto bez ikakvog objašnjenja i isto mi je nudilo da izaberem drugi način plaćanja. Kartica mi je zamijenjena ove godine, ažurirana u PayPalu i njom sam već plaćao prije mjesec dana. Izgleda da se nešto dešava sa elektronskim plaćanjem, neki problemi sa sistemom ili šta već.
Ista nam je situacija. Definitivno je do banke. Tokom jučerašnjeg dana, nedjelja bila pa im nekad neradnim danom ne radi sistem, što je baš neozbiljno i neodgovorno. To sam primjetio kod njih da nekada nedjeljom ili vikendom transakcija plaćanje i sl. ne prođe odmah već prođe ili bude odbijena odma prvi radni dan. Drugi put mi prave isti problem vikendom za plaćanje ili prenos novca zato sam siguran da je tačno ovo što pišem. Šta da sam bio negdje vani da sam trebao platiti hotel ili gorivo, ili putarinu na autoputu a da nemam keša u stranoj valuti, kakav bi to samo problem ispao. O tome izgleda niko ne razmišlja u toj banci niti ih je briga za to, kada isključe sistem svjesno da ne radi iz nekog razloga neko vrijeme. Otiću danas da im se nagovorim.
Izgleda da ga ne isključe baš potpuno,bar ne u svim bankama. Meni vikendom uredno skinu naknade za račun ili neke kamate ili poravnanja itsl.
artur morgan
Posts: 2821
Joined: 30/04/2020 19:47

#25980 Re: Android OS

Post by artur morgan »

Ova pretplata mi se automatski naplaćuje svakog 8. u mjesecu, a sad je 8. pao u nedjelju. Ja to ne mogu ni platiti sam. Tako je kod streaming servisa. Preko google play-a sam zasnovao i plaćam pretplatu, i oni skidaju svakog 8. u mjesecu. Sad ne znam šta da radim i kako da ovaj zaostali iznos da platim. Jedina opcija koju mogu ručno je da promjenim karticu, a to mi se ne radi. Ukoliko ponovo proba google play da skine, naplatit će, ako ne pokuša ja ću izgubiti pretplatu ni kriv ni dužan, a ako zasnujem novu pretplatu poslije toga gubim popust od 33%. U svakom slučaju donji sam zbog banke. Pokušao sam pisati na google play support ali dozvoljavaju samo 100 slova, to je dvije kraće rečenice, i ne prolazi mi to ne prihvataju iz nekog razloga da to prosljede u sistem.

Ne znam šta da uradim, karticu neću da mijenjam jer mi se isto opet može ponoviti da nedjeljom nešto dođe na naplatu. Da li neko ima iskustva ako google play iz nekog razloga ne uspije izvršiti određenu transakciju prvi put, ako ona bude odbijena, neralizovana, da li će je ponovo pokušati i za koliko vremena ?

Bio u banci na šalterima, nisu mi ništa pomogli niti dali odgovor što je banka odbila transakciju.
artur morgan
Posts: 2821
Joined: 30/04/2020 19:47

#25981 Re: Android OS

Post by artur morgan »

Edit. Rješeno. Ako neko bude imao isti problem, bit će od koristi. Pozvao sam call centar od banke, i onda su mi kazali da je sistem od banke bio blokirao karticu iz nekih razloga za internet plaćanje. Nakon što je odblokirana, izvršio sam plaćanje.
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#25982 Re: Android OS

Post by konektovan »

Pitanjce za znalce. Evo skoro nakon 2 godine perfektne službe mobitela realme 5i, počeo je zezati.
Kad hoću da ukucam nešto u pretraživač ..google, to traje nekih 10-15 sekundi, da se pokrene i otvori stranicu. Baš je postalo iritantno...do čega bi moglo biti?? Samo da ne moram raditi hard... :mrgreen:
Erhardt
Posts: 249
Joined: 02/12/2019 10:19

#25983 Re: Android OS

Post by Erhardt »

konektovan wrote: 10/05/2022 21:02 Pitanjce za znalce. Evo skoro nakon 2 godine perfektne službe mobitela realme 5i, počeo je zezati.
Kad hoću da ukucam nešto u pretraživač ..google, to traje nekih 10-15 sekundi, da se pokrene i otvori stranicu. Baš je postalo iritantno...do čega bi moglo biti?? Samo da ne moram raditi hard... :mrgreen:
Chrome treba sve više rama to je činjenica, ali ne mora biti da je to. Probaj obrisati cache aplikacije možda pomogne. Vidi koliko otvorenih tabova imaš… Ako ni to ne pomogne u flags imaš hardversko ubrzavanje, ne košta probati.
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#25984 Re: Android OS

Post by konektovan »

Erhardt wrote: 10/05/2022 21:27
konektovan wrote: 10/05/2022 21:02 Pitanjce za znalce. Evo skoro nakon 2 godine perfektne službe mobitela realme 5i, počeo je zezati.
Kad hoću da ukucam nešto u pretraživač ..google, to traje nekih 10-15 sekundi, da se pokrene i otvori stranicu. Baš je postalo iritantno...do čega bi moglo biti?? Samo da ne moram raditi hard... :mrgreen:
Chrome treba sve više rama to je činjenica, ali ne mora biti da je to. Probaj obrisati cache aplikacije možda pomogne. Vidi koliko otvorenih tabova imaš… Ako ni to ne pomogne u flags imaš hardversko ubrzavanje, ne košta probati.
Brisanje cache trenutno riješilo problem, vidjećemo je li to TO. :mrgreen: :thumbup:
Drug Clan
Posts: 744
Joined: 05/01/2020 20:32

#25985 Re: Android OS

Post by Drug Clan »

Ljudi pomagajte kako da blokiram ove usrane reklame :? :-D

Image
Dzontra_Volta
Posts: 6481
Joined: 20/01/2011 11:10

#25986 Re: Android OS

Post by Dzontra_Volta »

Drug Clan wrote: 13/05/2022 20:26 Ljudi pomagajte kako da blokiram ove usrane reklame :? :-D

Image
Od tih oglasa živi ovaj portal, tako da ti niko javno neće u tome pomoći. Vjerovatno će ti post biti obrisan.
elq
Posts: 384
Joined: 25/06/2017 08:26

#25987 Re: Android OS

Post by elq »

Nextdns
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#25988 Re: Android OS

Post by diablobih »

Drug Clan wrote: 13/05/2022 20:26 Ljudi pomagajte kako da blokiram ove usrane reklame :? :-D

Image
Instaliraj drugi browser, firefox, brave itd itd koji podrzava add ons i ubaci ublock origin. Ili instaliraj blokada ili adguard, skini apk sa interneta.
Drug Clan
Posts: 744
Joined: 05/01/2020 20:32

#25989 Re: Android OS

Post by Drug Clan »

Idite u Podešavanja, zatim u Još veza i onda u Privatni DNS. U tom polju ukucajte dns.adguard.com. Potvrdite ili samo izađite iz tog menija i trebalo bi da su reklame ili ukinute ili značajno redukovane, što zavisi od aplikacije do aplikacije.

Ako to nije adekvatna putanja, onda pratite ovu: Connections, More connection settings, Private DNS i ukucajte isti kod dns.adguard.com.

Nasao sam ovo i radi sasvim solidno :thumbup:
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3042
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#25990 Re: Android OS

Post by suad-sarajevo »

Blokada je nešto fenomenalno.

https://blokada.org/
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#25991 Re: Android OS

Post by shape of despair »

......
caffeinefreak
Posts: 218
Joined: 13/03/2013 23:53

#25992 Re: Android OS

Post by caffeinefreak »

Ima li neko prijedlog kako rijesiti problem sa Mate 20 pro, naime, originalan punjac neće da puni, ne prikazuje nikako da je telefon povezan sa punjacem, dok sa drugim punjacem prikazuje da se puni, naravno sporo punjenje. Takođe originalni huawei punjac bez problema puni drugi telefon
User avatar
Gusar-from-Riga
Posts: 622
Joined: 11/06/2020 18:04

#25993 Re: Android OS

Post by Gusar-from-Riga »

Ima li iko Easy Jtag tool za otklkucavanje telefona u BiH. I da se bavi malo zeznutijim fazonima
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#25994 Re: Android OS

Post by heat »

Hvala
EKSER1337
Posts: 287
Joined: 24/09/2014 22:12

#25995 Re: Android OS

Post by EKSER1337 »

Poz.

Je li moguce promijeniti email adresu na igrici? U pitanju je Miragine War, akaunt zelim da prodam, ali ne vidim nigdje kako email adresu promijeniti.
zdruzdjo
Posts: 5207
Joined: 16/08/2009 00:27

#25996 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

Pozdrav
Imam par bluetooth zvucnika.
Postoji li nacin da ide zvuk sa telefona na sve odjednom kada slusam muziku ili sl.
kakotisesvidja
Posts: 422
Joined: 15/06/2022 14:44

#25997 Re: Android OS

Post by kakotisesvidja »

zdruzdjo wrote: 21/06/2022 08:51 Pozdrav
Imam par bluetooth zvucnika.
Postoji li nacin da ide zvuk sa telefona na sve odjednom kada slusam muziku ili sl.
ima samo zavisi koji su zvucnici tj koji je proizvodjac
znam da kod sony zvucnika sigurno moze i vjerovatno kod ovih zvucnijih imena dok kineski ko zna
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#25998 Re: Android OS

Post by Raigor Stonehoof »

EKSER1337 wrote: 20/06/2022 14:25 Poz.

Je li moguce promijeniti email adresu na igrici? U pitanju je Miragine War, akaunt zelim da prodam, ali ne vidim nigdje kako email adresu promijeniti.
Dabogda, to stave kao zastitu upravo da se ne bi trgovalo akauntima

Meni su za Marvel Strike Force acc nudili 400 dolara, a nisam potrosio ni marke na njemu :D Doduse igrao sam par godina svakodnevno.
Problem je bii sto sam account vezao za FB, i da bih ga prodao morao bih dati i fb account.
Nisam ga prodao, kasnije i prestao igrati :-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#25999 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

Raigor Stonehoof wrote: 21/06/2022 19:21
EKSER1337 wrote: 20/06/2022 14:25 Poz.

Je li moguce promijeniti email adresu na igrici? U pitanju je Miragine War, akaunt zelim da prodam, ali ne vidim nigdje kako email adresu promijeniti.
Dabogda, to stave kao zastitu upravo da se ne bi trgovalo akauntima

Meni su za Marvel Strike Force acc nudili 400 dolara, a nisam potrosio ni marke na njemu :D Doduse igrao sam par godina svakodnevno.
Problem je bii sto sam account vezao za FB, i da bih ga prodao morao bih dati i fb account.
Nisam ga prodao, kasnije i prestao igrati :-)
:run:
User avatar
hare_1989
Posts: 337
Joined: 14/06/2022 13:38

#26000 Re: Android OS

Post by hare_1989 »

Drug Clan wrote: 13/05/2022 20:26 Ljudi pomagajte kako da blokiram ove usrane reklame :? :-D

Image
Skini Samsung Internet Browser sa Google play, jednim klikom aktiviraj ABP u postavkama i uživaj. Zasnovan je na Chrome-u, ali je neuporedivo brži, i ima fabrički dark mode za sve stranice ;)

I samo blokiraj, tako i treba. Kad nas prave kretenima, postavljaju tako napastne reklame, još su mnoge i maliciozne, treba im sve blokirati, pa nek od zraka žive.

Kad ne znaju kako treba, neće sad nikako.
Post Reply