Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#25676 Re: Android OS

Post by alipasijaner »

Ne znam kako je kod drugih telefona, ali kod Samsunga postoji opcija "Touch sensitivity" koja sluzi da poveca osjetljivost ekrana kada se koristi screen protector. Imam screen protector, ali nisam imao potrebe da ukljucim tu opciju...
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#25677 Re: Android OS

Post by zippoo87 »

use your illusion wrote: 11/10/2020 23:08 Da li nesto losije postavljeno zastitno staklo moze otezati rad na displayu. Nije nista strasno, duzinom ruba telefona 1mm. Ali imam problem sa nekim aplikacijama, recimo tesko prihvata kada hocu da prekinem vezu pa dugo ceka
moze a moze i kada je dobro postavljeno ali staklo nije dobro

ja sam nedavno kupio ono full 3D staklo,ima crne rubove i postavio sam ga perfektno,jer inace maskica ga odljepljuje i dize ali mi je ta crna okolna traka prekrila senzor osvjetljenja i sada ili sporije reaguje ili ne reaguje nikako ...a mrsko mi skidati,nemam trenutno drugog
isto se desava i kada pricam,nece da se ugasi display,prekrilo dakle i proximity senzor :D

da naglasim da sam i prije koristio takva stakla na drugim modelima ali nisam imao ovaj problem...

sa komplet providinim staklom nema ovih problema,samo sa ovim sto imaju crnu traku okolo,koja prekrije ivice pa izgleda kao da i nemas zastitno staklo
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#25678 Re: Android OS

Post by use your illusion »

adsubzero wrote: 12/10/2020 09:47
use your illusion wrote: 11/10/2020 23:08 Da li nesto losije postavljeno zastitno staklo moze otezati rad na displayu. Nije nista strasno, duzinom ruba telefona 1mm. Ali imam problem sa nekim aplikacijama, recimo tesko prihvata kada hocu da prekinem vezu pa dugo ceka
Je li zakrivljeni ekran/staklo? Sa njim ces uvijek imati problema sa osjetljivoscu dodira.
U pitanju je samsung a50 i upravo sam zamijenio razbijeni display i tada su nastali problemi, nisu veliki, ali svejedno. Najčešće mi se taj problem dešava kada hoću da završim razgovor i teško prihvata end call. Tek nakon 10-ak sek. reaguje. Još sam dodatno stavio zastitno staklo pa ne znam da li i on stvara još dodatni problem. Inače display (tj. touch)radi bez problema u svim drugim situacijama. Baš zbunjujuće.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#25679 Re: Android OS

Post by zippoo87 »

use your illusion wrote: 12/10/2020 13:42
adsubzero wrote: 12/10/2020 09:47
use your illusion wrote: 11/10/2020 23:08 Da li nesto losije postavljeno zastitno staklo moze otezati rad na displayu. Nije nista strasno, duzinom ruba telefona 1mm. Ali imam problem sa nekim aplikacijama, recimo tesko prihvata kada hocu da prekinem vezu pa dugo ceka
Je li zakrivljeni ekran/staklo? Sa njim ces uvijek imati problema sa osjetljivoscu dodira.
U pitanju je samsung a50 i upravo sam zamijenio razbijeni display i tada su nastali problemi, nisu veliki, ali svejedno. Najčešće mi se taj problem dešava kada hoću da završim razgovor i teško prihvata end call. Tek nakon 10-ak sek. reaguje. Još sam dodatno stavio zastitno staklo pa ne znam da li i on stvara još dodatni problem. Inače display (tj. touch)radi bez problema u svim drugim situacijama. Baš zbunjujuće.
da li su ti stavili originalni AMOLED display ili zamjenski LCD,koji je haman pa duplo jeftiniji a ocito i manje kvalitetan
moguce da display nije bas najbolji a moguce i da nije dobro ugradjeno pa ne reaguje najbolje
imas kod samsunga one kodove koje pozoves i mozes testirati display,touch,boje i sve ostalo

pozovi ovaj kod i testiraj
*#0*#
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#25680 Re: Android OS

Post by Zux »

Image
Image

Zna li neko koji bi ovo problem mogao biti? Gdje god ima neki refresh, ili recimo banner dinamičan, ove linije umjesto slike budu. Screenshot je iz fifa aplikacije, ali se dešava i browseru, i u drugim igrama. Naravno restartao sam telefon, ali to nije pomoglo. Galaxy Note 10 je u pitanju.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#25681 Re: Android OS

Post by vatrogasac »

I ovako već godinama na GSM Areni Samsungov Note ostavlja konkurenciju iza sebe. I razmišljaju da ugase ovu liniju.

Image

Promijenili su mišljenje i kažu da nastavljaju sa Note samo što neće datumi izlaska biti kao prije. Bili bi blesavi da nakon tri godine Note-a na prvom mjestu, ugase ga.

Image

I možda zbog ovoga gore dobijamo ovo dole.

Image
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#25682 Re: Android OS

Post by Quaresma »

Da ce ga ugasiti je najlogicnije slijed, je moraju ostaviti prostora za Fold.

Ili da ostave Note, a izbace S Ultra modele. Sve u svemu, previse su tri flagshipa.
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#25683 Re: Android OS

Post by BaDa »

jel neko probao android 11 na galaxy note 10? vidim pojavila se DBT verzija moze se preko odina nabaciti :D
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#25684 Re: Android OS

Post by febo_acm »

Ja sam morao zamijeniti iphone 11 za s20Fe... Meni i iPhonu nikako da krene :D
laly
Posts: 275
Joined: 16/01/2012 14:41

#25685 Re: Android OS

Post by laly »

Pozdrav, imam problem sa Word aplikacijom. Kupila sam novi telefon i instalirala Word, ali ne otvara mi sve dokumente. Ustvari rijetko koji otvori npr. u facebook grupi su postavljeni neki dokumenti koje zelim preuzeti ali ne moze. Na starom telefonu imam istu aplikaciju i nema nikakvih problema otvara sve.
Zna li neko u cemu bi mogao biti problem?
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#25686 Re: Android OS

Post by Quaresma »

Eto mater mu, nakon toliko godina natjeras ljude na WhatsApp da predjus onog gofneta Vibera, i ovi naprave ovo sranje.

Da li za nas u BiH vaze ona EU regulacija o zastiti privatnosti? Ja sam dobio istu onu poruku kao i amerikanci.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2562
Joined: 28/02/2010 19:25

#25687 Re: Android OS

Post by Plavo-bijeli »

Imam s9 , android 10 na njemu.
Jutros opet baterija vrlo niska i gledao youtube i zastopa ekran(inace se samo ugasi odmah) i tek onda se ugasi.. reko hmm cudno. Valjda nije sta belaj..
Prikopcam na punjac, sve ok upali se... i puni se normala i sve ok...

Nakon 5,10nin vidim notifikaciju, odaberite kao koju sim karticu kao primary i telefon ce se restartovati(imam 2 kartice) hmm cudno reko, nisam nikad vidio ovakvo pitanje i hajd reko mozda je neki update nesto...

kad...
nakon toga onaj simbol androida i pise 'erasing'.. prelijepo... znao sma da je pušiona :D

factory reset, sve mi otislo...
kad se pokrenulo bila poruka kao da moram unijet wifi sifru jer je neko pokusao da factory reseta moj mobitel?! helem sve radi sad normala al hladno mi je otislo 50gb + podataka slika videoa.. sreca vecina je spasena na insta i fb storijima al opet...

do čega je ovo wtF?
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#25688 Re: Android OS

Post by Quaresma »

da imas iphone ne bi ti se to desilo
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#25689 Re: Android OS

Post by spree »

Zbog previše storyja
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#25690 Re: Android OS

Post by zippoo87 »

laly wrote: 06/01/2021 23:22 Pozdrav, imam problem sa Word aplikacijom. Kupila sam novi telefon i instalirala Word, ali ne otvara mi sve dokumente. Ustvari rijetko koji otvori npr. u facebook grupi su postavljeni neki dokumenti koje zelim preuzeti ali ne moze. Na starom telefonu imam istu aplikaciju i nema nikakvih problema otvara sve.
Zna li neko u cemu bi mogao biti problem?
instaliraj neku drugu office aplikaciju (grupu programa) pa probaj radi li...cisto da znas da li je do word aplikacije
meni to nesto vuce na to da su neki od tih dokumenata na FB grupi u razlicitim word formatima,pa mozda je to na novom telefonu iskljuceno ili nesto oko toga
ajdamo
Posts: 1047
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#25691 Re: Android OS

Post by ajdamo »

Plavo-bijeli wrote: 18/01/2021 19:03 Imam s9 , android 10 na njemu.
Jutros opet baterija vrlo niska i gledao youtube i zastopa ekran(inace se samo ugasi odmah) i tek onda se ugasi.. reko hmm cudno. Valjda nije sta belaj..
Prikopcam na punjac, sve ok upali se... i puni se normala i sve ok...

Nakon 5,10nin vidim notifikaciju, odaberite kao koju sim karticu kao primary i telefon ce se restartovati(imam 2 kartice) hmm cudno reko, nisam nikad vidio ovakvo pitanje i hajd reko mozda je neki update nesto...

kad...
nakon toga onaj simbol androida i pise 'erasing'.. prelijepo... znao sma da je pušiona :D

factory reset, sve mi otislo...
kad se pokrenulo bila poruka kao da moram unijet wifi sifru jer je neko pokusao da factory reseta moj mobitel?! helem sve radi sad normala al hladno mi je otislo 50gb + podataka slika videoa.. sreca vecina je spasena na insta i fb storijima al opet...

do čega je ovo wtF?
Vjerojatno ti je neko provalio Google ili Samsung account preko kojih je pokrenuo Factory reset.

Find my mobile ili Android Device Manager se inače koriste za lociranje ukradenih mobitela, brisanje svih podataka ili zaključavanje.
ajdamo
Posts: 1047
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#25692 Re: Android OS

Post by ajdamo »

(delete)
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#25693 Re: Android OS

Post by Mea_parvitas »

Meni je tek sada dosao update za S10+, android 11 siba ko zmaj, onako na prvu :) tecnija tastatura, aplikacije, puno brze otvara web stranice, vidjecemo dalje :)
User avatar
shape of despair
Posts: 3110
Joined: 09/04/2008 18:41

#25694 Re: Android OS

Post by shape of despair »

Može li neka preporuka za zamjensku aplikaciju za yuotube za nerootani uređaj, ako je taj podatak i važan. Pretjerao je youtube sa reklamama
User avatar
dino1403
Posts: 183
Joined: 10/10/2013 08:13

#25695 Re: Android OS

Post by dino1403 »

shape of despair wrote: 02/02/2021 10:32 Može li neka preporuka za zamjensku aplikaciju za yuotube za nerootani uređaj, ako je taj podatak i važan. Pretjerao je youtube sa reklamama
https://vancedapp.com/
User avatar
nostalgicar
Posts: 1150
Joined: 23/07/2003 00:00

#25696 Re: Android OS

Post by nostalgicar »

Pozdrav i da odmah predjem na stvar. Koristim Samsung s20 ultra 5g (donesen iz USA) i kada hocu da uradim update pise mi sljedece "Your current software version isn't supported. Visit service center". Jel neko mozda od vas zna sta je u pitanju i mozda neko rijesenje za ovaj problem ? Hvala !!!
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#25697 Re: Android OS

Post by Burkoff »

nostalgicar wrote: 20/02/2021 14:26 Pozdrav i da odmah predjem na stvar. Koristim Samsung s20 ultra 5g (donesen iz USA) i kada hocu da uradim update pise mi sljedece "Your current software version isn't supported. Visit service center". Jel neko mozda od vas zna sta je u pitanju i mozda neko rijesenje za ovaj problem ? Hvala !!!
U principu ti mozes uraditi nadogradnju android verzije pomocu odina ako preko ota/wireless nece da ga skine. Ja imam isto telefon iz USA Galaxy Note 10+. Dosao mi je automatski update preko wifi na android 11 (one ui 3.0). Kod mene je aparat factory unlocked (975U1). Moj telefon je stariji pa mi nije logicno da dobijem prije tebe update na ui 3.0. Ja bi ako nista spasio sve sto imas na njemu pa update preko odina da pokusas sa nekim drugom uraditi ako se sam u taj proces ne smijes usuditi. Inace update preko odina ne brise sadrzaj telefona ali za svaki slucaj ti se osiguraj.
User avatar
nostalgicar
Posts: 1150
Joined: 23/07/2003 00:00

#25698 Re: Android OS

Post by nostalgicar »

Burkoff wrote: 20/02/2021 16:16
nostalgicar wrote: 20/02/2021 14:26 Pozdrav i da odmah predjem na stvar. Koristim Samsung s20 ultra 5g (donesen iz USA) i kada hocu da uradim update pise mi sljedece "Your current software version isn't supported. Visit service center". Jel neko mozda od vas zna sta je u pitanju i mozda neko rijesenje za ovaj problem ? Hvala !!!
U principu ti mozes uraditi nadogradnju android verzije pomocu odina ako preko ota/wireless nece da ga skine. Ja imam isto telefon iz USA Galaxy Note 10+. Dosao mi je automatski update preko wifi na android 11 (one ui 3.0). Kod mene je aparat factory unlocked (975U1). Moj telefon je stariji pa mi nije logicno da dobijem prije tebe update na ui 3.0. Ja bi ako nista spasio sve sto imas na njemu pa update preko odina da pokusas sa nekim drugom uraditi ako se sam u taj proces ne smijes usuditi. Inace update preko odina ne brise sadrzaj telefona ali za svaki slucaj ti se osiguraj.
Hvala na odgovoru !!! Evo upravo sam pogledao ovaj video pa cu probati, kod mene je telefon bio zakljucan na SPRINT mrezu.

Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#25699 Re: Android OS

Post by Astrix »

Može li neko preporučiti kvalitetne servise za sony mobitele. Dolazi u obzir i ovlašteni samo sad ne mogu da skontam koji je to i gdje se nalazi.
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#25700 Re: Android OS

Post by Dzontra_Volta »

Astrix wrote: 21/02/2021 16:32 Može li neko preporučiti kvalitetne servise za sony mobitele. Dolazi u obzir i ovlašteni samo sad ne mogu da skontam koji je to i gdje se nalazi.
Bio je onaj Agram servis u Hrasnom, u Azize Sacirbegovic, oni su radili Sonije. Ne znam jesu li jos ovlašteni za to.
Post Reply