Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

adnan83
Posts: 7
Joined: 01/07/2018 14:30

#25426 Re: Android OS

Post by adnan83 »

Demonijak wrote: 27/03/2020 21:41

imas redmi note 8 za te pare, ja nedavno uzeo, telefon ekstra... Izbjegavao sam ove "noname" i kineze maksimalno i prvo uzmem sebi OnePlus koji ubrzo slupam (originalni amoled displej jebeno naci), pa rekoh da uzmem sebi neki telefon da nije puno para a da iole prismrdi OP-u ili bar prethodnim samsung modelima koje sam imao (a50,s8+ etc.).... I onda vidim dosta raje hvali Xiaomi pa reko jebo mater sto da ne probam i evo uzmem RN8 i pre pre zadovoljan sam telefonom, cak cu reci da sam zadovoljniji nego sa A50 (amoled displej malo bolji i fingerprint na ekranu je sminka ali ovaj je definitivno preciznij i brzi), telefon za ove pare perfekcija majke mi, RN7 je hardwerski isti kao i RN8 samo sto RN8 ima vise kamera, a meni je i malo ljepsi, pa sto ne iskoristiti ako vec mozes... u univerzalnom cini mi se imas RN8 za 300-320KM.

Edit: zaboravih bateriju spomenuti, svaki treci dan je punim! ne igram plaho igrica mozda 5,6 parija bilijara u toku dana ali wi-fi, lokacija, viber, whatsapp su tu po cijeli dan
Nisam ni ja nikad imao kineza, trenutno imam A50 koji mi je malo dosadio pa ću ga vjerovatno i prodati. Nisam mislio da mogu naći redmi note 8 za te pare. Malo sam isto gledao ovaj mi a3, ali on je nešto skuplji, al čini mi se da nije bolji od RN8. Oba telefona (i RN8 i Mi A3) mi djeluju super. Trebam li na nešto posebno obratit pažnju ako budem uzimao, vidio sam spominje se kineska verzija i globalna(ili nešto u tom smislu), šta u praksi to znači?
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#25427 Re: Android OS

Post by Demonijak »

adnan83 wrote: 28/03/2020 18:23
Demonijak wrote: 27/03/2020 21:41

imas redmi note 8 za te pare, ja nedavno uzeo, telefon ekstra... Izbjegavao sam ove "noname" i kineze maksimalno i prvo uzmem sebi OnePlus koji ubrzo slupam (originalni amoled displej jebeno naci), pa rekoh da uzmem sebi neki telefon da nije puno para a da iole prismrdi OP-u ili bar prethodnim samsung modelima koje sam imao (a50,s8+ etc.).... I onda vidim dosta raje hvali Xiaomi pa reko jebo mater sto da ne probam i evo uzmem RN8 i pre pre zadovoljan sam telefonom, cak cu reci da sam zadovoljniji nego sa A50 (amoled displej malo bolji i fingerprint na ekranu je sminka ali ovaj je definitivno preciznij i brzi), telefon za ove pare perfekcija majke mi, RN7 je hardwerski isti kao i RN8 samo sto RN8 ima vise kamera, a meni je i malo ljepsi, pa sto ne iskoristiti ako vec mozes... u univerzalnom cini mi se imas RN8 za 300-320KM.

Edit: zaboravih bateriju spomenuti, svaki treci dan je punim! ne igram plaho igrica mozda 5,6 parija bilijara u toku dana ali wi-fi, lokacija, viber, whatsapp su tu po cijeli dan
Nisam ni ja nikad imao kineza, trenutno imam A50 koji mi je malo dosadio pa ću ga vjerovatno i prodati. Nisam mislio da mogu naći redmi note 8 za te pare. Malo sam isto gledao ovaj mi a3, ali on je nešto skuplji, al čini mi se da nije bolji od RN8. Oba telefona (i RN8 i Mi A3) mi djeluju super. Trebam li na nešto posebno obratit pažnju ako budem uzimao, vidio sam spominje se kineska verzija i globalna(ili nešto u tom smislu), šta u praksi to znači?
A3 je isto dobar, sa otiskom ispod ekrana kao kod a50 ali nazalost samo 720p dislej sto je meni na 6" telefonu ipak mala rezolucija, takodje sam se dvoumio izmedju ova dva i ipak sam uzeo RN8, jest da je na a3 amoled ali kao sto rekoh rezolucija je bila jedina stvar koja me odbila od njega i presudila u korist RN8... Razliku izmedju tih verzija ne znam pa ti ne mogu reci haha :D cak ne znam ni moj telefon koja je verzija ali kako sam skontao mozes global rom instalirati i na ove kineske verzije (nek me ispravi neko ako grijesim :roll: ) Sve u svemu koristim ga jedno mjesec dana i nemam apsolutno nikakvu zamjerku, baterijom prezadovoljan i vrlo vjerovatno i slijedeci telefon ce biti xiaomi :D Ako te bude jos nesto zanimalo javi pa cu ti pokusati odgovoriti koliko budem znao :D
THEC
Posts: 547
Joined: 05/01/2016 14:49

#25428 Re: Android OS

Post by THEC »

ma razlika vam je u mrezi, tj sa kineskom verzijom nemas sve one frekvencije koje ti trebaju ovdje za 4g
zdruzdjo
Posts: 5210
Joined: 16/08/2009 00:27

#25429 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

prije par mjeseci sam pravio uvdje upite. I.....
Call recorder aplikacija/e. Znaci izgleda da nam je google dohakao. Uglavnom svodi se na to da je to u nekim zemljama ilegalno I onda "kud svi turci, trpaj I malog muju" I tako.
Od android 10 jedino sto sam uspio je onu nll call recorder aplikaciju nagovoriti da snima razgovor ali, druga strana je extremno "tiha".
Ima li u bespucima interneta da se nasao neki "cut the corner" nacin?????
User avatar
spree
Posts: 7880
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#25430 Re: Android OS

Post by spree »

Kod mene savršeno fercera xiaomijeva native call reorder app. Me znam moze li na telefone drugih proizvođača, ali eto probaj naci apk negdje.
zdruzdjo
Posts: 5210
Joined: 16/08/2009 00:27

#25431 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

spree wrote: 04/04/2020 23:01 Kod mene savršeno fercera xiaomijeva native call reorder app. Me znam moze li na telefone drugih proizvođača, ali eto probaj naci apk negdje.
Ih fercerala je I kod mene dok nisam promjenio telefon I kupio Huawei.
Iskreno fakat, ali fakat ne vidim neki "jak" benifit od prelaska sa androida 8 na 9 na 10. svi mi koji koristimo telefon na dnevnoj osnovi vecinu stvari niti cemo primjetiti a niti cemo nesto astronomski "dobiti". Ta neka 'poliranja" znaju stvoriti bas probleme. Recimo meni je nakon prelaska sa 9 na 10 prestala raditi aplikacija za bankarstvo.
Sva poliranja su tu vecinom bila "ispod haube".
a upravo je google na 9 i 10 ukinuo podrsku za to.

Btw koji xiaomi koristis tj koji je android na njemu.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31536
Joined: 16/04/2011 18:46

#25432 Re: Android OS

Post by skafiskafsnjak »

Ima li ko problema slucajno sa yt, google itd ?
Google nece da otvori kao ni yt aplikaciju...pise mi.nema.konekcije...

Ev sad otvorio yt app, ali nijedan video nece...pise nesto serverprob
User avatar
spree
Posts: 7880
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#25433 Re: Android OS

Post by spree »

zdruzdjo wrote: 05/04/2020 13:53
spree wrote: 04/04/2020 23:01 Kod mene savršeno fercera xiaomijeva native call reorder app. Me znam moze li na telefone drugih proizvođača, ali eto probaj naci apk negdje.
Ih fercerala je I kod mene dok nisam promjenio telefon I kupio Huawei.
Iskreno fakat, ali fakat ne vidim neki "jak" benifit od prelaska sa androida 8 na 9 na 10. svi mi koji koristimo telefon na dnevnoj osnovi vecinu stvari niti cemo primjetiti a niti cemo nesto astronomski "dobiti". Ta neka 'poliranja" znaju stvoriti bas probleme. Recimo meni je nakon prelaska sa 9 na 10 prestala raditi aplikacija za bankarstvo.
Sva poliranja su tu vecinom bila "ispod haube".
a upravo je google na 9 i 10 ukinuo podrsku za to.

Btw koji xiaomi koristis tj koji je android na njemu.
Cudo Huawei nema neki svoju, posebno nakon ovog svega u zadnje vrijeme. Pa haj da kazem normalni korisnici i ne primjete dok im Google ne "pokaze". Jbg u pitanju je profit. Ali nije sve do googlea, cak je vise do developera koji ne prate sta se dogadja, posebno se to odnosi na nase. Znas da ce izaci novi sistem, uzmes betu i vidis fercera li tvoj app.

Kod mene je redmi k20 pro. Android 10.
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#25434 Re: Android OS

Post by Qler »

Desava li se vama da vam google photos dupla slike? Ja svak omalo obrisem po 1000 duplih slika... nervira pravo..
User avatar
spree
Posts: 7880
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#25435 Re: Android OS

Post by spree »

meni ne. pogledaj iz kojih foldera ti vuce. moguce da je neki uduplan ili mozda ti mob sacuva u dva foldera, a mislim da sam negdje vidio opciju remove/delete same pictures.
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#25436 Re: Android OS

Post by Qler »

ma nema to kao njihov algoritam to radi automatski... radi moj quratz.... picasa je to imala, ali su je ukinuli, a radila je to super.
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#25437 Re: Android OS

Post by hopi »

meni neki dan viber tako napravio nove foldere za slike i videe. Imam sada stare viber images i viber videos foldere, i nove foldere viber i viber 1 gdje je počeo stavljati slike i videe. Guglao nisam našao da se piše o tom problemu, pokušao izbirsati slika i vid. iz starih foldera, ništa, update viber nije ni to pomoglo. Memorije nekih 50gb slobodno znači i više nego dovoljno. Ne znam kakav je ovo bug.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#25438 Re: Android OS

Post by valjuga »

Draga braćo,imal kakva haplikacija za handroid u vidu šihtarice.
Mislim za vođenje radnih sati i to.
Hvala
User avatar
Point.
Posts: 27784
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#25439 Re: Android OS

Post by Point. »

Ima li kakav valjan app za Android, tačnije Huawei, za skidanje sa youtube, tj neka vrsta youtube downloader?
User avatar
dino1403
Posts: 183
Joined: 10/10/2013 08:13

#25440 Re: Android OS

Post by dino1403 »

Point. wrote: 10/04/2020 11:25 Ima li kakav valjan app za Android, tačnije Huawei, za skidanje sa youtube, tj neka vrsta youtube downloader?
Ima ova: https://www.videoder.com/

Ja je koristim vec duze vrijeme. Odicno funkcionise za skidanje videa, a i za konvertovanje istih u mp3.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#25441 Re: Android OS

Post by diablobih »

ili snaptube. Mislim da moras apk skidati sa neta.
zdruzdjo
Posts: 5210
Joined: 16/08/2009 00:27

#25442 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

Point. wrote: 10/04/2020 11:25 Ima li kakav valjan app za Android, tačnije Huawei, za skidanje sa youtube, tj neka vrsta youtube downloader?

Snaptube ti je referentna vrijednost za to.
Skidati sa njim mozes i sa mnogih drugih online video servisa a i fb i sl....
Dalje ne trebas ni traziti osim toga.
User avatar
Point.
Posts: 27784
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#25443 Re: Android OS

Post by Point. »

Hvala ljudi, evo skidam sasomange. :thumbup:
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#25444 Re: Android OS

Post by Gerro »

Eh ovako. Imam problem sa zvucnikom. Kad nazovem nekoga ja ga cujem, ali mene ne cuje niko. Zvucnici mi normalno rade kad radim neke druge stvari na mobitelu.

Ista stvar mi je bila sa starim mobitelom, ali ovaj je relativno nov. 5-6 mjeseci. Radi se o Samsungu A40.

Nekom se slicno desavalo?
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#25445 Re: Android OS

Post by Burkoff »

Gerro wrote: 11/04/2020 17:45 Eh ovako. Imam problem sa zvucnikom. Kad nazovem nekoga ja ga cujem, ali mene ne cuje niko. Zvucnici mi normalno rade kad radim neke druge stvari na mobitelu.

Ista stvar mi je bila sa starim mobitelom, ali ovaj je relativno nov. 5-6 mjeseci. Radi se o Samsungu A40.

Nekom se slicno desavalo?
Ovako da ti kazem. Zvucnici sluze da ti cujes nesto sto se na telefonu desava u aplikacijama pa i kad telefoniras, a mikrofon da tebe neko cuje kad pricas preko vibera, whatsapp ili klasicno kad telefoniras. Trebalo bi da si dobio slusalice. Probaj ih ustekati pa sa slusalicama telefonirati. Bolje slusalice, ne svake imaju mikrofon integrisan kod tipke za pojacavanje na kablu od slusalica. Ovim ces moci telefonirati iako ti integrisani mikrofon pravi problem. Mozda ti je praska usla kako si ga nosao u dzepu pa zvuk ne prolazi. Ja bi prije servisa uradio tvornicki reset da iskljucimo operativni sistem da ti nije sta na mobitelu podeseno pa mikrofon nece.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#25446 Re: Android OS

Post by Gerro »

Burkoff wrote: 11/04/2020 18:29
Gerro wrote: 11/04/2020 17:45 Eh ovako. Imam problem sa zvucnikom. Kad nazovem nekoga ja ga cujem, ali mene ne cuje niko. Zvucnici mi normalno rade kad radim neke druge stvari na mobitelu.

Ista stvar mi je bila sa starim mobitelom, ali ovaj je relativno nov. 5-6 mjeseci. Radi se o Samsungu A40.

Nekom se slicno desavalo?
Ovako da ti kazem. Zvucnici sluze da ti cujes nesto sto se na telefonu desava u aplikacijama pa i kad telefoniras, a mikrofon da tebe neko cuje kad pricas preko vibera, whatsapp ili klasicno kad telefoniras. Trebalo bi da si dobio slusalice. Probaj ih ustekati pa sa slusalicama telefonirati. Bolje slusalice, ne svake imaju mikrofon integrisan kod tipke za pojacavanje na kablu od slusalica. Ovim ces moci telefonirati iako ti integrisani mikrofon pravi problem. Mozda ti je praska usla kako si ga nosao u dzepu pa zvuk ne prolazi. Ja bi prije servisa uradio tvornicki reset da iskljucimo operativni sistem da ti nije sta na mobitelu podeseno pa mikrofon nece.
Ma ja na mikrofon sam mislio. Probao sam sa slusalicama i cuje se tako savrseno...

Gasio sam i palio mobitel ali ne radi ni dalje bez slusalica.

Sta predlazes da ga vratim na tvornicke postavke, da pobrisem sve sa mobitela? Mislis da je do neke aplikacije?
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#25447 Re: Android OS

Post by Burkoff »

Gerro wrote: 11/04/2020 18:34
Burkoff wrote: 11/04/2020 18:29
Gerro wrote: 11/04/2020 17:45 Eh ovako. Imam problem sa zvucnikom. Kad nazovem nekoga ja ga cujem, ali mene ne cuje niko. Zvucnici mi normalno rade kad radim neke druge stvari na mobitelu.

Ista stvar mi je bila sa starim mobitelom, ali ovaj je relativno nov. 5-6 mjeseci. Radi se o Samsungu A40.

Nekom se slicno desavalo?
Ovako da ti kazem. Zvucnici sluze da ti cujes nesto sto se na telefonu desava u aplikacijama pa i kad telefoniras, a mikrofon da tebe neko cuje kad pricas preko vibera, whatsapp ili klasicno kad telefoniras. Trebalo bi da si dobio slusalice. Probaj ih ustekati pa sa slusalicama telefonirati. Bolje slusalice, ne svake imaju mikrofon integrisan kod tipke za pojacavanje na kablu od slusalica. Ovim ces moci telefonirati iako ti integrisani mikrofon pravi problem. Mozda ti je praska usla kako si ga nosao u dzepu pa zvuk ne prolazi. Ja bi prije servisa uradio tvornicki reset da iskljucimo operativni sistem da ti nije sta na mobitelu podeseno pa mikrofon nece.
Ma ja na mikrofon sam mislio. Probao sam sa slusalicama i cuje se tako savrseno...

Gasio sam i palio mobitel ali ne radi ni dalje bez slusalica.

Sta predlazes da ga vratim na tvornicke postavke, da pobrisem sve sa mobitela? Mislis da je do neke aplikacije?
Ako imas kakvu nadogradnju androida da ceka hajd je prvo instaliraj pa mozda proradi mikrofon.
Ja bi onda pokusao sa tvornickim resetom jer je to nesto sto mozes sam uraditi. Mozda ti nece pomoci ali ja bi to prije servisa. Oni ce tamo isto uraditi tvornicki, plus ces cekati na aparat dok ti ga vrate ili dobijes zamjenski novi...
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#25448 Re: Android OS

Post by Gerro »

Burkoff wrote: 11/04/2020 18:54
Gerro wrote: 11/04/2020 18:34
Burkoff wrote: 11/04/2020 18:29

Ovako da ti kazem. Zvucnici sluze da ti cujes nesto sto se na telefonu desava u aplikacijama pa i kad telefoniras, a mikrofon da tebe neko cuje kad pricas preko vibera, whatsapp ili klasicno kad telefoniras. Trebalo bi da si dobio slusalice. Probaj ih ustekati pa sa slusalicama telefonirati. Bolje slusalice, ne svake imaju mikrofon integrisan kod tipke za pojacavanje na kablu od slusalica. Ovim ces moci telefonirati iako ti integrisani mikrofon pravi problem. Mozda ti je praska usla kako si ga nosao u dzepu pa zvuk ne prolazi. Ja bi prije servisa uradio tvornicki reset da iskljucimo operativni sistem da ti nije sta na mobitelu podeseno pa mikrofon nece.
Ma ja na mikrofon sam mislio. Probao sam sa slusalicama i cuje se tako savrseno...

Gasio sam i palio mobitel ali ne radi ni dalje bez slusalica.

Sta predlazes da ga vratim na tvornicke postavke, da pobrisem sve sa mobitela? Mislis da je do neke aplikacije?
Ako imas kakvu nadogradnju androida da ceka hajd je prvo instaliraj pa mozda proradi mikrofon.
Ja bi onda pokusao sa tvornickim resetom jer je to nesto sto mozes sam uraditi. Mozda ti nece pomoci ali ja bi to prije servisa. Oni ce tamo isto uraditi tvornicki, plus ces cekati na aparat dok ti ga vrate ili dobijes zamjenski novi...
Provjerio sam odmah, nema te nadogradnje koja se čeka. NEsto mi zao da odradim tvornicki reset imam pun djavo bitnih stvari na mobitelu, morao bih to prvo prebaciti na racunar. Probat cu prvo rastaviti mobitel pa ga precistiti malo, pa onda tvornicki reset.
Hvala tebi na pomoći. :thumbup:
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#25449 Re: Android OS

Post by Burkoff »

Gerro wrote: 11/04/2020 22:23
Burkoff wrote: 11/04/2020 18:54
Gerro wrote: 11/04/2020 18:34

Ma ja na mikrofon sam mislio. Probao sam sa slusalicama i cuje se tako savrseno...

Gasio sam i palio mobitel ali ne radi ni dalje bez slusalica.

Sta predlazes da ga vratim na tvornicke postavke, da pobrisem sve sa mobitela? Mislis da je do neke aplikacije?
Ako imas kakvu nadogradnju androida da ceka hajd je prvo instaliraj pa mozda proradi mikrofon.
Ja bi onda pokusao sa tvornickim resetom jer je to nesto sto mozes sam uraditi. Mozda ti nece pomoci ali ja bi to prije servisa. Oni ce tamo isto uraditi tvornicki, plus ces cekati na aparat dok ti ga vrate ili dobijes zamjenski novi...
Provjerio sam odmah, nema te nadogradnje koja se čeka. NEsto mi zao da odradim tvornicki reset imam pun djavo bitnih stvari na mobitelu, morao bih to prvo prebaciti na racunar. Probat cu prvo rastaviti mobitel pa ga precistiti malo, pa onda tvornicki reset.
Hvala tebi na pomoći. :thumbup:
Svaka cast na strucnosti druze ali ako budes sam otvarao mobitel ode ti garancija. 99% je ona hustel, univerzalno i slicna njima od 12 mjeseci ali eto. Red bi bio da pokriva zvucnik, mikrofon, kameru. Nisam hB nikad imao slucaj garancije a kupio sam tako jedno 8 mobitela sa tom šklj garancijom :mrgreen: Istina je da je svaki bio od 700-1200 km placen pa sam mozda imao srece.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#25450 Re: Android OS

Post by Gerro »

Pa evo ni meni se nikad nije ovako rano pokvario mobitel, uvijek je trajao do 2 ili 3 godine do nekog ozbiljnijeg kvara. Zanimljivo je da sam isti kvar imao i na starom mobitelu pa mi je sve to malo čudno.. Mobitel sam btw uzeo u Eronetu tako da ne vjerujem da cu dobiti neki zamjenski
Post Reply