Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#25301 Re: Android OS

Post by arnes_king »

use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#25302 Re: Android OS

Post by use your illusion »

kakva su iskustva sa univerzalno.com. mobiteli su puno jeftiniji, imaju "samo" godinu dana garancije..kontam uzeti huawei p20 pro.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#25303 Re: Android OS

Post by arnes_king »

use your illusion wrote:kakva su iskustva sa univerzalno.com. mobiteli su puno jeftiniji, imaju "samo" godinu dana garancije..kontam uzeti huawei p20 pro.
Ta njihova "garancija" ne vrijedi ni na sta.

Gubis garanciju prema ovome i ako instaliras azuriranje sistema a prema nekim koji su kod njih kupovali gubis garanciju cim instaliras bilo koju aplikaciju sa google play ili na bilo koji nacin.

Image
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#25304 Re: Android OS

Post by use your illusion »

arnes_king wrote:
use your illusion wrote:kakva su iskustva sa univerzalno.com. mobiteli su puno jeftiniji, imaju "samo" godinu dana garancije..kontam uzeti huawei p20 pro.
Ta njihova "garancija" ne vrijedi ni na sta.

Gubis garanciju prema ovome i ako instaliras azuriranje sistema a prema nekim koji su kod njih kupovali gubis garanciju cim instaliras bilo koju aplikaciju sa google play ili na bilo koji nacin.

Image
znaci zaobici u sirokom luku..hvala
Grom2017
Posts: 635
Joined: 04/02/2019 20:31

#25305 Re: Android OS

Post by Grom2017 »

use your illusion wrote:kakva su iskustva sa univerzalno.com. mobiteli su puno jeftiniji, imaju "samo" godinu dana garancije..kontam uzeti huawei p20 pro.
Treći telefon kod njih kako kupujem, par ljudi u drustvu isto kupovali vec dvije-tri godine, nikakvih problema. Cuj gubis garanciju ako sta instaliras, nigdje to u garantnom listu nisam procitao.
P.S. kod njih kupio i PS 4, Blutut slusalice, nikad nikakvih problema.
adsubzero
Posts: 3008
Joined: 08/02/2013 15:52

#25306 Re: Android OS

Post by adsubzero »

Najinteresantnije od svega mi je ta lista sta sve spada pod potrosni materijal :izet:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#25307 Re: Android OS

Post by Tesla Edison »

adsubzero wrote:Najinteresantnije od svega mi je ta lista sta sve spada pod potrosni materijal :izet:
Čuj ažuriranje sistema izvan servisa :lol: :lol: :lol:

Veća je budala onaj koji kupi kod njih. Njima svaka čast kad samo tako uzimaju levate.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#25308 Re: Android OS

Post by arnes_king »

Grom2017 wrote:
use your illusion wrote:kakva su iskustva sa univerzalno.com. mobiteli su puno jeftiniji, imaju "samo" godinu dana garancije..kontam uzeti huawei p20 pro.
Treći telefon kod njih kako kupujem, par ljudi u drustvu isto kupovali vec dvije-tri godine, nikakvih problema. Cuj gubis garanciju ako sta instaliras, nigdje to u garantnom listu nisam procitao.
P.S. kod njih kupio i PS 4, Blutut slusalice, nikad nikakvih problema.
Pise da gubis garanciju ako update sistema instaliras. A za ovo za aplikacije sam napisao da su to govorili, odnosno pisali po forumu ljudi koji kazu da su imali takav slucaj.

P.S. Dovoljno je pogledati listu sta sve ne spada u garanciju i vodi se kao potrosnji materijal.

Sigurno da je uredu sve ako se mobitel ne pokvari, ali ako mu sta bude sigurno da bi bilo komplikacija prema ovome.
User avatar
holowey
Posts: 8461
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#25309 Re: Android OS

Post by holowey »

arnes_king wrote:
Grom2017 wrote:
use your illusion wrote:kakva su iskustva sa univerzalno.com. mobiteli su puno jeftiniji, imaju "samo" godinu dana garancije..kontam uzeti huawei p20 pro.
Treći telefon kod njih kako kupujem, par ljudi u drustvu isto kupovali vec dvije-tri godine, nikakvih problema. Cuj gubis garanciju ako sta instaliras, nigdje to u garantnom listu nisam procitao.
P.S. kod njih kupio i PS 4, Blutut slusalice, nikad nikakvih problema.
Pise da gubis garanciju ako update sistema instaliras. A za ovo za aplikacije sam napisao da su to govorili, odnosno pisali po forumu ljudi koji kazu da su imali takav slucaj.

P.S. Dovoljno je pogledati listu sta sve ne spada u garanciju i vodi se kao potrosnji materijal.

Sigurno da je uredu sve ako se mobitel ne pokvari, ali ako mu sta bude sigurno da bi bilo komplikacija prema ovome.
bila je prica o nekom nasem liku u sloveniji sto je uzimao lovu za polaganje vozackog ispita... ako padnes vraca lovu... ako prodjes to je lafo njegova zasluga :-)

to na fazon garancije u univerzalno... ako se pokvari, nije do njih, ali ako je sve uredu, to je njihova zasluga :-)
Grom2017
Posts: 635
Joined: 04/02/2019 20:31

#25310 Re: Android OS

Post by Grom2017 »

Ja kupio dva mobitela, soni i slusalice kod njih. Najbolji drug kupio dva, jos jedan drug kupio mobitel. Niko nikakvih problema nije imao. Takodje, neko ranije je pricao o osoblju, da su aljkavi, bezobrazni... U Tuzli jesu malo "poteski", a u ovoj poslovnici kod mene (Gracanica) uvijek besprijekorna usluga.
To je moje iskustvo i ja govorim iz prve ruke, nisao cuo ili procitao.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#25311 Re: Android OS

Post by arnes_king »

Grom2017 wrote:Ja kupio dva mobitela, soni i slusalice kod njih. Najbolji drug kupio dva, jos jedan drug kupio mobitel. Niko nikakvih problema nije imao. Takodje, neko ranije je pricao o osoblju, da su aljkavi, bezobrazni... U Tuzli jesu malo "poteski", a u ovoj poslovnici kod mene (Gracanica) uvijek besprijekorna usluga.
To je moje iskustvo i ja govorim iz prve ruke, nisao cuo ili procitao.
Niko ne osporava to da se moze biti zadovoljan i da ce telefon ili bilo sta raditi kako treba. Mi ovdje komentarisemo garantne uslove jer ovo stvarno nije normalno sto su oni napisali i kao sto sam vec napisao sve je dobro dok radi, ali da ti sta crkne bio bi problem.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#25312 Re: Android OS

Post by Revolucionar ★ »

Pa realno, sta hos kad je u prosjeku cijena 200+ maraka niza od ovlastenih distributera mobitela. Neki vid garancije dobijes, i to je to. Ja sam kupovao kod njih i kupovat cu :lol: Kad sam i imao kvar , isti se desio mojom krivicom u vidu ostecenja telefona. Mada, svakakvih iskustava ima
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#25313 Re: Android OS

Post by diablobih »

Revolucionar ★ wrote:Pa realno, sta hos kad je u prosjeku cijena 200+ maraka niza od ovlastenih distributera mobitela. Neki vid garancije dobijes, i to je to. Ja sam kupovao kod njih i kupovat cu :lol: Kad sam i imao kvar , isti se desio mojom krivicom u vidu ostecenja telefona. Mada, svakakvih iskustava ima
Otkad je garancija "moja dobra volja ako ti popravim mobitel" ?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#25314 Re: Android OS

Post by Tesla Edison »

Revolucionar ★ wrote:Pa realno, sta hos kad je u prosjeku cijena 200+ maraka niza od ovlastenih distributera mobitela. Neki vid garancije dobijes, i to je to. Ja sam kupovao kod njih i kupovat cu :lol: Kad sam i imao kvar , isti se desio mojom krivicom u vidu ostecenja telefona. Mada, svakakvih iskustava ima
Kolika je plata u Univerzalnom? Jel ti redovna?
zdruzdjo
Posts: 5223
Joined: 16/08/2009 00:27

#25315 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

Grom2017 wrote: Treći telefon kod njih kako kupujem, par ljudi u drustvu isto kupovali vec dvije-tri godine, nikakvih problema. Cuj gubis garanciju ako sta instaliras, nigdje to u garantnom listu nisam procitao.
P.S. kod njih kupio i PS 4, Blutut slusalice, nikad nikakvih problema.

Sve sto si ti napisao je super. Samo problem sa univerzalno dolazinonog trenutka kad se nesto desi i trebas odnjeti na servis. Znaci veliko"nista" ne podlijeze servisu. E tu nastaje belaj. Ne znaci da su njihovi telefoni losi. Nego sto njihova obaveza prema kupcu u vidu servisa i grancije je ravna nuli. Ista stvar je i sa "Digital-city".
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#25316 Re: Android OS

Post by Revolucionar ★ »

Cak ni ne zivim u Sarajevu, kazem realno kako i jest. Ne moze i jeftino i full usluga, ne postoji niti jedna prodavnica koja operira s tim cijenama i da nudi pravu garanciju, onu koju nude ovlasteni distributeri. Razlika u cijeni uredjaja kod jednih i drugih je upravo ta garancija koju "ne dobijes" u Univerzalnom, odnosno dobijes kod ovlastenog. Ne znam zasto to shvacate kao branjenje poslovanja Univerzalnog. Svako zna svoje i svako sa svojim parama neka radi kako hoce. Ako se meni desilo da nisam imao kvarove koje bih mogao reklamirati da imam normalnu garanciju, ne znaci da se nekome drugom to nije desilo. Isto tako, ne znaci da drugom odgovara, kao meni, da razliku u cijeni koju platim Univerzalnom budem spreman isplatit za eventualni kvar. To je tako. U mom slucaju cesce se desavalo da od kupovine do promjene telefona nemam izdatke u vezi istog. Na sta se sve narod pali, daj da je i jeftino i pet zvjezdica :-)
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#25317 Re: Android OS

Post by mirsek »

Revolucionar ★ wrote:Cak ni ne zivim u Sarajevu, kazem realno kako i jest. Ne moze i jeftino i full usluga, ne postoji niti jedna prodavnica koja operira s tim cijenama i da nudi pravu garanciju, onu koju nude ovlasteni distributeri. Razlika u cijeni uredjaja kod jednih i drugih je upravo ta garancija koju "ne dobijes" u Univerzalnom, odnosno dobijes kod ovlastenog. Ne znam zasto to shvacate kao branjenje poslovanja Univerzalnog. Svako zna svoje i svako sa svojim parama neka radi kako hoce. Ako se meni desilo da nisam imao kvarove koje bih mogao reklamirati da imam normalnu garanciju, ne znaci da se nekome drugom to nije desilo. Isto tako, ne znaci da drugom odgovara, kao meni, da razliku u cijeni koju platim Univerzalnom budem spreman isplatit za eventualni kvar. To je tako. U mom slucaju cesce se desavalo da od kupovine do promjene telefona nemam izdatke u vezi istog. Na sta se sve narod pali, daj da je i jeftino i pet zvjezdica :-)
Doplatiti do 300 KM da bih imao vazecu garanciju na 2 godine na telefon koji kosta preko 1000 KM,
doplatiti do 200 KM da bih imao vazecu garanciju na 2 godine na telefon koji kosta do 1000 KM,
u svako doba dana bih to uradio, no brainer.
Kupovati kod pijacara telefone preko 1000 KM bez garancije da bi se ustedilo 200-300 KM, ne znam, bolje onda nemoj ni kupovati tako skup mobitel.
User avatar
spree
Posts: 7918
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#25318 Re: Android OS

Post by spree »

U univerzalnom sam kupio s3 kad je tek izaso u i eno ga i dan danas radi. Garancija im je za kitu kao i u ostalim piljarama, ne plaćaju poreze, ali su zato jeftiniji. Sad svako ima izbor, ali po meni je bolja varijanta kupiti gdje jeftinije, jer sve su to isti telefoni. Ne valja univerzalno neke fejkove.
zippoo87
Posts: 15788
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#25319 Re: Android OS

Post by zippoo87 »

sve je do ljudi koji rade u odredjenoj poslovnici...nebitno u kojoj je to radnji
ako su radnici usluzni,paze musterije,onda se oni zauzmu i rijesi se problem,nebitno sta se desilo sa uredjajem

ima naravno i muljanja u servisima,laganja,izmisljanja nepostojecih kvarova ali nije to ni problizno u ovolikom obimu u kojem neki ovdje pisu
ja sam radio u jednoj radnji tehnicke opreme i za godinu i nekoliko mjeseci koliko sam bio tu,na prste jedne ruke mogu izbrojati ljude koji su na bilo koji nacin bili osteceni...naravno da sam se i ja i kolege klali sa nasim serviserima,gazdama ,direktorima,da kupac dobije uslugu i servis koji je i platio
da je do gazda,bilo bi daj ti meni pare,ja tebi necu ni dati telefon...to su takve primitivne seljacine,koje su kriminalom i neplacanjem poreza i radnika dosli brzo do ogromnih para i sada misle te seljacine da je cijeli svijet njihov,zato se i ne moze dugo raditi kod ovakvih primitivaca
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#25320 Re: Android OS

Post by use your illusion »

Dvoumio sam se dugo izmedju huawei p30 lite i galaxy a50...jučer narucio preko ekupi a50 za 619 KM gotovinsko placanje..vidim da su u ostalim radnjama 700 KM ili vise ako je na rate.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#25321 Re: Android OS

Post by diablobih »

Dobar izbor, nikad lite uzimati uredjaje :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8497
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#25322 Re: Android OS

Post by kokuz_sa »

Mislim da ai ipak trebao na P30 lite ici..
Ima bolju kameru i punoo bolju bateriju

Kvalitet izrade puno bolji, rezervni dijelovi jeftiniji..
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31560
Joined: 16/04/2011 18:46

#25323 Re: Android OS

Post by skafiskafsnjak »

kokuz_sa wrote:Mislim da ai ipak trebao na P30 lite ici..
Ima bolju kameru i punoo bolju bateriju

Kvalitet izrade puno bolji, rezervni dijelovi jeftiniji..
Kupio vec, pusti to :D

Joj jucer u saturnu p30 128gb za 400e bio.... aj kontam otici cu sutra...kad corak, dnevna akcija bila :-)
User avatar
Averus
Posts: 20383
Joined: 13/02/2008 17:07

#25324 Re: Android OS

Post by Averus »

Izbjegavati lite/mini/ace/pičkematerine verzije obavezno :D


Raja, da li je pametno uopšte razmatrati Pocophone F1 sada, krajem 2019? :D


Sve mi logičnije djeluje samo zamijeniti bateriju u Honor 8 i nastaviti s njim...
adsubzero
Posts: 3008
Joined: 08/02/2013 15:52

#25325 Re: Android OS

Post by adsubzero »

Averus wrote:Izbjegavati lite/mini/ace/pičkematerine verzije obavezno :D


Raja, da li je pametno uopšte razmatrati Pocophone F1 sada, krajem 2019? :D


Sve mi logičnije djeluje samo zamijeniti bateriju u Honor 8 i nastaviti s njim...
Mi 9T za ispod 6 stoja je nepobjediv
Post Reply