Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#25251 Re: Android OS

Post by sencobih »

Pozdrav. Može li se kako ukinuti pokretanje kamere sa zaključanog ekrana? One dvije ikonice dolje ono snimanje zvuka i pokretanje kamere? Slučajno se nekako povuče u džepu i slika, troši bateriju... itd
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8491
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#25252 Re: Android OS

Post by kokuz_sa »

avaks wrote:Ma jok, zato i pitam ima li neka druga caka :mrgreen:
Spojis drugi display i spasis sta treba..

Btw
Hoces prodat taj mate 10 pro tako razbijen?
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#25253 Re: Android OS

Post by diablobih »

sencobih wrote:Pozdrav. Može li se kako ukinuti pokretanje kamere sa zaključanog ekrana? One dvije ikonice dolje ono snimanje zvuka i pokretanje kamere? Slučajno se nekako povuče u džepu i slika, troši bateriju... itd
Pocket mode, nadaj se da imas to :D
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#25254 Re: Android OS

Post by victom »

Imal dobar Android devloper, da mi razvije par app-ova ?
Last edited by victom on 01/03/2021 03:00, edited 2 times in total.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#25255 Re: Android OS

Post by avaks »

kokuz_sa wrote:
avaks wrote:Ma jok, zato i pitam ima li neka druga caka :mrgreen:
Spojis drugi display i spasis sta treba..

Btw
Hoces prodat taj mate 10 pro tako razbijen?
Sto je najgore nije razbijen :lol:
Ali je rikno ekran...
Nego jesi li ti u veleprodaji iza Grasa tamo (Dzemala Bijedica ako se ne varam)?!
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#25256 Re: Android OS

Post by sencobih »

diablobih wrote:
sencobih wrote:Pozdrav. Može li se kako ukinuti pokretanje kamere sa zaključanog ekrana? One dvije ikonice dolje ono snimanje zvuka i pokretanje kamere? Slučajno se nekako povuče u džepu i slika, troši bateriju... itd
Pocket mode, nadaj se da imas to :D
fercera. hvala diablo :thumbup:
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8491
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#25257 Re: Android OS

Post by kokuz_sa »

avaks wrote:
kokuz_sa wrote:
avaks wrote:Ma jok, zato i pitam ima li neka druga caka :mrgreen:
Spojis drugi display i spasis sta treba..

Btw
Hoces prodat taj mate 10 pro tako razbijen?
Sto je najgore nije razbijen :lol:
Ali je rikno ekran...
Nego jesi li ti u veleprodaji iza Grasa tamo (Dzemala Bijedica ako se ne varam)?!
Budem ponekad..
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#25258 Re: Android OS

Post by diablobih »

Kakvi xiaomi, gledaj ovo:

https://www.androidauthority.com/oppo-reno-ace-1038572/

450 dolara, 4000 mAh za 30 minuta napuni. Flagship jednostavno, samo tesko ce ga biti nabaviti :(
andi
Posts: 32
Joined: 14/03/2011 13:19

#25259 Re: Android OS

Post by andi »

Ima li jos neko da je primjetio u zadnje vrijeme bug na Viberu da se ne moze ponekad otvoriti poruka? Problem mi se javlja na Huawei-u kao i na Xiaomi-u.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#25260 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

andi wrote:Ima li jos neko da je primjetio u zadnje vrijeme bug na Viberu da se ne moze ponekad otvoriti poruka? Problem mi se javlja na Huawei-u kao i na Xiaomi-u.
Tema, Viber problem. Žalili se na njoj neki.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#25261 Re: Android OS

Post by Gerro »

Ne znam imal tema za Samsung mobitele... ali zanima me misljenje o Samsung A40 kontam da uzmem pa kakav je imal ga neko ?
ug_lee
Posts: 328
Joined: 10/01/2015 20:06

#25262 Re: Android OS

Post by ug_lee »

Gerro wrote:Ne znam imal tema za Samsung mobitele... ali zanima me misljenje o Samsung A40 kontam da uzmem pa kakav je imal ga neko ?
Zavisi za šta ti treba. Cackao sam malo a50 i sasvim solidan telefon, imaš sve funkcionalnosti na ovom One UI kao i na recimo s10. Tako da mislim da nećeš osjetiti neku veliki razliku izmedju a40 i a50, dobro su ih uradili...samo eto uvijek je bilo što veći broj u nečemu je sigurno i bolji, tako da ti je a50 nešto bolji što se procesora tiče a i veći je ako ti to odgovara. Ako ti nije puno dodati aprox 100KM kupi a50.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#25263 Re: Android OS

Post by Gerro »

ug_lee wrote:
Gerro wrote:Ne znam imal tema za Samsung mobitele... ali zanima me misljenje o Samsung A40 kontam da uzmem pa kakav je imal ga neko ?
Zavisi za šta ti treba. Cackao sam malo a50 i sasvim solidan telefon, imaš sve funkcionalnosti na ovom One UI kao i na recimo s10. Tako da mislim da nećeš osjetiti neku veliki razliku izmedju a40 i a50, dobro su ih uradili...samo eto uvijek je bilo što veći broj u nečemu je sigurno i bolji, tako da ti je a50 nešto bolji što se procesora tiče a i veći je ako ti to odgovara. Ako ti nije puno dodati aprox 100KM kupi a50.
Ahaa a procitao sam da se ljudi koji su uzeli A40 u telecomu zale na kvarove i da su ga povukli iz prodaje. Ja bih ga uzimao u eronetu al me opet strah malo
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#25264 Re: Android OS

Post by Tesla Edison »

Gerro wrote:
ug_lee wrote:
Gerro wrote:Ne znam imal tema za Samsung mobitele... ali zanima me misljenje o Samsung A40 kontam da uzmem pa kakav je imal ga neko ?
Zavisi za šta ti treba. Cackao sam malo a50 i sasvim solidan telefon, imaš sve funkcionalnosti na ovom One UI kao i na recimo s10. Tako da mislim da nećeš osjetiti neku veliki razliku izmedju a40 i a50, dobro su ih uradili...samo eto uvijek je bilo što veći broj u nečemu je sigurno i bolji, tako da ti je a50 nešto bolji što se procesora tiče a i veći je ako ti to odgovara. Ako ti nije puno dodati aprox 100KM kupi a50.
Ahaa a procitao sam da se ljudi koji su uzeli A40 u telecomu zale na kvarove i da su ga povukli iz prodaje. Ja bih ga uzimao u eronetu al me opet strah malo
Ja imam A40, uzet u Kimtecu koji je dobavljač telekomu. Nikakvih problema. Htio sam i A50 ali jednostavno ne vrijedi tu razliku u novcu. Ovaj A40 mi idealan i po veličini (6") i po specifikacijama a naravno i po cijeni.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#25265 Re: Android OS

Post by Gerro »

Koliko si ga platio ako mozes napisati ?

Edit : Ja ga u Eronetu mogu dobitiza 304 KM jer sam korisnik njihov i imam tarifu 30. Sad ne znam kolika je njegova cijena
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#25266 Re: Android OS

Post by Gerro »

@TESLA_EDISON gledam neke recenzije za mobitel pa me zanima kakvo je stanje s notifikacijama, jel mi dođe poruka na viberu, odnosno SMS ili moram ulaziti svaki put u aplikaciju da vidim ?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#25267 Re: Android OS

Post by Tesla Edison »

Gerro wrote:Koliko si ga platio ako mozes napisati ?

Edit : Ja ga u Eronetu mogu dobitiza 304 KM jer sam korisnik njihov i imam tarifu 30. Sad ne znam kolika je njegova cijena
460 KM ali tek kad je izašao, direktno u Kimtecu. Sada je jeftiniji. Naravno otključan za sve mreže ali sa BH Telecom verzijom software-a tj sa njihovim bloatware-om. Vjerovatno je ta serija bila namjenjena za BH Telecom.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#25268 Re: Android OS

Post by Tesla Edison »

Gerro wrote:@TESLA_EDISON gledam neke recenzije za mobitel pa me zanima kakvo je stanje s notifikacijama, jel mi dođe poruka na viberu, odnosno SMS ili moram ulaziti svaki put u aplikaciju da vidim ?
Što se notifikacija tiče, sve zavisi od same aplikacije. Ja koristim samo Viber i meni je fenomenalno urađena. Markiranje poruke kao pročitana i odgovor na poruku se može direktno poslati iz notifikacijskog bara, bez da se ulazi u samu aplikaciju. Isto je i za SMS i za e-mail. Za WTSP i FBM ne znam jer ih ne koristim ali trebalo bi biti identično.

Ono što se meni posebno sviđa i što mi je jako bitno je pozivost. Naime, telefon prepoznaje sve moguće kanale za WiFi AC standard. Dakle i one preko 100 i ispod 50. Zatim, za 4G mrežu je CAT12 tj. LTE-A ili kako ga u SAD zovu 5Ge :D. Bluetooth je 5.0 LE i bez problema se spaja na audio sistem u autu a zanemarivo troši bateriju.

Sve u svemu, za mene idealan telefon za ovaj novac. Naravno ima jeftinijih Xiaomija i sl. ali nakon sankcija SAD-a, nije mi više ništa sigurno iz Kine a sama podrška i servis su mi najbitniji ako dođe do "ne daj Bože".
Dzontra_Volta
Posts: 6481
Joined: 20/01/2011 11:10

#25269 Re: Android OS

Post by Dzontra_Volta »

TESLA_EDISON wrote:
Sve u svemu, za mene idealan telefon za ovaj novac. Naravno ima jeftinijih Xiaomija i sl. ali nakon sankcija SAD-a, nije mi više ništa sigurno iz Kine a sama podrška i servis su mi najbitniji ako dođe do "ne daj Bože".
Zar nije Trump ukinuo sankcije?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#25270 Re: Android OS

Post by Tesla Edison »

Dzontra_Volta wrote:
TESLA_EDISON wrote:
Sve u svemu, za mene idealan telefon za ovaj novac. Naravno ima jeftinijih Xiaomija i sl. ali nakon sankcija SAD-a, nije mi više ništa sigurno iz Kine a sama podrška i servis su mi najbitniji ako dođe do "ne daj Bože".
Zar nije Trump ukinuo sankcije?
Ma kakavi. I Mate 30 nema Google servise. ZTE je odavno na crnoj listi, sad Huawei, sutra Xiaomi, Oppo,... ko zna ko još.
Dzontra_Volta
Posts: 6481
Joined: 20/01/2011 11:10

#25271 Re: Android OS

Post by Dzontra_Volta »

TESLA_EDISON wrote:
Dzontra_Volta wrote:
TESLA_EDISON wrote:
Sve u svemu, za mene idealan telefon za ovaj novac. Naravno ima jeftinijih Xiaomija i sl. ali nakon sankcija SAD-a, nije mi više ništa sigurno iz Kine a sama podrška i servis su mi najbitniji ako dođe do "ne daj Bože".
Zar nije Trump ukinuo sankcije?
Ma kakavi. I Mate 30 nema Google servise. ZTE je odavno na crnoj listi, sad Huawei, sutra Xiaomi, Oppo,... ko zna ko još.
Znam da je neprovjereno, ali priča se...
http://www.ka5an.ba/2019/10/15/kinezi-d ... androidom/
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#25272 Re: Android OS

Post by diablobih »

ZTE odavno nije na crnoj listi.
User avatar
Quaresma
Posts: 6690
Joined: 19/07/2010 16:37

#25273 Re: Android OS

Post by Quaresma »

jebo ga ja ko vise pise ove clanke, cuj sa full androidom, sta je to full android?

haj sve to, al i sto na internetu dalje citam, kazu, necemo kupiti huawei jer ne dolazi sa androidom
majkaro, gdje iskopa ovu stranicu
User avatar
holowey
Posts: 8427
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#25274 Re: Android OS

Post by holowey »

Quaresma wrote:jebo ga ja ko vise pise ove clanke, cuj sa full androidom, sta je to full android?

haj sve to, al i sto na internetu dalje citam, kazu, necemo kupiti huawei jer ne dolazi sa androidom
majkaro, gdje iskopa ovu stranicu
full fullova :lol:
User avatar
Quaresma
Posts: 6690
Joined: 19/07/2010 16:37

#25275 Re: Android OS

Post by Quaresma »

holowey wrote: full fullova :lol:
Mozda su mislili sa full opremom
Post Reply