Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#25226 Re: Android OS

Post by Toffee karamela »

ja ću ovdje pitati jer vidim da je dosta raje prisutno pa da sad ne otvaram zasebnu temu

šta se događa s YT, ja na svom smartu već 10-ak dana ne mogu otvoriti nijedan video koji u donjem lijevom uglu nema oznaku HQ

ljetos je bilo najavljeno da YT kreće u veliku remasterizaciju većine sadržaja na HD i meni sad nije jasno je li to posljedica toga i šta će na kraju biti sa videima koji (pretpostavljam) ne mogu da se prebace u taj format? da li to znači da se na smartfonu uopšte neće moći otvoriti?
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#25227 Re: Android OS

Post by Quaresma »

To je do tebe nesto, ocisti cache i data na yt aplikaciji u postavkama i ponovo probaj.
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#25228 Re: Android OS

Post by Evelinda »

Danas su mi preko programa copy my data kopirali sadrzaj sa mog telefona na drugi jer sam ga htjela mjenjati.Posto ipak nisam promjenila recite mi sta se sve kopira jer ne znam da li je sadrzaj izbrisan sa tog telefona.Da li se kopiraju kontakti slike ili i dokumenti i ne znam sta jos
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#25229 Re: Android OS

Post by arnes_king »

Adem_ wrote:kad izlazi android 10 za samsung A seriju? da li ce uopste biti za a70 :?
Evo lista uredjaja koji ce dobiti android 10.

Image

Kada, to se ne zna ali ici ce vjerovatno redom, prvo s10, s9 itd...
User avatar
Adem_
Posts: 122
Joined: 16/06/2014 21:32

#25230 Re: Android OS

Post by Adem_ »

arnes_king wrote:
Adem_ wrote:kad izlazi android 10 za samsung A seriju? da li ce uopste biti za a70 :?
Evo lista uredjaja koji ce dobiti android 10.

Image

Kada, to se ne zna ali ici ce vjerovatno redom, prvo s10, s9 itd...
aha super :thumbup:
User avatar
nadžak
Posts: 2162
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#25231 Re: Android OS

Post by nadžak »

Pozdrav. Ovo pitanje sam postavio na temi BH telekoma ali ni mukajta pa reko da vidim sa vama drodima :D

Već neko vrijeme sam korisnik paketa extra S. Imam 2 G mobilnog interneta u paketu i odmah na početku septembra, tacnije 03.09. mi je nekako nestalo 1,25 GB saobraćaja. Koristim Samsung a7 mobitel i u listingu tekućeg računa vidio sam da je ta potrošnja nastala dana 03.09. i to u jutarnjim satima, oko 0600 ujutro, kada uopšte ne koristim mobitel. Da stvar bude još blesavija, imam stabilnu i brzu WiFI i mobitel je na njoj, tako da mi nije jasno kako je mobitel umjesto WIFI koristio 4g mrežu za te svoje aktivnosti.

Provjerom u mobitelu vidio sam da je saobraćaj napravio CHROME.

Malo sam guglao i naletim na identičnu situaciju kod nekih stranaca.

https://www.reddit.com/r/chrome/comment ... bile_data/

Moram čekat kraj mjeseca da trazim listing od BH Mobile pa da vidim šta se to desilo. Ima li ko ideju šta bi moglo biti i šta radit? :shock:

Pozdrav.
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#25232 Re: Android OS

Post by duffy_duck »

moguce da telefon sam predje na 4G ukoliko nema dovoljno jak kvalitet wifi signala. Tako se desavalo i meni dok to nisam iskljucio u postavkama. I od tad nemam dodatnih troškova.
User avatar
nadžak
Posts: 2162
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#25233 Re: Android OS

Post by nadžak »

duffy_duck wrote:moguce da telefon sam predje na 4G ukoliko nema dovoljno jak kvalitet wifi signala. Tako se desavalo i meni dok to nisam iskljucio u postavkama. I od tad nemam dodatnih troškova.
Ok, šta i gdje tacno da isključim? :?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#25234 Re: Android OS

Post by diablobih »

Imas data saving opciju u settings od chromea.
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#25235 Re: Android OS

Post by duffy_duck »

nadžak wrote:
Ok, šta i gdje tacno da isključim? :?
U postavkama telefona mislim da kod svih telefona je isto pa ides u postavke mreze ili mobilne mreze i prebaciti na zeljenu opciju. A nakon toga potvrditi sa opcijom ok i poslije sve uredu ce biti. Mislim da imas i na yt klipu sve .
User avatar
nadžak
Posts: 2162
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#25236 Re: Android OS

Post by nadžak »

Ok, pogledaću. Hvala. :)
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#25237 Re: Android OS

Post by Quaresma »

to ti je u wifi postavkama, udjes u settings, wifi, i kod mene stoji wifi preferences, zatim iskljucis opciju switch to mobile data automatically

otprilike bi trebalo biti isto i kod tebe
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#25238 Re: Android OS

Post by duffy_duck »

Quaresma wrote:to ti je u wifi postavkama, udjes u settings, wifi, i kod mene stoji wifi preferences, zatim iskljucis opciju switch to mobile data automatically

otprilike bi trebalo biti isto i kod tebe
Da ali mozda nije isto kao kod svakog. Mozda je noviji Android.
DonieBrasco
Posts: 15481
Joined: 31/08/2016 16:09

#25239 Re: Android OS

Post by DonieBrasco »

Da li je vrijedno kreirati samsung accaunt, zbog njihovog stora i ovih pogodnosti sto nosi ? Ili se to obicno preskace jer vecina ima google account, mada vjerovatno oba mogu biti na telefonu ?

Kolega uzeo novi Samsung pa mu iskace da se prijavi, a njemu mrsko da napravi. :D
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#25240 Re: Android OS

Post by Tesla Edison »

DonieBrasco wrote:Da li je vrijedno kreirati samsung accaunt, zbog njihovog stora i ovih pogodnosti sto nosi ? Ili se to obicno preskace jer vecina ima google account, mada vjerovatno oba mogu biti na telefonu ?

Kolega uzeo novi Samsung pa mu iskace da se prijavi, a njemu mrsko da napravi. :D
Ja sam aktivirao i veoma je koristan. Posebno Samsung Cloud ako koristiš nativne Samsung aplikacije kao ja. Backup, Cloud i slični servisi puno bolje su riješeni nego Google.
User avatar
Adem_
Posts: 122
Joined: 16/06/2014 21:32

#25241 Re: Android OS

Post by Adem_ »

je li ima neka razlika izmedu 4g i 4g+?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#25242 Re: Android OS

Post by diablobih »

Adem_ wrote:je li ima neka razlika izmedu 4g i 4g+?
Da. 4G+ ima vece brzine.
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#25243 Re: Android OS

Post by hopi »

maloprije kao google play javi- zedge-this app may be harmful. Prvi put da sam vidio takvo šta, mada znam da je ta zedge znala raju zajebavati, ali eto ja nisam imao problema, ali sma je obrisao i ne koristim je nešto vala, samo kada tek na novi sistem da skinem pozadine i tonove i to.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#25244 Re: Android OS

Post by diablobih »

hopi wrote:maloprije kao google play javi- zedge-this app may be harmful. Prvi put da sam vidio takvo šta, mada znam da je ta zedge znala raju zajebavati, ali eto ja nisam imao problema, ali sma je obrisao i ne koristim je nešto vala, samo kada tek na novi sistem da skinem pozadine i tonove i to.
Nista joj nije, samo si je trebao updateovati. Bug bio neki koji je ukljucivao google play protect.
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#25245 Re: Android OS

Post by hopi »

ma ok nisam znao, kada zatreba lako je hinstališem jopet
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#25246 Re: Android OS

Post by avaks »

Ima li neka pouzdana aplikacija ili caka da se spase fotografije/video zapisi sa Huawei telefona na kojem je mrtav display...
Znači ne radi ni touch, preko fingerprint skenera vidim da telefon radi i moguće je otključati ali touch nije u fuknciji/display crn :-)

Mate 10 Pro u pitanju...
Hi Suite nisam uspio uhafizati (ne mogu HDB opciju da upalim jbg) kao ni na windows da ga prepozna kao USB...
ug_lee
Posts: 328
Joined: 10/01/2015 20:06

#25247 Re: Android OS

Post by ug_lee »

avaks wrote:Ima li neka pouzdana aplikacija ili caka da se spase fotografije/video zapisi sa Huawei telefona na kojem je mrtav display...
Znači ne radi ni touch, preko fingerprint skenera vidim da telefon radi i moguće je otključati ali touch nije u fuknciji/display crn :-)

Mate 10 Pro u pitanju...
Hi Suite nisam uspio uhafizati (ne mogu HDB opciju da upalim jbg) kao ni na windows da ga prepozna kao USB...
Jesi li "aktivirao" slučajno Google Photos nekad dok je radio?

Btw ljudi Google Photos za backup fotografija je najbolji. Imate unlimited storage za fotografije i videe u ok rezoluciji. Uvijek u cloudu a memoriju na telefonu oslobadjate.Mozete pristupiti na bilo kojem drugom uređaju nakon što se logujete na taj Google račun. Two factor authentication upalite i ne može bolje biti.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#25248 Re: Android OS

Post by avaks »

Ma jok, zato i pitam ima li neka druga caka :mrgreen:
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#25249 Re: Android OS

Post by Dzontra_Volta »

ug_lee wrote:
avaks wrote:Ima li neka pouzdana aplikacija ili caka da se spase fotografije/video zapisi sa Huawei telefona na kojem je mrtav display...
Znači ne radi ni touch, preko fingerprint skenera vidim da telefon radi i moguće je otključati ali touch nije u fuknciji/display crn :-)

Mate 10 Pro u pitanju...
Hi Suite nisam uspio uhafizati (ne mogu HDB opciju da upalim jbg) kao ni na windows da ga prepozna kao USB...
Jesi li "aktivirao" slučajno Google Photos nekad dok je radio?

Btw ljudi Google Photos za backup fotografija je najbolji. Imate unlimited storage za fotografije i videe u ok rezoluciji. Uvijek u cloudu a memoriju na telefonu oslobadjate.Mozete pristupiti na bilo kojem drugom uređaju nakon što se logujete na taj Google račun. Two factor authentication upalite i ne može bolje biti.
Nije bas unlimited. Imas 15 GB koje raspoređujes na sve Google servise.
gidra
Posts: 3573
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#25250 Re: Android OS

Post by gidra »

Dzontra_Volta wrote:
ug_lee wrote:
avaks wrote:Ima li neka pouzdana aplikacija ili caka da se spase fotografije/video zapisi sa Huawei telefona na kojem je mrtav display...
Znači ne radi ni touch, preko fingerprint skenera vidim da telefon radi i moguće je otključati ali touch nije u fuknciji/display crn :-)

Mate 10 Pro u pitanju...
Hi Suite nisam uspio uhafizati (ne mogu HDB opciju da upalim jbg) kao ni na windows da ga prepozna kao USB...
Jesi li "aktivirao" slučajno Google Photos nekad dok je radio?

Btw ljudi Google Photos za backup fotografija je najbolji. Imate unlimited storage za fotografije i videe u ok rezoluciji. Uvijek u cloudu a memoriju na telefonu oslobadjate.Mozete pristupiti na bilo kojem drugom uređaju nakon što se logujete na taj Google račun. Two factor authentication upalite i ne može bolje biti.
Nije bas unlimited. Imas 15 GB koje raspoređujes na sve Google servise.
Jeste "free unlimited za high qaulity" gdje je opet odlicna rezolucija slika. (Google Photos ti odradi kompresiju slika), ovo podešavas u settingsu aplikacije.
To sto ti navodis je ako koristis original size of photos onda ti se dijeli sa ostalim servisima i imas 15 GB free.

Dodao bih jos pored Photos ako hocete da cuvate u originalnoj velicini slike skinete i Mega Cloud, odlicna i jednostavna, 50 GB free.
Post Reply