Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#25151 Re: Android OS

Post by TheWatcher »

arnes_king wrote:
TheWatcher wrote:zna li se hoce li sg7 edge dobivati android9 :?:
Nece, samsung pruzi 2 velike nadogradnje androida a s7edge je tk vec dobio, i bude jos godina ili dvije sigurnosne nadogradnje.

Imas mnogo veoma dobrij custom romova za s7edge, na mom starom je port od s8 i radi odlicno. Vjerovatno sad ima i s9 pie port pa flashuj i uzivaj bar je to na samsungu lahko.
Hvala :thumbup:
ima li na yt kakav dobar clip za to posto nisam bas vican tome pa da sta ne zeznem :run:
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#25152 Re: Android OS

Post by friskyoreo »

Ima li neko link za modovani pixel launcher koji radi na pie?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#25153 Re: Android OS

Post by arnes_king »

TheWatcher wrote:
arnes_king wrote:
TheWatcher wrote:zna li se hoce li sg7 edge dobivati android9 :?:
Nece, samsung pruzi 2 velike nadogradnje androida a s7edge je tk vec dobio, i bude jos godina ili dvije sigurnosne nadogradnje.

Imas mnogo veoma dobrij custom romova za s7edge, na mom starom je port od s8 i radi odlicno. Vjerovatno sad ima i s9 pie port pa flashuj i uzivaj bar je to na samsungu lahko.
Hvala :thumbup:
ima li na yt kakav dobar clip za to posto nisam bas vican tome pa da sta ne zeznem :run:
Kakav si sa engleskim? Imas na xda developpers forumu sve korak po korak, a ustvari ti je to da flashujes preko ODINa TWRP i onda preko TWRP instaliras custom rom. Potrazi i po YouTube sigurno ima videa bezbroj o toj tematici.
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#25154 Re: Android OS

Post by Averus »

Odakle skidate "narodne" verzije apk-ova?

Hoću Final Fatasy V i VI da skinem, da šutam pomalo kad uhvatim vremena...
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#25155 Re: Android OS

Post by Raigor Stonehoof »

Averus wrote:Odakle skidate "narodne" verzije apk-ova?

Hoću Final Fatasy V i VI da skinem, da šutam pomalo kad uhvatim vremena...
preporucujem Marvel Strike Force ;)


jedino sto i igram zadnjih pola godine.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#25156 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

Mozda glupo pitanje. Prije nesto vremena pritisnem slucajno da mi Youtube videa uvijek otvara u aplikaciji i sad nemoze u Chrome-u da se ona otvore i da imam izbor izmedzu te dvije aplikacije u kojoj cu da otvorim video.

Probao i na-Guglao da se resetuju app prefrences i odradio i nista.

Nije problem neki, ali volim tako, da imam izbor jer je nekad lakse kopirati iz Chrome-a na forum itd.
adsubzero
Posts: 3006
Joined: 08/02/2013 15:52

#25157 Re: Android OS

Post by adsubzero »

Vizionar 1985 wrote:Mozda glupo pitanje. Prije nesto vremena pritisnem slucajno da mi Youtube videa uvijek otvara u aplikaciji i sad nemoze u Chrome-u da se ona otvore i da imam izbor izmedzu te dvije aplikacije u kojoj cu da otvorim video.

Probao i na-Guglao da se resetuju app prefrences i odradio i nista.

Nije problem neki, ali volim tako, da imam izbor jer je nekad lakse kopirati iz Chrome-a na forum itd.
Otvori postavke (telefona) i gore u pretragu ukucaj "links"
Odnosno:
Apps & notifications -> Default apps -> App links
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#25158 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

adsubzero wrote: Otvori postavke (telefona) i gore u pretragu ukucaj "links"
Odnosno:
Apps & notifications -> Default apps -> App links
Nema te opcije uopste. Stari je telefon. Sve sam Guglao sinoc i probao ali nista nece od reset prefrences do deinstalacije Youtube-a.

Hvala na odgovoru. Nema veze, naviknuti cu se valjda.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#25159 Re: Android OS

Post by diablobih »

Mozes kopirati link od YT videa i sa YT aplikacije. Pritisnes share, i copy link.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#25160 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

diablobih wrote:Mozes kopirati link od YT videa i sa YT aplikacije. Pritisnes share, i copy link.
Znam. Hvala na odgovorima. Ko zna sto nece da resetuje preferencije. Nije neki problem ni da otvara stalno u Youtube aplikaciji. Naviknuti cu.
apokalipso2
Posts: 87
Joined: 07/05/2019 09:56

#25161 Re: Android OS

Post by apokalipso2 »

Jesi li probao resetovati postavke web pretrazivaca kojeg koristis? Mislim da to nije do yt aplikacije.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#25162 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

apokalipso2 wrote:Jesi li probao resetovati postavke web pretrazivaca kojeg koristis? Mislim da to nije do yt aplikacije.
Resetovao sam sve postavke ukljucujuci i Chrome-a. Jedino da nije u memoriji negdje zapamtilo, pa da zato nece. Cak sam nasao i nesto default, mislim otvaranje linkova da je upitanju, ali je kako kazu na Engleskom greyed out to pa se ni to nemoze resetovati. Kao da nije zapamtilo ovo uopste a otvara ipak u aplikaciji. Kazem nije problem neki, naviknuti cu se. Svejedno je star mobitel i ne koristim mobitel puno. Vise ga koristim kao ruter da hvatam internet na laptop nego kao mobitel.

Samo eto volim da nekad u Chrome-u otvorim a nekad u Youtube aplikaciji. Bitno je da fercera idalje sve.
User avatar
eltroxin
Posts: 2060
Joined: 30/08/2009 23:35

#25163 Re: Android OS

Post by eltroxin »

Vizionar 1985 wrote:Mozda glupo pitanje. Prije nesto vremena pritisnem slucajno da mi Youtube videa uvijek otvara u aplikaciji i sad nemoze u Chrome-u da se ona otvore i da imam izbor izmedzu te dvije aplikacije u kojoj cu da otvorim video.

Probao i na-Guglao da se resetuju app prefrences i odradio i nista.

Nije problem neki, ali volim tako, da imam izbor jer je nekad lakse kopirati iz Chrome-a na forum itd.
Settings--->Apps--->YouTube--->Open by Default--->Open supported links--->Ask every time
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#25164 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

eltroxin wrote: Settings--->Apps--->YouTube--->Open by Default--->Open supported links--->Ask every time
Hvala. Ali nema te opcije. Ima ovo open by default ali je grayed out. Star telefon, Kitkat verzija.

Bitno je da fercera sve idalje. Hvala svima na pomoci.

:thumbup:
ug_lee
Posts: 331
Joined: 10/01/2015 20:06

#25165 Re: Android OS

Post by ug_lee »

Averus wrote:Odakle skidate "narodne" verzije apk-ova?

Hoću Final Fatasy V i VI da skinem, da šutam pomalo kad uhvatim vremena...
Mobilism stranica je extra. Samo ima poprilično reklama dok skineš trebaš paziti, ali kako bi drugačije oni zaradili da mi ne plaćamo :D
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#25166 Re: Android OS

Post by Averus »

ug_lee wrote:
Averus wrote:Odakle skidate "narodne" verzije apk-ova?

Hoću Final Fatasy V i VI da skinem, da šutam pomalo kad uhvatim vremena...
Mobilism stranica je extra. Samo ima poprilično reklama dok skineš trebaš paziti, ali kako bi drugačije oni zaradili da mi ne plaćamo :D
Hvala, probam :)
ug_lee
Posts: 331
Joined: 10/01/2015 20:06

#25167 Re: Android OS

Post by ug_lee »

Averus wrote:
ug_lee wrote:
Averus wrote:Odakle skidate "narodne" verzije apk-ova?

Hoću Final Fatasy V i VI da skinem, da šutam pomalo kad uhvatim vremena...
Mobilism stranica je extra. Samo ima poprilično reklama dok skineš trebaš paziti, ali kako bi drugačije oni zaradili da mi ne plaćamo :D
Hvala, probam :)
Imaš na telegramu jednog od modera @LeyzymoyChannel kucaj u search,. Tu on postavlja update aplikacija koje se plaćaju pa ne moraš da se peglas sa reklamam ako je tu nadjes
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#25168 Re: Android OS

Post by Averus »

Hvala, ne koristim telegram uopste
A našao sam sve sto mi treba na ovom forumu. :thumbup:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#25169 Re: Android OS

Post by vatrogasac »

Samsung Galaxy Note10 pre-orders in South Korea are twice as high as Note9's
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#25170 Re: Android OS

Post by MehmedPasaMoric »

4pda forum ima svaku mogucu i nemogucu aplikaciju za Android, definitivno najbolji site te vrste... Doduse za registraciju je potrebno barem malo znati ruski jezik jer imaju vrlo specifican anti-bot sistem
DonieBrasco
Posts: 15547
Joined: 31/08/2016 16:09

#25171 Re: Android OS

Post by DonieBrasco »

Ima li neko od vas iskustva sa ovim buđet (srednja kategorija) telefonima od proizvođaca tipa Xiaomi, ZTE, Meizu, Honor...itd i slcini odakle vec dolaze. Kakvi su naspram neke srednje buđet kategorje Samsunga A ili M modela, moze li se za nekih cirka 500 KM uzeti solidan telefon od tih proizvođaca ? Generalno podrska, kvalitet, kamera, baterija, kavare li se ...itd ?
adsubzero
Posts: 3006
Joined: 08/02/2013 15:52

#25172 Re: Android OS

Post by adsubzero »

DonieBrasco wrote:Ima li neko od vas iskustva sa ovim buđet (srednja kategorija) telefonima od proizvođaca tipa Xiaomi, ZTE, Meizu, Honor...itd i slcini odakle vec dolaze. Kakvi su naspram neke srednje buđet kategorje Samsunga A ili M modela, moze li se za nekih cirka 500 KM uzeti solidan telefon od tih proizvođaca ? Generalno podrska, kvalitet, kamera, baterija, kavare li se ...itd ?
Ne postoji razlog zasto bi uzeo A50 ili A70 kad npr. za 550KM imas Xiaomi Mi 9T, osim ako bas hoces da imas SAMSUNG.
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#25173 Re: Android OS

Post by zdruzdjo »

DonieBrasco wrote:Ima li neko od vas iskustva sa ovim buđet (srednja kategorija) telefonima od proizvođaca tipa Xiaomi, ZTE, Meizu, Honor...itd i slcini odakle vec dolaze. Kakvi su naspram neke srednje buđet kategorje Samsunga A ili M modela, moze li se za nekih cirka 500 KM uzeti solidan telefon od tih proizvođaca ? Generalno podrska, kvalitet, kamera, baterija, kavare li se ...itd ?
Xiaomi-ja imam vec 2 godine. Redmi 5 plus. Platio ga 450 km. Model je sa 4/64 memorije. Kupio ga sa velikom dozom skepticizma. Ali kontam, hajde trebao mi telefon brzo. Tada su slicni brand name telefoni njegovih karakteristika bili u prosjeku 500-600 maraka skuplji.
Iskreno nikada ni najmanji problem. Sto ne znaci da nece. Podrska za update-e super. Jos ovo nije neki premium model.
Sljedeci telefon ce opet biti isto xiaomi siguran sam.
Cini mi se da se sada moze kod nas uzeti Mi A3 za ispod 450 km a odlican je telefon.


A honor je davno ispao iz segmenta low budget telefona.
Oni su huawei podbrend i nema im se nista reci lose. Ali i cjene idu dosta gore
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#25174 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

Zar je i je li moguce da bolje Android sistem radi i aplikacije na njemu kada se one vrate na tvornicko stanje? Zauzeta mi memorija bila skroz i nije htjelo vise da instalira aplikacije nove i vratio ih sve koje sam mogao na tvornicko i bolje radi izgleda sistem i aplikacije. Chrome pogotovo radi dobro iako je skroz jednostavan, bez bilo cega, ali radi veoma dobro.

Citao da se preporucuje samo da se aplikacije koje se stalno i redovno koriste da se azuriraju i ako se moraju azurirati radi sigurnosti.
adsubzero
Posts: 3006
Joined: 08/02/2013 15:52

#25175 Re: Android OS

Post by adsubzero »

Vizionar 1985 wrote:Zar je i je li moguce da bolje Android sistem radi i aplikacije na njemu kada se one vrate na tvornicko stanje? Zauzeta mi memorija bila skroz i nije htjelo vise da instalira aplikacije nove i vratio ih sve koje sam mogao na tvornicko i bolje radi izgleda sistem i aplikacije. Chrome pogotovo radi dobro iako je skroz jednostavan, bez bilo cega, ali radi veoma dobro.

Citao da se preporucuje samo da se aplikacije koje se stalno i redovno koriste da se azuriraju i ako se moraju azurirati radi sigurnosti.
U biti znaci da izbjegavas update?
Kakva je to preporuka... :-)
Post Reply