Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#25076 Re: Android OS

Post by arnes_king »

username_here wrote:Samo ugasi da ti stalno pokazuje sat i moci ce 2-3 dana... Znaci Watch always on ugasi i naravno vidi ima li noviji software jer je bilo par battery leakova pa su to popravili.
Eh, to svakako. Kod mene je bilo ono kad okrenem ruku da pogledam u sat tad se displej i pali, a inace bude ugasen.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#25077 Re: Android OS

Post by beni-bu-man »

arnes_king wrote:
username_here wrote:Samo ugasi da ti stalno pokazuje sat i moci ce 2-3 dana... Znaci Watch always on ugasi i naravno vidi ima li noviji software jer je bilo par battery leakova pa su to popravili.
Eh, to svakako. Kod mene je bilo ono kad okrenem ruku da pogledam u sat tad se displej i pali, a inace bude ugasen.
Raise wrist to wake screen, jako dobra stvar :thumbup:
kad mi je to upaljeno moj Huawei watch GT lagano izgura 12 dana s baterijom
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#25078 Re: Android OS

Post by arnes_king »

beni-bu-man wrote:
arnes_king wrote:
username_here wrote:Samo ugasi da ti stalno pokazuje sat i moci ce 2-3 dana... Znaci Watch always on ugasi i naravno vidi ima li noviji software jer je bilo par battery leakova pa su to popravili.
Eh, to svakako. Kod mene je bilo ono kad okrenem ruku da pogledam u sat tad se displej i pali, a inace bude ugasen.
Raise wrist to wake screen, jako dobra stvar :thumbup:
kad mi je to upaljeno moj Huawei watch GT lagano izgura 12 dana s baterijom
Je li mu tako dobra baterija ili tako rijetko podizes ruku da provjeris stanje? :D
User avatar
BaDa
Posts: 2340
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#25079 Re: Android OS

Post by BaDa »

tako je i kod mene rais to wake :) i imaju li jos neke opcije da se pogase preporuka? :D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#25080 Re: Android OS

Post by arnes_king »

BaDa wrote:tako je i kod mene rais to wake :) i imaju li jos neke opcije da se pogase preporuka? :D
A koliko ti tacno traje baterija? Ako ti moze od ujutro kada ustajes do navecer kada spavas ne znam zasto da gasis opcije. Svakako je bezicno punjenje, ne vjerujem da spavas sa satom na ruci pa ga samo spustis na punjac i to je to.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#25081 Re: Android OS

Post by beni-bu-man »

arnes_king wrote:
beni-bu-man wrote: Raise wrist to wake screen, jako dobra stvar :thumbup:
kad mi je to upaljeno moj Huawei watch GT lagano izgura 12 dana s baterijom
Je li mu tako dobra baterija ili tako rijetko podizes ruku da provjeris stanje? :D
Drzim ga u dzepu pa ne gledam toliko cesto :mrgreen:

"Huawei promises about two weeks of battery life with average usage, and up to 30 days using the Watch's most basic functions"
User avatar
BaDa
Posts: 2340
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#25082 Re: Android OS

Post by BaDa »

arnes_king wrote:
BaDa wrote:tako je i kod mene rais to wake :) i imaju li jos neke opcije da se pogase preporuka? :D
A koliko ti tacno traje baterija? Ako ti moze od ujutro kada ustajes do navecer kada spavas ne znam zasto da gasis opcije. Svakako je bezicno punjenje, ne vjerujem da spavas sa satom na ruci pa ga samo spustis na punjac i to je to.
tek sam jucer kupio sat Arnese :) kazem od jutros pola 8 do sada imam jos 88% baterije! Mislim mozda treba da se slegne sve kao na telefonu kad se uradi software update! jer mi je jucer cim sam ga upalio uradio update na tizen 4.0.0.2 vidjet cu ovo par dana kako ce biti
User avatar
BaDa
Posts: 2340
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#25083 Re: Android OS

Post by BaDa »

kratko pitanje sad sam primjetio dok sam povezan sa satom i neko me zove na viber na mobitelu viber skroz tiho zvoni a na satu nista ne pokazuje da me neko zove... jel to tako normalno ili?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#25084 Re: Android OS

Post by arnes_king »

BaDa wrote:kratko pitanje sad sam primjetio dok sam povezan sa satom i neko me zove na viber na mobitelu viber skroz tiho zvoni a na satu nista ne pokazuje da me neko zove... jel to tako normalno ili?
Trebale bi sve notifikacije i pozivi da ti budu prikazani na satu, tako da nesto ne stima.
User avatar
BaDa
Posts: 2340
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#25085 Re: Android OS

Post by BaDa »

arnes_king wrote:
BaDa wrote:kratko pitanje sad sam primjetio dok sam povezan sa satom i neko me zove na viber na mobitelu viber skroz tiho zvoni a na satu nista ne pokazuje da me neko zove... jel to tako normalno ili?
Trebale bi sve notifikacije i pozivi da ti budu prikazani na satu, tako da nesto ne stima.
bas cudno ni whatsapp nece da zvoni na satu... a obicni pozivi rade sasvim normalno
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#25086 Re: Android OS

Post by arnes_king »

BaDa wrote:
arnes_king wrote:
BaDa wrote:kratko pitanje sad sam primjetio dok sam povezan sa satom i neko me zove na viber na mobitelu viber skroz tiho zvoni a na satu nista ne pokazuje da me neko zove... jel to tako normalno ili?
Trebale bi sve notifikacije i pozivi da ti budu prikazani na satu, tako da nesto ne stima.
bas cudno ni whatsapp nece da zvoni na satu... a obicni pozivi rade sasvim normalno
Provjeri postavke za notifikacije i na telefonu i na satu i u Gear aplikaciji.
User avatar
BaDa
Posts: 2340
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#25087 Re: Android OS

Post by BaDa »

sve je dozvoljeno! jel koristis i ti gear? ili neki drugi sat?

EDIT: evo na bug forumu mi je momak neki odgovorio: "Obavijest o pozivima na satu dobiješ samo od običnih sim poziva. Dok pozive od strane drugih aplikacija ne dobiješ jer nisu podržani za sat. A za probleme o obavijestima na mobitelu dok je sat spojen riješiš tako što odeš u postavke obavijesti na mobu i uključi sve obavijesti na zvuk, ili u aplikaciji GEAR WEARABLE ideš u postavke obavijesti i isključiš opciju "utišaj obavijesti na telefonu dok se koristi sat". I problem bi trebao biti riješen."
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#25088 Re: Android OS

Post by beni-bu-man »

BaDa wrote:sve je dozvoljeno! jel koristis i ti gear? ili neki drugi sat?

EDIT: evo na bug forumu mi je momak neki odgovorio: "Obavijest o pozivima na satu dobiješ samo od običnih sim poziva. Dok pozive od strane drugih aplikacija ne dobiješ jer nisu podržani za sat. A za probleme o obavijestima na mobitelu dok je sat spojen riješiš tako što odeš u postavke obavijesti na mobu i uključi sve obavijesti na zvuk, ili u aplikaciji GEAR WEARABLE ideš u postavke obavijesti i isključiš opciju "utišaj obavijesti na telefonu dok se koristi sat". I problem bi trebao biti riješen."
Da i kod mene je na Huawei Watch GT isto tako da samo pokaze SIM pozive a ostale ne, samo mi pokaze ako se ne javim da imam propusten poziv bio to viber ili whatsapp ......
User avatar
BaDa
Posts: 2340
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#25089 Re: Android OS

Post by BaDa »

beni-bu-man wrote:
BaDa wrote:sve je dozvoljeno! jel koristis i ti gear? ili neki drugi sat?

EDIT: evo na bug forumu mi je momak neki odgovorio: "Obavijest o pozivima na satu dobiješ samo od običnih sim poziva. Dok pozive od strane drugih aplikacija ne dobiješ jer nisu podržani za sat. A za probleme o obavijestima na mobitelu dok je sat spojen riješiš tako što odeš u postavke obavijesti na mobu i uključi sve obavijesti na zvuk, ili u aplikaciji GEAR WEARABLE ideš u postavke obavijesti i isključiš opciju "utišaj obavijesti na telefonu dok se koristi sat". I problem bi trebao biti riješen."
Da i kod mene je na Huawei Watch GT isto tako da samo pokaze SIM pozive a ostale ne, samo mi pokaze ako se ne javim da imam propusten poziv bio to viber ili whatsapp ......
hajd sad sam rijesio to :D ali sad problem imam dok mi je spojen sat sa telefonom i ako je telefon na silent kad me neko zove na viber zvoni ali kroz onaj zvucnik pored selfie kamere :skoljka: :skoljka: kad iskljucim bluetooth onda je sve normalno
Elubrylla
Posts: 293
Joined: 07/02/2010 15:12

#25090 Re: Android OS

Post by Elubrylla »

Ekipa moze preopruka telefona od 500-600KM pa cak i 700KM? Prioritet i najbitnije da ima sto bolju bateriju. Gledao sam Samsung A50, cini se da ima jako dobru bateriju.
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#25091 Re: Android OS

Post by spree »

Poco
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#25092 Re: Android OS

Post by duffy_duck »

Samsung A6 ubica .
EvoMeneJopet
Posts: 276
Joined: 04/10/2018 20:29

#25093 Re: Android OS

Post by EvoMeneJopet »

duffy_duck wrote:Samsung A6 ubica .
Los displej, ali pravo los.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#25094 Re: Android OS

Post by arnes_king »

EvoMeneJopet wrote:
duffy_duck wrote:Samsung A6 ubica .
Los displej, ali pravo los.
Ja kako vidim na gsmarena da je super amoled, sta je tu lose? Samsungovi amoled ekrani su najbolji na trzistu.
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#25095 Re: Android OS

Post by zippoo87 »

arnes_king wrote:
EvoMeneJopet wrote:
duffy_duck wrote:Samsung A6 ubica .
Los displej, ali pravo los.
Ja kako vidim na gsmarena da je super amoled, sta je tu lose? Samsungovi amoled ekrani su najbolji na trzistu.
vjerovatno je mislio na ovo

Resolution 720 x 1480 pixels, 18.5:9 ratio (~294 ppi density)
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#25096 Re: Android OS

Post by Tesla Edison »

arnes_king wrote:
EvoMeneJopet wrote:
duffy_duck wrote:Samsung A6 ubica .
Los displej, ali pravo los.
Ja kako vidim na gsmarena da je super amoled, sta je tu lose? Samsungovi amoled ekrani su najbolji na trzistu.
Slažem se ali sada si napravio veliki problem administratorima.

Izjaviti tako nešto je smrtni grijeh za zaljubljenike jabuke. Očekujem žestok odgovor :D

Arnese sine, gdje ćeš na Rusiju :D
EvoMeneJopet
Posts: 276
Joined: 04/10/2018 20:29

#25097 Re: Android OS

Post by EvoMeneJopet »

Rezolucija je karina, moze biti sto puta amoled, kad ga je ruzno gledati, imam dva u kuci, tako da ne pricam na pamet.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#25098 Re: Android OS

Post by arnes_king »

TESLA_EDISON wrote:
arnes_king wrote:
EvoMeneJopet wrote:
Los displej, ali pravo los.
Ja kako vidim na gsmarena da je super amoled, sta je tu lose? Samsungovi amoled ekrani su najbolji na trzistu.
Slažem se ali sada si napravio veliki problem administratorima.

Izjaviti tako nešto je smrtni grijeh za zaljubljenike jabuke. Očekujem žestok odgovor :D

Arnese sine, gdje ćeš na Rusiju :D
Pa i apple iphone x koristi samsungov OLED ekran :D a IP 8 koristi i dalje IPS sa 750 x 1334 rezolucijom :D

@EvoMeneJopet nisam obratio paznju na rezoluciju, ali opet je displej sto se tice prikaza, svjetline i boja vrhunski.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23247
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#25099 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

Kako thumbnails u Chromu na mobitelu promjeniti to nikako do sad nisam shvatio.

Promjenio mi ih Chrome sam. Bio ovaj forum prvi sad ga nema nikako.
Elubrylla
Posts: 293
Joined: 07/02/2010 15:12

#25100 Re: Android OS

Post by Elubrylla »

Mislim da sam se odlucio za pocophone f1 :-D
Zna li ko provjerenu radnju gdje kupiti?
Post Reply