Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#25001 Re: Android OS

Post by Quaresma »

potrazi malo na telefonu ima li aplikacija u app draweru odnosno u listi aplikacije gdje ti se i ostale nalaze

ili vidi u postavkama
Settings > About Phone > Update center > App Updates
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#25002 Re: Android OS

Post by kabal1337 »

Znam da nije solucija koju trazis. Ali kada spustis traku za notigikacije u settings imas vjerovatno ikonu Screenshot pritisnjes nju i odradot ce sccreenshot ekrana
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3045
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#25003 Re: Android OS

Post by suad-sarajevo »

pinokio04 wrote:Pozz raja, trebala bi mi pomoć pa ako neko zna da pomogne. Uzmem neki dan LG G6, u bh telecomu sestri. I neće scren shot da uradi. Nađem na you tube kako se radi scren shot na you tube, home tipka i down tipka za smanjivanje zvuka, istovremeno pristisnuti. Ali neće, nema šanse, nema šta nisam probao, nije nikakva filozofija scren shot, procedira je takva na svakom lg g6. I neće, a njoj znači taj scren shot, zbog prirode posla. Nov znaci telefon , ja ga otpakovao. Zna li neko u čemu je fora, ili da ga reklamiram.
:sax:
https://play.google.com/store/apps/deta ... shot&hl=en

Jedna od najboljih aplikacija za SS. Ako ti treba crackovana verzija bez reklama javi se preko PP.
ug_lee
Posts: 328
Joined: 10/01/2015 20:06

#25004 Re: Android OS

Post by ug_lee »

Kakva je ovo glupost od BHT? Aktiviram 200mb za 80kf i hajde ono neću koristiti mnogo samo za poruke i tako to... Nakon nekog vremena dolazi poruka preostalo vam je 30mb i ono kontam hajde okej ima još... I kasnije dolazi kako je ta tarifa istekla, kredit mi svelo na 0.00KM... Kako to da mogu reći kad je ostalo 30mb a ne mogu kad je 4-5mb ili da ne dozvole da se skida kredit ako opcija istekne... Znam da je 200mb malo i sve to stoji ali i da sam od 20km aktivirao isto bi bilo sigurno... Njihova odbrana je to da je sistem opterećen (a nikad nije opterećen da pošalje kad skine sav kredit) i kako ja imam mogućnost da non stop provjeravam... I još mi kaže a što aktivirate tu opciju što ne aktivirate od 1.5KM... Strasno čovječe.

Ima li neka app da nešto uradi povodom toga? Jedino mi pada na pamet svaki put kad aktiviram da pomjeram datum računanja pa limitiram na onoliko mb koliko mi je tarifa... Ali ima posla

Edit: našao neku Google Datally ima daily limit I dosta finih stvari
senturk
Posts: 564
Joined: 02/04/2013 23:48
Location: all roads lead to rome...

#25005 Re: Android OS

Post by senturk »

Da probam ovdje sa pitanjem,, naime od prije dan - dva primjetio sam da mi na ytb aplikaciji na mobitelu najveca rezolucija koju mogu pokrenuti je 720p,,znaci ne postoji opcija da povećam na 1080p,, znaci pretrazio sam skoro sav običajeni video za koji znam da se vrti na 1080,, pa ako bi neko znao u cemu je problem,,, napomena da je ytb updateovan na zadnji build... Hvala
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#25006 Re: Android OS

Post by arnes_king »

senturk wrote:Da probam ovdje sa pitanjem,, naime od prije dan - dva primjetio sam da mi na ytb aplikaciji na mobitelu najveca rezolucija koju mogu pokrenuti je 720p,,znaci ne postoji opcija da povećam na 1080p,, znaci pretrazio sam skoro sav običajeni video za koji znam da se vrti na 1080,, pa ako bi neko znao u cemu je problem,,, napomena da je ytb updateovan na zadnji build... Hvala
Da ti u postavkama telefona rezolucija nije spustena na 720p? Ako jeste, tad ti yt ne nudi vecu mogucnost jer ti uredjaj "ne podrzava".
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#25007 Re: Android OS

Post by diablobih »

senturk wrote:Da probam ovdje sa pitanjem,, naime od prije dan - dva primjetio sam da mi na ytb aplikaciji na mobitelu najveca rezolucija koju mogu pokrenuti je 720p,,znaci ne postoji opcija da povećam na 1080p,, znaci pretrazio sam skoro sav običajeni video za koji znam da se vrti na 1080,, pa ako bi neko znao u cemu je problem,,, napomena da je ytb updateovan na zadnji build... Hvala
Telefon ti ne podrzava vise.
senturk
Posts: 564
Joined: 02/04/2013 23:48
Location: all roads lead to rome...

#25008 Re: Android OS

Post by senturk »

arnes_king wrote:
senturk wrote:Da probam ovdje sa pitanjem,, naime od prije dan - dva primjetio sam da mi na ytb aplikaciji na mobitelu najveca rezolucija koju mogu pokrenuti je 720p,,znaci ne postoji opcija da povećam na 1080p,, znaci pretrazio sam skoro sav običajeni video za koji znam da se vrti na 1080,, pa ako bi neko znao u cemu je problem,,, napomena da je ytb updateovan na zadnji build... Hvala
Da ti u postavkama telefona rezolucija nije spustena na 720p? Ako jeste, tad ti yt ne nudi vecu mogucnost jer ti uredjaj "ne podrzava".

Zahvaljujem,, izgleda da je do toga bilo,, spustena rezolucija na hd iako telefon podrzava FHD,, cim sa promijenio odmah se vratila i opcija za 1080p...
senturk
Posts: 564
Joined: 02/04/2013 23:48
Location: all roads lead to rome...

#25009 Re: Android OS

Post by senturk »

arnes_king wrote:
senturk wrote:Da probam ovdje sa pitanjem,, naime od prije dan - dva primjetio sam da mi na ytb aplikaciji na mobitelu najveca rezolucija koju mogu pokrenuti je 720p,,znaci ne postoji opcija da povećam na 1080p,, znaci pretrazio sam skoro sav običajeni video za koji znam da se vrti na 1080,, pa ako bi neko znao u cemu je problem,,, napomena da je ytb updateovan na zadnji build... Hvala
Da ti u postavkama telefona rezolucija nije spustena na 720p? Ako jeste, tad ti yt ne nudi vecu mogucnost jer ti uredjaj "ne podrzava".

Zahvaljujem,, izgleda da je do toga bilo,, spustena rezolucija na hd iako telefon podrzava FHD,, cim sa promijenio odmah se vratila i opcija za 1080p...
EvoMeneJopet
Posts: 276
Joined: 04/10/2018 20:29

#25010 Re: Android OS

Post by EvoMeneJopet »

.
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#25011 Re: Android OS

Post by Averus »

Raja, može preporuka za majstora za smartphone - da nije skup, da nije bezobrazan, a da zna svoj posao :D

Imam jedan stariji Nexus 5, pr'nuo u čabar, ali ja mislim da se on ipak može popraviti s pravim alatima. Htio bih mu dati šansu za novi život :D
The BEN10
Posts: 7567
Joined: 19/09/2011 09:03

#25012 Re: Android OS

Post by The BEN10 »

Molim za savjet:
potreban smartphone do 200 KM za stariju osobu koja će ga koristiti za viber i eventualno da uslika koju sliku. Bilo bi dobro da je što veći ekran, ipak vid oslabi s godinama. :)

HVALA
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#25013 Re: Android OS

Post by kokuz_sa »

The BEN10 wrote:Molim za savjet:
potreban smartphone do 200 KM za stariju osobu koja će ga koristiti za viber i eventualno da uslika koju sliku. Bilo bi dobro da je što veći ekran, ipak vid oslabi s godinama. :)

HVALA
P10 lite
Y6 17

J510
6g
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#25014 Re: Android OS

Post by BaDa »

ljudi kako rijesiti problem da poruke i pozivi na viberu kasne? kad otkljucam telefon tek tad stignu poruke i propusteni pozivi na viberu! radi se o galaxy s8 Pie je instaliran na njemu...
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#25015 Re: Android OS

Post by arnes_king »

BaDa wrote:ljudi kako rijesiti problem da poruke i pozivi na viberu kasne? kad otkljucam telefon tek tad stignu poruke i propusteni pozivi na viberu! radi se o galaxy s8 Pie je instaliran na njemu...
Imas postavke za ustedu baterije, mozes za svaku aplikaciju posebno upaliti ili ugasiti da dozvolis ili zabranis pozadinski rad.
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#25016 Re: Android OS

Post by BaDa »

arnes_king wrote:
BaDa wrote:ljudi kako rijesiti problem da poruke i pozivi na viberu kasne? kad otkljucam telefon tek tad stignu poruke i propusteni pozivi na viberu! radi se o galaxy s8 Pie je instaliran na njemu...
Imas postavke za ustedu baterije, mozes za svaku aplikaciju posebno upaliti ili ugasiti da dozvolis ili zabranis pozadinski rad.
nazalsot nije to :) radi viber u pozadini
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#25017 Re: Android OS

Post by AmirBaa »

BaDa wrote:ljudi kako rijesiti problem da poruke i pozivi na viberu kasne? kad otkljucam telefon tek tad stignu poruke i propusteni pozivi na viberu! radi se o galaxy s8 Pie je instaliran na njemu...
da, i meni viber to u zadnje vrijeme radi, pojma nemam sto. Maloprije sam update uradio pa valjda bolje bude
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#25018 Re: Android OS

Post by djama »

Ma nista to update nexe pomoci. Meni je tako vec mjesec dana, i nekad npr kad sam na wifi nece i nista da dodje dok ne predjem na mobilne podatke i onda opet se konektujem na wifi...
User avatar
Blanco
Posts: 166
Joined: 23/05/2008 13:44

#25019 Re: Android OS

Post by Blanco »

BaDa wrote:ljudi kako rijesiti problem da poruke i pozivi na viberu kasne? kad otkljucam telefon tek tad stignu poruke i propusteni pozivi na viberu! radi se o galaxy s8 Pie je instaliran na njemu...
Imam isti problem vec godinu dana, samo sto nije konstantno,nekada odmah primim poruku ili mi zazvoni, a nekada tek kada udjem u viber prikaze mi propusten poziv.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#25020 Re: Android OS

Post by arnes_king »

BaDa wrote:
arnes_king wrote:
BaDa wrote:ljudi kako rijesiti problem da poruke i pozivi na viberu kasne? kad otkljucam telefon tek tad stignu poruke i propusteni pozivi na viberu! radi se o galaxy s8 Pie je instaliran na njemu...
Imas postavke za ustedu baterije, mozes za svaku aplikaciju posebno upaliti ili ugasiti da dozvolis ili zabranis pozadinski rad.
nazalsot nije to :) radi viber u pozadini
Ima na dva mjesta slicno da se stima, ima opcenito ppstavka za to a imas za svaku aplikaciju posebno kada udjes u postavke -> aplikacije pa onda udjes u neku.

Takodjer imas i postavke za pozadinske podatke/mrezu, sve to isprovjeravaj jer nema sta drugo da bude.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#25021 Re: Android OS

Post by Raigor Stonehoof »

ja sam taj problem imao na svom starom xiaomiu

rijetko koja notifikacija prodje dok ne otkljucam telefon. nasao sam da je to bilo do agresivnog cuvanja baterije od strane sistema. nista nije pomoglo dok nisam upgrade MIUI na noviji.
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#25022 Re: Android OS

Post by Vidal89 »

Ako na 9.0 Pie nekoga nervira sat u lijevom cosku, zeli ga nazad na desnu strane evo:
https://www.youtube.com/watch?v=aGFBWIT ... e=youtu.be

ja prebacio :)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#25023 Re: Android OS

Post by arnes_king »

Vidal89 wrote:Ako na 9.0 Pie nekoga nervira sat u lijevom cosku, zeli ga nazad na desnu strane evo:
https://www.youtube.com/watch?v=aGFBWIT ... e=youtu.be

ja prebacio :)
Goodlock je samo za samsung, a ima mnogo modula kojima se dosta sistemskih stvari moze podesiti po zelji
noviclan
Posts: 10941
Joined: 31/10/2013 06:48

#25024 Re: Android OS

Post by noviclan »

Ima li neki program za rootanje sony z2 d6503 6.0.1 23.5.a.1.291 odnosno vracanje viber slika u izvornoj rezoluciji sa interne memorije mobitela hvala
User avatar
spree
Posts: 7881
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#25025 Re: Android OS

Post by spree »

Ako je bilo na internoj probaj sa recurvom. Instaliras recurvu na pc, usbom spojis mob i preskeniras.
Post Reply