Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#11976 Re: Android OS

Post by skafiskafsnjak »

Qler wrote:Eto nokie, bez google-a na andorid... here maps umjesto google maps, novi store, nema nista google-ovo sve nokia i MS...

Nokia XL - 109€ 5'' Androdi.. ove dvije prije jos jeftinije... dzaba...
Strasno slaba rezolucija...ali ako je ovo cijena, onda ok. Pitam se koliko ce kod nad biti ? 300tinjak markica ?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#11977 Re: Android OS

Post by Qler »

Tamo sam ti napisao, mora biti budget telefon, znaci i budget komponente...
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#11978 Re: Android OS

Post by Maharadza »

skafiskafsnjak wrote:
Qler wrote:Eto nokie, bez google-a na andorid... here maps umjesto google maps, novi store, nema nista google-ovo sve nokia i MS...

Nokia XL - 109€ 5'' Androdi.. ove dvije prije jos jeftinije... dzaba...
Strasno slaba rezolucija...ali ako je ovo cijena, onda ok. Pitam se koliko ce kod nad biti ? 300tinjak markica ?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Ma ako bude podržavala .apk instalacione fajlove (a koliko sam saznao hoće) onda se MS može slikati sa svojim pokušajem od balkona. X ima da POMETE tržište low-end android uređaja i zada žestok udarac WP-u. A ako ikada (nadajmo se) izbace kakav high-end X na Androidu (1080p, quad, 2GB RAM itd.)...kraj priče...NOKIA IS BACK! :cool:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#11979 Re: Android OS

Post by Kal El »

Izbacit ce X+ i XL naknadno..nadam se da ce biti flagship a ne k'o X... Glupo da nema GP

Sent from my Xperia S using Tapatalk
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#11980 Re: Android OS

Post by vukojebina »

Ma kako to ba...nokija izgleda naucila samo poluproizvode izbacivat... symbian bez podrske, wp bez pocetka i kraja, i ovo sad s androidom, jedu dzaba govna a hljeb marka..ako vec pravis tel sa androidom, napravi ga u fullu, i plus dodaj svoje servise i kud ces sta bolje, al ne, ono pravi android smartphone bez marketa...
Ovo je klasicno pucanje u sopstveno koljeno... jer kad potencijalni kupac uzme taj tel samo zato jer je nokija, brzo ce uvidjet da tu ipak dosta stvari fali, i naravno da ce potrazit cistokrvni high range android. A nokija pusiona na svim frontovima, u low range-u jer ce djebat prodaju ashe, a i u high range-u jer nema jači android u ponudi...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
andr0id
Posts: 925
Joined: 03/02/2014 23:20

#11981 Re: Android OS

Post by andr0id »

S5 galaxy

- 5.25'' SAMOLED, 2560x1440px
- Quad-core 2.5 GHz Krait 400 (Snapdragon 805)
- 3GB RAM
- 16MP stražnja, 3.2MP prednja kamera
- 2160p @30fps, 1080p @60fps
- 3000 mAh baterija
- IP67, fingerprint senzor, ANT+ podrška,...

Ps, moze i pod vodu 1m :)

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#11982 Re: Android OS

Post by Maharadza »

andr0id wrote:S5 galaxy

- 5.25'' SAMOLED,2560x1440px
- Quad-core 2.5 GHz Krait 400 (Snapdragon 805)
- 3GB RAM
- 16MP stražnja, 3.2MP prednja kamera
- 2160p @30fps, 1080p @60fps
- 3000 mAh baterija
- IP67, fingerprint senzor, ANT+ podrška,...

Ps, moze i pod vodu 1m :)

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747
E vala su ga pretjerali sa ovim rezolucijama! Govorim generalno, ne samo samsung već i ostali! Neki dan poredio svoj 720p ekran na s3 sa 1080p u s4...ma brate ne možeš uočiti razliku da imaš oko sokolovo! Sve iznad 720p je čisto pretjerivanje!
Last edited by Maharadza on 24/02/2014 14:06, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#11983 Re: Android OS

Post by Qler »

Kal El wrote:Izbacit ce X+ i XL naknadno..nadam se da ce biti flagship a ne k'o X... Glupo da nema GP

Sent from my Xperia S using Tapatalk
Pa predstavili su ti X+ i XL... kad mislis naknadno i kakav flagship?? Imas specifikacije telefona, u par deka su..


a vukojebina, ti fakat ne kontas neke stvari?? Pa Nokia je forkala andorid samo da ne bi bila pod google-om. Da ne bi bili primorani da koriste google servise, gmail, gmaps, i sl.. Andorid je open source i svako ga moze koristiti. Jesi li cuo za OHA

http://www.openhandsetalliance.com/

Tu nokia nije htjela i zato u startu nisu uzeli andorid nego su presli na WP. Nisu htjeli da im google diktira sta ce staviti. A google nije htio da im da play store a da oni zbace gmaps i stave here maps. Sad su napravili ljudi svoju viziju andorida, bez google servisa, ali imas mogucnost sideload-a aplikacija. Tebi nije problem mijenjati romove i slicne zajebancije, ali problem ti snimiti aplikaciju?? Imas market, imas yandex, imas nokia store, sta je developeru predati aplikaciju pored play store-a i tu? A koje stvari fale? Snimis launcher, i eto ti klasicnog andorida. Ti vukojebina samo trazis manu nokia-i, tamo i gdje je nema, i sad ces pricati kako sam ja pacenik :D a ti objektivac sa samsung tramp stampom :)

U glavnom, Nokia izbaci poluproizvod i citav MWC se sjati da vidi sta je to, ostale hale ostanu haman prazne...


A ovaj S5, sjecate se zajebancije na racun iPhone-a kad izbaci 4'' 5, a vidi galaxy-a svaki broj sve veci i veci.. na kraju note ce biti a4 formata, a Sxx po centa manji...
andr0id
Posts: 925
Joined: 03/02/2014 23:20

#11984 Re: Android OS

Post by andr0id »

Galerija s5

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2659989

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#11985 Re: Android OS

Post by Maharadza »

vukojebina wrote:Ma kako to ba...nokija izgleda naucila samo poluproizvode izbacivat... symbian bez podrske, wp bez pocetka i kraja, i ovo sad s androidom, jedu dzaba govna a hljeb marka..ako vec pravis tel sa androidom, napravi ga u fullu, i plus dodaj svoje servise i kud ces sta bolje, al ne, ono pravi android smartphone bez marketa...
Ovo je klasicno pucanje u sopstveno koljeno... jer kad potencijalni kupac uzme taj tel samo zato jer je nokija, brzo ce uvidjet da tu ipak dosta stvari fali, i naravno da ce potrazit cistokrvni high range android. A nokija pusiona na svim frontovima, u low range-u jer ce djebat prodaju ashe, a i u high range-u jer nema jači android u ponudi...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Ne brini, neka oni nju samo izbace i neka je bazirana na androidu, a za sve ostalo tu je:

Image

8-)
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#11986 Re: Android OS

Post by febo_acm »

Ja se nadam da ce neki malo bolji Nokia sp sa ubitacnom kamerom izaci na trziste. Nije nikakav problem nabaciti 30-40 apk fajlova na mobitel :D + Nokia maps koji je odlican... To samo moze biti bolje za trziste i cijene.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Lopov-eliminator
Posts: 1482
Joined: 11/07/2013 19:29

#11987 Re: Android OS

Post by Lopov-eliminator »

Cim su Nokia X, X+ i XL izazvale ovoliki odjek, a spadaju u nizi i nizi srednji segment, jasno je da su sanse za uspjeh 98%.
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#11988 Re: Android OS

Post by Felidae »

Open source u tome je caka...mislim da ce u buducnosti ovakav hibrid nokie da pomete ove koreance. Za 250 km telefon koji ce garantovano radi bolje od koreanaca,koji ima neke bas cool servise poput mix-a i here maps. A moci ce se nabaciti bilo koji apk. A kada izbace neki premium telefon tek ce tad da nastane pometnja. Ovo je samo ispipavanje. Pa sta se moze kupiti za 250 km? Nemoze ni prestigio da valja,ovo ce da bude hit ubijedjena sam.
Last edited by Felidae on 24/02/2014 17:09, edited 1 time in total.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#11989 Re: Android OS

Post by Maharadza »

Felidae wrote:Open source u tome je caka...mislim da ce u buducnosti ovakav hibrid nokie da pomete ove koreance.

Sent from my lumia 620 using Tapatalk
Hoće ako otključaju pristup playstore-u! Inače truba! Imaš vrlo malo korisnika koji su spremni za svaki app skidati pojedinačno .apk! Jednostavno je lakše samo kliknuti "install" na spomenutom store-u i uživati! Mada vjerujem da će i ovo "provaliti" stručnjaci sa XDA! Ima da nokijica fura CyanogenMod 11 do kraja marta, no sikiriki! 8-)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#11990 Re: Android OS

Post by skafiskafsnjak »

Kakve ce cijene kod nas biti ? otprilike ?
AKo su naveli oko 110e , hoce biti vise od 350km kod nas ?
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#11991 Re: Android OS

Post by vukojebina »

Qler wrote:

a vukojebina, ti fakat ne kontas neke stvari?? Pa Nokia je forkala andorid samo da ne bi bila pod google-om. Da ne bi bili primorani da koriste google servise, gmail, gmaps, i sl.. Andorid je open source i svako ga moze koristiti. Jesi li cuo za OHA

http://www.openhandsetalliance.com/

Tu nokia nije htjela i zato u startu nisu uzeli andorid nego su presli na WP. Nisu htjeli da im google diktira sta ce staviti. A google nije htio da im da play store a da oni zbace gmaps i stave here maps. Sad su napravili ljudi svoju viziju andorida, bez google servisa, ali imas mogucnost sideload-a aplikacija. Tebi nije problem mijenjati romove i slicne zajebancije, ali problem ti snimiti aplikaciju?? Imas market, imas yandex, imas nokia store, sta je developeru predati aplikaciju pored play store-a i tu? A koje stvari fale? Snimis launcher, i eto ti klasicnog andorida. Ti vukojebina samo trazis manu nokia-i, tamo i gdje je nema, i sad ces pricati kako sam ja pacenik :D a ti objektivac sa samsung tramp stampom :)

U glavnom, Nokia izbaci poluproizvod i citav MWC se sjati da vidi sta je to, ostale hale ostanu haman prazne...


A ovaj S5, sjecate se zajebancije na racun iPhone-a kad izbaci 4'' 5, a vidi galaxy-a svaki broj sve veci i veci.. na kraju note ce biti a4 formata, a Sxx po centa manji...

Oooo djesi gospodine zvani dupli arsini, nisam te prepozno...sta bi sa one otrcane floskule, out of the box?? Sad odjednom nije frka sideload...sta cemo sa onog tvog čičice, hoce li i on znat trazit apk fajlove..
Naravno da je ovo fail zesci, interesantno je samo sto je to eto nokija uzela i android, al kad ljudi vide da to nema prave cari androida OUT OF THE BOX zavrsice kao i ostali nokijini proizvodi, znaci na razini statisticke greske...
A kao sto ri kazes da ja trazim nokiji mane, tako i ja kazem da ti apsolutno sve opravdavas nokiji, ma kakve failove izbacivali...na kraju kad bi nokija govno zapakovala i prodavala, ti bi govorio da je to do sad naj tvrdje govno, govno koje ima dušu :D
A prodajni rezultati najbolje govore, iako su odavno najavljivani skokovi, vako nako, ugrozavanje apple-a na drugoj poziciji, nokija je jos uvjek tamo gdje pripada, na samom dnu...

I jos jedna stvar, iako još nema zvanicnih podataka, pa tako ni dimenzija, samo da te napomenem da kao sto je bio slučaj sa s4 u odnosu na s3, ekran se je povecao, a dimenzije telefona ostale identicne, cak neznatno je s4 tanji nego s3. Tako da ne serindaj Allaha ti, nego nadji onu sliku sto je neki dan kruzila, i pogledaj kolko procenata je display kod kojeg telefona. Uporedi samo s4 i lg G2 i vidjeces da ima mjesta za prosirivanje odn povećavanje, sto ce vjerovatno bit slučaj sa s5. Dok na tvom kladicu haman malo preko 50% zauzima display...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#11992 Re: Android OS

Post by Felidae »

Maharadza wrote:
Felidae wrote:Open source u tome je caka...mislim da ce u buducnosti ovakav hibrid nokie da pomete ove koreance.

Sent from my lumia 620 using Tapatalk
Hoće ako otključaju pristup playstore-u! Inače truba! Imaš vrlo malo korisnika koji su spremni za svaki app skidati pojedinačno .apk! Jednostavno je lakše samo kliknuti "install" na spomenutom store-u i uživati! Mada vjerujem da će i ovo "provaliti" stručnjaci sa XDA! Ima da nokijica fura CyanogenMod 11 do kraja marta, no sikiriki! 8-)


evo sad gledala video na MWC instaliran yandex i aptoide na xl nokiji...dovoljno? Nemora biti play store jer je to google a google nije android koliko ja znam......ako radi aptoide znaci da developeri jednostavno mogu migrirati apk na neki kao nokia store bez novog koda i programiranja. Ja volim nokiu bez obzira koji os imala.....








Sent from my lumia 620 using Tapatalk
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#11993 Re: Android OS

Post by febo_acm »

Upravo instaliram ženi official 4.4.2 na I9505... Javim utiske.
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#11994 Re: Android OS

Post by Qler »

vukojebina wrote: Oooo djesi gospodine zvani dupli arsini, nisam te prepozno...sta bi sa one otrcane floskule, out of the box?? Sad odjednom nije frka sideload...sta cemo sa onog tvog čičice, hoce li i on znat trazit apk fajlove..
Naravno da je ovo fail zesci, interesantno je samo sto je to eto nokija uzela i android, al kad ljudi vide da to nema prave cari androida OUT OF THE BOX zavrsice kao i ostali nokijini proizvodi, znaci na razini statisticke greske...
A kao sto ri kazes da ja trazim nokiji mane, tako i ja kazem da ti apsolutno sve opravdavas nokiji, ma kakve failove izbacivali...na kraju kad bi nokija govno zapakovala i prodavala, ti bi govorio da je to do sad naj tvrdje govno, govno koje ima dušu :D
A prodajni rezultati najbolje govore, iako su odavno najavljivani skokovi, vako nako, ugrozavanje apple-a na drugoj poziciji, nokija je jos uvjek tamo gdje pripada, na samom dnu...

I jos jedna stvar, iako još nema zvanicnih podataka, pa tako ni dimenzija, samo da te napomenem da kao sto je bio slučaj sa s4 u odnosu na s3, ekran se je povecao, a dimenzije telefona ostale identicne, cak neznatno je s4 tanji nego s3. Tako da ne serindaj Allaha ti, nego nadji onu sliku sto je neki dan kruzila, i pogledaj kolko procenata je display kod kojeg telefona. Uporedi samo s4 i lg G2 i vidjeces da ima mjesta za prosirivanje odn povećavanje, sto ce vjerovatno bit slučaj sa s5. Dok na tvom kladicu haman malo preko 50% zauzima display...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Jesam ja ista govorio da mene zanima play store i slicne zajebancije? Cak da me zanima i Nokia x? Govorio sam tebi, jer tebi ne smeta svako malo mijenjati romove, a smeta sideload aplikacija.. Ja i da je kupim, vjerovatno bih koristio samo store koji ima, ne bi me sekiralo sto nema gplay... Svejedno, ja i onako ostajem na Lumia liniji, jer me jos uvijek andorid ne zanima, dzaba sto ga nokia ima. Govno u malo boljem pakovanju :)

Drugo, jesi li ti stvarno toliko nekulturan, bezobrazan i neodgojen da ne mozes na pisati ni jedan post bez uvreda? Ili je to jednostavno tvoj nivo komunikacije, vrhunac dijaloga?

Za S5 cemo sacekati da vidimo revoluciju, sta je to novo samsung donio... mozda 16 jezgri da lakse poguraju imenik :)
Domy31
Posts: 822
Joined: 08/06/2011 18:37

#11995 Re: Android OS

Post by Domy31 »

http://www.youtube.com/watch?v=-wOnaoq1 ... r_embedded

Samsung UNPACKED 2014 Episode 1 Livestream
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#11996 Re: Android OS

Post by vukojebina »

Sta je ovo samo desetak ljudi na unpacked-u??? nije zar da raja jos uvjek ne moze da se odvoji od nokija u pokusaju...
Domy31
Posts: 822
Joined: 08/06/2011 18:37

#11997 Re: Android OS

Post by Domy31 »

vukojebina wrote:Sta je ovo samo desetak ljudi na unpacked-u??? nije zar da raja jos uvjek ne moze da se odvoji od nokija u pokusaju...
Image
User avatar
ortodont
Posts: 1834
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#11998 Re: Android OS

Post by ortodont »

Qler wrote:mozda 16 jezgri da lakse poguraju imenik :)
:D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#11999 Re: Android OS

Post by skafiskafsnjak »

ortodont wrote:
Qler wrote:mozda 16 jezgri da lakse poguraju imenik :)
:D
Bar vibrira i zvoni istovremeno :D
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#12000 Re: Android OS

Post by Qler »

vukojebina wrote: I jos jedna stvar, iako još nema zvanicnih podataka, pa tako ni dimenzija, samo da te napomenem da kao sto je bio slučaj sa s4 u odnosu na s3, ekran se je povecao, a dimenzije telefona ostale identicne, cak neznatno je s4 tanji nego s3. Tako da ne serindaj Allaha ti, nego nadji onu sliku sto je neki dan kruzila, i pogledaj kolko procenata je display kod kojeg telefona. Uporedi samo s4 i lg G2 i vidjeces da ima mjesta za prosirivanje odn povećavanje, sto ce vjerovatno bit slučaj sa s5. Dok na tvom kladicu haman malo preko 50% zauzima display...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Moram ovo citirati opet :) Vidim ostala ista velicina, osim bezela i display-a :)
Post Reply