Amsterdam-Sarajevo Avion

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#26 Re: Amsterdam-Sarajevo Avion

Post by drndalo »

Sarajevo taxi je iz Titinog vakta, i to ti je udruzenje samostalnih lopova, pardon, prevoznika... I deru kad, koga, i gdje mogu...

Svi ostali su firme, pod raznim imenima, od kojih su u SA najveci Zuti i Crveni, i kod njih vozaci voze auta za gazdu,, i obicno rade na procenat... Nikad mi se nigdje nije desilo da odbiju voznju, za razliku od Sarajevo taxija kojeg iz principa nisam zvao od kada postoji konkurencija...

Caka: Na SJJ samo Sarajevo taxi ima stand, i hvataju te za rukav kad izlazis iz zgrade, "jarane trebal' taksi"...? Ostale moras zvati telefonom...
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#27 Re: Amsterdam-Sarajevo Avion

Post by Koshpa »

drndalo wrote:Bio je uveden gradski bus do centra, ne znam fercera li jos...

Taxisti na aerodromu su odron (Sarajevo taxi), i obicno nece da voze na te kratke relacije... Ilidza, Dobrinja, Al. polje... Cekaju voznje za npr. Bugojno... Ako pristanu na kracu voznju, obicno nece da upale taximetar, nego traze "odoka" 20 KM ili 10 EUR... Voznja sa aerodroma do Bascarsije ni u kom slucaju ne moze kostati vise od 12-ak KM po taximetru...

Ja licno kad stignem na SJJ zovnem Crveni, Zuti ili neki drugi taxi, koji vozi bez problema i na 2 km daljine...

Jos uvijek fercera svakih sat vremena ide ispred aerodroma do Bascarsije
sarajevsko_pivo
Posts: 3461
Joined: 27/07/2009 16:22

#28 Re: Amsterdam-Sarajevo Avion

Post by sarajevsko_pivo »

Karte se sada sa BHAIRLINES za ljeto 200 eura!
sarajevsko_pivo
Posts: 3461
Joined: 27/07/2009 16:22

#29 Re: Amsterdam-Sarajevo Avion

Post by sarajevsko_pivo »

najjeftinije karte su ipak na www.tix.nl
User avatar
mery:)
Posts: 10
Joined: 24/02/2011 11:12

#30 Re: Amsterdam-Sarajevo Avion

Post by mery:) »

DZONPI wrote:Cuo sam da ima sade direktna linija avionom Amsterdam Sarajevo dakle bez presjedanje i da je skroz povoljno.Zna li iko ista o tome i jel ko putovo.Kako karte jel bolje onlijn narucit il otic direkt na aerodrom,ako neko zna pliz pomoc.Gledo sam na internetu al mi izbaci nekakvih tonu letova pa mi nije jasno koji je taj.
Ja sam nedavno zvala Bh airlines, i da imali su promotivnu cijenu kao i Croatia Airlines, 109 Euro, medjutim sada je 450 KM, znam da ima cetvrtkom.
sarajevsko_pivo
Posts: 3461
Joined: 27/07/2009 16:22

#31 Re: Amsterdam-Sarajevo Avion

Post by sarajevsko_pivo »

mery:) wrote:
DZONPI wrote:Cuo sam da ima sade direktna linija avionom Amsterdam Sarajevo dakle bez presjedanje i da je skroz povoljno.Zna li iko ista o tome i jel ko putovo.Kako karte jel bolje onlijn narucit il otic direkt na aerodrom,ako neko zna pliz pomoc.Gledo sam na internetu al mi izbaci nekakvih tonu letova pa mi nije jasno koji je taj.
Ja sam nedavno zvala Bh airlines, i da imali su promotivnu cijenu kao i Croatia Airlines, 109 Euro, medjutim sada je 450 KM, znam da ima cetvrtkom.
Ima utorkom, cetvrtkom i nedeljom.
Post Reply