Amir Zukic epilog

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
Dilan_dog
Posts: 72
Joined: 03/11/2004 11:48

#1 Amir Zukic epilog

Post by Dilan_dog »

Gledao sam par emisija Javna Tajna moja ocijena je da je to diletantizam zivi.
Najbitnije je procitati bez ikakvih stavova hladno pitanja koja je pripremio (ili mu je neko pripremio) nema nikakve nadgradnje ili podpitanja na osnovu odgovora, sve je sterilno i liseno ikakve kreativnosti.
Interakcije sa publikom i gostima i nema. Covjek je nesposoban da uspostavi komunikaciju. Najbolji primjer su zadnje izjave u kojima onako kao gleda pored kamere i odgovara na novinarsko pitanje a ustvari napamet naucenu lekciju drhtavim glasom izgovara.
Odakle se uopste stvori ovaj instant novinar i urednik (Lagumdzijina kuhinja bezbeli).

Epilog:

Hvala svima na post-ovima, nebitno kakvog su karaktera i sadrzaja. Cilj je da se razmijene misljenja, cuju argumenti. Uvijek ce biti pobornika i protivnika jednog ili pak drugog misljenja. Za rezultat imamo vise informacija koje ne možemo cuti i naci u medijima pa svak nek zauzme svoje misljenje i stav to postujem.
Hvala jos jednom!

Dilan_dog
Last edited by Dilan_dog on 19/01/2007 09:11, edited 2 times in total.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#2

Post by sulesavic »

Ne lupetaj. Zukiæ nije Lagumd¾ijin. Neèiji jeste, ali njegov nije.
User avatar
Dilan_dog
Posts: 72
Joined: 03/11/2004 11:48

#3

Post by Dilan_dog »

sulesavic wrote:Ne lupetaj. Zukić nije Lagumdžijin. Nečiji jeste, ali njegov nije.
Lupas ti majstore a ciji je kad si pametan?
Da nije malo koincidencija da postavlja ista pitanja kao Lagumdzija?
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#4

Post by sulesavic »

Dilan_dog wrote:
sulesavic wrote:Ne lupetaj. Zukiæ nije Lagumd¾ijin. Neèiji jeste, ali njegov nije.
Lupas ti majstore a ciji je kad si pametan?
Da nije malo koincidencija da postavlja ista pitanja kao Lagumdzija?
Oca i matere
User avatar
Dilan_dog
Posts: 72
Joined: 03/11/2004 11:48

#5

Post by Dilan_dog »

sulesavic wrote:
Dilan_dog wrote:
sulesavic wrote:Ne lupetaj. Zukić nije Lagumdžijin. Nečiji jeste, ali njegov nije.
Lupas ti majstore a ciji je kad si pametan?
Da nije malo koincidencija da postavlja ista pitanja kao Lagumdzija?
Oca i matere
Sinak idi malo supljiraj gdje si navikao i ubijaj dosadu pusti neka neko pametno nesto kaze a ne lupaj kada nisi informisan.

Problem je upravo sto supljaci kao ti i vladaju bez argumenta, samo suplja nista konkretno, naprdjivanje, pametovanje, filozofiranje a na kraju dana samo dosada cak i samom sebi dosadite.

Ne vrijedjaj se nisi ti kriv sto si takav ispao to je fabricka greska :)

Necu ulaziti u dalju poemiku sa tobom ispod nivoa si mi.

Sada mlati do mile volje sta god hoces ne zavrijedjujes odgovor.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#6

Post by sulesavic »

Eto ti pa èekaj nekog drugog, reæi æe ti ovo ¹to i ja.
gap
Posts: 69
Joined: 13/01/2006 17:53
Location: Sarajevo

#7

Post by gap »

Evo ja ću mu reći:
tvoj neutemeljeni udar na Amira Zukića i terminologija koju koristiš samo je pokazatelj tvog mentalnog sklopa. Koliko znam, javna tajna je vrlo gledan i vrlo cijenjen politički magazin. Javio si se očigledno da bi u vrijeme kad tog čovjeka pokušavaju zgaziti političari zbog njegovog ukupnog profesionalnog rada popljuvao emisiju koju radi i stao uz bok Dodiku i Avazu. A možda si i ti jedan od njih :lol:
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#8

Post by Vingo »

Sto vise mislim, sve manje shvatam.....Pa dodjem do yakljucka da Lagumdzija zapravo stoji iza Hareta....Stoji iza svega
Dakle....ako zatrudnim....znam kome cu na vrata ..... :-)
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#9

Post by Tesssa »

Vingo wrote:Sto vise mislim, sve manje shvatam.....Pa dodjem do yakljucka da Lagumdzija zapravo stoji iza Hareta....Stoji iza svega
Dakle....ako zatrudnim....znam kome cu na vrata ..... :-)
Svaka cast!
:lol: :lol: :lol:
zelenooka blogerica
Posts: 85
Joined: 07/01/2007 21:28
Location: Sarajevo

#10

Post by zelenooka blogerica »

Dilan_dog: Da li ti zaista mislis da si kulturan, vaspitan i nadave, pametan? Kako si to zaključio? Jer tvoje ophođenje prema nekome ko nema isto mišljenje kao ti, je totalno djetinjasto i pokazuje da ni ti sam nisi siguran u svoje stavove.

A sad da ti i ja odgovorim. Ja licno poznajem Amira, on je užasno ufuran lik, osrednji novinar koji je uvijek spremiji na krađu tuđih nego na stvaranje svojih ideja. I iskreno se nadam da će s enaći neko kao Bakir ko će doći na njegovo mjesto. Jer Zukić, i onako planira da ide u diplomatiju!!!!! Samo mi još nije kristalno jasno ko će ga to pogurati!!!
zelenooka blogerica
Posts: 85
Joined: 07/01/2007 21:28
Location: Sarajevo

#11

Post by zelenooka blogerica »

Dilan_dog: Da li ti zaista mislis da si kulturan, vaspitan i nadasve, pametan? Kako si to zaključio? Jer tvoje ophođenje prema nekome ko nema isto mišljenje kao ti, je totalno djetinjasto i pokazuje da ni ti sam nisi siguran u svoje stavove.

A sad da ti i ja odgovorim. Ja licno poznajem Amira, on je užasno ufuran lik, osrednji novinar koji je uvijek spremniji na krađu tuđih nego na stvaranje svojih ideja. I iskreno se nadam da će se naći neko kao Bakir ko će doći na njegovo mjesto. Jer Zukić, ionako planira da ide u diplomatiju!!!!! Samo mi još nije kristalno jasno ko će ga to pogurati!!!
gap
Posts: 69
Joined: 13/01/2006 17:53
Location: Sarajevo

#12

Post by gap »

[quote="Vingo"]Sto vise mislim, sve manje shvatam.....Pa dodjem do yakljucka da Lagumdzija zapravo stoji iza Hareta....Stoji iza svega
Dakle....ako zatrudnim....znam kome cu na vrata ..... :-)[/quote]

Majstorski. Stvarno se ne zna čiji je u čijoj i ko koga ovdje podržava. :lol: :-) :lol: Znam da su Amira svrstavali sa Tihićem, pa sa Silajdžićem, pa da ga puši Dodiku, a sada je Zlatkov.
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#13

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 12:09, edited 1 time in total.
Bechir
Posts: 97
Joined: 30/12/2006 12:46
Location: Svizzera

#14

Post by Bechir »

Imal' iko u ovoj drzavi a da vama valja? :-) Dzaba kompleksi, dzaba mentalni sklopovi, on i dalje uredjuje najbolju politicku emisiju u BiH, htjeli mi to priznat' ili ne. Kakav Bakir i bakraci... :zzzz:
lakisu
Posts: 38
Joined: 21/10/2005 05:34

#15

Post by lakisu »

O ukusima ne vrijedi raspravljati ali treba uvidjeti činjenice. Ja sam davno rekla da je Amir veliko osvježenje na televizijskoj sceni... da je lijep, pametan i profesionalan dječko :-) :-) i da radi emisiju po svjetskim standardima. Ja redovno pratim njegovu emisiju i kvalifikacije koje sam pročitala na početku ove teme samo mi daju za pravo da zaključim da pokretač ima nešto lično protiv njega. Da se vratim činjenicama: u njegovoj emisiji pokrenuta je priča o Vehabijama na koju se potom svi zakačili...pokrenuta je priča o prostituciji zbog koje su njemu i njegovim novinarima prijetili smrću ...to je ono čega se sjećam samo u zadnja 2-3 mjeseca. Da ništa više nije uradio to je dovoljno jer je otvorio do tada tabu pitanja. Ja se više neću uključivati u debatu, ali sam samo željela iznijeti svoje mišljenje...ako smijem pored siledžija na ovom forumu.
mladenko
Posts: 4
Joined: 17/01/2007 12:18
Location: sarajevo

#16

Post by mladenko »

Eh,
Mislio sam da se ne ukljucim , ali moram.
Svima u Sivom domu je poznato da na ledjima i na grcanju sirotih i postenih mladih novinara egzistira Zukicev magazin.Tu se skolovana djeca za honorar od 500-600 km maltretiraju i donose price a onda se Zukic kao najpametniji uslika kao glumac.
Ne znam da li ce taj covjek u diplomaciju , ali nabijem ja na k. tu diplomaciju u koju se on ukljuci.
A za kraj jedna pikanterija.
Kako je Zukic okruzen poltronima ciji je osnovni zadatak da mu govore kako je najljepsi i najbolji i najpametniji, to je rezultiralo da cak i na ovom forumu egzistiraju poltroni koji su zaduzeni da stite "lijepog pametnog i zgodnog sefa" na ovom forumu.
Pogledajte nik lakisu (nik je sastavljen od kombinacije imena dvije uposlenice BHT-a ) koji konstantno na ovom forumu aktivira na teme javna tajna i hvaljenje AZ kao "zgodan pametan , pa do "ima lijepu guzu".
Te osobe su se same otkrile nepaznjom na jednom postu i citava redakcija bht zna o kome se radi .
Ako me budu vukli za jezik, u slijedecem postu otkrivam idnetitet osoba cije samo nogice vire iz urednikove pozadine.
zvijerka
Posts: 177
Joined: 30/08/2006 12:57

#17

Post by zvijerka »

:D :D :D
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#18

Post by bug »

mladenko wrote:Te osobe su se same otkrile nepaznjom na jednom postu i citava redakcija bht zna o kome se radi .
Ako me budu vukli za jezik, u slijedecem postu otkrivam idnetitet osoba cije samo nogice vire iz urednikove pozadine.
blago nama, ti si ocit primjer jedne "uletim ti" atmosfere koja dolje vlada. kad bi se u tom sivom domu svi manje bavili ovakvim proklizavanjima, podmetanjima, rekla-kazala storijama, i poceli raditi svoj posao mozda bi se nesto pozitivno i izrodilo iz svega.
licno, smeta mi njegov sablonski pristup gledaocu, smeta mi to sto se povuce pred isporovociranim sagovornikom ali... covjek napravio emisiju, okupio ljude koji je nose - i to je menadzerski posao..
i da ima guzu - ima.
poznavajuci prilike tamo tvrdim da je zukic zadnja osoba na koju bi trebalo upirati prstom sa liste nekvalifikovanih, neskolovanih, nesposobnih urednika a i novinara.
eto, umjesto sto trosis energiju ovdje mozda bi bilo bolje da i ti nadjes kakvu dobru pozadinu za zavuci glavu, vrijeme je promjena, mozda ti se i posreci.
mladenko
Posts: 4
Joined: 17/01/2007 12:18
Location: sarajevo

#19

Post by mladenko »

Eh, neka , doci ce sve na svoje.
Medjutim cinjenica je da su skolovanoj ekipi dobrih novinara na bht plate oko 900 KM, dok nepismene manekenke i pjevacice sa srednjom skolom deru 1400- 1500.To je ponizavanje obrazovnog sistema i drzave , a to je i razlog sto je sa bht za 12 mjeseci otislo 12 dobrih novinara (vise od pola redakcije) a ljudi su otisli zbog male plate , k***ve demagogije nepostivanja i maltretiranja.Sada su ostali manekeni i manekenke ,a i poneka pjevacica , pa mogu sto 's ono kaze -pjevat borbene.
Nikome nije tata kupio televiziju niti redakciju da se moze ponasati kao gazda.
Ne moze se jadnu djecu tjerati da rade po 12 sati ,a g. urednik nikad ne ostaje poslije 5 dere 2500 km, i smjeska se .
P.S poltrone i licemjere treba naravno prokazivati kao i one na ftv (na ftv oni imaju dobar naziv za takve zovu ih "pusaci"
mladenko
Posts: 4
Joined: 17/01/2007 12:18
Location: sarajevo

#20

Post by mladenko »

ah da , za tebe bug, samo da znas da ja u pozadinu, iskljucivo zenama, zavlacim nesto drugo.
Istina i pravda!!!!
paparazzi
Posts: 50
Joined: 19/05/2005 13:15

#21

Post by paparazzi »

meni je zukic o.k. lik, bar kao pojava. jest sterilan al' trudi se mali i pristojno izgleda,nje seljak ni provincijalac...nije da bi ga zigovo al bar lici na pristojnog voditelja :lol:
a o sadrzaju bas nisam kompetentan, slabo gledam tv, samo ove guzate crnkinje na mtv :lol:

hadziomerovic, jurisic, zukic...dovrsite niz :razz:
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#22

Post by Better Man »

Zukić nije Lagumdžijin čovjek, već Silajdžićev!
mawerick
Posts: 215
Joined: 18/08/2004 18:01

#23

Post by mawerick »

[quote="paparazzi"]meni je zukic o.k. lik, bar kao pojava. jest sterilan al' trudi se mali i pristojno izgleda,nje seljak ni provincijalac...nije da bi ga zigovo al bar lici na pristojnog voditelja :lol:
a o sadrzaju bas nisam kompetentan, slabo gledam tv, samo ove guzate crnkinje na mtv :lol:

hadziomerovic, jurisic, zukic...dovrsite niz :razz:[/quote


nije provincijalac? srebrenica? malo mu je ofirno kad mu pomenes mjesto rodenja. ma, sta malo! b.t.w. silajdzicev igrac. 100%! a, neko vec pomenu, uzasno napuhan i nadmen lik. glede "guze", ne brukajte se, jadne ne bile! to je GUZICA, a ne guza! gluho bilo!
ko biva zukic otvorio teme o vehabizmu, prostituciji..."prijetili" mu novinarima nakon toga... koliko je tema bakir pokrenuo? dok napuhanog nije ni bilo u eteru?! a, pistolj koji mu je bio uperen, naslonjen na glavu, nije prijetnja????
zukic i slicni zukici nemaju muda stvari, koje su jasne k'o dan, nazvati pravim imenom! ne mogu vise.... lijepi daljinski!] 8-)
krkanko
Posts: 247
Joined: 12/01/2007 19:31

#24

Post by krkanko »

mladenko wrote:...
Maricu jes' to ti :D
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#25

Post by Dezze »

Zukic je meni dno dna. Sto je taj covjek s*ebao informativu BHT1, to niko nije. UO je zasluzio svaku pohvalu sto je smijenio Trivica (nesposoban mi se cini) i Marica (on mi se cinio OK, ali ko zna :? ). S njima ide, hvala nebesima, i Amir Zukic. Kad pogledam onaj dnevnik na BHT1 lijepo mi dodje da placem. Uzasan je. FTV je odavno postala mahalska televizija, ali je unatoc tome bolja od BHT1. Tesko mi pada da ovo kazem, ali sta cu, tako je.... :(
Post Reply