AMERIKA

Post Reply
Bossona
Posts: 5277
Joined: 21/12/2020 03:28

#3476 Re: AMERIKA

Post by Bossona »

djugum wrote: 27/05/2022 10:10
Bossona wrote: 27/05/2022 08:02
Spoiler
Show
:thumbup:
:thumbup: Da li ce se ovaj put nesto promjeniti? Sumnjam :(

Podrška protiv ubica i njihovih saučesnika na vlasti predvođeni republikancima koji zastupaju gan lobije plaćenih od strane NRA-e krvavim novcem bez ikakvih regulacija i provjera kome prodaju oružje do kojih dolaze mentalno poremećene osobe i ubice.
toska
Posts: 2988
Joined: 26/09/2016 14:08

#3477 Re: AMERIKA

Post by toska »

Svetost apsolutnog prava na oružje u Americi će kad tad doći u pitanje.

za to je potrebna kritična masa građana-birača koje do sada nikada nije bilo, ali i generacije koje odlučuju odrasle su u vremenima kada ovakve pucnjave u školama nisu bile uobičajene.

dugoročno održanje nečeg što se kosi sa zdravim razumom i čije posljedice svako vidi nije vjerovatno ni u jednom društvu.
Bossona
Posts: 5277
Joined: 21/12/2020 03:28

#3478 Re: AMERIKA

Post by Bossona »


Evo debilnog prijedloga od pro NRA-lobiste koji predelaže da naoružaju učitelje i profesore da oni brane učenike od ludaka koji upadnu u škole sa oružjem jačim od onog koje posjeduje policija.
Ovako je biserko predlagao da ljudi sebi ubrizgaju varikinu/tečni hlor za vrijeme COVID-a kad je bio predsjednika.
Ne zaboravimo njegov genijalni prijedlog da Amerikanci stave kineske zastave na borbene avione i bombarduju Kinu kada je Putin napao Ukrajinu i da uživaju u ratu između Rusije i Kine.
User avatar
Riddle
Posts: 8197
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#3479 Re: AMERIKA

Post by Riddle »

Zamisli od nastavnika tražiti da znaju rukovati oružjem i da su spremni rizikovati pucnjavu sa nekom budalom. :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3480 Re: AMERIKA

Post by Truba »

Zasto ne kopiraju izraelski sigurnosni sustav
Pregledanje u hodniku i kad se vratis iz wca
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3481 Re: AMERIKA

Post by Velkoski »



glasajte za teda
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#3482 Re: AMERIKA

Post by smijesni_ste »

Možda nema naoružanih poštenih građana, ali zato ima građanki...

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-61615236
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3483 Re: AMERIKA

Post by Velkoski »

da sam konspirasi theorist rekao bih da su ovo paid actori da se progura priča o "good guys with guns" :mrgreen:
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#3484 Re: AMERIKA

Post by alibegoa »

smijesni_ste wrote: 28/05/2022 21:52 Možda nema naoružanih poštenih građana, ali zato ima građanki...

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-61615236
There you go
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#3485 Re: AMERIKA

Post by karanana »

Ja se donekle i slazem sa tedom i republikancima. Covjecanstvo je poludilo. Da li su droge, stres, tehnologija, hrana/otrovi koje jedemo i pijemo.....evolucija covjeka fura brzinom svjetlosti i razlike izmedju danas i prije 30-40 godina je evidnentna. Mentalno su ljudi otisli zbog svega nabrojanog i onog sto je tedi nabrojao a posebno ovo sa disfunkcionalnim porodicama gdje nema roditelja na vidiku. To je problem i sa krimosima posebno medju afro amerikancima.
Jer kako to da su ova masovna rokanja pocela prije max 30 godina? Da li je bilo masivnih pucnjava po skolama 70ih i 80ih na primjer? Zakoni o oruzju su bili isti. U teksasu je zakon isti 150 godina pa se tek pocelo rokati ima 20-30 godina. Da je i postojao background check prije kupovine, da li bi ga ovaj frajer prosao? Ja mislim da bi. Ma Otkacio je narod.
Dead Man Walking
Posts: 6372
Joined: 28/05/2004 21:49

#3486 Re: AMERIKA

Post by Dead Man Walking »

Minimum treba dici dobnu granicu i onemoguciti ili barem otezati ovim bubuljicavim tinejdzerima pristup oruzju, jer uglavnom oni prave ova masovna ubistva.
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#3487 Re: AMERIKA

Post by smijesni_ste »

Meni se čini da su droga (legalna i ilegalna) i 'mentalno zdravlje' daleko veći problemi u Americi od tog famoznog oružja, ali eto..

Doduše može se i reći da je sve povezano direktno ili indirektno...
Last edited by smijesni_ste on 29/05/2022 02:02, edited 1 time in total.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4137
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#3488 Re: AMERIKA

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

biglebovski wrote: 27/05/2022 14:02 Evo prijedlog za ove naše u SAD-u, ako ima koja/i u New York 10 sa pravom glasa.


Moj WA vec godinama bira samo zene za senat, a mnogo ih je i HoR. :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#3489 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »

karanana wrote: 29/05/2022 01:51 Ja se donekle i slazem sa tedom i republikancima. Covjecanstvo je poludilo. Da li su droge, stres, tehnologija, hrana/otrovi koje jedemo i pijemo.....evolucija covjeka fura brzinom svjetlosti i razlike izmedju danas i prije 30-40 godina je evidnentna. Mentalno su ljudi otisli zbog svega nabrojanog i onog sto je tedi nabrojao a posebno ovo sa disfunkcionalnim porodicama gdje nema roditelja na vidiku. To je problem i sa krimosima posebno medju afro amerikancima.
Jer kako to da su ova masovna rokanja pocela prije max 30 godina? Da li je bilo masivnih pucnjava po skolama 70ih i 80ih na primjer? Zakoni o oruzju su bili isti. U teksasu je zakon isti 150 godina pa se tek pocelo rokati ima 20-30 godina. Da je i postojao background check prije kupovine, da li bi ga ovaj frajer prosao? Ja mislim da bi. Ma Otkacio je narod.
Pa hajde da uzmemo da je sve to tacno, to je upravo razlog da se ogranici pristup oruzju. Znaci sve se mijenja brzinom svjetlosti, a zakon od prije 200 godina mora stajati uklesan u kamenu?

Sa 18 godina ne smijes pivu kupiti, ali mozes automatsko oruzje? Ko god kaze da je to normalno je idiot, taman mi otac bio.
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#3490 Re: AMERIKA

Post by DEMONIKA »

sa 18 ne smiješ kupiti pivo
ali zato sa 10+ možeš primati hormonske terapije i uraditi operaciju promjene spola
jer je pubertet naprasno iščezao....titami
ali oružje ubija, inače, ne osoba
deba ko želi kupiti top, naći će načina
kao i u doba prohibicije

EDIT
baci pogled na statistiku na prostorima exyu i pucanja po školama
Valjda vam to nešto govori!
Bossona
Posts: 5277
Joined: 21/12/2020 03:28

#3491 Re: AMERIKA

Post by Bossona »



Ronald Regan je zatvorio mentalne ustanove i sve pacijente poslao na ulice i upravo su ovi pacijenti poput Teda, Trumpa i slični preuzeli radikalnu rebulikansku stranku.
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#3492 Re: AMERIKA

Post by DEMONIKA »

https://balkans.aljazeera.net/news/worl ... cije-polic

jer...amerika :mrgreen:
U centru istrage Teksaškog odjela javne sigurnosti je i pitanje zašto su policajci čekali u hodniku gotovo sat vremena prije nego što su ušli i ubili napadača.
McCraw je naglasio da je komandant na licu mjesta, načelnik policijske uprave školskog okruga, pogrešno utvrdio da je Ramos zabarikadiran u školi te da djeca više nisu u opasnosti, omogućivši time policiji da se pripremi za napad.

“Bila je to pogrešna odluka i tačka”, istaknuo je McCraw, priznajući da standardni protokoli zahtijevaju od policije da se odmah suoči s aktivnim školskim napadačem, umjesto da čeka pomoć.
čuj lika
pogrešna odluka I TAČKA :run:

“Mrzim vjerovati da su neka od te djece mogla biti spašena da su im policajci pomogli odmah nakon što su upucana, a ne sat vremena kasnije nakon što su iskrvarila”, rekao je drugi izvor iz policije."
Bossona
Posts: 5277
Joined: 21/12/2020 03:28

#3493 Re: AMERIKA

Post by Bossona »

Image
Učitelj-ica na putu ka radnom mjestu od predškolskog od univerzitetskog obrazovanja u Texasu i drugim radikalno tepublikanskim državama koje sponzorira NRA a politički podržavaju Trumpovci, Tadovci i slični moroni.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3494 Re: AMERIKA

Post by Sanjarko »

karanana wrote: 29/05/2022 01:51 Ja se donekle i slazem sa tedom i republikancima. Covjecanstvo je poludilo. Da li su droge, stres, tehnologija, hrana/otrovi koje jedemo i pijemo.....evolucija covjeka fura brzinom svjetlosti i razlike izmedju danas i prije 30-40 godina je evidnentna. Mentalno su ljudi otisli zbog svega nabrojanog i onog sto je tedi nabrojao a posebno ovo sa disfunkcionalnim porodicama gdje nema roditelja na vidiku. To je problem i sa krimosima posebno medju afro amerikancima.
Jer kako to da su ova masovna rokanja pocela prije max 30 godina? Da li je bilo masivnih pucnjava po skolama 70ih i 80ih na primjer? Zakoni o oruzju su bili isti. U teksasu je zakon isti 150 godina pa se tek pocelo rokati ima 20-30 godina. Da je i postojao background check prije kupovine, da li bi ga ovaj frajer prosao? Ja mislim da bi. Ma Otkacio je narod.
bilo, i gore, cak i kad nije bilo bas oruzja ovakvog, hint Bande Njujorka, Divlji Zapad, gangsteri 20-tih i 30-tih, mafija do pada Kube i rise of Latino i Crnackih bandi, pa Crnac je jedan najveci diler heroina bio tamo prije I Irackog rata, preko vojske dopremao heroin iz Azije itd

samo sad smajseri rade, automatici, i Amerika ima vecu populaciju, plus doba mass medija
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#3495 Re: AMERIKA

Post by karanana »

Sanjarko wrote: 29/05/2022 23:35
karanana wrote: 29/05/2022 01:51 Ja se donekle i slazem sa tedom i republikancima. Covjecanstvo je poludilo. Da li su droge, stres, tehnologija, hrana/otrovi koje jedemo i pijemo.....evolucija covjeka fura brzinom svjetlosti i razlike izmedju danas i prije 30-40 godina je evidnentna. Mentalno su ljudi otisli zbog svega nabrojanog i onog sto je tedi nabrojao a posebno ovo sa disfunkcionalnim porodicama gdje nema roditelja na vidiku. To je problem i sa krimosima posebno medju afro amerikancima.
Jer kako to da su ova masovna rokanja pocela prije max 30 godina? Da li je bilo masivnih pucnjava po skolama 70ih i 80ih na primjer? Zakoni o oruzju su bili isti. U teksasu je zakon isti 150 godina pa se tek pocelo rokati ima 20-30 godina. Da je i postojao background check prije kupovine, da li bi ga ovaj frajer prosao? Ja mislim da bi. Ma Otkacio je narod.
bilo, i gore, cak i kad nije bilo bas oruzja ovakvog, hint Bande Njujorka, Divlji Zapad, gangsteri 20-tih i 30-tih, mafija do pada Kube i rise of Latino i Crnackih bandi, pa Crnac je jedan najveci diler heroina bio tamo prije I Irackog rata, preko vojske dopremao heroin iz Azije itd

samo sad smajseri rade, automatici, i Amerika ima vecu populaciju, plus doba mass medija
Ne govorim o obracunima kriminalnih grupa, mafije, dilera. Govorim o upadima nikogovica u skole, crkve, supermarkete i rokanju nepoznate djece i civila bez ikakvog razloga i povezanosti
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3496 Re: AMERIKA

Post by Sanjarko »

karanana wrote: 29/05/2022 23:47
Sanjarko wrote: 29/05/2022 23:35

bilo, i gore, cak i kad nije bilo bas oruzja ovakvog, hint Bande Njujorka, Divlji Zapad, gangsteri 20-tih i 30-tih, mafija do pada Kube i rise of Latino i Crnackih bandi, pa Crnac je jedan najveci diler heroina bio tamo prije I Irackog rata, preko vojske dopremao heroin iz Azije itd

samo sad smajseri rade, automatici, i Amerika ima vecu populaciju, plus doba mass medija
Ne govorim o obracunima kriminalnih grupa, mafije, dilera. Govorim o upadima nikogovica u skole, crkve, supermarkete i rokanju nepoznate djece i civila bez ikakvog razloga i povezanosti
e za ovo sta pitas i govoris ti je kriv prozak, ludilo uslo medzu ljude vise mozda, haman danas nema osobe bez dijagnoze, ima ih samo nepregledanih, a bilo je i toga, serijska ubistva, silovanja, pucnjave itd

samo sad lakse, dostupnije oruzje automatsko itd, neznam imaju podatci, mislim da je homicid nekad bio 9, sad 7, nesjecam se, po sjecanju govorim, o stopi homicida, tako nesto
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3497 Re: AMERIKA

Post by exliberal-ex »

Sanjarko wrote: 29/05/2022 23:57
karanana wrote: 29/05/2022 23:47

Ne govorim o obracunima kriminalnih grupa, mafije, dilera. Govorim o upadima nikogovica u skole, crkve, supermarkete i rokanju nepoznate djece i civila bez ikakvog razloga i povezanosti
e za ovo sta pitas i govoris ti je kriv prozak, ludilo uslo medzu ljude vise mozda, haman danas nema osobe bez dijagnoze, ima ih samo nepregledanih, a bilo je i toga, serijska ubistva, silovanja, pucnjave itd

samo sad lakse, dostupnije oruzje automatsko itd, neznam imaju podatci, mislim da je homicid nekad bio 9, sad 7, nesjecam se, po sjecanju govorim, o stopi homicida, tako nesto
Prema podatcima iz 2020 (postavio sam link iz Huffington post-a) u americi je ubijeno 44 000 ili 42 000 ljudi...netreba njima rat.
User avatar
Point.
Posts: 27797
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#3498 Re: AMERIKA

Post by Point. »

Ovi republikanci su bolesna sekta degenerika. U to nema sumnje.
Bossona
Posts: 5277
Joined: 21/12/2020 03:28

#3499 Re: AMERIKA

Post by Bossona »


Objasnio u par minuta, ali NRA i njihova radikalno republikanska sekta ne brine o sigurnosti djece u školi, ulici i građana u šoping centrima,već o onima koji ih plaćaju da rade za njih a ne za sigurnost građana koje ubijaju mentalno nestabilni bolesnici oružjem koje mogu kupiti bez ikakve provjere i obuke u rukovanju i čuvanju na sigurnom.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3500 Re: AMERIKA

Post by Sanjarko »

exliberal-ex wrote: 30/05/2022 03:06
Sanjarko wrote: 29/05/2022 23:57

e za ovo sta pitas i govoris ti je kriv prozak, ludilo uslo medzu ljude vise mozda, haman danas nema osobe bez dijagnoze, ima ih samo nepregledanih, a bilo je i toga, serijska ubistva, silovanja, pucnjave itd

samo sad lakse, dostupnije oruzje automatsko itd, neznam imaju podatci, mislim da je homicid nekad bio 9, sad 7, nesjecam se, po sjecanju govorim, o stopi homicida, tako nesto
Prema podatcima iz 2020 (postavio sam link iz Huffington post-a) u americi je ubijeno 44 000 ili 42 000 ljudi...netreba njima rat.
doslo ludo vrijeme, pa lude, divljaju/pucaju i ljudi, ja sam tesko psihicki bolestan ali nikad dosad nisam nasilan bio, neurekao se, i sam sam se uvijek na psihijatriju prijavljivao, pucao radi zivotnih sranja, i fizickih bolesti, jetra mi bila bolesna itd

porasla im je onda stopa homicida, bilo je oko 30 i nesto hiljada, blizu 40, smrti u pucnjavama, ako se dobro sjecam

po sjecanju cesto govorim, pa znam pogrijesit ponekad
Post Reply