AMERIKA

Post Reply
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#2076 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote:
daddy-kool wrote:Jako interesantan grafikon, pokazuje kolika je ekonomska supersila USA.

Image
Da li ima ovakav "per capita" i "debt" grafikon?
Ciji dug i kome?

Ja kupim vladine obveznice i tako povecam javni dug. :oops:

Kupim ponesto i iz vana, pa povecam i njihov dug. :D Al nesto slabo vidim Iran u ponudi. :sad:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2077 Re: AMERIKA

Post by Fudo387 »

Jez jesi li glasao?
:D
Ja se evo tjeram, a sve mi nesto mrsko, a ne znam i ima li smisla kad je okolo sve crveno, djaba cu se maltretirat.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#2078 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Ici cu na pauzi vjerovatno.

Trebam skontat ove neke sudije ciji je koji. :D
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2079 Re: AMERIKA

Post by Challenger_ »

Fudo387 wrote:...
Šta očekuješ? Senat i dalje R a Kongres??
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2080 Re: AMERIKA

Post by Fudo387 »

Challenger_ wrote:
Fudo387 wrote:...
Šta očekuješ? Senat i dalje R a Kongres??
Ma boli me qrac :lol:
Serem bezze.
Ne ocekujem nista.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2081 Re: AMERIKA

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote:...
Isto i za tebe: Kakav ishod očekuješ?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2082 Re: AMERIKA

Post by Challenger_ »

Fudo387 wrote:Ma boli me qrac :lol:
Serem bezze.
Ne ocekujem nista.
Poravnao, *ebe ti se.

Kakve su, po tebi, šanse demokrata da preuzmu Predstavnički dom?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2083 Re: AMERIKA

Post by Fudo387 »

Challenger_ wrote:
Fudo387 wrote:Ma boli me qrac :lol:
Serem bezze.
Ne ocekujem nista.
Poravnao, *ebe ti se.

Kakve su, po tebi, šanse demokrata da preuzmu Predstavnički dom?
Uzimaju HoR i Senat, u januaru ce Donalda nabiti u zatvor. Onda ce izbiti gradjanski rat i Rusija ce postati vodeca sila u svijetu, leader of the free world.
Putin ce ozeniti Kim Kardashian.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2084 Re: AMERIKA

Post by Challenger_ »

Ne usuđuješ se prognozirati. OK.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2085 Re: AMERIKA

Post by Fudo387 »

Challenger_ wrote:Ne usuđuješ se prognozirati. OK.
Mislim, ja fakat ne mogu da skontam otkud tebi pomisao da ja imam zajebanu staklenu kuglu i pogodim rezultate izbora?
Opste raspolozenje je ludara.
Na jednoj strani otvoreni sovinizam, rasizam, ksenofobija, nacizam, na drugoj podjednak broj finog i pristojnog svijeta koji pojma nema kako se suprostaviti debilima.
Sta ce ispast’ Bog sami zna.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2086 Re: AMERIKA

Post by Challenger_ »

Fudo387 wrote:Mislim, ja fakat ne mogu da skontam otkud tebi pomisao da ja imam zajebanu staklenu kuglu i pogodim rezultate izbora?
Opste raspolozenje je ludara.
Na jednoj strani otvoreni sovinizam, rasizam, ksenofobija, nacizam, na drugoj podjednak broj finog i pristojnog svijeta koji pojma nema kako se suprostaviti debilima.
Sta ce ispast’ Bog sami zna.
To je već neka vrsta odgovora... OK.

Pitam tebe i Ježa jer ste na licu mjesta a koliko sam onako u prolazu vidio, istraživanja pokazuju da bi GOP trebao da zadrži Senat a DEMSi da preuzmu HoR. Veliki broj anketa značajno naginje za Demokrate u HoR-u. Pa se nalazimo u situaciji vrlo sličnoj uoči predjsedničkih izbora pa je baš enigma da li će rezultati anketa po drugi put za redom pasti ili će ovaj put to biti valjan reper.

Pogađaju ili padaju, pitanje je sad.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2087 Re: AMERIKA

Post by Fudo387 »

Challenger_ wrote:
Fudo387 wrote:Mislim, ja fakat ne mogu da skontam otkud tebi pomisao da ja imam zajebanu staklenu kuglu i pogodim rezultate izbora?
Opste raspolozenje je ludara.
Na jednoj strani otvoreni sovinizam, rasizam, ksenofobija, nacizam, na drugoj podjednak broj finog i pristojnog svijeta koji pojma nema kako se suprostaviti debilima.
Sta ce ispast’ Bog sami zna.
To je već neka vrsta odgovora... OK.

Pitam tebe i Ježa jer ste na licu mjesta a koliko sam onako u prolazu vidio, istraživanja pokazuju da bi GOP trebao da zadrži Senat a DEMSi da preuzmu HoR. Veliki broj anketa značajno naginje za Demokrate u HoR-u. Pa se nalazimo u situaciji vrlo sličnoj uoči predjsedničkih izbora pa je baš enigma da li će rezultati anketa po drugi put za redom pasti ili će ovaj put to biti valjan reper.

Pogađaju ili padaju, pitanje je sad.
Ja u te ankete ne vjerujem, k’o sto nisam vjerovao ni u one sa predsjednickim izborima.
S tim da je sad sve deset puta konfuznije, ne zna se ciji je u cijoj.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2088 Re: AMERIKA

Post by Challenger_ »

Fudo387 wrote:Ja u te ankete ne vjerujem, k’o sto nisam vjerovao ni u one sa predsjednickim izborima.
S tim da je sad sve deset puta konfuznije, ne zna se ciji je u cijoj.
Razumijem.

Kada će početi da pristižu prvi rezultati?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2089 Re: AMERIKA

Post by Fudo387 »

Challenger_ wrote:
Fudo387 wrote:Ja u te ankete ne vjerujem, k’o sto nisam vjerovao ni u one sa predsjednickim izborima.
S tim da je sad sve deset puta konfuznije, ne zna se ciji je u cijoj.
Razumijem.

Kada će početi da pristižu prvi rezultati?
Odokativno, vec sad rahat mogu objaviti 80% rezultata, ostaje taj swing vote da odluci. Nedje oko cenera veceras cemo sa sigurnoscu znati na cemu smo.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2090 Re: AMERIKA

Post by Challenger_ »

Fudo387 wrote: Nedje oko cenera veceras cemo sa sigurnoscu znati na cemu smo.
Hvala.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#2091 Re: AMERIKA

Post by славянин »

Challenger_ wrote:
Fudo387 wrote: Nedje oko cenera veceras cemo sa sigurnoscu znati na cemu smo.
Hvala.
Zar nisi rekao da je nebitno ko vodi us, sve to ljudi iz sjenke ovo ono - “obuma” i tako.. otkud sada interesovanje za po tebi lazne izbore :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#2092 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: To je već neka vrsta odgovora... OK.

Pitam tebe i Ježa jer ste na licu mjesta a koliko sam onako u prolazu vidio, istraživanja pokazuju da bi GOP trebao da zadrži Senat a DEMSi da preuzmu HoR. Veliki broj anketa značajno naginje za Demokrate u HoR-u. Pa se nalazimo u situaciji vrlo sličnoj uoči predjsedničkih izbora pa je baš enigma da li će rezultati anketa po drugi put za redom pasti ili će ovaj put to biti valjan reper.

Pogađaju ili padaju, pitanje je sad.
Ankete prije dvije godine su predvidjale da ce Clinton uzeti najvise glasova - i to se i desilo. Po RCP "poll average" Clinton je trebala pobijediti sa +3.3% glasova. Ona je na kraju "pobijedila" sa +2.1%. To znaci da su ankete bile poprilicno tacne.

Problem je u tome sto u Americi ne pobjeduje uvijek onaj koji uzme najvise glasova i sto niko nikad nije pobijedio (bar ne u zadnjih bar 150 godina) sa ovolikom negativnom razlikom. Bush W. je pobijedio isto sa negativnom razlikom, ali je ona bila mozda 0.5%, ovako nesto. (Interesantno da je u 7 zadnjih predsjednickih izbora republikanski kandidat samo jednom uzeo veci broj glasova gradjana). Stoga, malo koja anketa je to znala predvidjeti.

Sto se tice prognoziranja izbora generalno, mislim da se ovdje ne razumije da ne moze jedan obicni forumas znati bolje od mora analiticara, anketara i kuraca palaca koji se ovim bave cijeli zivot, a neke firme decenijama. Ako anketari nesto pogrijese, onda namjeste svoje parametre da se ne zajebu sljedeci put. Jer vecini njih nije cilj da naginju rezultate, vec da tacno prognoziraju, posto od te tacnosti zive. Stoga jedan forumas moze samo kao racionalan odgovor navoditi ono sto navode ankete. Forumas moze subjektivno dati drukciji odgovor, ali to nije racionalan odgovor, vec navijacki, ili rezultat nekog praznovjerja.
Inace dosta ovdje se razgovora vodi oko problema sto ljudi usljed nedostatka obrazovanja ili previse vremena provedenog na bespucima interne jednostavno ne vjeruju nauci, metodi, procesima, necijoj strucnosti da nesto valjano procjeni, opise, itd. Zivimo u doba gdje se znanje sve manje cijeni, a nebuloze sve hrabrije isticu kao ispravne. No to ih ne cini ispravnim.

Sto se tice ovih danas izbora, mi mozemo (opet) samo navesti ono sto predvidjaju ankete. To ne znaci da su one tacne, mi samo prenosimo ono sto anketari izbacuju. Posto Demokratama, cak i vise nego na predsjednickim izborima, treba velika prednost u svim glasovima da bi dobili vise mjesta u HoR nego Republikanci. Znaci trebaju bar jedno 7% vise ukupnih glasova da bi bili jednaki. To je proizvod strasnog izbornog inzenjeringa kojeg su Reps napravili u zadnjih 10 godina.
Ankete predvidjaju da ce Demokrate preuzeti HoR, a da ce Republikanci malo podebljati saldo u Senatu. To je sve sto se moze reci.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2093 Re: AMERIKA

Post by Fudo387 »

jeza u ledja wrote:
Ankete prije dvije godine su predvidjale da ce Clinton uzeti najvise glasova - i to se i desilo. Po RCP "poll average" Clinton je trebala pobijediti sa +3.3% glasova. Ona je na kraju "pobijedila" sa +2.1%. To znaci da su ankete bile poprilicno tacne.
Bizi, jebi se.
Stade mi piva u grlu, zagrcnuh se od smijeha. :lol:
Jest’ pobijedila je, eno je danas hekla sa nekim zenama u klubu samohranih majki u nekom selu kod Pitsburga.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#2094 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Pa zato sam stavio navodnike. :D

Nego, ja glasao, a ti Fudo sad vidi stas. :oops:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2095 Re: AMERIKA

Post by Fudo387 »

jeza u ledja wrote:Pa zato sam stavio navodnike. :D

Nego, ja glasao, a ti Fudo sad vidi stas. :oops:
Gledam utakmicu.
Kasnije. :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2096 Re: AMERIKA

Post by GandalfSivi »

Kod mene na glasackom mjestu dvije omladinke izbrojah, nigdje tih poletaraca...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#2097 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

GandalfSivi wrote:Kod mene na glasackom mjestu dvije omladinke izbrojah, nigdje tih poletaraca...
Ma tako ti je to svugdje. Dokone bakice glasaju a mi se pusimo. Pogotovo na ovim midterms. :roll:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2098 Re: AMERIKA

Post by Fudo387 »

Nema od ovog nista, demokrate gube Indianu.
Halali Huso materi, nemaju nikakve sanse.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#2099 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

sta indiana? ma tamo je svakako cudno da imaju D senatora. ima bruka takvih drzava sa D senatorom u crvenoj drzavi, a koji su sad na papiru. zato i svi govore da D nemaju sanse u senatu.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2100 Re: AMERIKA

Post by triconja »

Lele kae ima amerikanaca koji vjeruju da drzave u evropi hoce da urade white replacement :lol: :lol: :lol: , jes im ispran mozak breco. Zamisli zivit nedje dje je jaka ideja white supremancizma, svih mi moro bi nosat bijelu traku na ruci :izet:
Post Reply