AMERIKA

Post Reply
User avatar
Peacean
Posts: 2690
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#10726 Re: AMERIKA

Post by Peacean »

Mislim da USA nikad u svojoj historiji nije imala više idiota u svojoj populaciji nego danas. Takve izjave ciljaju upravo njih :-)
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10727 Re: AMERIKA

Post by Truba »

dolaskom balkaneza poslije 1945
je li se ta situacija popravila ili pogoršala
:D
Bossona
Posts: 5287
Joined: 21/12/2020 03:28

#10728 Re: AMERIKA

Post by Bossona »



Image

Narandžasti manijak se divi sjevernokorejskom diktatoru Kimu, kojeg je želio ugostiti i mašta da bude diktator i vlada kao on,.... :-D
User avatar
apsidejzi
Posts: 8278
Joined: 25/05/2013 23:49

#10729 Re: AMERIKA

Post by apsidejzi »

MarlboroGold wrote: 18/03/2024 08:23 Jedan je senilan, a drugi senilna budala.

Cuj bice krvoprolice ako ne bude izabran... ne pamtim kandidata da je davao takve izjave.
Zato sto ih nije ni davao. Nasjeo si na jeftinu retoriku lijevicarskih medija koji su danas manje vise svi americki mediji osim Elonovog twittera. Ako ne vjerujes meni, sam preslusaj dio njegovog govora u kojem spominje "krvoprolice".

Za one koji ne razumiju da parafraziram sta je rekao: Kina gradi velike automobilske fabrike u Meksiku nadajuci se da tako udje na americko trziste i kuci odnese velike profite. Ako on pobijedi na izborima, uvesce 100% carinu na te automobile i nece dozvoliti kinezima da ulete na trziste. Ako izguvi onda ce biti "krvoprolice" jer ce kinezi unistiti americku automobilski industriju. Nije uopste spomenuo krvoprolice u smislu drzavnog udara zato sto ce on izgubiti izbore nego ce to biti posljedica kineskog djelovanja. No mediji su to okrenuli. Evo i sam preslusaj pa budi posten:

Rob_Atl
Posts: 5333
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#10730 Re: AMERIKA

Post by Rob_Atl »

Ma i jedni i drugi rade ovakva videa po twiteru i facebook. Al da ne bude zabune Trump je taj koji bi volio da je diktator, i gotivi tipove poput Putina, Kim-a i slicnih.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10731 Re: AMERIKA

Post by Truba »

"Neutralni" mediji kojima trebamo vjerovati :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#10732 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »

Kazu da je aplicirao kod 30 banaka i niko mu ne da $450 miliona da plati onu kaznu u NY. Za par dana ako ne plati pocet ce mu uzimat zgrade.
User avatar
Peacean
Posts: 2690
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#10733 Re: AMERIKA

Post by Peacean »

A đe su donacije :D
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10734 Re: AMERIKA

Post by sumirprimus »

Sloboda govora elmo i don lemon? :lol:
Kad je lemon frkno sa cnna?
Rob_Atl
Posts: 5333
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#10735 Re: AMERIKA

Post by Rob_Atl »

Ima skoro godina, nesto je rekao za Nikki bio, kako je stara u tom smislu nesto. A Elon jos malo i bice vodja ovih Qanona. Ne znam kako je lik skresno u desno ovako sto bi se reklo preko noci. Znam da zamjeri Bidenu sto Teslu nikad ne spominje, ali od glasanja za demokrate non stop , skoro je dogurao do Alex Jones levela :roll: :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45292
Joined: 29/12/2005 01:20

#10736 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Rob_Atl wrote: 19/03/2024 23:50 Ima skoro godina, nesto je rekao za Nikki bio, kako je stara u tom smislu nesto. A Elon jos malo i bice vodja ovih Qanona. Ne znam kako je lik skresno u desno ovako sto bi se reklo preko noci. Znam da zamjeri Bidenu sto Teslu nikad ne spominje, ali od glasanja za demokrate non stop , skoro je dogurao do Alex Jones levela :roll: :D
Odlican primjer sta too much social media consumption uradi od osobe.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#10737 Re: AMERIKA

Post by swanfilter »

Musk je vizionar i od koristi kada bi se drzao samo stvaranja za covjecanstvo korisnih tehnologija. Sumnjiv mi je vrlo po pitanju svoje uloge u drugim sferama. Previse si daje na znacaju i kao da zeli doci u poziciju dirigiranja iz sjene. Prisutni ego i narcis u njemu prilicno.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#10738 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »

Musk je uvijek bio supcina, sjetimo se kad je onog lika proglasio pedofilom sto ga je ismijao oko podmornice sto bi spasila djecu iz pecine. Mesijanski sindrom plus socijalna inteligencija jednaka nuli, kombinacija iz snova. I taj vizionarski dio je debelo precijenjen, lako je biti vizionar kad ti je drzava glavni kupac.

Ali ima covjek fan club sto jest jest, haman ko jedan drugi ludi milijarder…
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45292
Joined: 29/12/2005 01:20

#10739 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

ultima_palabra wrote: 20/03/2024 01:58 Musk je uvijek bio supcina, sjetimo se kad je onog lika proglasio pedofilom sto ga je ismijao oko podmornice sto bi spasila djecu iz pecine. Mesijanski sindrom plus socijalna inteligencija jednaka nuli, kombinacija iz snova. I taj vizionarski dio je debelo precijenjen, lako je biti vizionar kad ti je drzava glavni kupac.

Ali ima covjek fan club sto jest jest, haman ko jedan drugi ludi milijarder…
Mislis lazni milijarder? :oops: :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#10740 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »

jeza u ledja wrote: 20/03/2024 02:06
ultima_palabra wrote: 20/03/2024 01:58 Musk je uvijek bio supcina, sjetimo se kad je onog lika proglasio pedofilom sto ga je ismijao oko podmornice sto bi spasila djecu iz pecine. Mesijanski sindrom plus socijalna inteligencija jednaka nuli, kombinacija iz snova. I taj vizionarski dio je debelo precijenjen, lako je biti vizionar kad ti je drzava glavni kupac.

Ali ima covjek fan club sto jest jest, haman ko jedan drugi ludi milijarder…
Mislis lazni milijarder? :oops: :D
Ispade tako, koji milijarder ne moze skupiti 450 miliona za sedmicu-dvije…
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#10741 Re: AMERIKA

Post by swanfilter »

Valjda nes govori da su bas Srb i Alb nasli za poslove.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45292
Joined: 29/12/2005 01:20

#10742 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

A dobro su ga pricepili u New Yorku. Prvo za Jean Carroll, pa Alvin Bragg, sad ovo. Nema lik da plati. :lol: A svakog dana kamata raste. :izet:

Izgleda da je i kod Muska isao traziti pare. Al kurko.
Na kraju ce ili prodati neku zgradu za bagatelu ili ce mu dati Jarred. :oops:
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#10743 Re: AMERIKA

Post by breba »

Nikad jeftinije kupiti američkog predsjednika, samo $450 miliona.
User avatar
vaučer
Posts: 9197
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#10744 Re: AMERIKA

Post by vaučer »

Saudi Arabia has entered the chat.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45292
Joined: 29/12/2005 01:20

#10745 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#10746 Re: AMERIKA

Post by ultima_palabra »

User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10800
Joined: 27/04/2021 22:52

#10747 Re: AMERIKA

Post by tramvajtrojka »

jeza u ledja wrote: 20/03/2024 02:43 A dobro su ga pricepili u New Yorku. Prvo za Jean Carroll, pa Alvin Bragg, sad ovo. Nema lik da plati. :lol: A svakog dana kamata raste. :izet:

Izgleda da je i kod Muska isao traziti pare. Al kurko.
Na kraju ce ili prodati neku zgradu za bagatelu ili ce mu dati Jarred. :oops:
Al zanimljivo je vidjeti kako albanci i srbi u isto vrijeme vabe trumpovu porodicu za svoje imaginarne svetove :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#10748 Re: AMERIKA

Post by Ja_Ja »

apsidejzi wrote: 19/03/2024 00:39
Zato sto ih nije ni davao. Nasjeo si na jeftinu retoriku lijevicarskih medija koji su danas manje vise svi americki mediji osim Elonovog twittera. Ako ne vjerujes meni, sam preslusaj dio njegovog govora u kojem spominje "krvoprolice".

Za one koji ne razumiju da parafraziram sta je rekao: Kina gradi velike automobilske fabrike u Meksiku nadajuci se da tako udje na americko trziste i kuci odnese velike profite. Ako on pobijedi na izborima, uvesce 100% carinu na te automobile i nece dozvoliti kinezima da ulete na trziste. Ako izguvi onda ce biti "krvoprolice" jer ce kinezi unistiti americku automobilski industriju. Nije uopste spomenuo krvoprolice u smislu drzavnog udara zato sto ce on izgubiti izbore nego ce to biti posljedica kineskog djelovanja. No mediji su to okrenuli. Evo i sam preslusaj pa budi posten:

Kontekstualno gledano nije ovo nikakva retorika. On jeste izjavio da ce biti krvoprolice i ne moze se iz ove izjave izvesti da je mislio u smislu auto industriju o kojoj je pricao, jer sam u izjavi kaze da ce biti krvoprolice nevezeno za auto industriju ako ne bude izabran. A Elonov twitter je postao najvece smece socijalnih medija. Neozbiljno je uvrstavati od jedne osobe kontrolisanu platformu kojoj je manje vise praksa postala da putem algoriatma blokria sadrzaj koji ne puse u istu rupu kao Elonovo razmisljanje kao ozbiljnu alternativu postojecim socijalnim medijima. Isto je to smece, samo se on prodaje istoj onoj demografiji kojoj se Trump prodao i to za sada radi.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8278
Joined: 25/05/2013 23:49

#10749 Re: AMERIKA

Post by apsidejzi »

Ja_Ja wrote: 20/03/2024 16:39
apsidejzi wrote: 19/03/2024 00:39
Zato sto ih nije ni davao. Nasjeo si na jeftinu retoriku lijevicarskih medija koji su danas manje vise svi americki mediji osim Elonovog twittera. Ako ne vjerujes meni, sam preslusaj dio njegovog govora u kojem spominje "krvoprolice".

Za one koji ne razumiju da parafraziram sta je rekao: Kina gradi velike automobilske fabrike u Meksiku nadajuci se da tako udje na americko trziste i kuci odnese velike profite. Ako on pobijedi na izborima, uvesce 100% carinu na te automobile i nece dozvoliti kinezima da ulete na trziste. Ako izguvi onda ce biti "krvoprolice" jer ce kinezi unistiti americku automobilski industriju. Nije uopste spomenuo krvoprolice u smislu drzavnog udara zato sto ce on izgubiti izbore nego ce to biti posljedica kineskog djelovanja. No mediji su to okrenuli. Evo i sam preslusaj pa budi posten:

Kontekstualno gledano nije ovo nikakva retorika. On jeste izjavio da ce biti krvoprolice i ne moze se iz ove izjave izvesti da je mislio u smislu auto industriju o kojoj je pricao, jer sam u izjavi kaze da ce biti krvoprolice nevezeno za auto industriju ako ne bude izabran. A Elonov twitter je postao najvece smece socijalnih medija. Neozbiljno je uvrstavati od jedne osobe kontrolisanu platformu kojoj je manje vise praksa postala da putem algoriatma blokria sadrzaj koji ne puse u istu rupu kao Elonovo razmisljanje kao ozbiljnu alternativu postojecim socijalnim medijima. Isto je to smece, samo se on prodaje istoj onoj demografiji kojoj se Trump prodao i to za sada radi.
Pretpostavljam da znas engleski i da razumijes o cemu govori. Ovo nema veze ni sa Elonom ni sa medijima. Imas video zapis i sam preslusas. Ako se ne uklapa u tvoj narativ onda.... zao mi je al do tebe je. Ja nisam za Trumpa ali to ne znaci da ne mogu biti realistican. Svijet nije crno bijeli. Nije za i protiv Trumpa, Elona, Izrael, Rusiju i sl. Ja zelim sagledati stvari onakvima kakve jesu i ako je neko u pravu u necemu, ja cu mu dati kredit za to. ALi samo za to. To ne znaci da ja podrzavam tu osobu 100%. Zasto je tesko napraviti tu distinckiju. Ovdje su mediji uzeli njegovu rijec, napravili clickbait od toga a woke mediji su ne gledajuci ovaj video samo procitali clickbait naslov i nastavili sa svojom woke propagandom.

Covjek nije rekao da ce biti krvoprolice ako izgubi izbore ZATO STO JE IZGUBIO IZBORE. Lijepo se vidi na videu da je rekao da ce biti krvoprolice u americkoj ekonomiji ako druga strana pobijedi jer ce druga strana dopustiti Kini da se izavljava nad americkom ekonomijom.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#10750 Re: AMERIKA

Post by breba »

Tipični Trump i orvelovski doublespeak, nista novo za njega. Kaže jedno, misli drugo, tvrdi treće, radi cetvro.

Stand back and stand by.

Ako malo pogledas ektremnije konzervativne kanale, vidjeces da su oni "bloodbath" komentar shvatili bas tako kako se očekuje od njih.
Post Reply