Amerika - obecana zemlja? 2 :-)

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

atheist

Amerika - obecana zemlja? 2 :-)

Post by atheist » 29/07/2006 17:56

Vidim administratori zatvorishe..temu...i neka...previse valjanja gluposti...Nema me par dana...a Nine vec uzeo zamaha:-) O nezaposlenosti je suvisno govoriti...pogotovo njegovim podacima...(mislim cuj 48%) Pitas li se koliko njih na crno radi....? Nezaposlenost....to je relativno....ako ukljucimo sve koji rade...nezaposlenost...je nekih 5 % s tim da tih 5 % ne zeli da radi....nego ih starci finansiraju....ili posalju na skolovanje vani...ali oni se i ne racunaju... Zenica....sve koje poznajem rade...neki imaju manje...neki vece plate...ali barem rade...Moze bolje ali sta bi covjek...Mislim da je najgore to sto vecina ne zeli da radi....Vecina ima prliliku ali ...imaju cini se neki blok u glavi...i smatraju da zasluzuju bolje...da recimo sa tri razreda srednje zele da budu menadjeri...u najmanju ruku...Kada im ponudish da rade kao konobari....komercijalisti...serviseri....da na kraju krajeva obucavaju se za nesto par mjeseci odgovor je NE....smatraju da zasluzuju bolje... sta li....
Skolstvo....ma nije vshe problem u sistemu skolstva...eto i fakulteti su poceli da rade od prosle godine po Bologni...nego brate previse je tu ljudi koji ne bi trebali biti tu....Oni koji recimo upisu Pravo....idu na predavanja...daju dva ispita maksimalno....onda obnavljanje...i tako u krug....i nakon par godina shvate da to nije za njih...i onda upisu drigi faks...ili da idemo drugom linijom...Otac im je uticajan covjek...i njihovo dijete bi trebalo da zavrsi fakultet...i zavrsi ga ...ali cak niti ne moze da savlada pravopis a kamoli nesto drugo....:-) Treca opcija je da ode negdje vani da studira....sto je relativno lako zavrsiti...dovoljno je dda starci imaju privatni biznis:-) i posalju te na skolovanje....:-) i vratis se nakon par godina...i ti si kao "pametan"...ti imas odgovor na sve...jer ipak...ti si se skolovao u... recimo...Americi:-)
Da li je amerika obecana zemlja? DA ako smatras da time sto si kupio auto...i imas par hiljada dolara na mjesec... Ajde Pokemon vrati se ovde i napravi nesto...bez mame i tate...?! Tesko...:-)

Helem

Post by Helem » 29/07/2006 18:58

I meni je zao sto je tema zatvorena i zao mi je uopste sto se teme zatvaraju.

DONY

Post by DONY » 29/07/2006 20:22

Zbog atheista i sl.ovu temu treba zatvoriti,jer ocigledno je da SDA-a ima "kvalitetan"' kadar i dovoljno para da placa
reklamiranje ovog sramotnog stanja u Bosni.Svaki dalji komentar je suvisan...

atheist

Post by atheist » 29/07/2006 23:59

DONY wrote:Zbog atheista i sl.ovu temu treba zatvoriti,jer ocigledno je da SDA-a ima "kvalitetan"' kadar i dovoljno para da placa
reklamiranje ovog sramotnog stanja u Bosni.Svaki dalji komentar je suvisan...

Koliko mi je poznato....djeca kadrova SDA ne zive u BiH...dakle...fulash druze..:-)
p.s. koliko puta da vam kazem da citate izmedju redova...Jeste stvarno toliko glupi da ne shvatate smisao obicne recenice...Da pokusamo sa crtanjem?
Dony....kada se ne slazes sa nekim stvarima onda to argumentujes...sto ne vidim u tvom odgovoru...vishe mi lici kao neki novinar koji pise za Expres..ili slicno Radoncicevo sranje.... dakle Dony....ponisti me....hjebes SDA...nisu vrijedni spomena..:-)

Helem

Post by Helem » 30/07/2006 01:20

Ne,nikako ne zatvorite temu o Americi.

animal3000

Re: Amerika - obecana zemlja? 2 :-)

Post by animal3000 » 30/07/2006 05:17

atheist wrote:Vidim administratori zatvorishe..temu...i neka...previse valjanja gluposti...Nema me par dana...a Nine vec uzeo zamaha:-) O nezaposlenosti je suvisno govoriti...pogotovo njegovim podacima...(mislim cuj 48%) Pitas li se koliko njih na crno radi....? Nezaposlenost....to je relativno....ako ukljucimo sve koji rade...nezaposlenost...je nekih 5 % s tim da tih 5 % ne zeli da radi....nego ih starci finansiraju....ili posalju na skolovanje vani...ali oni se i ne racunaju... Zenica....sve koje poznajem rade...neki imaju manje...neki vece plate...ali barem rade...Moze bolje ali sta bi covjek...Mislim da je najgore to sto vecina ne zeli da radi....Vecina ima prliliku ali ...imaju cini se neki blok u glavi...i smatraju da zasluzuju bolje...da recimo sa tri razreda srednje zele da budu menadjeri...u najmanju ruku...Kada im ponudish da rade kao konobari....komercijalisti...serviseri....da na kraju krajeva obucavaju se za nesto par mjeseci odgovor je NE....smatraju da zasluzuju bolje... sta li....
Skolstvo....ma nije vshe problem u sistemu skolstva...eto i fakulteti su poceli da rade od prosle godine po Bologni...nego brate previse je tu ljudi koji ne bi trebali biti tu....Oni koji recimo upisu Pravo....idu na predavanja...daju dva ispita maksimalno....onda obnavljanje...i tako u krug....i nakon par godina shvate da to nije za njih...i onda upisu drigi faks...ili da idemo drugom linijom...Otac im je uticajan covjek...i njihovo dijete bi trebalo da zavrsi fakultet...i zavrsi ga ...ali cak niti ne moze da savlada pravopis a kamoli nesto drugo....:-) Treca opcija je da ode negdje vani da studira....sto je relativno lako zavrsiti...dovoljno je dda starci imaju privatni biznis:-) i posalju te na skolovanje....:-) i vratis se nakon par godina...i ti si kao "pametan"...ti imas odgovor na sve...jer ipak...ti si se skolovao u... recimo...Americi:-)
Da li je amerika obecana zemlja? DA ako smatras da time sto si kupio auto...i imas par hiljada dolara na mjesec... Ajde Pokemon vrati se ovde i napravi nesto...bez mame i tate...?! Tesko...:-)

@atheis, zesce njesra...volim te sekA!

rajvosa^

Re: Amerika - obecana zemlja? 2 :-)

Post by rajvosa^ » 30/07/2006 05:42

atheist wrote:Vidim administratori zatvorishe..temu...i neka...previse valjanja gluposti...Nema me par dana...a Nine vec uzeo zamaha:-) O nezaposlenosti je suvisno govoriti...pogotovo njegovim podacima...(mislim cuj 48%) Pitas li se koliko njih na crno radi....? Nezaposlenost....to je relativno....ako ukljucimo sve koji rade...nezaposlenost...je nekih 5 % s tim da tih 5 % ne zeli da radi....nego ih starci finansiraju....ili posalju na skolovanje vani...ali oni se i ne racunaju... Zenica....sve koje poznajem rade...neki imaju manje...neki vece plate...ali barem rade...Moze bolje ali sta bi covjek...Mislim da je najgore to sto vecina ne zeli da radi....Vecina ima prliliku ali ...imaju cini se neki blok u glavi...i smatraju da zasluzuju bolje...da recimo sa tri razreda srednje zele da budu menadjeri...u najmanju ruku...Kada im ponudish da rade kao konobari....komercijalisti...serviseri....da na kraju krajeva obucavaju se za nesto par mjeseci odgovor je NE....smatraju da zasluzuju bolje... sta li....

Jesi li ti ikad cuo za paragrafe. :-D

Haj ti sad nama fino reci jeli ili nije Amerika obecana zemlja kad uporedis s Bosnom.

bosna forever

Post by bosna forever » 30/07/2006 07:23

Slazem se sa konstatacijom da u BiH u glavnom ne radi onaj ko zapravo nece da radi (to se pogotovo odnosi na mladju populaciju). Recimo nekome ko je rodjen u Zenici, Sarajevu, ili bilo kojem drugom gradu je iz ponizenja da radi bilo kakav drugi posao osim u najmanju ruku menadjera.
Ali je zato procenat nezaposlenih ljudi koji dolaze sa strane puno manji, i rijetko cete naci nezaposlenog Sandjakliju u Sarajevu. I to je sasvim normalno jer i u Americi, dijaspori nije iz ponizenja da radi bilo koju vrstu posla dok je domacem stanovnistvu to nezamislivo. Zato i postoje uvezeni Bosanci,Meksikanci i drugi, koji popunjavaju praznine na pozicijama za koje domace stanovnistvo nije zainteresovano, bar ne za cijenu rada koja im je ponudjena.
Sto se tice "Dali je Amerika Obecana Zemlja", mislim da ona to i dalje jeste, jer je to ogromno trziste koje vapi za talentima i gdje svaka stvar, ma koliko glupa, ima svoga kupca.

atheist

Post by atheist » 30/07/2006 14:35

Zasto u toj americi rade poslove koje ovde ne mogu? Zasto gore mogu biti konobari a ne ovde.... Nine...nezaposlenost u Zenici...zvanicno....26%....e sad skontaj koliko ih od tih 26% radi na crno...:-) Da li je amerika obecana zemlja? Rekao sam...ako smatrate time sto kupite auto i imate par hiljada na mjesec americkim snom...ok ...onda jeste amerika obecana zemlja.... ZA mene nece nikada biti... Najmanje je vazno gdje si.... Ako koristis mozak...i spreman si na mnoga sranja i odricanja mozes uspjeti cak i u Somaliji...

antikleja

Post by antikleja » 31/07/2006 00:50

Pa sve je stvar naseg mentaliteta: nama je iz ponizenja mnoge poslove raditi upravo zbog naseg mentaliteta, jer nas je stid sta ce ko reci ako nas vidi, sta ce ko pomisliti........pa je lakse pricati kako je tesko naci posao, nego lomiti leda.......znam dosta ljudi u dobi od 25 god. koji sami kazu "necu da lomim leda za neke sitne pare, tata ce mi ionako dati lovu".....a niti se skoluje, niti ima adekvatno obrazovanje za neki bolji posao....pa sta reci na to???? Fuj i nista vise......s takvima mozes samo biti jaran i kad imas vremena popiti kafu, jer takvi uvijek imaju vremena za kafu!!!!!! Pardon, to im je smisao zivota! A kada dodu u Ameriku ili bilo gdje drugo niko te ne pita hoces li raditi ili neces, nego si prinuden da radis bilo sta, jer moras!!!! I onda zarade malo parica, dodu ovamo i kazu " jao, kako vi ovdje nista ne raditi, ja samo otisao/la prije 5 godina i nista se nije promijenilo"!
Da li je Amerika obecana zemlj ili nije je subjektivna stvar, samo nemojte puno pretjerivati vi koji ste vani......ako ste tamo gdje ste i ako vam je dobro, onda super, odlicno, hvala bogu, samo nemojte srati po glavi nama koji smo ovdje i koji nastojimo napraviti nesto od svojih zivota.......u ovom sistemu koji gusi......i koji ne daje puno mogucnosti.....na tezi nacin nego bilo gdje drugo......a da se ne moze, nije istina......sve mozes ako hoces....

atheist

Post by atheist » 31/07/2006 01:29

Najmanje je vazno gdje si.... Ako koristis mozak...i spreman si na mnoga sranja i odricanja mozes uspjeti cak i u Somaliji...

bosna forever

Post by bosna forever » 31/07/2006 01:51

antikleja wrote:Pa sve je stvar naseg mentaliteta: nama je iz ponizenja mnoge poslove raditi upravo zbog naseg mentaliteta, jer nas je stid sta ce ko reci ako nas vidi, sta ce ko pomisliti........pa je lakse pricati kako je tesko naci posao, nego lomiti leda.......znam dosta ljudi u dobi od 25 god. koji sami kazu "necu da lomim leda za neke sitne pare, tata ce mi ionako dati lovu".....a niti se skoluje, niti ima adekvatno obrazovanje za neki bolji posao....pa sta reci na to???? Fuj i nista vise......s takvima mozes samo biti jaran i kad imas vremena popiti kafu, jer takvi uvijek imaju vremena za kafu!!!!!! Pardon, to im je smisao zivota! A kada dodu u Ameriku ili bilo gdje drugo niko te ne pita hoces li raditi ili neces, nego si prinuden da radis bilo sta, jer moras!!!! I onda zarade malo parica, dodu ovamo i kazu " jao, kako vi ovdje nista ne raditi, ja samo otisao/la prije 5 godina i nista se nije promijenilo"!
Da li je Amerika obecana zemlj ili nije je subjektivna stvar, samo nemojte puno pretjerivati vi koji ste vani......ako ste tamo gdje ste i ako vam je dobro, onda super, odlicno, hvala bogu, samo nemojte srati po glavi nama koji smo ovdje i koji nastojimo napraviti nesto od svojih zivota.......u ovom sistemu koji gusi......i koji ne daje puno mogucnosti.....na tezi nacin nego bilo gdje drugo......a da se ne moze, nije istina......sve mozes ako hoces....

Ne mislim da je to stvar samo naseg, bosanskog mentaliteta, jer slican problem "mentaliteta" je i u Poljskoj, Sloveniji, Italiji, Engleskoj. Pa zasto mislis da kod nas dolaze prosititke iz Moldavije, Rumunije itd. Mozda zato sto ovdje ima para ili mozda zato sto to nasi najbolje odradjuju?
Zato sto je lakse biti kurva u BiH nego u svojoj zemlji. Zato nase kurve idu u Italiju, Talijanke idu u Ameriku, a Amerikanke ..... one su valjda (tako sam cuo, pa ako oni lazu, lazem i ja) kurve i onako.

Perun

Post by Perun » 31/07/2006 02:34

Ej moj bosna forever zato i jesmo u Americi sto su sve kurve oko nas.Pa svaki nejebovic progleda. :lol:

stranacc

Post by stranacc » 31/07/2006 03:22

atheist wrote:1 Zasto u toj americi rade poslove koje ovde ne mogu? Zasto gore mogu biti konobari a ne ovde.... Nine...nezaposlenost u Zenici...zvanicno....26%....e sad skontaj koliko ih od tih 26% radi na crno...:-) 2 Da li je amerika obecana zemlja? Rekao sam...3. ako smatrate time sto kupite auto i imate par hiljada na mjesec americkim snom...ok ...onda jeste amerika obecana zemlja.... 4.ZA mene nece nikada biti... Najmanje je vazno gdje si.... Ako koristis mozak...i spreman si na mnoga sranja i odricanja mozes uspjeti cak i u Somaliji...

1.Zato sto ce tu zaraditi 300 maraka za mjesec a ovdje gotovo za noc
2.Amerika je apsolutno obecana zemlja ..ako imash volje i malo znanja uspjeh je gotovo 100 %
3. Sta je onda u bosni smisao rada ( jal sta je bosanski san) ? Samo da imash za hljeb...or?
4. I ja sam isto pricao dok nisam dosao ovdje ..medjutim.. ovdje krojish sam sebi sudbinu , ovdje plate ne kasne , cek je svakog cetvrtka ...ako kasni pola sata oni trce i izvinjavaju se sorry sorry..a u bosni?
Ovdje ako zaradjujesh manje od recimo 20 000 (troclana obitelj) dolara godisnje oni ti plate grijanje daju ti dzaba lijecenje ... jer si ispod granice siromastva ( zipa 20 000 dolara i otisho si u racku)
A hljeb dolar , kila mesa 2 ... pa yebo ga sta hoces??
Ako si nesposoban za rad daju ti nekih 600 dolara za mjesec pa bonove za hranu ..pa lijecenje ..pa ti neko plat stan , pa struja gotovo dzaba imash pravo na ovo na ono...bla bla..

ako si sposoban a nesh da radish ..onda ko te yebe na ulicu..
LOGICNO

A U BOSNI??????/// :(

bosna forever

Post by bosna forever » 31/07/2006 05:37

stranacc wrote:
atheist wrote:1 Zasto u toj americi rade poslove koje ovde ne mogu? Zasto gore mogu biti konobari a ne ovde.... Nine...nezaposlenost u Zenici...zvanicno....26%....e sad skontaj koliko ih od tih 26% radi na crno...:-) 2 Da li je amerika obecana zemlja? Rekao sam...3. ako smatrate time sto kupite auto i imate par hiljada na mjesec americkim snom...ok ...onda jeste amerika obecana zemlja.... 4.ZA mene nece nikada biti... Najmanje je vazno gdje si.... Ako koristis mozak...i spreman si na mnoga sranja i odricanja mozes uspjeti cak i u Somaliji...

2.Amerika je apsolutno obecana zemlja ..ako imash volje i malo znanja uspjeh je gotovo 100 %
3. Sta je onda u bosni smisao rada ( jal sta je bosanski san) ? Samo da imash za hljeb...or?
4. I ja sam isto pricao dok nisam dosao ovdje ..medjutim.. ovdje krojish sam sebi sudbinu , ovdje plate ne kasne , cek je svakog cetvrtka ...ako kasni pola sata oni trce i izvinjavaju se sorry sorry..a u bosni?
Ovdje ako zaradjujesh manje od recimo 20 000 (troclana obitelj) dolara godisnje oni ti plate grijanje daju ti dzaba lijecenje ... jer si ispod granice siromastva ( zipa 20 000 dolara i otisho si u racku)
Ako si nesposoban za rad daju ti nekih 600 dolara za mjesec pa bonove za hranu ..pa lijecenje ..pa ti neko plat stan , pa struja gotovo dzaba imash pravo na ovo na ono...bla bla..

LOGICNO

A u Bosni....
1. U Bosni ako nista a ono ljudi razmisljaju jer:
- Konobar u SAD moze zaraditi 300 maraka pa i vise za noc u 1 od 100 restorana a i to ne svako vece. U svakom drugom slucaju niko nebi isao u skolu vec bi svi bili konobari. Od tih 300 maraka mora da plati najmanje 35, 40% pa i vise poreza (Fed, State i SS, Madicare x 2 ako je na 1099).
- Troclana porodica koja zaradjuje ispod $20,000 (zipa 20,000) mora da plati stanarinu od nekih $10,000 i da prihvati cinjenicu da im dijete ide u najgoru skolu, da se ljece u najgoroj bolnici i da zive na $10,000 godisnje sto je ravno zivotu u BiH sa nekih 1,000KM godisnje.
Ono jeste drzava im plati DIO grijanja (jer oni zaradjuju $20,000) ali jebi ga, kokuzu je i u augustu zima.
Sto se tice onih koji su nesposobni za rad i njihovih $600 mjesecno, jadna im majka, jer osim najnekvalitetnije hrane (tu ubrajam onu tvoju strucu hljeba za dolar ili kilu "mesa" za 2) drugo nista nece sebi moci priustiti.

Helem sta hocu da kazem. Ako imas dobra ledja, zdrav si, i hoces da radis ja vjerujem da u toj Americi ne mozes propasti. ali vjeruj mi isto je tako i u BiH. Ko hoce da radi, uporan je i uzdigne se iznad mahalskog razmisljanja sredine, uspijeva i u BiH, 100%

rajvosa^

Post by rajvosa^ » 31/07/2006 06:46

bosna forever wrote:
stranacc wrote:

LOGICNO

A u Bosni....
- Konobar u SAD moze zaraditi 300 maraka pa i vise za noc u 1 od 100 restorana a i to ne svako vece. U svakom drugom slucaju niko nebi isao u skolu vec bi svi bili konobari. Od tih 300 maraka mora da plati najmanje 35, 40% pa i vise poreza (Fed, State i SS, Madicare x 2 ako je na 1099).
- Troclana porodica koja zaradjuje ispod $20,000 (zipa 20,000) mora da plati stanarinu od nekih $10,000 i da prihvati cinjenicu da im dijete ide u najgoru skolu, da se ljece u najgoroj bolnici i da zive na $10,000 godisnje sto je ravno zivotu u BiH sa nekih 1,000KM godisnje.
Ono jeste drzava im plati DIO grijanja (jer oni zaradjuju $20,000) ali jebi ga, kokuzu je i u augustu zima.
Sto se tice onih koji su nesposobni za rad i njihovih $600 mjesecno, jadna im majka, jer osim najnekvalitetnije hrane (tu ubrajam onu tvoju strucu hljeba za dolar ili kilu "mesa" za 2) drugo nista nece sebi moci priustiti.

Helem sta hocu da kazem. Ako imas dobra ledja, zdrav si, i hoces da radis ja vjerujem da u toj Americi ne mozes propasti. ali vjeruj mi isto je tako i u BiH. Ko hoce da radi, uporan je i uzdigne se iznad mahalskog razmisljanja sredine, uspijeva i u BiH, 100%

Hoces rec ko ima stele.

Uspjeh u BiH????

Imati posao, prosjek 500km (ako se dobro uvalis)
Da ti ide staz (daj boze)
Da imas auto (golf dizelas - kupis od jarana na rate)

Osnovne portebe:

Iznajmljujes dobar stancic 200km (osim ako ne zivis s roditeljima ili otplatio stan s vojnom knjizicom)
Za gorivo 100km - jebiga voli hadjo da se voza gradom (gorivo/prevoz osnovna potreba jebi ga)

Osta 200km za cigare, hranu, struja, voda, da izvedes trebu na kafu i sampitu. Zadnjih 10 dana cekas kad ce plata i molis boga da ne dobijes otkaz. I jebi ga ovako vecinski narod u bosni. A da se ne prica o penzionerima i borcima.

Mali je procenat onih sto se uvalise u strane firme, pa regularno mogu reci da rade u inostranstvu. Samo veze i vezice.

atheist

Post by atheist » 01/08/2006 15:47

Ko hoce da radi, uporan je i uzdigne se iznad mahalskog razmisljanja sredine, uspijeva i u BiH, 100%

To pokusavam i reci...

Custos Morum

Post by Custos Morum » 02/08/2006 02:33

Ganja Crnogorac papire za Ameriku...ganja mjesecima. Dobio vizu, dosao. Gleda ljude, gleda aute i ceste, gleda ogromne nebodere.

Utom pade gola zena s nebodera Crnogorcu pred noge.
"Uuu standarda, he*eš pa baciš!"

:-)

lindjo

Post by lindjo » 02/08/2006 03:51

treba izvrsiti invaziju na ahmeriku...izmedju ostalog jer sire nemoral i degeneraciju brzinom svjtlosti Image

Image

nineac

Post by nineac » 02/08/2006 16:10

Eto atheist ocito nema sta raditi pa se uhvatio mene, jer citajuci izmedju redova mene proziva!
Kako fino svi znate ko sam, mogao bi se doticni gospodin predstaviti i da nama ukaze rjesenje za bosanske probleme, jer ocito da smo mi ovdje svi mali misevi za njegovu pamet i iskustvo.
Mislim da bi to bilo korektno posto atheist ima dva fakulteta i iskustvo sa svih kontinenata.
E sad posto su vani fakulteti lagani za zavrsiti (jebiga, ipak si ti ovdje najpametniji sa najvecim zivotnim iskustvom od svih nas) a kako su te diplome naravno priznatije (jebiga, svjetska urota, pored nasih boljih skola, nase diplome nisu priznate) sto onda ti se fino nespremis, odgulis par godina i imas u dzepu priznatu diplomu? Ili si ostao da mjenjas drzavu i sistem jer si patriota?
Medjutim de ti meni reci gdje si nasao da je nezaposlenost u Zenici 26%? Koliko ja znam u Zenici je neazposlenost preko 50%, sa prosjekom plate od 445km zakljucno sa 31.12.2005.
Evo ti link gdje vlada SAD procjenjuje da je nezaposlenost 40%, dok zvanicni podaci Vlade BiH govore o 45%. Znaci i vlada BiH koja uvjek ima tendenciju da sminka podatke govori o 45%.
Medjutim bezveze raspravljamo o nekoliko procenata, jer svaka zemlja sa preko 20% nezaposlenih je siromasna zemlja!
http://217.160.190.96/AGEF_NETWORK/AGEF ... 0&active=0
Eh evo ti sada link na kojem mozes vidjeti da se broj nezaposlenih svake godine konstantno povecava i to u skoro svim oblastima industrije:
http://www.fzs.ba/ZapN/place_zap_nezap2005.xls
A evo ti sada i po kantonima, gdje ces vidjeti kako ZE-DO kanton ima konstantnu stopu rasta nezaposlenosti posebno u 2005 godini:
http://www.fzs.ba/ZapN/zaposlenost,neza ... %20BiH.htm

nineac

Post by nineac » 02/08/2006 16:19

Ah, kada smo atheisto kod americkog sna, de mi objasni onda sta je bosanski san, posto ga ti ocito zivis? De mi majke ti otvori oci i reci sta je to bosanski san?
Jel bosanski san da svaki dan slusam gluposti na TV-u kako je nko uktrao ovoliko, pa onoliko, kako su ovi ugrozeni, a ovi drugi ugrozavaju? Jel bosanski san da cekam i gledam kako ce mi hrvatska uvesti vize za dvije godine? jel bosanski san da odem svake godine 7 dana u Makarsku (a neznam kada sam otisao toliko na more)? jel to bosanski san?
Bosanski san vecini bosanaca je da imaju UOPCE bilo kakav posao i da ga zadrze uz stalno jebavanje gazde koji je kapitalizam shvatio kao robovlasnistvo!
Amerika je dobra onoliko koliko je ti sebi napravis dobrom! Ja znam ovdje hrpu bosanaca koji su i pored svega sto su imali pali na najnize grane jer nisu htjeli da rade, jer su htjeli zivjeti kao dole.
Ja zivim sada americki san, a za tvoju informaciju ako si pomislio da mene neko finansira, nefinansira, ja ih sam zaradim i snosim svoje troskove. Ako si pomislio da placam skolu, ne placam, drzava mi placa i skolu i stan!

davis.ba

Post by davis.ba » 02/08/2006 16:30

Ma pusti, vidiš da nema smisla.

DONY

Post by DONY » 02/08/2006 16:31

Nineac,ne uzbudjuj se previse i pokusaj ignorisati mahalske sveznalice(atheist i sl.),jer dok "oni" stalno otvaraju ovakve i slicne teme,Bosna tesko moze nbapraviti ikakav pomak naprijed.Objasnjavati ovima koji nisu dalje od Konjica mrdnuli je veoma tesko.Makarska je veliki san za takve.
Navrati na partiju tenisa(bar jedan set).

DONY

Post by DONY » 02/08/2006 16:34

Nineac,pusti Helema da mu odgovori,jer onda nece nista shvatiti.

hejter

Post by hejter » 02/08/2006 16:40

rajvosa^ wrote:
bosna forever wrote:
stranacc wrote:

LOGICNO

A u Bosni....

Hoces rec ko ima stele.

Uspjeh u BiH????

Imati posao, prosjek 500km (ako se dobro uvalis)
Da ti ide staz (daj boze)
Da imas auto (golf dizelas - kupis od jarana na rate)

Osnovne portebe:

Iznajmljujes dobar stancic 200km (osim ako ne zivis s roditeljima ili otplatio stan s vojnom knjizicom)
Za gorivo 100km - jebiga voli hadjo da se voza gradom (gorivo/prevoz osnovna potreba jebi ga)

Osta 200km za cigare, hranu, struja, voda, da izvedes trebu na kafu i sampitu. Zadnjih 10 dana cekas kad ce plata i molis boga da ne dobijes otkaz. I jebi ga ovako vecinski narod u bosni. A da se ne prica o penzionerima i borcima.

Mali je procenat onih sto se uvalise u strane firme, pa regularno mogu reci da rade u inostranstvu. Samo veze i vezice.

Ja sam bio u USA, ljudi, to je NAJVECE NJESRA od drzave. Bio sam dugo da mogu vidjeti o cemu se radi: ROBOVLASNISTVO i nista drugo.
Pa dovoljno je samo pogledati filmove Michael Moora i sve ce vam biti jasno. Ljudi rade 2 posla i nigdje nista! Ostajem ja ovdje, Pravo sam zavrsio i vec nasao odlican posao...

Post Reply