Amerika nije rad i znoj...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#101

Post by pitt »

water wrote:nedajte guzove jeftino braco i sestre, nista jeftino
Nije dzabe ni u stare babe :D:D:D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#102

Post by danas »

pitt wrote:
Šeha wrote:
pitt wrote:
U familiji nam je da se prodamo dobro :D:D
Ovo je najveca istina koju si dosad rekao :D :-)

Lako vas je kupit... samo ako su pare dobre!!! :D :lol:
Ja sam ti nudio da mi zet budes....a ti ni habera :D:D
nije on ko mi :D on ima integrity :D :D :D
i ne naplacuje u parama :D vec u BMW-u :D :D :D
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#103

Post by whow »

pitt wrote:
whow wrote:
water wrote: :P
Joj Pitta i njegovog bull-shita.


Ja neznam u kakvom ti to svjetu maste zivis jer su nacionalizam , rasizam i diskriminacija drugo ime Amerike. Jesi li ti ikada bio u Sjeverno Americkom zatvoru. Pa tamo covjece 85%populacije cine crnci , indijanci i imigranti. Ili se ti mozda slazes sa teorijom da su crnci i indijanci po prirodi skloni kriminogenim radnjama. Da li ti je poznato da native american ima bolje sanse da zavrsi u zatvoru nego da upise fakultet. A vjera i nacija ti se nabijaju na nos uvijek i svagda. Molim te apliciraj za bilo koji drzavni posao te u aplikaciji navedi da si Musliman iz Bosne pa ces vidjeti kakav ces odgovor dobiti- mozda ce se tvoje ima naci na nekoj od lista za prisluskivanje. Koliko je ta indoktirinacija uspjesna govori i cinjenica da si eto malo pa republikanac. Pitte nema sramote u cinjenici da si to sto si i mozes biti 100 republikanac ti ces za njih uvjek biti f.... imigrant.Keep it real man and don't bullshit too much.
Kao prvo nauci malo o ironiji pa se vrati. Kao drugo nisam bio u zatvorima niti imam namjeru. Svako zna rasni sastav zatvorsjke populacije u americi al hoces to majke ti dokazati da aamerikanci hapse crnce i indijance samo zato sto ih ne vole? Ili da su sve crnce pohapsili za vrijeem busha? Dalje, za posao se ne pita vjerska pripadnost to bi trebao znati ako si ikada igdje aplicirao. Za drzavne poslove znam dosta ljudi koji rade bilo za federalnu, bilo za state government i nemaju niti su imali ikakvih problema. Imam rodjaka koji je par ggodina radio za Homeland securiti isto bez ikakvih problema.
republikanac nisam niti mislim biti i ako ne kontas interne sale onda je bolje da se i ne javljas.
Namam se ja sto uciti pogotovo ne od tebe. Itekako se pita i tko si i sto si i odakle si. Primjera radi da bih radio u bilo kojoj vladinoj ustanovi u Kanadi ili USA moras da uradis nesto sto se zove background check sto znaci da se dobro raspitaju o tebi , ukljucujuci cinjenicu da se neko posalje pa se raspita po komsiluku i slicno to govorim iz licnoga iskustva. Postoji nesto sto se zove social inequality i za sto postoje podatci koji jasno pokazuju kako se uspostavljaju te stite vladajuci odnosi u svakome drustvu. Dakle to sto si u mogucnosti da kupis BMW kojeg odplacujes 6 godina dok zivis sa mamom i tatom Pitt i sto popijes pivu u Country Club te nikako ne uvrstava u gornju stratu Americkog socijalnog staleza , kao sto ranije rakoh za njih si uvijek f... imigrant svidilo se to tebi ili ne.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#104

Post by pitt »

Ma pusti ga....prokurcio se odkako je bloombergovu cerku spotakao :D:D
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#105

Post by Helem »

u ovoj temi se vidi koliko bosanski seljak obraca paznju na najprostije sitnice u Americi i nevjesto barata sa najbanalnijim pojmovima kao da sada istom on,seljak iz Bosne, otkriva Ameriku.
Bosanski seljace Amerika je otkrivena davno...
Trenutno u Americi rade na uvozu opanaka iz Bosne.

Nadprosjecan bosanski seljak zna sta su taxe a to zna i ispod prosjecan bosanski seljak, zna sve marke auta u Americi i vozi obicno dobre marke voli kombije, kupuje kuce i stanove..
Posto si ti Pitt iznad prosjeka ti ces nam fino pricati o emisijama na TV-u, o utakmicama, o tome sta pijes, kada se kupas., kako dobar posao radis i slicno....u ovoj temi.
ja cu se pobrinuti za pisanje o prirodnim ljepotama Amerike i o naplacivanju pogleda, udisanju zraka, diskriminaciji, posto sam ja putujuci pisac....

Amerika se ubila za bosanskog seljaka, za one iz manjih carsija i za poguzije.
Idealna je za Banjalucane i Sarajlije,.............

Nema znoja u Americi, radi se polagahno i smireno, niko ne tjera jedino se mora biti poslusno i raditi pod pritiskom, to znaci i kada ne pravis nikakve greske da si za nesto kriv na poslu.

Ima savrseni psiholoski krug u kojem si satjeran i vrtis se kao u orbiti, isto kao kada sam sebe pokusas ujesti za guzicu.
Taj krug nasim poltronima izuzetno odgovara i veci su sljedbenici tog kruga od bilo kojeg Amerikanaca i ljudi rade pod zortom.

Ima ljudi iz Bosne koji se nikada tako u zivotu nisu najeli kao u Americi..i slicno.

Da ponovimo, znoja nema
i da zamolim one koji umiju da pisu da pisu ono sto im je u glavi i trenutno na pameti posto smo jako dokoni kako vidim i jednostavno ne znamo sta cemo iz dosade ili znatizelje,
jednostavno jednom da opiseemo ovo jebeno mjesto na Planeti.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#106

Post by pitt »

Jel mogu u desetercu pisat? :D
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#107

Post by Helem »

Zaboli me uho kako ces, samo pisi, ne mudruj.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#108

Post by pitt »

Helem wrote:Zaboli me uho kako ces, samo pisi, ne mudruj.
Dobro jeremijo :D
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#109

Post by Helem »

jah,dobro me napomenu, Krstic jelde,
pisi u stihu.
User avatar
Salko sto je u vodu skako
Posts: 4278
Joined: 10/02/2006 11:59
Location: Nemila kod Zenice

#110 Re: Amerika nije rad i znoj...

Post by Salko sto je u vodu skako »

[quote="Haqqani"]SCENARIO IZ HOROR FIMOVA ...
Image

NEW ORLEANS se godinu dana nakon uragana "Katrina" i egzodusa više od polovice uraganom protjeranog stanovništva, suočava sa sve većim valom nasilja. Iako se jedan od najživopisnijih gradova Sjeverne Amerike i ranije mogao "pohvaliti" visokom stopom ubojstava, malo je događaja koji su lokalnu javnost šokirali kao otkriće u Ulici North Rampart, u utorak navečer.

Sve je započelo kada je policija dobila dojavu da se s krova hotela "Omni" bacio mladić u 20-godinama. Samoubojica je identificiran kao 28-godišnji Zackery Bowen, a u džepu mu je pronađeno pet stranica dugo oproštajno pismo. U njemu je tvrdio da je 5. listopada ubio vlastitu 26-godišnju djevojku Adriane Addie Hall (na slici gore Bowen i Hall snimljeni nedugo nakon udara "Katrine").


zaboravio mister zackery bowen red bull popiti...
Krugman
Posts: 324
Joined: 16/07/2005 19:38

#111

Post by Krugman »

Vidim i "lovac na jelene," Cheney, se spominje - najbolji je bio legenda Rob Corddry kad je rekao

"Jon, in a post-9-11 world, the American people expect their leaders to be decisive. To not have shot his friend in the face would have sent a message to the quail that America is weak."

:lol: :lol: :lol:
User avatar
DiplomataSaSela
Posts: 1044
Joined: 20/10/2004 23:51

#112 a

Post by DiplomataSaSela »

Post Reply