Amerika, demokratija ili lezi da te koljem

JavaC0d3r
Posts: 35
Joined: 12/03/2007 08:33

#1 Amerika, demokratija ili lezi da te koljem

Post by JavaC0d3r »

Američki vojnik proglašen je krivim za silovanje i ubistvo, u slučaju ubistva četrnaestogodišnje djevojčice i njene porodice u martu 2006. godine.

Jesse Spielman proglašen je krivim za planiranje silovanja, silovanje, provalu u kuću s namjerom da počini silovanje i četiri tačke o krivičnom djelu ubistva, javlja BBC.

Napad se desio u mjestu Mahmudiya, oko 32 kilometra južno od Bagdada.

Spielman, koji se izjasnio krivim za manje optužbe, suočava se s kaznom doživotnog zatvora.

Tužiteljstvo nije optužilo Spielmana za učešće u silovanju i ubistva, ali je nagovijestilo da je on ušao u kuću znajući šta drugi namjeravaju uraditi, te je čuvao stražu za vrijeme zločina.

Presuda Spielmanu bit će donesena u subotu.

Ovo je najnovija u nizu presuda protiv američkih vojnika koji služe u Iraku, a koji su optuženi za zločine nad civilima, uključujući ubistva i silovanja.
Last edited by JavaC0d3r on 04/08/2007 19:57, edited 1 time in total.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9904
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2

Post by Bosanac sa dna kace »

ma ovo oni haman da nam zamazu oci, sta je sa onim zlocincima iz Ebu Gurejba? :-?
JavaC0d3r
Posts: 35
Joined: 12/03/2007 08:33

#3

Post by JavaC0d3r »

Pod zavjesom "demokratije" ameri rade ono sto su nama srbi radili...
JavaC0d3r
Posts: 35
Joined: 12/03/2007 08:33

#4

Post by JavaC0d3r »

Sigurno je tako buraz, nije haman : )
A i ovog Spielman nebi osudili da su imali trunkicu sanse da i ovo zataskaju...
JavaC0d3r
Posts: 35
Joined: 12/03/2007 08:33

#5

Post by JavaC0d3r »

Jedan plaćenik koji živi unutar Zelene zone izvjestio je u februaru 2007.godine „...trebalo mi je četiri mjeseca da uspostavim veze. Mi imamo jednog čovjeka koji nam dobavlja ove iračke curice.“
*************************************************************
U najbolje poznatom primjeru, zaposlenici DynCorp-a su uhvaćeni u „traffickingu“ žena u Bosni, a postoje neke indikacije da se to isto dešava i u Iraku.
*************************************************************
foucault
Posts: 242
Joined: 24/06/2005 16:42

#6

Post by foucault »

S tim sto oni hapse svoje. Bar nekad. Ali naravno ti vjerovatno smatras da i one napade na dzamije vrse Amerikanci. :-)
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9904
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#7

Post by Bosanac sa dna kace »

foucault wrote: Ali naravno ti vjerovatno smatras da i one napade na dzamije vrse Amerikanci. :-)
a sto ih ne bi vrsili?
stara taktika zavadi pa vladaj
JavaC0d3r
Posts: 35
Joined: 12/03/2007 08:33

#8

Post by JavaC0d3r »

Pa ako ne vrse ameri ko onda vrsi?Da nije mozda BiH, mozda ona zeli da zavlada svijetom napadajuci sve pod zastavom antiterorizma i ubijajuci i otimajuci sve sto im treba (nafta npr...)
Dok na drugoj strani cionisticka drzava israel ima potpunu podrsku usa, znamo i sami kakvu torturu vrse cionisti nad palestinskim narodom i nikada supak bush nije reko nista protiv toga...cccc

I nas su klali cetnici dok su oni (USA, EU) gledali i cekali rezultate pa da vide ko je dobio na kladionici, ali krenusmo i mi pa rahmetli Alagic i Dudakovic vratise 2 km oslobodjene BOSNE cetnicima jer su ameri pohitili da se potpise dejtonski(americki) sporazum i tu zacrtali da ta dva km ostane zlocincima.

Gdje god se Islam napada, sa bilo kakvim opravdanjem, NEVJERUJEM da ne stoji usa i izrael iza toga i zelim iskreno naci se na frontu protiv takvih bilo gdje kao i u BiH Seher naravno :)
JavaC0d3r
Posts: 35
Joined: 12/03/2007 08:33

#9

Post by JavaC0d3r »

usa je sigurno masina zla i smrti i zeli sve pod svoju nogu staviti i shvatili su ko ih moze jedino poraziti, nije to drzava ili EU ili Korea itd... vec su to MUSLIMANI I ISLAM jedino oni nece gledati da jak nejakog terorise.
Znamo i sami kakav je zivot na usa ulicama, koliko imaju silovanja i ubistava u minuti itd...
Amerika + Demokratija = HAUS (ubistva, droga, silovanja, rasizam itd...)
Dubai + Islam = SAN SVAKOG NORMALNOG(nema kriminala, kradje, silovanja itd...)

SVAKO NORMALAN I ISKREN PREMA SEBI CE SHVATITI CEMU VODI IDEOLOGIJA AMERA
JavaC0d3r
Posts: 35
Joined: 12/03/2007 08:33

#10

Post by JavaC0d3r »

Slazem se bosmen :)
foucault
Posts: 242
Joined: 24/06/2005 16:42

#11

Post by foucault »

Prvo, niko nas nije uslovio da potpišemo Sporazum o neizručivanju već je to bio savjet "mudrog" Sakiba Softića Berizu Belkiću. To je on javno rekao na predavanjima, pravdajuci to nasim strateskim partnerstvom sa Amerikom. Jel' ti mislis da su nasi "principijelni" politicari koji su ljude u Guantanamo hladno i bez ikakvog razmisljanja izrucivali na nacin kako to niko u svijetu nije radio stvarno u stanju da logicno i normalno raspravljaju s nekim ? I ubijede nekoga u nesto ? Pa makar Amerikance ? Jedva smo mi docekali da potpisemo taj Sporazum, na nasu sramotu.

Drugo, (a nek me ispravi svemirski ako cita) medjunarodni tribunali su krajnje neefikasan nacin uspostavljanja pravde. Ovaj "naš" tribunal (ICTY) cak se moze smatrati relativno uspjesnim. Pa ipak vidis kakve se guposti stalno desavaju:Naser izlazi maltene nevin, Seselju se isplacuje pola miliona eura, dragi Bog zna zasto, proces Milosevicu vukao se godinama... da li bi iko normalan svoje gradjane izrucivao sporom, skupom i nedjelotvornom medjunarodnom tribunalu ?

Hiljadu puta je bolje suditi im u svojoj državi, a Amerikanci za razliku od zemalja po kojim se taj Međunarodni krivični sud mota (Uganda, Centralno-afrička republika, Kongo,Sudan) imaju efikasan pravni sistem i mogu to uraditi, što slučaj kojeg si citirao na početku teme i pokazuje. Pa ipak vidjecemo sta ce biti kad Hillary i Obama preuzmu kormilo (daj Bože)

Trece, post sam naveo zbog toga što Amerika, moćna kakva i jest sa onim idiotom Rumsfeldom koji je u to doba bio ono sto mi zovemo ministrom odbrane stvarno nije morala da osudi nekoga. Uporedi to sa situacijom u našoj avliji. Svi znaju u Bugojnu ko je Hrvate ubijao, cijela Zenica zna sta se radilo po Krizancevom selu , i u Tuzli se zna sta je Naser radio, pa de mi reci jesmo li mi svi zlocinci ? Jel' ima kod nas demokratije ? Jel' se moze tako generalizovat ?

Cetvrto, svaka cast Iranu na svemu sto je uradio za nas za vrijeme rata. Ali shvati covjece da su ljudi itekako umijesani u ono sto se desava u Iraku kroz potporu šiitima. I shvati da su šiiti i Kurdi u Iraku za Saddamove vladavine bili građani drugog reda. I shvati da ima i straha i mržnje i kalašnjikova po kućama iz magacina opljackanih i granica poroznih kroz koje ljudi čudnih namjera iz Saudijske Arabije dolaze.

Peto, jesu nam Amerikanci nametnuli Dejton, ali nasa je ludost bila zaustaviti 2. i 3. korpus u naletu na Ozrenu, zaustaviti Alagica i Dudakovica (uz malu pomoc nasih hrvatskih prijatelja) u Krajini. Jesu nam nametnuli mir, ali morali smo istrajati bar jos neko vrijeme, jer takav povoljan momenat smo imali da je grehota sto smo stali.

Šesto, ako već trazite mrznju i predrasude prema islamu, Europa je puno bolje mjesto za pogledati od USA.
foucault
Posts: 242
Joined: 24/06/2005 16:42

#12

Post by foucault »

JavaC0d3r wrote:usa je sigurno masina zla i smrti i zeli sve pod svoju nogu staviti i shvatili su ko ih moze jedino poraziti, nije to drzava ili EU ili Korea itd... vec su to MUSLIMANI I ISLAM jedino oni nece gledati da jak nejakog terorise.
Znamo i sami kakav je zivot na usa ulicama, koliko imaju silovanja i ubistava u minuti itd...
Amerika + Demokratija = HAUS (ubistva, droga, silovanja, rasizam itd...)
Dubai + Islam = SAN SVAKOG NORMALNOG(nema kriminala, kradje, silovanja itd...)

SVAKO NORMALAN I ISKREN PREMA SEBI CE SHVATITI CEMU VODI IDEOLOGIJA AMERA

To je onaj Dubai gdje su Indijci i Pakistanci plaćeni tek toliko da ne umru da bi čistili ulice. Onaj Dubai gdje Austrijanci idu da budu menadžeri u bankama. Ono gdje su moji drugovi iz Tuzle sobari u horelima jer im ova jebena drzava nije u stanju pruzit nista bolje ? Mjesto gdje Amerikanci i Jevrei koje ti toliko mrzis drze mnoge kljucne menadzerske pozicije ne zato sto su pametni vec zato sto su domaci lijeni i nezainteresovani.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#13

Post by nineac »

Jao uzasa, evo opet tema amerika kriva za sve!
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#14

Post by RIZVA »

mi smo sami sebi najveci neprijatelji, Allah dz.s. nece promjeniti stanje jednog naroda, dok on ne promjeni svoje stanje
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#15

Post by Svemirski_Jebach »

edit.
Last edited by Svemirski_Jebach on 04/08/2007 22:03, edited 1 time in total.
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#16

Post by RIZVA »

bosmen wrote:
RIZVA wrote:mi smo sami sebi najveci neprijatelji, Allah dz.s. nece promjeniti stanje jednog naroda, dok on ne promjeni svoje stanje
Da ti pravo kazem sit sam i tebe i tih tvojih upadanja sa odlomcima iz Kur ana.
Nisi svjestan da tim svojim upadanjem na takav nacin samo stetis a ne doprinosis uopste diskusiji.
Ako mislis o tome ima i za to mjesto gdje cu vrlo rado diskutovati s tobom pa da vidimo koliko se razumijes.
dobro izvini nisam te prepoznao :P ne ok je ako smetam nije problem evo odmah cu se maci sa foruma momentalno i nastavite sa naprdijevanjem 8-)
JavaC0d3r
Posts: 35
Joined: 12/03/2007 08:33

#17

Post by JavaC0d3r »

hahahahaa
cuj placenik vehabiski + 2 stoje :)

Pa gdje su te stoje sto ih ne uzmes?

Mozda uzimas $$$ od amera i mislis da su svi prodane duse...ccc
JavaC0d3r
Posts: 35
Joined: 12/03/2007 08:33

#18

Post by JavaC0d3r »

Tema je otvorena ne zbog "2 stoje" nego zbog slijepih popuslica da malo oci otvore i nije mi drag ni Dubai ali za porediti sam ga onako lagano izabrao...

I u stvari kad se postiraju teme o tzv "americkim komandosima" i bosnjacima u njima onda elem sta fali i ovoj temi sto ne ide u korist usa i ne velica njene pedofilske placenike...

Mozda si cak i placen svemirski grebacu u $$$
Izmjena: nije mozda vec sigurno kao i cijela cionisticka tvorevina izrael...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9904
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#19

Post by Bosanac sa dna kace »

ode sve u helaac.... :-?
rina*
Posts: 257
Joined: 07/05/2007 10:48

#20

Post by rina* »

nineac wrote:Jao uzasa, evo opet tema amerika kriva za sve!
nije za sve ali su zakuhali jos 45 na vise mjesta, Palestina, Kasmir, Korea i jos ti ihihi otvorenih rana koje ce da se gnoje narednih decenija....Afganistan i Irak su najnovije.
JavaC0d3r
Posts: 35
Joined: 12/03/2007 08:33

#21

Post by JavaC0d3r »

Svemirski propade ti misija i tvoji nece u tel avivu biti zadovoljni...
nisi bar treb'o izbrisati post...

Svjest bosnjaka je zadovoljavajuca po pitanju usa i cifuta :)
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#22

Post by Fair Life »

Svemirski_Jebach wrote:edit.
Image
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#23

Post by Fair Life »

bosmen wrote:Izvini na iskrenosti
Nesto te dosad nisam za ozbiljno uzimao
Ali imas smisla
Slika mi je legla... jer i sam sam bio u veoma slicnoj poziciji...

Ovo ispod je demokratija...

Image
Bobi
Forum administrator
Posts: 32162
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#24

Post by Bobi »

ImageImageImageImage
JavaC0d3r
Posts: 35
Joined: 12/03/2007 08:33

#25

Post by JavaC0d3r »

Bobi, zelim da ti ova zastava bude na grobu...
Zabludnjeli jadnice...
Post Reply