Američki 'The Office'

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Jstat
Posts: 114
Joined: 04/11/2013 17:01

#1 Američki 'The Office'

Post by Jstat »

Ima li fanova, jel itko gledao. Mnogi će reći da je original bolji, ali po meni američka verzija je nadmašila original. Steve Carell mi je genijalan, serija mi se sviđa jer imaju dosta smiješne scene i dosta rekao bih realne. Nije onaj umjetni napuhani humor. Način snimanja daje seriji neki realniji dojam nego ostalima, prvih par epizoda je malo iritantno ali kasnije čovjek upravo to i zavoli.

Serija prikazuje svakodnevni uredski život u podružnom uredu fiktivne firme Dunder Mifflin Paper Company, Scranton, Pennsylvania. Da bi se simulirao dojam dokumentarca, serija je snimljena s jednom kamerom, bez studijske publike i studijskog smijeha.
Prvih pet sezona je osvojilo brojne nagrade i bilo je uključeno u top serije po mnogim kritičarima.

EDIT: Prvi klip je malo kaotičan, prikazuje Dwighta uredskog ''Hitlera'' koji želi provjeriti koliko su ostali spremni na požar, tako što podmeće pravi požar i blokira izlaze.



User avatar
ferratilis
Posts: 7279
Joined: 25/11/2013 16:48

#2 Re: Američki 'The Office'

Post by ferratilis »

Gledao triput prvih sedam sezona, zadnje dvije su mi bezveze. Po meni jedna od najjačih komedija, ikad. :D

User avatar
Boateng
Posts: 1406
Joined: 15/02/2011 00:10

#3 Re: Američki 'The Office'

Post by Boateng »

Trebali su završiti seriju sa sedmom sezonom.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#4 Re: Američki 'The Office'

Post by jasko_ba »

Ricky Gervais je genije, ali i ova verzija je stvarno vrh! Ko voli ovakav tip serija, nek provjeri obavezno i Parks and Recreation. Isto je extra!
User avatar
ferratilis
Posts: 7279
Joined: 25/11/2013 16:48

#5 Re: Američki 'The Office'

Post by ferratilis »

jasko_ba wrote:Ricky Gervais je genije, ali i ova verzija je stvarno vrh! Ko voli ovakav tip serija, nek provjeri obavezno i Parks and Recreation. Isto je extra!
Nick Offerman kraljina :lol:
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#6 Re: Američki 'The Office'

Post by bosanska senzacija »

Meni britanski bolji dva puta :D , kao i stara verzija foruma od ove nove :-)

Image
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#7 Re: Američki 'The Office'

Post by oskarboy »

ma i americki the office je odlican,Ricky je i njih obucio kako treba da se ponasaju i dobar casting je napravio.svi likovi su presmjesni :D The Office,life s too short,hello ladies,statisti sve su to serije koje je Ricky i njegova ekipa napravila na odlican humor kad se stidis mjesto glavnih likova :D
User avatar
Jstat
Posts: 114
Joined: 04/11/2013 17:01

#8 Re: Američki 'The Office'

Post by Jstat »

Da baš te sram bude. Jbt kad se sjetim onog Scott's Tods kad je obećao stipendiju onoj djeci. :D

I slažem se da su trebali završit u 7. sezoni. Vjerovatno i oni znaju
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2315
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#9 Re: Američki 'The Office'

Post by zecko_kupuz »

Jema, jema fanova. :bih: :D Bezze mi je kada raja omalovažavaju američku verziju, jer je britanska "hrabrija" i otkačenija. A činjenica je da je The Office US jedna od najboljih i najuspješnijih (američkih) humorističnih serija u zadnjih desetak godina.

Držim svaku živu epizodu na kompu i od 2010.-te pa do danas sam je pregledao barem šest puta, od prve do zadnje epizode. I taman ih toliko ima da ih možeš opet zavrtiti iz početka. :D Nemam recimo oiginalni Office, ali zato je tu Extras od Gervaisa - prejaka serija isto. :lol:

Ima tih takvih "emisija" tipa Modern family, Arrested development i sl. ali nijedna mi nije na nivou Michaela Scotta i kompanije. 8-)
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#10 Re: Američki 'The Office'

Post by oskarboy »

zecko_kupuz wrote:Jema, jema fanova. :bih: :D Bezze mi je kada raja omalovažavaju američku verziju, jer je britanska "hrabrija" i otkačenija. A činjenica je da je The Office US jedna od najboljih i najuspješnijih (američkih) humorističnih serija u zadnjih desetak godina.

Držim svaku živu epizodu na kompu i od 2010.-te pa do danas sam je pregledao barem šest puta, od prve do zadnje epizode. I taman ih toliko ima da ih možeš opet zavrtiti iz početka. :D Nemam recimo oiginalni Office, ali zato je tu Extras od Gervaisa - prejaka serija isto. :lol:

Ima tih takvih "emisija" tipa Modern family, Arrested development i sl. ali nijedna mi nije na nivou Michaela Scotta i kompanije. 8-)
ma i americki the office je odlican jer je i sam Gervais radio na njemu te pomogao americkoj ekipi da se uklopi u ono sto je bio i britanski office.
pogledaj od Gervaisa "life s too short" ,pa pogledaj " hello ladies",sve Gervais humor :-D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#11 Re: Američki 'The Office'

Post by Jack Be Nimble »

Super serija do seste/sedme sezone a kao svaka druga serija tog tipa padne kada se treba privesti kraju.

Pokusao gledati original i nije mi islo od ruke. Onaj mi Rik nije bas nesto. Meni je dobar kad ne glumi, npr OK je za voditelja Oskara.
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#12 Re: Američki 'The Office'

Post by oskarboy »

Jack Be Nimble wrote:Super serija do seste/sedme sezone a kao svaka druga serija tog tipa padne kada se treba privesti kraju.

Pokusao gledati original i nije mi islo od ruke. Onaj mi Rik nije bas nesto. Meni je dobar kad ne glumi, npr OK je za voditelja Oskara.
pa nemoj tako,pa Rik je odlicno docarao seriju da pomislis da fakat snimaju dokumentarac o ljudima u jednom officu,glumi blentu zbog cijih se djela sami gledatelji stide :D
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#13 Re: Američki 'The Office'

Post by omar little »

oskarboy wrote:ma i americki the office je odlican,Ricky je i njih obucio kako treba da se ponasaju i dobar casting je napravio.svi likovi su presmjesni :D The Office,life s too short,hello ladies,statisti sve su to serije koje je Ricky i njegova ekipa napravila na odlican humor kad se stidis mjesto glavnih likova :D
ricky gervais uopce nije radio na americkom the office. prodali su im koncept/ideju i to je sve. niti je pisao, niti je rezirao, niti radio casting, nista. (valjda je samo jednu epizodu radio i to kasnije kada se serija debelo samostalno etablirala) stephen je pricao kako su ih zvali kad se radio casting i da on i ricky nisu odabrali nikoga ko je na kraju zavrsio u seriji. i obojica su, nebrojeno puta, rekli da je americki the office zamisljen kao serija for americans by americans.

sve serije koje su nabrojane gore su kolaboracija gervais/merchant, a ne samo djelo gervaisa. hello ladies nema veze sa rickyjem, to je standup stephena merchanta kojeg je, na nagovor hbo producenata, pokusao pretvoriti u seriju sa mjesovitim rezultatima.
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#14 Re: Američki 'The Office'

Post by oskarboy »

omar little wrote:
oskarboy wrote:ma i americki the office je odlican,Ricky je i njih obucio kako treba da se ponasaju i dobar casting je napravio.svi likovi su presmjesni :D The Office,life s too short,hello ladies,statisti sve su to serije koje je Ricky i njegova ekipa napravila na odlican humor kad se stidis mjesto glavnih likova :D
ricky gervais uopce nije radio na americkom the office. prodali su im koncept/ideju i to je sve. niti je pisao, niti je rezirao, niti radio casting, nista. (valjda je samo jednu epizodu radio i to kasnije kada se serija debelo samostalno etablirala) stephen je pricao kako su ih zvali kad se radio casting i da on i ricky nisu odabrali nikoga ko je na kraju zavrsio u seriji. i obojica su, nebrojeno puta, rekli da je americki the office zamisljen kao serija for americans by americans.

sve serije koje su nabrojane gore su kolaboracija gervais/merchant, a ne samo djelo gervaisa. hello ladies nema veze sa rickyjem, to je standup stephena merchanta kojeg je, na nagovor hbo producenata, pokusao pretvoriti u seriju sa mjesovitim rezultatima.
joj lika jesi ostar,pa znas na sta sam mislio,uglavno rickyev i merchantov humor je prepoznatljiv u hello ladies bezobzira sto to ricky nije radio.uglavnom je radjeno po njihovoj matrici kao sto je radjeno statisti i life s too short.dakle njihov fenomenalni humor gdje se gledaoc stidi umjesto glavnih junaka :D ricky i merchant su geniji
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#15 Re: Američki 'The Office'

Post by cassius »

Tek krenuo s gledanjem :D uglavnom pilot , smijesan :D
User avatar
druzeljubiva
Posts: 285
Joined: 19/03/2008 13:03
Location: Sarajevo

#16 Re: Američki 'The Office'

Post by druzeljubiva »

odlicna serija definitivno :thumbup: .. super glumacka postava i bez nekih glupih fora i moralnih pouka

sve ovo vazi za prvih 7 sezona, a onda osjetan pad :sad:
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#17 Re: Američki 'The Office'

Post by Altsa »

meni je ova serija ogavna :(
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#18 Re: Američki 'The Office'

Post by dezurni_ucenik »

Ryan started the fire. :-)
User avatar
Boateng
Posts: 1406
Joined: 15/02/2011 00:10

#19 Re: Američki 'The Office'

Post by Boateng »

.
Last edited by Boateng on 14/07/2015 07:11, edited 1 time in total.
User avatar
Boateng
Posts: 1406
Joined: 15/02/2011 00:10

#20 Re: Američki 'The Office'

Post by Boateng »

.
Last edited by Boateng on 14/07/2015 07:10, edited 1 time in total.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#21 Re: Američki 'The Office'

Post by Altsa »

Boateng wrote:
Altsa wrote:meni je ova serija ogavna :(
NAPUSTI TEMU!
dezurni_ucenik wrote:Ryan started the fire. :-)
nije ovo sjeverna koreja. :D
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#22 Re: Američki 'The Office'

Post by Kal El »

:( Ovo su prave emocije,najdraža serija :thumbup:
User avatar
Jstat
Posts: 114
Joined: 04/11/2013 17:01

#23 Re: Američki 'The Office'

Post by Jstat »

Image
User avatar
Boateng
Posts: 1406
Joined: 15/02/2011 00:10

#24 Re: Američki 'The Office'

Post by Boateng »

Image
User avatar
Boateng
Posts: 1406
Joined: 15/02/2011 00:10

#25 Re: Američki 'The Office'

Post by Boateng »

.
Last edited by Boateng on 14/07/2015 07:08, edited 1 time in total.
Post Reply