Ameri zele Iran

Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#1 Ameri zele Iran

Post by Panasonic »

Nije im dosta sto su Irak pobili sad hoce jos i Iran pa da ucvrste svoje djelovanje na bliskom istoku. Iran je najmanje 5 puta tvrdji orah od Iraka, a vjerovatno se ni Britanci ne bi ovaj put udruzili sa Amerikom, jer se Velika Britanija zalaze za diplomatsko rjesenje.

Zakljucak: Americke budale ne znaju kraja sve dok ih kraj sam ne zaustavi.
Chat Nick
Posts: 360
Joined: 21/12/2004 16:04

#2 Re: Ameri zele Iran

Post by Chat Nick »

Panasonic wrote:Nije im dosta sto su Irak pobili sad hoce jos i Iran pa da ucvrste svoje djelovanje na bliskom istoku. Iran je najmanje 5 puta tvrdji orah od Iraka, a vjerovatno se ni Britanci ne bi ovaj put udruzili sa Amerikom, jer se Velika Britanija zalaze za diplomatsko rjesenje.

Zakljucak: Americke budale ne znaju kraja sve dok ih kraj sam ne zaustavi.
Svi mi plesemo kako Ameri sviraju (ukljucujuci i Engleze)
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#3

Post by Panasonic »

Iranski odgovor na americke prijetnje: (http://--- NO LINKS ---)

____

Iransko ministarstvo vanjskih poslova upozorilo je u nedjelju Washington da bi akcija protiv Irana bila ogromna strateška greška i objavilo da izjave o mogućem američkom vojnom napadu ne smatra ozbiljnima.

"Nema ničeg novog. S vremena na vrijeme Amerika pokreće psihološki rat", rekao je glasnogovornik ministarstva vanjskih poslova Hamid Reza Asefi.

"Iran je dosta jak i može se braniti, ne osjećamo opasnost ni prijetnju. Ne mislimo da je napad moguć, osim ako neko želi učiniti ogromnu stratešku grešku", dodao je.

Američki predsjednik zlikovac George W. Bush nedavno je izjavio da vojna opcija u rješavanju iranskog nuklearnog pitanja nije isključeno.

_________________
Borite se protiv njih! Allah će ih rukama vašim kazniti i poniziti, a vas će protiv njih pomoći, i grudi vjernika zaliječiti
beharrr
Posts: 212
Joined: 17/12/2004 12:27

#4

Post by beharrr »

Ovo mi nesto tukne na hitlera samo nedostaju gasne komore, ali zato ima hemisko oruzje:

http://dahrjamailiraq.com/gallery/view_ ... me=album32
wedo
Posts: 119
Joined: 21/01/2005 17:39

#5

Post by wedo »

e ljudi evo ja necu nista govoriti o tome evo samo pogledajte koliko kosta rat: http://www.costofwar.com. Eto toliko od mene pa pisite kada vidite cifru!!!!!!!!!!!!!!!!
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#6

Post by Panasonic »

wedo wrote:e ljudi evo ja necu nista govoriti o tome evo samo pogledajte koliko kosta rat: http://www.costofwar.com. Eto toliko od mene pa pisite kada vidite cifru!!!!!!!!!!!!!!!!
:-D 150.000.000.000 :-D

A koliko ce tek biti kad UN bude trebao isplatiti svu stetu koja je nastala u Iraku za vrijeme rata. :-)
Chat Nick
Posts: 360
Joined: 21/12/2004 16:04

#7

Post by Chat Nick »

A wrote:Cekaj, jos se ni Vijetnam (nesto mislim - jel se kaze "Vetnam" ekavski?) dosjetio da ih tuzi za ratnu stetu. A mogli bi...
za sirenje demokracije ne placa se ratna steta :roll:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#8 Re: Ameri zele Iran

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Panasonic wrote:Nije im dosta sto su Irak pobili sad hoce jos i Iran pa da ucvrste svoje djelovanje na bliskom istoku. Iran je najmanje 5 puta tvrdji orah od Iraka, a vjerovatno se ni Britanci ne bi ovaj put udruzili sa Amerikom, jer se Velika Britanija zalaze za diplomatsko rjesenje.

Zakljucak: Americke budale ne znaju kraja sve dok ih kraj sam ne zaustavi.
Znas kako, i Wermacht vojnik je 1938 bio strah i trepet sa svom vojnom masineriom iza sebe. Da je neko 1940 rekao da ce 1945 Njemci dozivjeti krah vjerovatno bi te proglasili budalom, u najmanju ruku. Tako i danas, Amerikanci sa svojim satelitima pod plastom "slobode" i "demokratije" sire svoj kolonijalni posjed. Problem je sto im jos niko nije rakao da su ovaj rat izgubili.
beharrr
Posts: 212
Joined: 17/12/2004 12:27

#9 Re: Ameri zele Iran

Post by beharrr »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Panasonic wrote:Nije im dosta sto su Irak pobili sad hoce jos i Iran pa da ucvrste svoje djelovanje na bliskom istoku. Iran je najmanje 5 puta tvrdji orah od Iraka, a vjerovatno se ni Britanci ne bi ovaj put udruzili sa Amerikom, jer se Velika Britanija zalaze za diplomatsko rjesenje.

Zakljucak: Americke budale ne znaju kraja sve dok ih kraj sam ne zaustavi.
Znas kako, i Wermacht vojnik je 1938 bio strah i trepet sa svom vojnom masineriom iza sebe. Da je neko 1940 rekao da ce 1945 Njemci dozivjeti krah vjerovatno bi te proglasili budalom, u najmanju ruku. Tako i danas, Amerikanci sa svojim satelitima pod plastom "slobode" i "demokratije" sire svoj kolonijalni posjed. Problem je sto im jos niko nije rakao da su ovaj rat izgubili.

Kazu im mnogi ali ne slusaju:

http://www.vialls.com/iraq/surrender.html

http:www.vialls.com/iraq/internmet.html
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#10

Post by margareta »

Nije los ovaj text za one koji 'misle' poslije vec ucinjenog - koji prije ucinjenog ne shvate - ne vide - ne osjete sve uzroke i posljedice u svim varijantama .........


*********************************************************************************************
Duboko znanje je biti svjestan smetnji prije smetnji,

biti svjestan opasnosti prije opasnosti,

biti svjestan razaranja prije razaranja,

biti svjestan nesreće prije nesreće.
**********************************************************************************************


*************************************************************************************************

Snažna akcija je treniranje tijela

bez opterećenosti tijelom,

vježbanje uma bez korištenja umom,

radeći u svijetu a da se

ne bude pogođen svijetom,

provodeći zadatke a da se

ne bude zatrpan zadacima.

Dubokim znanjem načela,

nered se može pretvoriti u red,

promijeniti opasnost u sigurnost,

promijeniti razaranje u preživljavanje,

promijeniti nesreću u sreću.




************************************************************************************************
Snažnom akcijom uma

može se privesti tijelo u područje dugovječnosti,

dovesti um u sferu misterije,

dovesti svijet do velikog mira

i privesti zadatke do velikog ispunjenja.



**********************************************************************************************
Shvaćanje u stanju mirovanja,
postignuće bez naprezanja,
znanje bez gledanja -
to je smisao i
odgovor preobrazivog ratnika
izvan direktnog tjelesnog sukoba.



***********************************************************************************************
Shvaćanje u stanju mirovanja može bilo što shvatiti,

postizanje bez naprezanja može bilo što postići,

znanje bez gledanja može bilo što znati.

Osjetiti i shvatiti nakon akcije nije vrijedno da se zove shvaćanje.

Postići nakon naprezanja nije vrijedno da se zove postignućem.

Znati nakon viđenja nije vrijedno da se zove znati.

**************************************************************************************************
Doista, biti u stanju učiniti nešto prije negoli to postoji,

osjetiti nešto prije negoli postane aktivno,

vidjeti nešto prije negoli proklije,

tri su sposobnosti koje se razvijaju međuovisno.

Tada se ništa ne osjeća nego se shvaća,

ništa nije poduzeto a da se nema odgovora,

nikamo se ne ide a da se nema koristi.
**************************************************************************************************


da je rat destruktivan čak i za pobjednike,
čisto kontraproduktivan,
da je on razuman tijek djelovanja
samo kada nema drugog izbora:
****************************************************************************************************
Oružja su zloslutna oruđa, ne alat prosvijetljenja.

Kada nema drugog izbora doli njegova korištenja, najbolje je biti miran i oslobođen lakomosti i ne slaveći pobjede.

Oni koji slave pobjedu su krvožedni, i svijet ne može biti po njima.
*********************************************************************************************************
Na sličan način, Umijeće ratovanja identificira ljutnju i lakomost kao temeljne uzroke poraza.

Razuman ratnik koji pobjeđuje je onaj koji je neemocionalan, rezerviran, tih i povučen,

a ne usijana glava koja traži osvetu i ambiciozni lovac na imetak.
*********************************************************************************************************
Oni koji su dobri u viteštvu nisu militaristi,

oni koji su dobri u bici ne postaju ljuti,

oni koji su dobri u svladavanju protivnika ne uključuju se u to.
HRVojeVukcicHRVATinic
Posts: 76
Joined: 30/12/2004 23:00

#11

Post by HRVojeVukcicHRVATinic »

Ameri nikad nece moci zauzeti gradove, ali bez problema mogu unistiti infrastrukturu Irana. Tu mislim na vojno-tehnološki, energetski sektor, mostove, prometnice...itd.
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#12

Post by margareta »

HRVojeVukcicHRVATinic wrote:Ameri nikad nece moci zauzeti gradove, ali bez problema mogu unistiti infrastrukturu Irana. Tu mislim na vojno-tehnološki, energetski sektor, mostove, prometnice...itd.
To sto si naveo je na Mjesecu ?

Nisu elementarne komponente gradova?
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#13

Post by digger »

Panasonic wrote:
wedo wrote:e ljudi evo ja necu nista govoriti o tome evo samo pogledajte koliko kosta rat: http://www.costofwar.com. Eto toliko od mene pa pisite kada vidite cifru!!!!!!!!!!!!!!!!
A koliko ce tek biti kad UN bude trebao isplatiti svu stetu koja je nastala u Iraku za vrijeme rata. :-)
A kakve veze ima U.N. sa ratom u Iraku?
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#14 Re: Ameri zele Iran

Post by violentjack »

Panasonic wrote:Nije im dosta sto su Irak pobili sad hoce jos i Iran pa da ucvrste svoje djelovanje na bliskom istoku. Iran je najmanje 5 puta tvrdji orah od Iraka, a vjerovatno se ni Britanci ne bi ovaj put udruzili sa Amerikom, jer se Velika Britanija zalaze za diplomatsko rjesenje.

Zakljucak: Americke budale ne znaju kraja sve dok ih kraj sam ne zaustavi.
Iran ima 70 miliona..i prepun je planina koji dosizu i do 5000 metara a sav je brdovit..Teheran je na vecoj nadmorskoj od Sarajeva..a ima preko 10 miliona stanovnika

Jos oruzja..ali drugom prilikom :-?
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#15

Post by Edin H. »

A ne pitate se gdje Ameri da isprobaju ono silno oruzje sto ga proizvode?
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#16

Post by violentjack »

HRVojeVukcicHRVATinic wrote:Ameri nikad nece moci zauzeti gradove, ali bez problema mogu unistiti infrastrukturu Irana. Tu mislim na vojno-tehnološki, energetski sektor, mostove, prometnice...itd.
Ja ali opet i Iran moze poslati svojih oko 100 000 samoubica koliko ima na arsenalu..kupiti antraksa ili small pox pa napraviti takvu paniku u Americi..9/11 bi izgledao smijesan :)
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#17

Post by Edin H. »

Ma kakve njihove samoubice.
Ja znam dpsta Iranaca i to su uglavnom arogantni, iskompleksirani supci!
Imaju pokoju dobru trebu ipak! :D
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#18

Post by violentjack »

Oni imaju 100 000 ako ne i vise samoubica

Stranka Hezbollah je stranka koja je osnovana u Iranu..kasnije je prebacena u Libanon da bi se borila protiv zionista
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#19

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Iran ima sistem, doktrinu, vjeru, ideal za koji se gine za razliku od Iraka pod Sadamom. Iracani pod Sadamom nisu imali morala, vjere niti volje za borbom. Iskreno, ako Ameri napadnu Iran, bice mi zao i Amerikanaca koji ce bezveze zaginuti za morbidnog Busha & Co.

Image

Evo sta kaze CIA:

Military branches:
Islamic Republic of Iran regular forces (includes Ground Forces, Navy, Air Force and Air Defense Command), Islamic Revolutionary Guards Corps (IRGC) (includes Ground Forces, Air Force, Navy, Qods Force [special operations], and Basij [Popular Mobilization Army]), Law Enforcement Forces
Military manpower - military age and obligation:
18 years of age for compulsory military service; 16 years of age for volunteers; soldiers as young as 9 were recruited extensively during the Iran-Iraq war; conscript service obligation - 18 months (2004)
Military manpower - availability:
males age 15-49: 20,937,348 (2004 est.)
Military manpower - fit for military service:
males age 15-49: 12,434,810 (2004 est.)
Military manpower - reaching military age annually:
males: 912,569 (2004 est.)
Military expenditures - dollar figure:
$4.3 billion (2003 est.)
Military expenditures - percent of GDP:
3.3% (2003 est.)
Chat Nick
Posts: 360
Joined: 21/12/2004 16:04

#20

Post by Chat Nick »

Arapima jedini izlaz protiv zla (citaj USA) jeste da se ujedine
ukoliko to ne urade i kod njih ce uvoditi "demokraciju" na iracki nacin
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#21

Post by margareta »

Chat Nick wrote:Arapima jedini izlaz protiv zla (citaj USA) jeste da se ujedine
ukoliko to ne urade i kod njih ce uvoditi "demokraciju" na iracki nacin
Neobicno je da to do sada nisu ucinili. Koja je to islamska strateska politika dozvoliti stradanje JEDNOGA covjeka a DOZVOLILI su MASOVNA ubijanja neduznih civila. Novcem koji imaju i prirodni resursi - naftna polja u Iraku umjesto prosperiteta i napredka odveli su cijelu jednu naciju u nestanak.
Novac kojim je vladao Sadam sada je u opticaju Vise Sile NSP-a.
Uzdati se u Allaha ne cineci nista drugo ravno je (ne) svjesnoj utopiji.
Njihov problem.
Nek' pocrkaju.

Zalosno i tragicno je u svemu tome sto se i u BiH dio jedne religijske populacije ISTO sludjen sa etno folklorom = hororom u izvedbi Sacirbegovih OCEVA NACIJE manipulira IGRAJUCI se sa NARODOM kao sa marionetama!

Po SVIM zakonima SVAKI pojedinac DUZAN je maximalno i UNAPRIJED misliti i RADITI na ocuvanju SEBE ali i svoga sto je moguce vise sirega drustvenog okruzenja.
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#22

Post by violentjack »

Chat Nick wrote:Arapima jedini izlaz protiv zla (citaj USA) jeste da se ujedine
ukoliko to ne urade i kod njih ce uvoditi "demokraciju" na iracki nacin
Iran nije Arapska zemlja :roll:
Chat Nick
Posts: 360
Joined: 21/12/2004 16:04

#23

Post by Chat Nick »

violentjack wrote:
Chat Nick wrote:Arapima jedini izlaz protiv zla (citaj USA) jeste da se ujedine
ukoliko to ne urade i kod njih ce uvoditi "demokraciju" na iracki nacin
Iran nije Arapska zemlja :roll:
Mislis da ce stati na Iranu (ako krenu na njega)
Po meni slijedeci na redu je Sudan
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#24

Post by violentjack »

Sudan je u Africi..

Afrika je izvan interesa Amerike.
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#25 Re: Ameri zele Iran

Post by violentjack »

Panasonic wrote:Nije im dosta sto su Irak pobili sad hoce jos i Iran pa da ucvrste svoje djelovanje na bliskom istoku. Iran je najmanje 5 puta tvrdji orah od Iraka, a vjerovatno se ni Britanci ne bi ovaj put udruzili sa Amerikom, jer se Velika Britanija zalaze za diplomatsko rjesenje.

Zakljucak: Americke budale ne znaju kraja sve dok ih kraj sam ne zaustavi.
Tako je to kad deklarisani idiot i fasista vodi ovu zemlju

Vec je upropastio ekonomiju kako je prije bilo..i jos bi ratovao..a ima puno vremena za nove ratove

Jos 4 godine nazalost :( :roll:
Post Reply