Amer Bukvić - uspješan biznismen ili...

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#1 Amer Bukvić - uspješan biznismen ili...

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Ko je zapravo Amer Bukvić?

https://www.klix.ba/biznis/ameru-bukvic ... /201102124
Amer Bukvić, predsjednik Uprave Bosna Bank International (BBI) jedan je od rijetkih stranaca dobitnika ordena – datuk, visoke titule koje najzaslužnijim građanima Malezije dodjeljuje državni poglavar, sultan ili guverner malezijske države.
Poznat kao datukship, ovaj visoki malezijski orden nije uobičajeno priznanje, već se isključivo dodjeljuje najeminentnijim i najzaslužnijim članovima malezijskog društva u domenu biznisa, kulture, umjetnosti ili politike, i to onim koji su za vrijeme svog života i karijere dali poseban doprinos razvoju i ugledu zemlje u svojoj oblasti.
Imamo i ovo o Ameru:
https://www.cin.ba/majke-sarajevskog-lj ... m-biznisu/
Penzionerke Fikreta Gavrankapetanović i njena rođaka Vahida Bukvić pokrenule su privatni biznis u koji su uložile milione maraka. Novac su investirale u kupovinu nekretnina, zajedničku firmu i otkup udjela od poslovnih partnera.

Fikreta je majka Farisa Gavrankapetanovića, bivšeg direktora Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS), a Vahida je majka Amera Bukvića, direktora „Bosna Bank International“ (BBI).

Njih dvije su polovinom 2013. godine osnovale ugostiteljsku kompaniju „Termes“ sa biznismenima iz Sarajeva i Ujedinjenih Arapskih Emirata. Gavrankapetanović je u posao ušla lično, a Bukvić preko svoje privatne firme.

U novoosnovanu firmu su kao kapital unijele devastiranu vilu „Dalmacija“ koju su tri godine ranije sa partnerima kupile za 1,23 miliona maraka. Na ostacima vile kasnije je izgrađen luksuzni Hotel „Krone“.

Nakon nekoliko godina majke poznatih sinova su se zasitile biznisa. Gavrankapetanović je svoj udio prodala Vahidi koja je posao prepustila sinu Ameru Bukviću.
zigzag
Posts: 5609
Joined: 18/04/2014 11:26

#2 Re: Amer Bukvić - uspješan biznismen ili...

Post by zigzag »

Jes tebi dobro u životu.

Nemaš pametnijeg posla nego se baviti životom čovjeka koji radi u banci.

I još si otvorio temu na podforumu ekonomija a ne na podforumu tračanje.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#3 Re: Amer Bukvić - uspješan biznismen ili...

Post by novi.dan.nova.nafaka »

zigzag wrote: 03/11/2020 08:52 Jes tebi dobro u životu.

Nemaš pametnijeg posla nego se baviti životom čovjeka koji radi u banci.

I još si otvorio temu na podforumu ekonomija a ne na podforumu tračanje.
:-)
On ne da radi u banci, već je DIREKTOR banke! A bankarstvo je valjda temelj ekonomije. Ili možda nema veze sa njom?

Druga stvar - nije nikakvo tračanje u pitanju, već činjenice i ono što je javno objavljivano. Otkud to da su članci CIN-a tračanje!?
zigzag
Posts: 5609
Joined: 18/04/2014 11:26

#4 Re: Amer Bukvić - uspješan biznismen ili...

Post by zigzag »

Još to troši vrijeme na neko linkovanje, kopiranje.


A pazi ovo. Tema za sljedeću sedmicu. Ragib Mujić, komercijalista u firmi Tref doo. Prije par dana kupio smart TV. Kako ga je kupio? Na rate? Ili onako?
Puno je pitanja koje treba istražiti.

A da ne spominjem direktora Vakufske banke. Išao na ljetovanje. Heej. Ljetovanje. A i on je temelj Ekonomije. Ili možda,trač partije.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5 Re: Amer Bukvić - uspješan biznismen ili...

Post by JThomas »

amer bukvić je jedan od onih za koje je još u toku rata planirano i projektovano da kad isti završi vladaju nama običnim svijetom. ostalo su detalji...
zigzag
Posts: 5609
Joined: 18/04/2014 11:26

#6 Re: Amer Bukvić - uspješan biznismen ili...

Post by zigzag »

A Dobnigg nije projektovan? I on mi je sumnjiv.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2803
Joined: 14/01/2019 04:56

#7 Re: Amer Bukvić - uspješan biznismen ili...

Post by Porodice Foht »

novi.dan.nova.nafaka wrote: 03/11/2020 09:14
zigzag wrote: 03/11/2020 08:52 Jes tebi dobro u životu.

Nemaš pametnijeg posla nego se baviti životom čovjeka koji radi u banci.

I još si otvorio temu na podforumu ekonomija a ne na podforumu tračanje.
:-)
On ne da radi u banci, već je DIREKTOR banke! A bankarstvo je valjda temelj ekonomije. Ili možda nema veze sa njom?

Druga stvar - nije nikakvo tračanje u pitanju, već činjenice i ono što je javno objavljivano. Otkud to da su članci CIN-a tračanje!?
Upravo je CIN objavio da je taj malezijski student vlasnik 5-6 restorana/kafana/hotela ili je u suvlasnickoj strukturi. Ne znam i ko bi to objavio u BiH da nema njih. Drze ih stranci, ali bar se jedini odvaze da otkriju i bar publiciraju drske pljacke poput one iz suda u Sarajevu sto je utekla u Opatiju, gdje li a prevarom maznula stanove bivsih vlasnika Jevreja.
zigzag
Posts: 5609
Joined: 18/04/2014 11:26

#8 Re: Amer Bukvić - uspješan biznismen ili...

Post by zigzag »

Zanimljiva javnost. Čovjek ima restorane. Odkud mu?

Možeš mislit.


I nikad taj CIN a niti bilo ko drugi nije napisao članak o Muji Selimoviću. Čovjeku koji je pokrao i još uvijek krade desetine miliona KM iz investicionih fondova koji su u vlasništvo stotine hiljada bh građana. On nije problem. On ne smeta "našoj" ekonomiji.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#9 Re: Amer Bukvić - uspješan biznismen ili...

Post by JThomas »

za jednog tajkuna "nemojte tračati", a drugi prosto "pokrao". a sve je to isto.
zigzag
Posts: 5609
Joined: 18/04/2014 11:26

#10 Re: Amer Bukvić - uspješan biznismen ili...

Post by zigzag »

Stvarno ne znam otkud je ovaj što radi u banci tajkun. Ali ako već tračate dajte bar po veličini iznosa.

Hajde prvo pogledajte šta je sve Selimović uradio i šta još radi. Ako je taj CIN nešto slučajno napisao.

Ili su sad ovo neke sarajevske igre? Možda i političke? Ili se vi samo onako brinete za našu ekonomiju.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24408
Joined: 08/09/2005 20:08

#11 Re: Amer Bukvić - uspješan biznismen ili...

Post by Haris.ba »

Ima tema o Hilmi na forumu. Bujrum pa tamo o njemu.

Ovo isto ko u Srbiji. Spomeneš nekog i odmah hajmo o Žutom.
zigzag
Posts: 5609
Joined: 18/04/2014 11:26

#12 Re: Amer Bukvić - uspješan biznismen ili...

Post by zigzag »

Ma da je bar sa nekim razlogom pa ok. Ali vjerovatno nekom nešto smeta, moguće i politički pa hajmo na temi ekonomija staviti "istraživanje".
User avatar
Haris.ba
Posts: 24408
Joined: 08/09/2005 20:08

#13 Re: Amer Bukvić - uspješan biznismen ili...

Post by Haris.ba »

zigzag wrote: 03/11/2020 09:59 Ma da je bar sa nekim razlogom pa ok. Ali vjerovatno nekom nešto smeta, moguće i politički pa hajmo na temi ekonomija staviti "istraživanje".
Ne znam je li iko ikoga ovako ekspresno branio na forumu.
zigzag
Posts: 5609
Joined: 18/04/2014 11:26

#14 Re: Amer Bukvić - uspješan biznismen ili...

Post by zigzag »

Baš. Ne znam ni što ovo pišem.

Više mi smeta što je na temi ekonomija. Da je negdje drugo. Npr. politika ili gdje je već stari Hilmo, ne bih ni primjetio.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24408
Joined: 08/09/2005 20:08

#15 Re: Amer Bukvić - uspješan biznismen ili...

Post by Haris.ba »

zigzag wrote: 03/11/2020 10:05 Baš. Ne znam ni što ovo pišem.

Više mi smeta što je na temi ekonomija. Da je negdje drugo. Npr. politika ili gdje je već stari Hilmo, ne bih ni primjetio.
Imaš prijavu moderatoru da je tema na pogrešnom podforumu.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#16 Re: Amer Bukvić - uspješan biznismen ili...

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Haris.ba wrote: 03/11/2020 10:06
zigzag wrote: 03/11/2020 10:05 Baš. Ne znam ni što ovo pišem.

Više mi smeta što je na temi ekonomija. Da je negdje drugo. Npr. politika ili gdje je već stari Hilmo, ne bih ni primjetio.
Imaš prijavu moderatoru da je tema na pogrešnom podforumu.
Već sam obrazložio zašto mislim da bi moglo biti na pdf ekonomija. Slažem se, ako moderator misli da treba ići drugdje - bujrum, neka prebaci.

A povod - pa evo, upravo objavljeni članak na Klix-u. Jel to stvarno u svojim redovima imamo vrhunskog menadžera kojeg ne prepoznaje čitava nacija ili šta!?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#17 Re: Amer Bukvić - uspješan biznismen ili...

Post by JThomas »

bar su grunt i registar svakome dostupni, koga god zanima može vidjeti šta ima na firmama mdc ____________ d.o.o., ima ih više. pa može i neku odokativnu vrijednost podijeliti sa bankarskom platom, pa makar i generalnog direktora, pa vidjeti je li se to moglo tako steći. naravno, rang selimovića nije, ali priča samo bankar ili "radi u banci" je za novorođenu djecu. i princip je isti, kupi društveno srozano za budzašto, u dogovoru sa onima koji su srozali.
McGradySA
Posts: 786
Joined: 24/02/2021 11:25

#18 Re: Amer Bukvić - uspješan biznismen ili...

Post by McGradySA »

https://www.klix.ba/biznis/finansije/si ... /komentari

Mogu misliti koliko su ga čekali da se namjesti za poziranje.Džaba,opet iz njega izbija taj neki seljakluk.
Post Reply