Amel Tuka, dijamant bh atletike

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1751 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by nema me tamo »

mousstapha wrote:Ma jasta nego sreca. Treci rezultat Evrope svih vremena, rekord BiH i Balkana je plod sretnih okolnosti. Sreckovic obicni.
I to trcanje..
Haj da kaze za skoro bilo koji drugi sport vec nesto najcistije moguce..
User avatar
dulekrele
Posts: 3838
Joined: 10/04/2014 18:25

#1753 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by dulekrele »

Ja patetike. Jos uvijek mi nije jasno kako je na proslom SP osvoji bronzu.
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#1754 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by incognito071 »

Nema gore bagre i mrake od nas Bosanaca.
Kad pobjeduje onda je kralj, sah, dijamant ma TITO jebeni. Kada mu lose krene onda je dno dna i sve sto je do sada osvojio je puka sreca. :run:
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1755 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by konektovan »

incognito071 wrote:Nema gore bagre i mrake od nas Bosanaca.
Kad pobjeduje onda je kralj, sah, dijamant ma TITO jebeni. Kada mu lose krene onda je dno dna i sve sto je do sada osvojio je puka sreca. :run:

Ma nije to samo kod nas, ali eto, posto mi nemamo veliki broj sportista koji se bore za "nesto" onda se te frustracije malo vise primijete. :D
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1756 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by drndalo »

konektovan wrote:
incognito071 wrote:Nema gore bagre i mrake od nas Bosanaca.
Kad pobjeduje onda je kralj, sah, dijamant ma TITO jebeni. Kada mu lose krene onda je dno dna i sve sto je do sada osvojio je puka sreca. :run:

Ma nije to samo kod nas, ali eto, posto mi nemamo veliki broj sportista koji se bore za "nesto" onda se te frustracije malo vise primijete. :D
Sve stoji, ali stoji i pitanje:
Cemu srcedrapateljnost ??! Cemu patetika ? Kome ? Samom sebi !? Meni ?

Nema potrebe, mogao je napisati i pismo navijacima/simpatizerima: Ne ide uvijek kako bismo voljeli, radicemo bolje da iduci put bude bolje... I zdravo...
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#1757 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Better Man »

incognito071 wrote:Nema gore bagre i mrake od nas Bosanaca.
Kad pobjeduje onda je kralj, sah, dijamant ma TITO jebeni. Kada mu lose krene onda je dno dna i sve sto je do sada osvojio je puka sreca. :run:
Pa od te bronzane medalje Amel Tuka je u padu i kad to prihvatite biće vam bolje. Razumijem desi ti se jedan loš rezultat, ok, ništa strašno, ali kad konstantno praviš loše rezultate bez naznake da ćeš se vratiti na staro, onda je to veliki problem. Pogledajte samo Hrvatsku i njihove atletičare i sve će vam biti jasno. LJudi se bore, treniraju. nezadovoljavaju se rezultatima koji ne donose medalju i zato imaju uspjeha.
Last edited by Better Man on 07/08/2017 21:14, edited 1 time in total.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#1758 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by mousstapha »

A pogledaj ti malo disciplinu u kojoj se Amel takmici. Nigdje nikoga ni blizu sa nasih prostora. 800m ili neka druga trkaca disciplina nije ista kao tehnicke discipline u atletici. Nije lako zadrzati kontinuitet.
U padu je, to je jasno. Ali jasno je da su njegovi trenutni rezultati na nivou otprilike onom godinu dana prije njegove najbolje sezone. Sve je izvjesnije da ce ovo biti nivo rezultata koje ce postizati u nastavku karijere. Mozda se eventualno jos jednom desi neka godina u kojoj napraviti manji nekakav iskorak.

To naravno nije zadovoljavajuce za navijace, ali nije sad ni amaterizam kako bi neki rado prikazali.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1759 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Nadzorna_ploca »

Amelu je inace sve sa neba palo..
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#1760 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Romanista 101% »

Tuka je najbolji primjer kako je tesko danas biti uspjesan sportista iz Bosne. Nije problem Tuka, problem smo mi. 3,5 miliona ljudi ocekuje od jednog sportiste sto ga ova zemlja ima da ostvari nesto sto on ne moze. I onda krene lavina pljuvanja, izbacivanja sopstvenih frustracija, prozivanja sjedece odbojke, nargile, cevapa itd. Cak ga se i kritikuje sto je religiozan! Neku noc kad Mo Farah pade na sedzdu ne vidjeh da ga nesto Englezi ne vole.

Mi nismo u stanju bilo koji uspjeh da iskoristimo i da srtvorimo jos bolje uspjehe. Kosarkasi su godinama isli redovno na EP. Jeli se to iskoristilo, nije. Fudbaleri odu u Brazil na SP, pare legnu savezu a narod prezadovoljan. Rukometasi isto tako. Pojavi se Amel Tuka, u sportu u kojem 100 godina ili mozda nikad nismo imali ozbiljnog takmicara, i umjesto da se to prepozna i iskoristi da se djeca sto vise ukljuce u atletiku, ono nista. To je zalosno da mi i kad imamo nesto sto valja ne gledamo u buducnost. Ne znamo i nemamo nikakav plan ni sistem kako mlade da ukljucimo, pruzimo im sansu da postanu neko i nesto.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55624
Joined: 15/12/2008 16:53

#1761 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by ultima_palabra »

Tuka razvalio na elitnom mitingu u Roveratu... najboljo rezultat Evrope u ovoj sezoni :lol: :-)
User avatar
phillie
Posts: 9356
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#1762 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by phillie »

Ma sreca...sigurno imao vjetar u ledja :run:

Romanista ubo u sridu, svaka cast! Kad neki nas sportista uspije, od njega se ocekuje da stalno bude takav, bar do kraja svoje karijere.
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#1763 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by ovo_mi_je_nick »

Jel bilo fotki na profilu sa dopingare kontrolare ?
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1764 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Nadzorna_ploca »

Haters gonna hate..
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1765 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by cyprus »

Još jedan pokazatelj koliko se naši sportisti ne znaju nositi sa pritiskom, ono kad su oči cijele zemlje uprte u njih... Najbolji rezultati se ostvaruju tamo gdje niko i ne zna da se neko naš takmiči...

Ipak, svaka čast Amele :thumbup: Ovo je dokaz da može još mnogo mnogo toga ponuditi i da nije kraj što se tiče vrhunskih rezultata...
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1766 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by shalla »

Njemu svaka čast, jedini koji je onomad uspio opravdati na velikom takmičenju rezultate koje ima. A ne ko oni kuglaši, lafo prebace 20m ko iz pičke, ispune normu, tamo dođu i ne mogu preko 18m kako treba, pa kakve kugle bacaju na tim mitinzima, ženske?
Davno sam nekad napisao na svom FB, bio bih zadovoljan da svaki od njih ode i istrči/baci najbolji rezultat sezone, kakav god da je, eto jel pošteno?
Da ode Tuka koji lupam ima 1.46 i tamo istrči 1.45.50, ja bih rekao super. Isto i za kuglaše, ako ti je SB 18m, ti tamo baciš 18.2m opet bih rekao super, jbg ne može bolje u ovom trenutku i gotovo, a ne lafo SB 20.30m, na takmičenju 18.5m, ma jebo te tvoja priprema...
User avatar
dulekrele
Posts: 3838
Joined: 10/04/2014 18:25

#1767 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by dulekrele »

Hebes rezultat kad je bio treci.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#1768 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Maystor »

shalla wrote:Njemu svaka čast, jedini koji je onomad uspio opravdati na velikom takmičenju rezultate koje ima. A ne ko oni kuglaši, lafo prebace 20m ko iz pičke, ispune normu, tamo dođu i ne mogu preko 18m kako treba, pa kakve kugle bacaju na tim mitinzima, ženske?
Davno sam nekad napisao na svom FB, bio bih zadovoljan da svaki od njih ode i istrči/baci najbolji rezultat sezone, kakav god da je, eto jel pošteno?
Da ode Tuka koji lupam ima 1.46 i tamo istrči 1.45.50, ja bih rekao super. Isto i za kuglaše, ako ti je SB 18m, ti tamo baciš 18.2m opet bih rekao super, jbg ne može bolje u ovom trenutku i gotovo, a ne lafo SB 20.30m, na takmičenju 18.5m, ma jebo te tvoja priprema...
Upravo tako. Jebo ti sportaša koji ne može da se nosi s pritiskom, koji oscilira, za kojeg konstanta ne postoji. Bio je i Đoković vrhunski teniser, ali je bio luzer sve dok nije prestao s oscilacajama, a za to su bile potrebne godine rada sa trenerima, psiholozima, nutricionistima ...

O Amelu nikad nisam napisao loše riječi, želim mu sve najbolje i u sportu i u životu, ali za mene je Amel jedno veliko razočarenje. Mogao je napraviti nešto više, ali nije.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#1769 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by mousstapha »

Ne moze se jednako posmatrati rezultat u disciplinama bacanja i skakanja sa rezultatom iz discipline trcanja. Trcanje je u grupi i u velikoj mjeri rezultat zavisi od grupe. Nekada se jako puno taktizira u pocetku i rezultat pobjednika na kraju bude sporije vrijeme nego sto vecina trkaca moze istrcati.
Ne mislim da samo nasi sportisti padaju pod pritiskom. To se mozda tako cini, s obzirom da imamo malo kandidata za vrhunske rezultate i onda kad ne ide mislimo da je do mentaliteta. Da je do mentaliteta, onda ne bi imali ni sportiste kakvi su bili Kindje i Neno Markovic. Mnogo toga zavisi od pojedinca.
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#1770 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by forest gump »

De ba Moustapha šta debilima objašnjavaš.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#1771 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Muhamed Đakmić »

Šta je to Amel mogao i trebao napraviti više ljudi dragi? :D
convict
Posts: 2988
Joined: 10/02/2008 01:20

#1772 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by convict »

Muhamed Đakmić wrote:Šta je to Amel mogao i trebao napraviti više ljudi dragi? :D
Trebao je trčati bar 1:46.40 na svjetskom. 2-3 sedmice i prije i poslije svjetskog išao je ispod 1:45, znači nije da ne može i nešto treba da mijenja pod hitno. Najbrži rezultat ikad je istrčao u Monaku kad su samo zagriženi ljubitelji atletike znali za njega i trčao je bez ikakvog pritiska.

Možda da nađe kakvu kao trebu kao Džumhur.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#1773 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Muhamed Đakmić »

convict wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Šta je to Amel mogao i trebao napraviti više ljudi dragi? :D
Trebao je trčati bar 1:46.40 na svjetskom. 2-3 sedmice i prije i poslije svjetskog išao je ispod 1:45, znači nije da ne može i nešto treba da mijenja pod hitno. Najbrži rezultat ikad je istrčao u Monaku kad su samo zagriženi ljubitelji atletike znali za njega i trčao je bez ikakvog pritiska.

Možda da nađe kakvu kao trebu kao Džumhur.
Dobro, i to je razlog da tvrdimo da je nesposoban mi koji lupamo po tastaturama? Pa gdje su bolan meni i tebi bilo kakva ostvarenja u životu? :D

Ne kažem da ne treba kritikovati bilo koga, ovo je svakako forum, ali treba nekad realno procijeniti.

A realna procjena kaže da je vanserijski rezultat ono što je onomad istrčao na onom jednom mitingu i da je to izvan normalnih graničnih vrijednosti, ne samo za njega, nego i za mnoge druge atletičare.

Pogled na cijelu karijeru Amela Tuke kaže i da su rezultati koje trenutno ostvaruje prilično normalni i realni.

A mi se ponašamo kao da je normalno da Amel Tuka osvaja medalje, jer je istrčao jednom rezultat koji neće za života ponoviti i jer je bio treći na svijetu. To nije normalno, to je vanserijski rezultat.

Isto kao pljuvačina po Džumhuru, frajer među 56 najboljih tenisera svijeta.
User avatar
tinkerbell09
Posts: 454
Joined: 22/06/2013 02:34
Location: Neverland.

#1774 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by tinkerbell09 »

convict wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Šta je to Amel mogao i trebao napraviti više ljudi dragi? :D
Trebao je trčati bar 1:46.40 na svjetskom. 2-3 sedmice i prije i poslije svjetskog išao je ispod 1:45, znači nije da ne može i nešto treba da mijenja pod hitno. Najbrži rezultat ikad je istrčao u Monaku kad su samo zagriženi ljubitelji atletike znali za njega i trčao je bez ikakvog pritiska.

Možda da nađe kakvu kao trebu kao Džumhur.
:lol: :lol: nemoj samo kao Džumhur. Njegove su baš divne i krasne :lol: :lol:
* i slažem se za Amela (uz svo dužno poštovanje i gotivljenje koje imam za njega) :) :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1775 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by insomnia78 »

Bosse pretucen u nedelju ujutru u svom gradu. Ima frakturu nekoliko kostiju lica, pusten je iz bolnice i objavio da zavrsava sezonu.
Post Reply