Amel Tuka, dijamant bh atletike

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Tromblon
Posts: 2022
Joined: 18/01/2015 19:37

#2051 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Tromblon »

Svaka čast majstore!!!!!

Veliki si!!!!
Tromblon
Posts: 2022
Joined: 18/01/2015 19:37

#2052 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Tromblon »

Dupli
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55469
Joined: 15/12/2008 16:53

#2053 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by ultima_palabra »

Ocekivano je Portorikanac nametnuo ludjacki tempo, koji je Amerikanac prihvatio i iznio do kraja... Amel je pametno uradio sto nije forsirao, nego se drzao ispred Kenijaca i docekao pad Portorikanca. Izvukao maksimum iz sebe, sto cini mi se da prije nije radio. Bravo majstore.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#2054 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Romanista 101% »

Najveci uspjeh poslijeratnog sporta BiH.


A sad mu slijedi svadba... :D


...i nadam se da ga to nece izbaciti iz forme.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#2055 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by kakavdanakneiskustvu »

House wrote:gledam amera kako trči i ne vjerujem, a nije kenijac :lol: :lol:


nemoguće sviju mi. ozbiljno. dečka nema na mapi, a onda ovako istrči.

pa 22 mu godine,sta si ocekivao,da vec ima 5-6 medalja sa velikih takmicenja,gdje tuka bio sa 22 godine
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#2056 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by kakavdanakneiskustvu »

Kaligrafija wrote:Amerikanac uopste nije sumnjiv, vec je buduca zvijezda trka na 800m. Drugo sto vi ne pratite, pa ne znate, da je lik istrcao prije mjesec, 1:42:70 i oteo bukvalno pobjedu u samom finisu od Amosa u Dijamantskoj ligi...! A ima samo 22 godine...!


:thumbup:
User avatar
drndalo
Posts: 22733
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2057 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by drndalo »

Romanista 101% wrote:Najveci uspjeh poslijeratnog sporta BiH.


A sad mu slijedi svadba... :D


...i nadam se da ga to nece izbaciti iz forme.
Jok i nece... :lol:

Sjetimo se Mareja recimo... Slomila ga...A i ona Djokoviceva ga navrati da jede sjemenke... :kiss:
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#2058 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Romanista 101% »

Sve zavisi kakva je zena. Neko se smiri i postane jos bolji, a neko propadne. Da sam na njegovom mjestu strpio bi se jos godinu dana, i nakon Olimpijade zenidba, al eto to je njegov izbor.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#2059 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by moet-perignon »

drndalo wrote:
Romanista 101% wrote:Najveci uspjeh poslijeratnog sporta BiH.


A sad mu slijedi svadba... :D


...i nadam se da ga to nece izbaciti iz forme.
Jok i nece... :lol:

Sjetimo se Mareja recimo... Slomila ga...A i ona Djokoviceva ga navrati da jede sjemenke... :kiss:

Murrayu je mama disala vratom, i mislim da to nije cinila da bi bio prosjecan teniser, kao sto i jeste. Najdosadnije u zivotu je bilo gledati njega i Raonica na Wimbledonu 2016. Zena mu je najmanje imala ingerencije na bilo sto.
Djokoviceva je super cool zenska, mozda dosta davi svojim blogom i instagramom, ali ona je s Djokovicem od samog pocetka i ne moze se reci da je bila vjestica, jer je postigao sa njom sto je postigao.

Kod Amela, cestitke! Mnogo mi je draze da nas predstavlja atleticar, i koji uzgred sljedece sedmice treba diplomirati na Masinskom fakultetu. cestitke i za to! nego oni seljacici iz fudbalske reprezentacije kojima je domet baraz.
User avatar
Altsa
Posts: 7308
Joined: 19/03/2004 18:31

#2060 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Altsa »

uglavnomja wrote:dobri ovi motkasi ... bio bi merak gledati da ne cekam tuku ...
Veci je merak bilo gledati prethodni dan zene skakacice sa motkom :D

Image

Image
Image
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#2061 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Nivelacija »

@moet jel istina jel ti pricao Murray da ga je mama tjerala da jede zeljanice prije meca i nije mu dala da se druzi sa tobom?
User avatar
aCme
Posts: 3431
Joined: 23/04/2010 01:06

#2062 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by aCme »

Gazela bosanska :D
Zahvale pripadaju i bivšem načelniku Mandri kod kojeg je pronikao :bih:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#2063 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Nivelacija »

aCme wrote:Gazela bosanska :D
Zahvale pripadaju i bivšem načelniku Mandri kod kojeg je pronikao :bih:
Mene bi ovo bilo stid napisati najiskrenije.
Da nije preselio u Zenicu gdje ga je atletski klub otkrio i ulagao u njega sad bi bio vjerovatno rudar u Kaknju.

Ps.


“Amel dolazi u petak, a tačnu satnicu njegovog dolaska još uvijek ne znamo. Po slijetanju na aerodrom u Sarajevo, Amel će imati press konferenciju, nakon koje dolazi u Zenicu, gdje će sigurno biti organizovan veliki i spektakularni doček za našeg šampiona”, poručuje Kaknjo
User avatar
Better Man
Posts: 16685
Joined: 01/10/2006 20:10

#2064 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Better Man »

moet-perignon wrote:
drndalo wrote:
Romanista 101% wrote:Najveci uspjeh poslijeratnog sporta BiH.


A sad mu slijedi svadba... :D


...i nadam se da ga to nece izbaciti iz forme.
Jok i nece... :lol:

Sjetimo se Mareja recimo... Slomila ga...A i ona Djokoviceva ga navrati da jede sjemenke... :kiss:

Murrayu je mama disala vratom, i mislim da to nije cinila da bi bio prosjecan teniser, kao sto i jeste. Najdosadnije u zivotu je bilo gledati njega i Raonica na Wimbledonu 2016. Zena mu je najmanje imala ingerencije na bilo sto.
Djokoviceva je super cool zenska, mozda dosta davi svojim blogom i instagramom, ali ona je s Djokovicem od samog pocetka i ne moze se reci da je bila vjestica, jer je postigao sa njom sto je postigao.

Kod Amela, cestitke! Mnogo mi je draze da nas predstavlja atleticar, i koji uzgred sljedece sedmice treba diplomirati na Masinskom fakultetu. cestitke i za to! nego oni seljacici iz fudbalske reprezentacije kojima je domet baraz.
Zar nije već diplomirao koliko znam.
User avatar
aCme
Posts: 3431
Joined: 23/04/2010 01:06

#2065 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by aCme »

Nivelacija wrote:
aCme wrote:Gazela bosanska :D
Zahvale pripadaju i bivšem načelniku Mandri kod kojeg je pronikao :bih:
Mene bi ovo bilo stid napisati najiskrenije.
Da nije preselio u Zenicu gdje ga je atletski klub otkrio i ulagao u njega sad bi bio vjerovatno rudar u Kaknju.

Ps.


“Amel dolazi u petak, a tačnu satnicu njegovog dolaska još uvijek ne znamo. Po slijetanju na aerodrom u Sarajevo, Amel će imati press konferenciju, nakon koje dolazi u Zenicu, gdje će sigurno biti organizovan veliki i spektakularni doček za našeg šampiona”, poručuje Kaknjo
Gdje god došao dobrošao je. I da doček bude u Sarajevu biće dočekan kao i u Zenici ili Kaknju. A o tome gdje bi završio da je osto u Kaknju ne bih komentarisao samo kažem o njegovim počecima :mrgreen:

Svako dobro
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#2067 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by °u° »

Po medalja(ma :mrgreen:) ispred Njemačke, Italije, Grčke, Kube, Austrije... :roll:
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#2068 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by karanana »

hajde da se ja malo pokakim po temi......

citam ovi dali 15 milja, ovi dali 20. pa onda ponovo ovi neki dali 15, sad ispade ko neka aukcija, ko vise podane.....i nakupice se tu nesto para.
ali, moje pitanje je zasto je ovako siromasna zemlja duzna ikakvog sakupljanja hedija?
covjek sam treniro, sam sebe izgradio i sad tu i tamo zaradjuje nesto od samih mitinga i sponzora. i sad mi kao poreski obveznici trebamo jos dodati? sto srbi ne daju noletu stagod?

znam, znam, sad ce se reci da dajemo hiljade i hiljade prdavcima koji sjede i nista ne rade nego samo zakuhavaju i prave cudo od ove drzave. ali za to nemamo izbor, sami smo krivi za to. ali meni nije jasno ovo sto sportistima koji fino zaradjuju za sebe jos mi moramo uplatiti.
koji ce konkretno biti benefit za bih tukina srebrena medalja pa da vrijedi 20-30-50-100 milja?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2069 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Banksy »

Tuki sad više niko ništa i ne treba davati, ali je trebalo pogurati ga kad je bio mlađi, kad se vidjelo da je talenat, da bi nešto mogao napraviti, da ima potencijala. Normalne države za takve talente imaju sistemska rješenja kroz besplatne omladinske škole sporta, kroz razne fondove pri ministarstvima za talentirane i napredne, kroz lokalna poduzeća kao sponzore, itd. Sad kad je velik i uspješan, o sebi se može brinuti i sam, ali ovoj zemlji, u sportu, kao i u mnogim drugim stvarima, trebaju red i sistem, a oni su nakon rata svjesno i namjerno razoreni. Duga priča, a uvijek se nekako na svakoj temiu vratimo na nju, na isti problem.
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#2070 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by archi_a »

Sve ovo što će mu se skupiti i dati, trebalo je sa državnog nivoa da mu se da, a ne sa općinskog, kantonalnog ili nivoa federacije. U tome i jeste problem, na državnom nivou se stopira finansiranje i sporta i kulture, napretka uopšte i u bilo kojoj sferi, od strane secesionista. I onda ljudi kažu, ne valja Bosna i Hercegovina. Valja BiH, no ne valja političko uređenje i hvala Bogu pa bar na nižim nivoima ima probosanaca koji nađu način da usmjere sredstva za predstavnike BiH iz sporta i kulture. Fokus je na onima koji stopiraju razvoj na državnom nivou. A stotinjak hiljada, koje će se skupiti za viceprvaka je fin iznos. Sretno Tuka i u budućnosti i hvala ti za ovo predstavljanje naše države. :thumbup: :bih:
Last edited by archi_a on 03/10/2019 16:13, edited 2 times in total.
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#2071 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by pepeljara »

archi_a wrote:Sve ovo što će mu se skupiti i dati, trebalo je sa državnog nivoa da mu se da, a ne sa općinskog, kantonalnog ili nivoa federacije. U tome i jeste problem, na državnom nivou se stopira finansiranje i sporta i kulture, napretka uopšte i u bilo kojoj sferi, od strane secesionista. I onda ljudi kažu, ne valja Bosna i Hercegovina. Valja BiH, no ne valja političko uređenje i hvala Bogu pa bar na nižim nivoima ima probosanaca koji nađu način da usmjere sredstva za predstavnike BiH iz sporta i kulture. Fokus je na onima koji stopiraju razvoj na državnom nivou. A stotinjak hiljada, koje će se skupiti za viceprvaka je fin iznos. :thumbup: :bih:

kod nas se ne stopira finansiranje sporta i kulture, kod nas se stopira finansiranje bilo cega, sem placanja administracije.
Samo daj nameta, i administracije :D Ta ce sport
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#2072 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by Nivelacija »

Image
User avatar
phillie
Posts: 9350
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#2073 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by phillie »

Sa FB (kod Sabita)

"Osvojio bi on Sabite i zlato,ali muškarcima zlato zabranjeno u Islamu" :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2074 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by channel10 »

archi_a wrote:Sve ovo što će mu se skupiti i dati, trebalo je sa državnog nivoa da mu se da, a ne sa općinskog, kantonalnog ili nivoa federacije. U tome i jeste problem, na državnom nivou se stopira finansiranje i sporta i kulture, napretka uopšte i u bilo kojoj sferi, od strane secesionista. I onda ljudi kažu, ne valja Bosna i Hercegovina. Valja BiH, no ne valja političko uređenje i hvala Bogu pa bar na nižim nivoima ima probosanaca koji nađu način da usmjere sredstva za predstavnike BiH iz sporta i kulture. Fokus je na onima koji stopiraju razvoj na državnom nivou. A stotinjak hiljada, koje će se skupiti za viceprvaka je fin iznos. Sretno Tuka i u budućnosti i hvala ti za ovo predstavljanje naše države. :thumbup: :bih:
A trasu kad binsr iz manjeg entiteta stagod greskom osvoji, trazit ce da drzava pogura i da.... :oops:

Gubari i nista vise...
User avatar
SmokingMan
Posts: 18496
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#2075 Re: Amel Tuka, dijamant bh atletike

Post by SmokingMan »

Samo Amel i Rudiša, sve ostalo su šošoni u prolazu. :bih:
Post Reply